Ans Wegdam-Klaver exposeert bij Silhouet 'Oranje Kaart' en gratis proefabonnement Kunstzesdaagse en Kunstroute Heiloo Energetische beelden van Leonid MinMn RITUEEL H E I L O O 18,95 MO HAYDER DEUTEKOM Corso Indiana Jones 4 BOEK VAN DE WEEK Ritueel door Mo Hayder Boek van de week Ritueel UITKIJKPOST 4 JUNI 2008 Het is 1957. De Koude Oorlog is op zijn hoogtepunt. Nadat hij op een afgelegen vliegveld ternauwer nood ontsnapt aan een groep snode Sovjet agenten, ontmoet de avon tuurlijke archeoloog Indiana Jones (Harisson Ford) de jonge, opstandi ge Mutt (Shia LaBeouf) die zijn hulp nodig heeft bij een persoon lijke missie. In ruil daarvoor maakt Indy grote kans op het vinden van de Crystal Skull van Akator, een legendarisch en fascinerend voor werp omringd door bijgeloof en gevaar. Indy en Mutt reizen naar de uithoeken van Peru - een land vol geheimen - maar merken al snel dat zij niet de enigen zijn die de Crystal Skull zoeken. Ze worden op de hie len gezeten door de Sovjets, onder leiding van de gevaarlijk mooie Irina Spalko (Cate Blanchett). Na negentien jaar is het wachten op een vierde deel in de reeks Indiana Jonesfilms voorbij: hoofd rolspeler Harrison Ford zet opnieuw zijn hoed op en neemt de zweep ter hand. Dit keer wordt hij bijgestaan door de jonge Shia LeBeouf die al eerder te zien was in Transformers en Disturbia. Multicultureel Bristol: een haven stad die bruist van het leven, en de dood... Op een broeierige zomerdag vindt Phoebe - 'Flea' - Marley, hoofd van het duikersteam van de politie van Bristol, een hand in het water van de oude haven van Bristol. De hand blijkt afgehakt ter wijl het slachtoffer nog leefde, en pas kort geleden. Onderzoek leidt naar de vondst van nog een hand - afkomstig van hetzelfde lichaam. Maar waar is dat lichaam? Gaat het om een drugsgerelateerd misdrijf, of is het antwoord bij de Afrikaanse gemeenschap in Bristol te vinden? Ondertussen wordt elders in een rivier het verminkte lijk van een kleine jongen gevonden - wellicht het slachtoffer van een rituele moorcl. Hoofdinspecteur Jack Caffery komt naar Bristol om het politieteam bij te staan. Ook hij is bezeten door het verlangen deze gruwelijke zaken op te lossen. En misschien zullen zij dan ook de demonen uit hun verleden kunnen bezweren. door Mo Hayder voor Keramiek van Ans Wegdam- Klaver. Eigen foto HEILOO - Tijdens haar loop baan als docente textiele werk vormen experimenteerde Ans Wegdam vaak met allerlei mate rialen en technieken. Na enkele verkennende uitstapjes als zijdeschilderen, zeefdrukken, bloemschikken en betonnen beelden maken, werd ze uiteindelijk het meest geboeid door de mogelijkhe den met klei. Creativiteit en oog voor detail waren vakmatig aanwe zig. Samenstellen van glazuren vol gens eigen receptuur, het inkleuren van klei, plateelschilderen et cetera heeft ze zich in de loop van de tijd eigen gemaakt. Naast haar kerami sche activiteit gaat haar belangstel ling uit naar de mogelijkheden van brons. Haar keramische werk is zowel abstract als figuratief en wordt gekenmerkt door een sobere strakke vormgeving. De combinatie van keramiek met onder andere lood, roestig ijzer en zink geven haar werk een bijzondere charme. Steeds zoekt ze naar een perfecte balans tussen materiaal, vormgeving en kleur. In haar atelier geeft ze cursus sen aan beginners en gevorderden. Hierbij vormen de vaardigheden van het opbouwen met klei, de verschil lende decoratie- en stooktechnieken een wezenlijk onderdeel. Het werk van Ans Wegdam-Klaver is te zien bij Silhouet aan de Kennemerstraatweg vanaf heden tot en met dinsdag 1 juli. Openingstijden: Dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo introdu ceert - evenals tijdens de EK's van 2000 en 2004 - en de WK van 2006 de 'Oranje Kaart'. Dit is een speciale uitvoering van de gangbare multimediakaart. Met de tijdeüjke Oranje Kaart kunnen alleen dvd's geleend wor den. De kaart geeft recht op maar liefst 55 korting. De prijs van de Oranje Kaart bedraagt 5,-. De Oranje Kaart is alleen geldig tijdens het EK Voetbal (7 tot en met 29 juni) en is verkrijgbaar bij de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo. Als extra actie voor haar leden vergroot Bibliotheek Heiloo tijdens het EK Voetbal haar collectie tot die van alle bibliotheken in heel Noord en Zuid-Holland. Tijdens het EK wordt voor het reserveren van media geen bijdrage in rekening gebracht. Het gaat hierbij om boe ken, cd's, dvd's