Fancyfair bij scouting Victorie Poolse kinderen zoeken gastgezin Fanfare Showband bij Beat FM Elckeriyc maakt Irinderen 'streetwise' H E I L O O - UITKIJKPOST 4 JUNI 2008 HEILOO - Waterscoutinggroep Victorie in Heiloo houdt op zaterdag 7 juni een fancyfair, van 11.00 tot 15.00 uur. Iedereen is welkom. Voor de kinderen worden er ver schillende activiteiten georgani seerd, zoals het bakken van broodjes boven houtskoolvuur, een speur tocht, en de kinderen kunnen zich laten schminken. Ook worden er een aantal spelletjes rond het thema 'water' georganiseerd. Voor volwas senen is er een rommelmarkt, waar natuurlijk ook de kinderen van harte welkom zijn. Verder hebben we een stand waar informatie te vinden is over onze scoutinggroep. De opbrengst gaat naar de sleepboot die de groep aan het bouwen is. Dit project is uiteraard te bekijken tij dens de fancyfair. Voor meer infor matie: www.stam.nu/sleper. De acti viteiten van de Victorie groep zijn zeer gevarieerd. Het spel voor de Bevers vindt meestal plaats in of rond clubhuis 'De Bolder'. Dit geldt ook voor de Welpen. Als de Welpen kunnen zwemmen, kunnen zij een aantal keren in het seizoen zeilen op het Alkmaardermeer. Zij worden daarbij begeleid door voldoende lei ding en leden van de Stam voor een optimale en veilige tocht. De Verkenners en leden van de Wilde Vaart zeilen vanaf april tot ongeveer oktober elk weekend op het Alkmaardermeer. Het troepenhuis De Bolder van de Victorie is gelegen in het Heilooërbos, op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. Voor informatie kunt u bellen naar Thea Bruin, tel. 072- 5053651. De Stichting is naarstig op zoek naar mensen die twee Poolse kinderen gastvrijheid en hulp willen bieden. Eigen foto HEILOO - Stichting 'Een Hart voor Polen' zet zich jaarlijks in voor een vakantieverblijf in Heiloo van kansarme kinderen uit de Heilooer zusterstad Swietochlowice. Deze kinde ren wonen in één van de armste wijken in het mijnwerkersstad je. Een verblijf in Heiloo geeft hen de broodnodige energie en een extra stimulans om de toe komst positief tegemoet te zien. Ook dit jaar zullen er 22 Poolse kinderen naar Heiloo komen. Het verblijf van 28 juni tot 13 juli wordt mogelijk gemaakt door vele spon sors en door gastgezinnen. ,,De vrij willige hulp en gastvrijheid die wordt aangeboden schept een bij zondere band met de kinderen. Hartverwarmende contacten wor den gelegd, die nog jaren voortdu ren", aldus voorzitter Tom van der Schuyt. Gastgezinnen zijn heel belangrijk voor de Stichting. Zij vor men een belangrijke schakel tijdens de vakantie. Het gastgezin biedt onderdak, gastvrijheid en verzor ging aan twee jongens of twee meisjes in de leeftijd van acht tot tien jaar. Daarnaast begeleiden zij de kinderen tijdens diverse activitei ten en uitjes gedurende de vakantie. De Stichting zorgt voor een leer zaam en onderhoudend program ma. Maar er is ook ruim de gele genheid voor eigen initiatieven van de gastgezinnen om thuis of elders leuke dingen te doen. De kinderen worden vergezeld van een Poolse begeleidster, waardoor de commu nicatie wat eenvoudiger wordt. Het niet beheersen van de Poolse taal is geen enkel probleem. Elk gastgezin krijgt uitgebreide informatie, woor denlijsten, fotomateriaal om zich verstaanbaar te kunnen maken. De ervaring leert dat het veelal dolle pret is om met de kinderen met handen en voeten te communice ren. Na enkele dagen begrijpen de kinderen en de gastouders elkaar volledig. Door de brede belangstel ling voor het werk van Stichting 'Een Hart voor Polen' lukt het elk jaar weer om voldoende gastgezin nen te boeken. Dat was dit jaar ook het geval. Echter, door omstandig heden moet helaas een gastgezin afvallen. Maar er komen wel 22 kin deren naar Heiloo. De Stichting is naarstig op zoek naar mensen die twee Poolse kinderen gastvrijheid en hulp willen bieden. Wilt u meer informatie, aarzel dan niet en neem contact op met Hanny Kaan. U kunt haar bereiken op tel. 072-5334829, of via e-mail hannykaanbrink@hotmail.com. Op 16 juni is er om 20.00 uur in de ont moetingsruimte van de Willibrorduskerk een bijeenkomst met de gastgezinnen. Daar kunt u ervaringsdeskundigen spreken. Het optreden van zaterdag 31 mei, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan stond in het teken van oude nummers en shows uit het verleden. