Buitensportdag biedt sporters gezellige dag Robin van der Kolk vierde tijdens Wereld Kampioenschap fïetscross Tannes gaat dit jaar op Franse toer FORTfS SPORT u 24 Egmonds Luchtpost De website wordt dagelijks 'ververst' met foto's ent L». Eerste Jeugd voetvolley toernooi een succes U ITKIJ KPOST 4 JUNI 2008 "fïetscross HEILOO - In Taiyuan, China, is onder bloedhete weersomstan digheden, 30 graden en meer, het Wereld kampioenschap fietscross verreden. Uit alle continenten van de wereld waren er rijd(st)ers naar China gekomen. Robin is licentiehouder bij FCC de Boscrossers uit Heiloo en is team lid van het Heltos-Footlocker BMX team. Door de teammanager van dit laatstgenoemde team, was hij uitgenodigd om mee te gaan naar China. Robin kwam op zater dag in actie op de 20 inch fiets in de junior men klasse en daar ging het in de manches behoorlijk goed. Hij behaalde de kwart finales, maar hier ging het mis op de pro sectie, een moeilijk gedeelte van de baan speciaal voor de junior men en elite rijders. Uitkomende uit de eer ste bocht, sprong hij de eerste dub bele op de pro-sectie en raakte uit balans waardoor hij op het Verbo den' challenge gedeelte uit kwam en gediskwalificeerd werd. Gelukkig mocht hij op zondag ook in de 24 inch junior men crui ser klasse rijden, waar het verloop van de wedstrijd beter ging voor de Heilooër. Met een vierde, tweede en een vijfde plaats, na een val partij in de derde manche, kon Robin zich opmaken voor de halve finale. Hier kwalificeerde hij zich met een vierde plaats voor de A-finale. Bij de start ging het niet naar beho ren en werd Robin ingesloten. Bij het uitkomen van de eerste bocht lag hij op de zevende positie. De pro-sectie zorgde er echter ditmaal voor dat Robin drie rijders sprin gend kon inhalen en uiteindelijk vierde werd op twee tiende van een seconde van nummer drie. Zeer tevreden, moe en voldaan, zal Robin dinsdag terug keren uit China en over twee weken weer aan de start verschijnen van de Nederlandse top competitie. EGMOND - Op de derde midfond- vlucht vanaf Morlincourt (359 kilo meter) op zaterdag 31 mei, kregen de duiven het niet cadeau, deze keer kwam de wind uit het noordwesten en viel er hier een daar een bui. De eerste duif van de vereniging werd geklokt door Louis Schuit, 2. Nico Ory, 3. Henny Liefting en 4. Antoon Hopman. Donderdag wordt ingekorft voor Bourges. HEILOO - Het was gezellig druk op sportpark Het Vennewater vorige week woensdag. Zo'n veertig deelne mers met een verstandelijke beperking deden mee met alweer de vierde buitensport dag van Sportlijf. 's Ochtends stonden hockey en tennis op het programma, en 's middags werd er fanatiek gehand bald en gevoetbald. De sportdag werd begeleid door PABO studenten van InHolland Alkmaar. Sportlijf is een organisatie die zich inzet voor mensen met een ver standelijke beperking die lekker wil len bewegen. Patrick Rupsam, orga nisator van de sportdag en tevens oprichter van Sportlijf, vertelt dat er weinig sportmogelijkheden zijn voor deze specifieke doelgroep. „Vaak vinden deze mensen geen aan sluiting bij een gewone sportclub. Toch is het belangrijk dat ze blijven bewegen", aldus Rupsam. Elke donderdag verzorgt Rupsam fitnesslessen in Trainingscentrum Heiloo. „Veel deelnemers van de sportdag komen ook wekelijks fit nessen. De meeste kennen elkaar dus al en daarom is het extra gezel lig." Jaarlijks organiseert Rupsam samen met een groot aantal vrijwil ligers de sportdag, waarbij Thijs en Sita Steenstra, Cees de Vries, Nel Stoop en Cora van Velzen altijd van de partij zijn. 