Vierdaagse Limmen voor herhaling vatbaar Amak wandelt Open dag in heemtuin De Wielenmaker Opnamen voor 'Buurtcompetitie' van regionale tv zender Regio22 Hortus kijkt terug op uitstekend seizoen Blauwe Vlag voor Castricum aan Zee Welke buurtbewoners mogen hun plannen tot uitvoering brengen? LIMMEN - De allereerste avondvierdaagse in Limmen die vorige week dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag plaatsvond is een grandioos succes te noemen, maar liefst 320 deelnemers liepen mee! De deelnemers konden bij inschrijving kiezen uit de vijf kilo meter of de zeven kilometer route en kregen hier hun stempelkaart overhandigt. De wandelaars ver trokken dinsdag enthousiast vanaf het startpunt aan de Kerkweg om vervolgens elke dag een andere route te lopen langs de mooiste plekken van Limmen. Onderweg kwamen de wande laars langs stempelposten waar zij elke keer een extra stempel kregen op de stempelkaart, een extra leuke stimulans want een volle stempel kaart gaf de laaste dag recht op een prachtige medaille. Vrijdagavond was de grootse binnentocht voor alle wandelaars, begeleid door de vrolijke feestmu ziek van boerenhofkapel de Kinkeluters. De wandelaars en pubüek konden allen lekker uitpuf fen op het terras van Conquista en met een verfrissend drankje terug kijken op vier heerlijk sportieve dagen en de welverdiende medaille. De organisatie, jongerencentrum Conquista, spreekt dan ook van een zeer geslaagd wandelfestijn die vol gend jaar zeker weer plaatsvindt. Bij deze wil Conquista dan ook alle vrijwilligers van harte bedanken die deze fantastische avondvier daagse mogelijk hebben gemaakt! Alle foto's van dit wandelfestijn zijn terug te kijken op: http://www.conquista.nlMerdaagse De wandelaars vertrokken dinsdag enthousiast vanaf het start punt aan de Kerkweg. Foto: Mario Sacksioni AKERSLOOT - Woensdag 11 juni is er een verrassende wandeling die de wandelaars voert langs de mooiste plekken vanNoord- Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snijder, tel. 0251-313956. EGMOND - Op zaterdag 7 juni stellen de vrijwilligers van Stichting De Wielenmaker hun heemtuin open voor het publiek. De IVN natuurgidsen leiden u rond en vertellen u alles over het eiken hakbos, de duinbeek, het bloemrijke grasland, de paddenpoel en de groentetuin. De heemtuin bestaat nu acht jaar en door het beheer dat geheel door vrijwilligers gebeurt, is er een prachtig stukje natuur ontstaan waar natuurlijke processen zo veel LIMMEN - Tachtig jaar is geen kroonjaar, toch werd het al met al een bijzonder feestelijk seizoen voor de Hortus Bulborum. Niet alleen het aantal betalende bezoekers van de bollentuin steeg ongekend, met maar liefst bijna vijf tig procent tot meer dan 4.500 bezoekers. Ook de bezoeken aan de virtuele tuin op de website www.hor- tus-bulborum.nl stemden tot tevre denheid. De maandgemiddelden over twaalf maanden lagen twee jaar geleden op zo'n 2150 per maand, vorig jaar rond 3100 en heeft nu inmiddels de 4200 bezoekers per maand overschreden. Opmerkelijk was dit jaar dat er gedurende het seizoen tal van grote groepen Zweden de tuin aandeden. Verder bezochten een kleine honderd deel nemers aan de World Daffodil Tour Europe 2008 de Hortus. Ze kwamen uit alle windstreken, van Nieuw- Zeeland tot Canada, van de VS tot Noord-Ierland. Verder nam het aan tal adoptieouders, mensen of instel lingen die een of meerdere cultivars of species uit de collectie voor een periode van drie jaar adopteren, sterk toe. Waren er vorig jaar nog maar 65, inmiddels zijn er 89 adop tieouders, terwijl het aantal geadop teerde bolgewassen toenam van 82 tot 104. Binnenkort begint een groot aantal, veelal vrijwilligers met het ambachtelijk rooien van een aanzienlijk deel van de collectie. De virtuele hortus blijft