en dergelijke, die niet aanwezig zijn in Bibliotheek Heiloo, maar wel zijn terug te vin den in de gezamenlijke catalogus van de bibliotheken uit Noord- en Zuid-Holland. De catalogus is overi gens ook te raadplegen via de web site www.bibliotheekheiloo.nl. U kunt via deze website (tussen 7 en 29 juni) zelf uw reservering plaat sen. Voor alle mensen die deze peri ode van voetbalgekte een uitstekend moment vinden om eens vaker een boek ter hand te nemen, heeft Bibliotheek Heiloo een goede oplos-x sing in de vorm van een gratis proe fabonnement. Dit proefabonnement kan tijdens de EK Voetbal worden aangegaan en loopt een maand. Het proefabonnement is geheel vrijblij vend en eindigt automatisch. Voor het aangaan van een proefabonne ment is legitimatie verplicht en wordt een borg van 10,- voor het bibliotheekpasje gevraagd. Tijdens het EK Voetbal vindt u ook - tijde lijk - de AD sportwereld, de enige dagelijkse sportkrant van Nederland in Bibliotheek Heiloo. Ook voor alle sportliefhebbers een goede reden om de komende weken voor het laatste nieuws regelmatig bij de bibliotheek langs te gaan. HEILOO - Wegens het grote succes in de voorgaande jaren organiseert Stichting Ouderenwerk Heiloo ook dit jaar weer een Kunstzesdaagse. Van 10 tot en met 15 juni zal het Trefpunt aan het Abraham du Bois- hof 2 in het teken staan van de Kunstzesdaagse. Tijdens deze zes dagen exposeren elf verschillende kunstenaars uit de regio hun eigen werk. De expositie zal onder andere bestaan uit sculpturen van spek steen, olie- en acrylschilderijen in verschillende stijlen, mandala's, bronzen beelden en keramiek. De zeer gevarieerde expositie is te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn regelmatig kunstenaars aan wezig om toelichting op het werk te geven. De "deelnemende kunste naars geven tijdens de Kunstzesdaagse workshops in onder andere wassen beelden maken, olie verf schilderen, schilderen op loca tie, drieluik maken in acrylverf, mandala tekenen, collages maken, landschapschilderen en speksteen bewerken. De kosten per workshop zijn 5,- dit is exclusief materi aalkosten, dit betaalt u aan de des betreffende kunstenaar), per work shop zijn een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Op dondag 12 juni van 12.00 tot 14.00 uur kunt u gratis een demonstratie paneelschilderen bijwonen. U krijgt te gelegenheid mee te kij ken over de schouder van de kun stenaar Sipke Schoorstra en zien hoe hij een paneelschilderij maakt in acrylverf. In het kader van de Kunstzesdaagse is er in het week end van 14 en 15 juni een grote Kunstroute in Heiloo uitgestippeld. Ruim vijftig professionele en ama teurkunstenaars stellen hun atelier, tuin of huiskamer open voor het publiek en ook een aantal winkels doen hieraan mee. U kunt gedurende deze twee dagen van 10.00 tot 17.00 uur een kijkje nemen en diverse kunstwer ken bezichtigen. Speciaal voor de Kunstzesdaagse wordt er een programmaboekje uit gegeven waarin u meer informatie over de workshops en de Kunstroute kunt lezen, het boekje is verkrijgbaar in het Trefpunt en op verschillende andere locaties in Heiloo. De informatie uit het boekje is nu al te zien op www.kunstzes- daagseheiloo.nl. Voor verdere infor matie en aanmelding voor de work shops: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. EGMOND - 'Beelden die niet alleen een esthetisch maar ook een therapeutisch effect teweegbrengen. Zo omschrijft Leonid Minkin het werk dat van hem te zien is van 7 tot en met 21 juni bij Abdijkaarsen in Egmond. Het idee voor het twee ledig project Legend of the Globemaster ontstond bij Leonid Minkin toen hij langs een veld liep dat op een bijna sprookjesachtige manier was bezaaid met robuuste, paarse bloemen. De bloemen straal den, volgens Minkin, een vitale oer kracht uit. En zo ontstond de gedachte om de allium, want om deze bloem gaat het, te gebruiken als metafoor voor de universele levensenergie. Minkin werd daarbij geïnspireerd door kunstenaars als Van Gogh, Malewitsj en Mondriaan. Legend of the Globemaster bestaat uit 35 beelden en is van 7 tot en met 21 juni te zien bij Abdijkaarsen aan de VenneWatersweg 27 in Egmond. De tentoonstelling is geo pend van maandag tot en met zater dag, telkens tussen 10.30 en 16.30 uur. Er is ruime parkeergelegen heid. Auteur van vogelman en DE behandeling De alliumbloemen stralen een vitale oerkracht uit. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11