Heiloocontact Tips voor een brandveilige barbecue Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen Evenementen 4 J U N I 2008 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De zomerse tijd is aangebroken en veel mensen maken zich op voor een zonnige barbecue. De brandweer heeft een aan tal belangrijke zaken op een rij gezet, zodat u kunt genieten van een brandveilige barbecue. Een goede voorbereiding is belangrijk. Plaats de barbecue op een vlakke en stevige ondergrond. Op deze manier kan deze niet makkelijk omvallen of omver gelopen worden. Let op de wind. Vooral in de buurt van (party)tenten kunnen vonken makkelijk brand veroorzaken. Scherm de barbecue daarom af met een (onbrandbaar) windscherm. Blaas nooit in het vuur maar gebruik daarvoor een blaasbalg. Houtskool Als u een barbecue op houtskool heeft, gebruik dan ook alleen houtskool of briketten als brandstof: dus géén (afval)hout, papier, karton en dergelijke. Bij het aanmaken van de barbecue gebruikt u speciale aanmaakblokjes of -vloeistof. Tegenwoordig zijn er ook speciale firestarters (ook wel briket starters) te koop. Hiermee kunt u uw barbecue simpel, veilig en goedkoop aansteken. Na afloop van de barbecue dekt u de gloeiende as af met zand en laat de barbecue even staan. U kunt de barbecue ook besproeien met water uit een plan- tensproeier (op deze manier wordt het rooster later ook gemakkelijker schoon) of alle ventilatieroosters en gaten dicht zetten en het deksel er op doen. De kolen krijgen dan onvol doende zuurstof en de barbecue dooft. De briketten en hout skool kunt u bij de volgende barbecue weer gebruiken. Ruim de as pas op als de barbecue helemaal afgekoeld is. Pas op: Gebruik voor het aansteken nooit spiritus, petroleum en benzine, dit is levensgevaarlijk. Houd licht ontvlambare materialen als kleding en haren uit de buurt van de barbecue. Houd kinderen en huisdieren goed in de gaten. Gas Bij een barbecue op gas is het belangrijk om eerst uw gasin stallatie te controleren. Zijn uw gasslang en drukregelaar nog veilig? Een oranje gasslang moet tenminste om de vier jaar vervangen worden, een drukregelaar om de 5 jaar. Een gas slang mag daarnaast ook nooit langer zijn dan 2 meter zijn. Ga altijd uiterst zorgvuldig te werk bij het installeren, aanslui ten, wisselen en gebruiken van flessengas. Als u er niet uit komt, schakel dan een vakman in. Bewaar uw gasfles op een goed geventileerde plaats en zorg dat de fles altijd rechtop staat, ook tijdens het vervoer. Plaats een gasfles niet de hele dag in direct zonlicht. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan een erkend vulstation. Tips trucs: Houd tijdens het barbecueën een emmer water, een blus- deken of zand bij de hand en zet party-lights, gaslampen en tuinfakkels op gepaste afstand van planten, tentdoek en ander brandbaar materiaal. -Y U mag in Nederland maar ook in het buitenland zeker niet zomaar overal barbecuen, een kampvuur aanleggen of een vuurkorf gebruiken. Houdt u aan de plaatselijke regels: dat is wel zo veilig en kan ook een zware boete voorkomen. Brandwonden Heeft iemand een brandwond opgelopen? Koel de wond direct minimaal 15 minuten onder bij voorkeur zacht stromend leidingwater. Bij het ontbreken van schoon water is een sloot, regenton of plas ook goed. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met de brand weer van Heiloo, telefoonnummer 072 535 68 50. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 Ontvangen aanvragen om bouwver gunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Commandeurslaan 15, reg.nr. 2008/0198 vergroten woning ontvangstdatum: 29 mei 2008 De Kandelaar 104, reg.nr. 2008/0163 vergroten woning (woonkamer) ontvangstdatum: 22 mei 2008 De Kistemaker 28, reg.nr. 2008/0197 ged. veranderen woning ontvangstdatum: 29 mei 2008 Ewislaan 6, reg.nr. 2008/0192 vergroten woning (verlengen bovenver dieping) ontvangstdatum: 27 mei 2Ó08 Ken nemerstraatweg 614, reg.nr. 2008/0187 vernieuwen garage/berging ontvangstdatum: 21 mei 2008 Westerweg 417, reg.nr. 2008/0053 vernieuwen garage/berging ontvangstdatum: 26 mei 2008 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschre ven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen, die zullen worden behandeld volgens de uniforme open bare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ken nemerstraatweg 180 - vergroten woning: Pauwweijdt 9 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 juni 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermel de bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk en te richten aan het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bouwplan vrijstelling bestemmingsplan voorschriften Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toe passing van de in het bestemmings plan opgenomen vrijstellingsmogelijk heid voor het gedeeltelijk vergroten van de woning (erker en voordeurluifel) op het adres E.J. Potgieterweg 22. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 5 juni 2008 gedurende twee weken ter inza ge in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo./ Evenementenvergunning De Burgemeester van Heiloo heeft op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening 2008 vergunning verleend: - aan de heer P. Moraru om in de res terende maanden van 2008 drie maal per week (dinsdag, vrijdag en zater dag) op te treden als straatmuzikant (gitarist) nabij de winkelcentra 't Loo en 't Hoekstuk en op het Stationsplein ter hoogte van de supermarkt Vomar (verzending: 30 mei 2008). Ontheffing Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben ontheffing verleend voor: - het plaatsen van tenten buiten een officieel kampeerterrein, namelijk op het binnenterrein van Trias op sport park Het Maalwater, waar in het weekend van vrijdag 29 tot zondag 31 augustus 2008 ongeveer 100 jeugdleden van Dojo 't Loo in circa 30 tentjes mogen kamperen (verzen ding: 30 mei 2008). Bezwaar Indien u het niet eens bent met deze evenementenvergunningen of de ont heffing, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag, waarop de ont heffing is verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 68. .heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 14