het hele jaar open, 365 dagen per jaar, 24 uur per dag op www.hortus-bulborum.nl. CASTRICUM - Op het Castricumse strand mag deze zomer de Blauwe Vlag wapperen. De Internationale Jury heeft deze op 22 mei aan het strand van Castricum aan Zee toegekend. De Blauwe Vlag is een kwaliteitskeurmerk voor stranden en jachthavens. Het keurmerk voor het strand staat garant voor goed zwemwa ter, een veilig en schoon strand, zorg voor het natuurgebied en toegankelijkheid. Op vrijdag 30 mei werd de vlag feestelijk voor het eerst gehesen op het strand van Castricum aan Zee, in het bij zijn van de zeegod Neptunus. Foto: Mario Sacksioni mogelijk hun gang gaan. De hon derden rietorchissen staan er al een paar jaar, vorig jaar verscheen de moeraswespenorchis en dit jaar kwam daar de brede orchis bij. Wilt u weten hoe u ook in uw eigen tuin op een natuur- en milieuvriende lijke wijze onze principes kunt toe passen? Kom dan op 7 juni tussen 10.00 en 16.00 uur naar Heemtuin De Wielenmaker, Sint Adelbertusweg 38 te Egmond- Binnen. De entree is gratis, een vrij willige bijdrage wordt op prijs gesteld. Meer informatie op www.wielenmaker.nl. REGIO - Maandagavond 2 juni waren in restaurant Blinckers in Bakkum opnamen voor de achtste aflevering van het pro gramma 'Buurtcompetitie', wekelijks uitgezonden door Regio 22 Televisie. Hierin nemen deelnemers uit drie buurten uit één gemeente het tegen elkaar op met hun ideeën, hoe hun buurt verbeterd en verfraaid kan worden. Initiatiefnemer Rabobank, in samenwerking met Regio 22, wil met de Buurtcompetitie bewoners van Noord-Holland stimuleren tót gezamenlijke initiatieven ter verbe tering van hun eigen leefomgeving. De uiteindelijke winnaar van alle acht* afleveringen ziet zijn idee in vervulling gaan. Een kritische jury, bestaande uit radiomaker Jan Castricum, Inge Ruimgaart als vertegenwoordigster van de gemeente Castricum en Oscar Honing, afgevaardigde namens Rabobank Noord- Kennemerland beoordeelde de inge zonden en gepresenteerde ideeën op uitvoerbaarheid, originaliteit en betaalbaarheid. De in Castricum uitgekozen buur ten zijn De Groene Parel aan de Overtoom in Castricum, Het GroteVeld aan de Tormentil in Limmen en 'het veldje' aan het Mendelssohnplein in Akersloot. De jeugdige deelnemers Iris, Anouk en Esther uit Limmen had den voor hun presentatie een prachtige maquette gemaakt ter verduidelijking van hun ontwerp voor het Grote Veld in Limmen. Iris legt uit: ,,Het idee is ontstaan vanuit het 'eenwielfietsen', dat nu heel populair is in ons dorp. Het veld wordt in ons ontwerp omgeto verd tot een 'onthaastplek' met daarin een pad in de vorm van een slakkenhuis, dat rust symboliseert. De baan kan gebruikt worden door eenwielers, maar ook door skeelers en skaters. In de winter kun je er zelfs een sleebaantje van maken, door het geringe hoogteverschil." Een geheel ander plan had Nico Stroet voor hetzelfde veld in Limmen. ,,Maak er een gezellige dorpsbrink van, omringd door veel hoge bomen. Want hoog groen is schaars in onze wijk." De zusjes en broertje Luca, Anthouse en Storm Lourens zien Het Grote Veld graag vol met speeltoestellen. Ook bij de inzendingen voor het Mendelssohnplein in Akersloot, van onder meer Bertus Boots en Marjan Blijendaai wordt voor jongeren uit de buurt een veilige speelplek en/of voetbalruimte beoogd, zodanig ingericht dat de overlast beperkt blijft. Welk idee de hoogste waarde ring van de jury krijgt en door mag naar de Grote Finale, is te zien op donderdag 19 juni op Regio 22. y Meer informatie is te vinden op www.buurtcompetitie.nl. De bewoners van het Mendelssohnplein in Akersloot pleiten voor de jongeren uit de buurt een voetbalruimte, zodanig ingericht dat de overlast beperkt blijft. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21