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Donderdag 29 mei vertelden Wendy van Gijlswijk de miss Majorette, Steven Gouverneur de tambour maitre en Joop Huisman coördinator optredens van de Fanfare Showband allerlei wetens waardigheden over hoe het toe gaat bij hun vereniging. De vereniging bestaat momenteel uit veertig leden: 13 majorettes en 27 spelende leden zoals trompet tisten, alt/sopraansaxofonisten, kla rinettisten, dwars fluitisten, bassen, trombonisten en tamboers. Kortom: bijna een complete fanfarebezet ting. Ze vertelden Maud van Gijssel dat er een verschil bestaat tussen een harmonieorkest en een fanfare. In een harmonieorkest wordt alleen zittend gespeeld en er bestaan rede lijk wat harmonieorkesten. Echter een fanfare showband, waarin dus lopend muziek wordt gespeeld is zeker in Noord-Holland een steeds zeldzamer verschijnsel. Deze vereni ging is dan ook in allerlei plaatsen op festiviteiten aanwezig, zoals avondvierdaagse en sinterklaasin tocht in verschillende plaatsen, 8 oktober optocht Alkmaar, bloemen corso, bloemendagen in Limmen, lichtjesavond in Groet, Jordaanfestival, optreden in Winkel et cetera. De vereniging is als Trompettercorps Heiloo begonnen met alleen ventielloze instrumenten. Eind jaren 80 werd het Fanfare showband Heiloo met dus ook steeds meer show. Het optreden van zaterdag 31 mei was ter gelegen heid van hun 40-jarig bestaan op 10 juni. Deze dag stond in het teken van oude nummers en shows uit het verleden waardoor het voor veeL mensen heel herkenbaar was. Oud bestuurslid Martin Affourtit was als speaker aanwezig. Dit jaar zullen ook de oude nummers op straat" weer getoond worden. Voor meer informatie kunt u kijken op: www.showbandheiloo .nl. HEILOO - Op basisschool Elckeriyc zijn de kinderen alwéér een stuk wijzer gewor den. Deze keer niet door de dagelijkse lessen, m^ar door een workshop over de gevaren in het verkeer. Initiatiefnemers en verkeersou- ders Rose-Marie Schilder en Saskia Groot wisten dat de ANWB daar wellicht een handje bij kon helpen. ANWB Streetwise is de naam van de workshop die kinderen bewust moet maken van het verkeer rond om school en daarbuiten. Educatief, maar ook met de nodige sensatie om te voorkomen dat de kinderen hun aandacht verliezen. Sensatie bijvoorbeeld in de vorm van het raden van de remweg van een auto; om het daarna aan den üjve te ondervinden en zelf op de rem te mogen trappen! Dit houdt natuurlijk lekker de aandacht erbij en is tege lijkertijd erg leerzaam. Vooral als blijkt dat de remweg zo'n zes meter langer is dan de kinderen aanvanke lijk dachten. ,,De Elckeriyc is de eerste school in Heiloo waar deze workshop is gegeven maar na positieve gesprek ken met de gemeente zullen de andere scholen in Heiloo volgend jaar aan de beurt komen", aldus Rose-Marie. Dan kunnen dus ook de leerlingen van de andere scholen hun verkeerskennis bijschaven. Bijvoorbeeld door middel van het onderdeel genaamd 'Blik en Klik' waarbij de nadruk ligt op het leren oversteken en het belang van de autogordel. Dit wordt bereikt met behulp van de verkeerspop Albertina. De pop neemt plaats aan de passagierskant van een elek trisch autootje zonder de gordel om te hebben. De andere passagiers, de bestuurder van de ANWB en twee leerlingen achterin zitten natuurlijk keurig ingesnoerd. Na tien meter rijden wordt abrupt op de rem getrapt en Albertina wordt de auto uit geslingerd. De kinderen moeten erom lachen maar' het belang van een autogordel is ze op deze manier wel vermakelijk duidelijk gemaakt! Op basisschool Elckeriyc zijn de kinderen alwéér een stuk wijzer geworden. Deze keer niet door de dagelijkse lessen, maar door een workshop over de gevaren in het verkeer. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17