Babyfluisteraar geeft stof tot nadenken Rommelmarkt op Kerkplein Egmond-Binnen Jeugdconcert bij Excelsior Limmen REGIO 20 Grootscheepse verkeerscontrole bij Ag Akersloot De Jong communiceert op ander niveau met kinderen Conquista organiseert Roefeldag Veel ouders staan er van versteld dat probleem eenvoudig is op te lossen Keetje Co op de Kunstmarkt UITKIJKPOST 4 JUNI 200 AKERSLOOT - Op woensdag 28 mei werd tussen 16.00 en 22.00 uur een uitgebreide verkeerscontro- le uitgevoerd op de Geesterweg bij Akersloot. Vanaf de A9 werden in totaal vierhonderd voertuigen richting de parkeerplaats nabij Bob's Partysaloon geloodst, waar deze uitvoerig werden gecontro leerd. Naast controle door de politie, voerden ook de KLPD, de Belastingdienst, de Inspectie van Verkeer en Waterstaat, de Arbeidsinspectie en de Douane en Dienst Motorrijtuigenbelasting gerichte inspecties uit. Maar liefst 85 controleurs werden ingezet om het personen- en goederenvervoer te controleren. Door hen werden bestuurders bijvoorbeeld gecontroleerd op het hebben van de juiste papieren, op het nog moeten betalen van diverse belastingen en op rijden onder invloed van alcohol. In totaal werden 107 bekeuringen uitgeschreven. Toto: Mano Sacksiom EGMOND - Muziekvereniging Eensgezindheid houdt op zater dag 7 juni voor de 38e achter eenvolgende keer haar jaarlijk se 'Grote Rommelmarkt' op het Kerkplein te Egmond-Binnen. De leden van de muziekvereni ging en tal van vrijwilligers zullen de koopwaar vanaf 09.00 uur aan de man proberen te brengen met maar een doel voor ogen: een zo hoog mogelijke opbrengst voor de muziekvereniging. De spullen zijn door de eigen leden opgehaald bij mensen die deze spontaan beschik baar stelden. Op de rommelmarkt wordt een grote verscheidenheid aan tweedehands goederen te koop aangeboden; van kleding tot en met curiosa en nog veel meer,waarbij de inwendige mens niet wordt verge ten. Grote aankopen kunnen tegen een geringe vergoeding worden thuisbezorgd in de regio Haarlem/ Den Helder. Het Rad van Avontuur en het unieke Prikbord zijn net als andere jaren van de partij. Voor de jongste bezoekers is er 'een altijd prijsgarantie' bij deelname aan het kleine rad, het touwtje trekken of soortgelijke spelletjes. De marktlieden van Eensgezind heid raden bezoekers aan er vroeg bij te zijn: de eerste klap is en blijft nog altijd een daalder waard. De -opbrengst van de markt komt geheel ten goede aan de muziek vereniging Eensgezindheid. Met de opbrengst hoopt de vereniging niet alleen uniformen en instru menten te kunnen aanschaffen, maar ook een deel van de kosten van de eigen muziekopleiding. De jaarüjkse rommelmarkt is een broodnodige bron van inkomsten voor de Egmondse muziekvereni ging. De toegang gratis. REGIO - Op zaterdag 17 mei werd in het verenigingsgebouw van Muziekvereniging Excelsior te Limmen de Muziekmarkt gehouden. Mensen die de Muziekmarkt gemist hebben of benieuwd zijn naar de kwaliteiten van de (jeugdopleiding zijn welkom bij het Jeugdconcert van Excelsior, dat gehouden wordt op zaterdag 7 juni in partycentrum de Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen, aanvang 20.00 uur. Het Jeugdconcert is het afsluit- concert voor Excelsior's leerlingen, die de cursus Fluitekruid hebben gevolgd. Zij zullen deze avond laten horen wat ze geleerd hebben het afgelopen jaar en daarbij beloond worden met een echt diploma. Daarnaast kan men luisteren naar het Opleidingsorkest onder leiding van Liesbeth Zonneveld. Floris van Tol heeft de leiding over de Jeugd Slagwerk Groep, waarin slagwerk leerlingen ritmische en melodische percussiewerken samen leren spe len. Voor het nieuwe cursusjaar zijn plaatsen over. Op speelse manier worden leer lingen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar wegwijs gemaakt in de wereld van de blaasmuziek. Fluitekruid heeft plaats voor maxi maal vijftien leerlingen, die door middel van loting geplaatst worden. De lessen vinden plaats in het ver enigingsgebouw van Excelsior, op dinsdag van 17.15 tot 18.00 uur. Voor meer informatie over Fluitekruid Excelsior's en andere opleidingsmogelijkheden kan men contact opnemen met afdeling Opleidingen, mevouw Koot, tel. 072-5621105 of via www. excelsiorlimmennl. LIMMEN - Op woensdag 11 juni vindt de jaarlyks terugkerende Roefeldag plaats. Tijdens de Roefeldag kunnen kinderen een kijkje nemen bij verschillende bedrijven. In groepjes van vijf tot zeven kinderen zullen per fiets drie bedrijven worden bezocht waar rondleidingen worden ver zorgt. Zit jij in groep 6, 7 of 8 van een basisschool in Lihimen en wil je ook meedoen? Haal dan