Eerste paal de grond in voor nieuwbouw OBS de Springschans Witte Kerk weer op woensdag te bezichtigen H E I L O O 3 s-CvakipwiiÈM 'KèüsSZómt Oproep deelnemers open tuinen weekend Heiloo klaar voor autodaten INGEZONDEN BRIEF jazz Walk Tussen 12.00 en 13.00 uur wordt het orgel bespeeld Rundergehakt+ 4Rdnd%hambupg^s 4 gemarineerde Filetlapjes voor ITKIj KPOST 4 JUNI 200 Autodafé voor Wethouder Ouderkerken slaat de eerste paal in de grond voor de Springschans. Foto: Carolien Breed HEILOO - De afgelopen jaren hebben de verschillende dorpsker nen van de afdeling bij toerbeurt meegedaan aan het Open Tuinen Weekend van Groei Bloei. Dit jaar kan, net als vroeger, iedere kern meedoen aan het Landelijk Open Tuinen Weekend. Dat wordt gehou den op zaterdag 21 en/of op zondag 22 juni van 11.00 tot 16.00 uur. Zou u het leuk vinden uw tuin te delen met belangstellenden en u woont binnen de afdeling, zoals boven omschreven, dan graag opgeven vóór 1 juni bij Sandy Ursem, 072- 5340648 of ursem.ra@qiiicknet.nl HEILOO -In aanwezigheid van de leerlingen, docenten, directie van het bouwbedrijf, en enkele omwonenden sloeg wethouder Ouderkerken op maandag 2 juni om 09.00 uur de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van OBS de Springschans. Heiloo bouwt hiermee haar eerste duurzame basisschool. In het contract tussen ISOB schoolbestuur en aannemer Akerbouw is overeen gekomen, dat voor de kozijnen en het overige houtwerk het duurzame FSC hout zal worden gebruikt. Maarten Overtoom van architecten bureau BBHD heeft gekozen voor optimalisatie van de energievraag. Zo zal de verwarming en de ventila tie worden geregeld met warmtete- rugwinning uit ventilatielucht. Het binnenklimaat zal voldoen aan de normen, gesteld binnen het project 'Frisse Scholen'. De nieuwbouw zal, verdeeld over twee verdiepingen, plaats bieden aan tien lokalen, een grote aula, een lerarenkamer en een directiekamer. Op de eerste verdie ping wordt tevens de naschoolse opvang Villa Lilla gehuisvest. Hiervoor worden een groepsruimte, een knutselruimte en een computer ruimte gecreëerd. Susanne Koomen van Villa Lilla: „We zijn februari 2007 begonnen in de gymzaal en momenteel zitten we in tijdelijke units. Na de verhuizing naar het nieuwe gebouw hebben we ruimte voor zo'n veertig kinderen." Op de topverdieping komt een Mediatheek. Directrice van OBS de Springschans, Deanna Glas: „Met medewerking van de gemeente komt er een lift in het gebouw, zodat het toegankelijk wordt voor minder vali de leerlingen en ouders. De ruimte tussen de Radboudschool en de Springschans wordt straks een geza menlijke speelplaats. Naast onze school komt een eigen speelplein. We zijn in onderhandeling met de gemeente om de inrichting van de speelterreinen zodanig te verzorgen, dat ze ook buiten schooltijd toegan kelijk zijn voor kinderen die er willen spelen." Nieuwstate BV bouw- en vastgoed management is ingescha keld voor de directievoering en het toezicht van de nieuwbouw. Bijvoorbeeld om te controleren of de bouw conform de gemaakte afspra ken verloopt. Directeur Henk Beentjes en Robin Vos van bouwbe drijf Akerbouw uit Uitgeest zijn posi tief over de duur van de nieuwbouw: „Als alles meezit, is de school vol gend jaar februari/ maart gebruiks klaar." Ik vind het geweldig dat Jazz Walk voor de tweede keer georgani seerd is in Heiloo. Ik vind het erg jammer dat ik vaak hoor dat er niets te doen is in Heiloo, en dat er dan op bovengenoemde activiteit toch zo weinig bezoekers zijn (ik doel nu specifiek op de twee Big Bands op het Stationsplein afgelopen zater dagmiddag). Frans Ruiter Heiloo Bij 150 gram Runderrookvlees -> GRATIS 100 gram BOTERHAMWORST BINNENKORT ONLINE: BBQ vlees bestellen via: ww.bbqburger.nl Dit krantenproductis milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces ADVERTENTIE HEILOO - De uit tufsteen opge trokken Witte Kerk in het cen trum van Heiloo is ongeveer duizend jaar oud, zij het dat ze de afgelopen eeuwen meerma len ingrijpend is gerestaureerd. Veel inwoners van ons dorp ken nen alleen de karakteristieke buiten kant, maar u kunt tussen 11 juni en 27 augustus ook het interieur aan schouwen. Op woensdagen is de kerk dan open tussen 11.00 en 16.00 uur. Tussen 12.00 en 13.00 uur wordt ook het orgel bespeeld. De afgelopen eeuwen zijn diverse restauraties uitgevoerd, waarbij onder andere de ingang onder de toren kwam, de preekstoel ging van de oostmuur naar de zuidmuur en de galerij met het orgel kwam aan de westkant, boven de ingang. Ook het afgelopen jaar zijn herstelwerk zaamheden uitgevoerd: het koor-' hek rond de preekstoel sluit weer aan op de muur, zoals dat in vroeger eeuwen het geval was, de hier en daar afgebrokkelde vloer met graf monumenten is hersteld en de con sistorie kreeg een opknapbeurt. Leden van de Protestantse Gemeente, waartoe de Witte Kerk behoort, treden op als gastvrouw of gastheer. Neem, als u op woensdag toch de markt aan de voet van de kerk bezoekt, de gelegenheid te baat om een blik te werpen in dit in kerkelijk en cultureel opzicht histo rische gebouw. Meer informatie vindt u op de website www.wittekerkheiloo.nl. HEILOO - Inwoners van Heiloo kunnen sinds vorige week woensdag massaal gaan 'autodaten'. Afgelopen woensdag open den Greenwheels directeur Van Lookeren en wethouder Rob Opdam een Greenwheels-standplaats op parkeerterrein De Kreek. Greenwheels staat voor gedeeld autogebruik. Het is bedoeld voor mensen die wel het gemak van een auto willen, maar er geen willen aanschaffen. Vanaf, inmiddels zeventig, standplaatsen in Nederland kunnen abonnees van Greenwheels op elk gewenst moment en locatie een auto gebruiken. Tijdens de opening werden er ballonnen opgelaten met een kaartje eraan. Degene die een ballon vindt op de verste locatie, krijgt een abonnement van Greenwheels cadeau. Foto: Kim Seignette Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich heFrecht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. 500 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3