Geweldige dag voor senioren zaalvoetballers in 't Vennewater Waardering voor jeugdafdeling Oppositie Eerste jeugdteam TC Heiloo United kampioen SPORT Ook in de woemicompetitie staan teams er goed voor Een groot feest van voetballen en van herkenning Karate-examens bij Dojo t Loo Totaal deden er maar liefst elf teams mee in de competie UITKIJKPOST 4 JUNI 200 SCHAKEN HEILOO - Het schaakseizoen van schaakvereniging Oppositie zit erop. Vorige week vond de traditionele afsluiting plaats door het houden van de algeme ne ledenvergadering. Voorzitter Herman Limmen hield een gloedvol betoog, waarin hij vooral zijn enorme waardering voor het werk dat in de jeugdafdeling gebeurt, etaleerde. Deze afdeling, onder inspirerende leiding van jeugdleider Bouke Woudstra, bezorgt iedere vrijdag avond zo'n 23 jongens en meisjes een avondje schaakplezier, waarbij en passant het edele spel wordt aan geleerd. Bouke Woudstra wordt daarbij geassisteerd door Cor van Etten, Harry de Jager, Simon Smit en André van der Ark. Het resultaat mag er zijn: de afde ling is het afgelopen jaar doorge groeid naar 23 jeugdleden en de verwachting is dat het komend sei zoen het getal dertig wordt bereikt. De jeugdleden houden onderling ook een competitie. Daarbij wordt rekening gehouden met ieders speelsterkte. Er wordt in twee groepen gespeeld en in vier niveaus (stappen). De jeugdkampioenen van dit sei zoen zijn: Stap 1: Rick Butér, Stap 2: Anika van der Ark, Stap 3: Luc Beerepoot, Stap 4: Timardi Verhoeff. Ook het kampioenschap schooïschaken wordt in Heiloo door de jeugdafdeling van Oppositie georganiseerd. Tijdens de vergade ring werd ook het seizoen van de seniorleden geëvalueerd. Het eerste team handhaafde zich keurig in de middenmoot van de tweede klasse. Voor het tweede team was dat net iets teveel van het goede: zij gaan het volgend seizoen weer in de derde klasse uitkomen. Het derde team miste op een haar na het kampioenschap en komt ook komend jaar weer uit in de vierde klasse van de Noord-Hollandse schaakbond. Verder memoreerde de voorzit ter dat het hem opviel dat Oppositie ook regelmatig ver tegenwoordigd is bij toernooien in de regio, maar ook landelijk en zelfs internationaal! Tenslotte wer den de clubkampioenen nog even in het zonnetje gezet. Zij kregen naast de wisselbekers een oorkon de waarin hun eeuwige roem ten deel viel. De kampioenen zijn: Clubkampioen: Albert Bouma, Dameskampioen: Shannon Vlaar, Rapidkampioen: Lourens van Vëelen, Snelschaakkampioen: Kees Jongkind. De dames en heren schakers gaan zich in de komende weken weer opladen voor het komend seizoen. Dat wordt een heel bijzonder seizoen, want daar in wordt het 75-jarig bestaan van de club gevierd. De deelnemers waren samen met hun gezinnen in grote getale naar het zaalvoetbaltoernooi geko men, wat naast het sportieve gedeelte een feest der herkenning was. Foto: Mario Sacksioni ZAALVOETBAL HEILOO - Zondag 1 juni speel den acht teams met spelers van boven de veertig jaar het Goud van Oud zaalvoetbaltoernooi in sporthal 't Vennewater. Het was een geweldige dag voor de deelnemers en hun gezinnen, die in grote getale waren meegekomen om van het toernooi en de gezellig heid te genieten. Sportief gezien was ZW Crawford de beste ploeg door in de finale HSV met 3-0 te verslaan. De teams van HZV de Viersprong, de Foresters, FC Rolf, ZW Crawford, HSY Handsome Eight, White Stones en Goud van Oud haalden onder leiding van toernooidirecteur Ellen Popma herinneringen op aan een lang zaalvoetbal verleden. Veel van de spelers kwamen elkaar in verschillende competities vanaf de jaren '70 en '80 tegen in de sporthallen in de regio. Hans de waard van White Stones was met zijn 58 jaar de oudste spe ler van de dag. Het vriendschappe lijke toernooi was een initiatief van Lars de Zeeuw die door de jaren heen bij meerdere verenigingen actief is geweest en nog steeds speelt in de zaal en op het veld. De Zeeuw: „We kijken met z'n allen terug op een hele geslaagde dag. Het was een groot feest van voetballen en van herkenning". Mark Niesten werd met zeven goals topscoorder en Martin de Vre en Rob Kuiper deelden de sportiviteits- prijs. Voor de meegekomen jeugd tot en met 14 jaar was er een penal ty- en een hooghoudwedstrijd. Deze werden gewonnen door Thomas Ouwejan en Jesper de Vre. Ook voor de spelersvrouwen was er een prijs. Deze speciale Witte Laars award ging naar Carolien Abcouwer. HEILOO - Donderdag 29 mei was de spanning te snijden in de Dojo aan de Bergeonstraat. Op de mat stonden jeudige karateka's die moesten laten zien of ze een hogere band waardig waren. Karateleraar/Sensei Johan Bult nam wat zenuwen weg van de wittebanders door de oefeningen eerst samen met ze voor te doen. Daarna werden ze allemaal serieus en uitgebreid geëxamineerd. Na afloop kon Johan Bult vol trots vertellen dat iedereen geslaagd was voor een hogere band. Eigen foto Het eerste jeugdteam van TC Heiloo United, bestaande uit Viktor Rotteveel, Rowie Kouw, Juliette Smit en Rik Bilars, wordt gehuldigd voor het kampioenschap. Eigen foto TENNIS HEILOO - Het Eerste jeugd team van TC Heiloo United, spelend in de vijfde klasse van de senioren, is met glans kam pioen geworden. Alle wedstrijden werden gewon nen met als toetje een 7-1 thuis overwinning op het team van TV Hoorn dat tweede stond in de com petitie. Het team bestaat uit Rowie Kouw (15 jaar), Juliette Smit (14 jaar), Rik Bilars (17 jaar) en Viktor Rotteveel (14 jaar). Het team is nog jong en kan voor de grootste tennisvereniging van Heiloo in de toekomst nog vele suc cessen halen. Komend seizoen mogen ze naar de vierde klasse en ook daar zullen hun uiterste best doen om heel goed te scoren. De meeste andere jeugdteams van TC Heiloo United, die in de lan delijke KNLTB competities meede den scoorden dit jaar erg goed. Het tweede team is op de tweede plaats geëindigd en ook de andere teams hebben geweldig gescoord Totaal deden er maar liefst elf teams mee in de competitie. Daarnaast spelen er 15 teams in de woemicompetitie. Ook daar staan teams er goed voor, wat onge twijfeld nog tot een aantal kampi oen zal leiden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25