het inschrijfformulier in Conquista of op school op en schrijf jê in. Conquista is drin gend op zoek naar ouders, fami lieleden en bekenden van de deel nemende kinderen, die de deelnemers kunnen als begelei ding willen vergezellen op deze interessante tocht. Naast de Roefeldag organiseert Jongerencentrum Conquista dit weekend nog tal van andere acti viteiten. Op vrijdag 6 juni is er in Club Xtra (12 tot 16 jaar) open inloop met Janneke, Joüen en Sander waar je lekker kunt gamen op een van de vele computers, je kunt er poolen of tafelvoetballen of heer- lijk chillen met je vrienden aan de bar. In het Conquista Café(16+) staat een ouderwets gezellige caféavond op het programma waar Dj Stan de muziek zal voor zien. Hou de website www.conquista.nl in de gaten want er staan spectaculaire live optredens van bands op het pro gramma. Op zaterdag 7 juni is er voor de Conquista Kids (4 tot en met 9 jaar) een verkoelende acti viteit: namelijk gezonde milksha kes maken en ijsjes versieren. Deze ochtend wordt echt smullen, hoog tijd voor een verfrissende sorbet en een gezonde frihtmilk- shake! De entree voor deze acti viteit is slechts een euro. 's Avonds is er in Club Xtra(12 tot 16 jaar) open inloop met Janneke, Aijan en Dennis. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. CASTRICUM - Het was op don derdag 28 mei een gekakel van jewelste voorafgaand aan de lezing babyfluisteren in kinder opvang Forte in Castricum. Maar zodra babyfluisteraar Jorrit de Jong het woord nam, werd het doodsstil. Een behoorlijke opkomst van jonge moeders en een enkele vader, zorgde voor een succesvolle en informatieve avond. De aanwezige opvoeders weten na de lezing in ieder geval wat ze te doen staat: een veilige, rustige speelhoek inrichten voor hun kind, vooral niets meer vragen ('wil je iets te drinken', 'zul len we naar buiten') maar enkel mededelingen doen ('we gaan nu iets drinken, we gaan nu naar bui ten'), en te allen tijde het woord 'nee' vermijden, maar gewoon een optie aanbieden. Dat is in een notendop de conclu sie na de lezing. Jorrit de Jong, de enige babyfluisteraar in Nederland, was ooit werkzaam in de IT-sector. Twintig jaar geleden ontdekte hij dat hij meer kon waarnemen dan een gemiddeld persoon. Hij is in staat op een ander niveau te com municeren met kinderen dan de ouders dat kunnen. Hierdoor is veelal de oorzaak van eventuele problemen bij jonge kin deren te achterhalen en geeft hij adviezen om deze op te lossen. „Fluisteren is het luisteren naar woorden die niet uitgesproken wor den. Ik noem het de ongeziene wereld. Dat klinkt eng, maar dat is het niet." Als een kind problemen heeft - zoals het regelmatig krijgen van driftbuien of gillend wakker worden - dan heeft een huisarts of consultatiebureau daar vaak geen pasklare oplossing voor. Men zoekt dan vérvolgens naar een alternatie ve benadering. De Jong heeft een praktijk in Zuid-Holland waar hij gemiddeld zes gezinnen per dag helpt. Vaak is het probleem na één consult al verholpen. ,Veel ouders staan er versteld van, dat het probleem zo makkelijk op te lossen is." Voor veel moeders was de lezing een bron van herkenning. Een moeder met een tweeling van drie jaar, kwam vooral voor bevesti ging. „Ik wil graag weten of ik het eigenlijk goed doe. Ik stel mijn kin deren niet zoveel vragen, dus wat dat betreft ben ik goed op weg." Een medewerkster van Forte, maar ook moeder van twee dochters, vond de lezing vooral informatief. „Ook voor in de kinderopvang is deze lezing heel leerzaam." Na een aantal praktische tips van De Jong, barstte het vragenvuur vanuit de zaal los, die De Jong zo duidelijk mogeüjk beantwoordde. Voor veel ouders bood de avond een heleboel stof tot nadenken en voor sommige zelfs de afweging om de opvoeding wellicht rigoureus te ver anderen. EGMOND - 'Liedjes voor de Hoef': zo heet het programma waar mee de Egmondse groep Keetje Co optreedt tijdens de Kunstmarkt op zaterdag 7 juni van 19.00 tot ongeveer 20.00 uur. De groep brengt originele luisterliedjes en aanstekelijke meezin gers over het heden en verleden van de drie Egmonden bij de dui nen en de zee. Rina Verduin speelt accordeon en trekzak, Lenie Pettit drumt (en speelt soms viool) Ariana Baltus zingt en speelt onder andere gitaar. Bea Wijker speelt dwarsfluit en mandoline banjo. Carla Kager maakte bijna alle liedjes en Jacob Zwart zingt onder andere in dialect. Het gratis optreden vindt plaats op het terras bij de Slotkapel. De kunstmarkt duurt van 14.00 tot 21.00 uur. Meer informatie zie www.hoeverdorpsfeest.nl. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 20