's Winters is er een binnensport dag en in de lente organiseert Sportlijf een buitensportdag. Als alle sporters aan het eind van de dag uitgelaten het veld af komen, wordt er nog druk geëvalueerd over de wedstrijden. Job van Wierenga, die net van het voetbalveld af komt, vertelt ver moeid over de sportdag: „Ik vond het leuk, heerlijk!" Job is een fana tieke sporter. Net als veel andere deelnemers doet hij aan fitness, maar schaatsen en voetballen vindt hij net zo leuk. Het is tijd om de dag af te sluiten met een drankje. Het is een gezellige boel in de kantine van de Foresters. Zowel de deelnemers als de begeleiders heb ben erg genoten. Ingrid Kingma, een trouwe deelneemster: „Je bent lekker onder elkaar en het is altijd een gezellige bedoening." Na een afsluitend praatje van Patrick en een groot applaus voor alle vrijwilli gers, ging iedereen voldaan richting huis. De enthousiaste sporters en vrijwilligers beleefden samen een heerlijke dag tijdens de Buitensportdag georganiseerd door Sportlijf. Foto: Patrick Rupsara TENNIS HEILOO - Ook dit jaar vindt er op de tennisbanen van het Vennewater in Heiloo het open Tannestoernooi plaats. Van 21 juni tot en met 29 juni strijden de deelnemers op de kunstgras- banen om de eindoverwinning in de verschillende categorieën. Zoals gebruikelijk bij dit gezellige toernooi heeft de organisatie weer een thema gekozen en deze keer zal de week in het teken staan van Frankrijk. Van jeu de boules tot stokbrood met kruidenboter, Tannes gaat dit jaar op de Franse toer. De commissieleden zijn nu al druk bezig met de voorbereidingen, zodat het park een echte Franse sfeer zal uitademen. Naast de vele Franse versnaperin gen die aanwezig zullen zijn, is er ook een wijnproeverij van een wij nimporteur uit Heiloo. Bij een nieu we editie van Tannes hoort natuur lijk ook live-muziek. Zo zal de band Full Circle op de vrijdagavond een optreden verzor gen en zal ook Dj Steve acte de pre- sénce geven, terwijl elke dag een heerlijke barbecue wordt gehouden. Natuurlijk wordt er tijdens Tannes ook op hoog niveau getennist. Net als bij het open toernooi van TC Heiloo United kunnen drie spe lers tijdens het Tannestoernooi pun ten verdienen voor De Grote Prijs van Heiloo. Zowel de vrouwen als mannen kunnen in alle drie de onderdelen (enkel, dubbel en mixeddubbel) punten verdienen voor deze prestigieuze prijs. Vorig jaar gingen Caroline de Vries en Robin Houtenbos er met de hoofdprijzen vandoor. Over twee en een halve week zal het toernooi van start gaan. Als u nu al in de stem ming wilt komen kunt u alvast terecht op www.tannes.nl. De website wordt dagelijks ver verst met foto's en verslagen van de wedstrijden. Wilt u ook meedoen? Inschrijven kan tot 7 juni via www.tannes.nl of www.toernooi.nl. Hier staan ook de door de club zeer gewaardeerde sponsors vermeld. Robin van der Kolk (achterste rij in het midden) geflankeerd door alle rijders van het Heitos Footlocker BMX team, die naar China waren afgereisd voor het kampioenschap. Eigen fotc AKERSLOOT - Op zaterdag 30 mei speelde de jeugd van voetbalvereniging Meervogels een beach- voetvolleybal toernooi. Acht teams gingen de strijd aan op het beachveld van handbalvereniging Meervogels. Na een rustige start waren er al snel omhalen en andere hoogstandjes te zien. Na een voorronde in de poules werd er tegen de directe concurrent gestreden om de plekken een tot en met acht. Uiteindelijke winnaars waren (v.l.n.r.) Stan Kaandorp, Wilco Tiebie, Sjoerd van der Eng. Bram Schoon ontbreekt. Elgen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 24