Zevende editie Parkgolf Heiloo Archeologisch onderzoek afgerond aan de Matthijs Zonderhuisweg Bang Zoom Grafisch Ontwerpers H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De greppels blijken een oude geestgrond te begrenzen Lions stropen de mouwen nogmaals op voor herstel landgoed Nijenburg Momenteel is men bezig met de voorbereidingen voor de tweede fase UITKIJKPOST 4 J U N I .2 o o In deze rubriek wordt wekelijks een Beticht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AS Beftoo, Of per e-maii: redact^uitkijkpostnl fn de aanmelding graag duidelijk m gegevens vernielden. HEILOO - Op de locatie van het voormalige postkantoor aan de Matthijs Zonderhuisweg is het archeologische onderzoek afge rond. De werkzaamheden hebben ruim een week in beslag genomen. Tijdens de graafwerkzaamheden zijn nieuwe gegevens over het gebied rondom het station aan het licht gekomen. Zo zijn er twee waterkuilen met plaggenrand opge graven. Dankzij het aardewerk in de kuilvullingen kon de ouderdom van de sporen worden achterhaald. Op deze plek bleek al in circa 200 voor Christus te zijn gewoond. Ook zijn er greppels en wegen aangetroffen die in verband kunnen worden gebracht met het oude reliëf van de strandwal. De greppels blijken een oude geestgrond te begrenzen. Al in de vijftiger jaren van de vorige eeuw zijn sporen en vondsten uit de peri ode aan de Holleweg waargenomen. Drie weefgewichten en fragmenten van een oven uit deze periode zijn in het museum van Baduhenna te bewonderen. Nu komen er nieuwe vondsten bij, zoals scherven met geometrische lijndecoratie en pot scherven met nagelindrukken op de rand. Plattegronden van hiiizen zijn nog niet opgegraven. Waarschijnlijk hebben die hier wel gestaan. De huizen zijn vermoedelijk deels met plaggen gebouwd. Plaggenwanden blijken echter minder goed bewaard in de grond en worden nauwelijks terug gevonden. De opgraving aan de Matthijs Zonderhuisweg heeft daarnaast ook middeleeuwse bewo ning aangetoond. Gevonden zijn scherven van Pingsdorf aardewerk. Dit is een uit Duitsland geïmpor teerde keramiek die tussen tiende en elfde eeuw in zwang was. Marco Stoorvogel, Moleiüei 11e, Akersloot, tel. Ö72-53314Ö1, 06^25052648, www.baitgzoom.nl, e-mail: Mo@ba1tgz00ra.11L AKERSLOOT - Dat grafische vormgeving meer is dan ontwerpen alleen bewijst Marco Stoorvogel met zijn ontwerpen van verpakkingen voor de grote A-merken in de retail, zoals Honig, Dr. Oetker, Hak, John West en vele andere. „Je duikt als het ware in het product en probeert een visueel beeld van een bepaalde beleving eruit te vissen. Bij bekende merken let ten we op de merkuitstraling van het product. We ontwikkelen verpakkin gen, maar geven ook vorm aan bijvoorbeeld de advertenties, websites, receptenboekjes, schapkaartjes enzovoort. Zodanig dat alles in lijn is met elkaar. Maar ook voor andere bedrijfstakken zorg ik, dat het desbetreffend bedrijf de juiste uitstraling houdt in alle communicatie-uitingen. Van web site, logo en briefpapier tot en met een beursstand." Zo kruipt hij in het 'DNA' van zijn klanten om zo de juiste visuele vertaalslag te maken. Zeven-en-een-half jaar geleden is Marco Stoorvogel voor zichzelf begonnen met Bang Zoom Creative Concept, dat sinds kort Bang Zoom Grafisch Ontwerpers heet. Voor die tijd was hij werkzaam bij Honig als grafisch vormgever. ,Het kriebelde al een tijdje om als zelfstandig vormge ver te willen werken en uiteindelijk heb ik de knoop doorgehakt. Honig was mijn eerste klant!" Inmiddels heeft Bang Zoom veel bekende merken als klant. „Je moet goed zijn in je vak en je afspraken nakomen. Mede doordat ik mensen ken, die werken bij grote bedrijven, zoals bij Dr. Oetker, is ons klantenbe stand langzaam maar zeker gegroeid. Maar het blijft toch wel bijzonder dat een klein bedrijf zo veel vertrouwen krijgt van zulke grote A-merken!" Bang Zoom heeft ook klanten in de theaterwereld. Folders, posters en CD-hoezen voor artiesten, programmaboekjes voor theaters -bijvoorbeeld de Beun- en nog veel meer. Ook hier houdt hij de 'merkuitstraling' in het oog. Marco werkt veel samen met foodfotograaf Frans van Wijk uit Krommenie en culinair stylist Sander De Pontie. Samen verzorgen ze de fotografie voor verpakkingen van voedselproducten, de advertenties ervan en receptenboekjes. „Bij het zien van de foto's moet het water in de mond lopen, zo lekker moet het er uit zien. We letten daarbij op kleur en compositie, maar ook op smaakbeleving. Het is de uitdaging om tevens een merkbeleving neer te zetten. Wat maakt deze producten van dit merk zo uniek?!" Voor het ontwikkelen van websites werkt Bang Zoom samen met Headnets kantoorautomatisering uit Heiloo. „Ik zorg dan wederom voor de uitstraling, Headnets bouwt vervolgens de websites." Naast een gedegen opleiding moet een grafisch ontwerper ook over talenten beschikken, zoals bijvoorbeeld vindingrijkheid, spitsvondigheid en creativiteit. „Een goed idee kan in vijf minuten ontstaan, maar ook drie weken op zich laten wachten. Je voelt aan of iets qua vormgeving en boodschap klopt. Soms ontstaan bij mij de beste ideeën als er een beetje tijdsdruk achter zit!" Zondag 22 juni zal er, net zoals vorig jaar, worden gegolfd in het Heilooërbos waarbij weer de opbrengst van dit evenement ten goede zal komen aan het goede doel. ArcMeffoto. Mario Sacksioni Foto: Mario Sacksioni veel nieuw plantmateriaal worden gewerkt. Ook zal een bestaande laan worden opgeknapt en een oude, inmiddels verdwenen, linde laan worden heraangelegd. Inmiddels is het gehele landgoed als Rijksmonument geregistreerd en is Natuurmonumenten op zoek naar de laatste middelen die het gat in de financiering moeten dichten. Zondag 22 juni zal er, net zoals vorig jaar, worden gegolfd in het Heilooërbos waarbij weer een deel van de opbrengst van dit evenement ten goede zal komen aan het Herstelplan Nijenburg. Inschrijven voor Parkgolf 2008 Via www.heiloo-online.nl/parkgolf kunt u zich inschrijven als deelne mer aan Parkgolf 2008. Het evene ment vindt plaats van 09.00 tot 17.00 uur, de kosten zijn 125,- per deelnemer inclusief een lunch pakket en aangekleed buffet. Met deze opbrengst kunnen de Lions net als vorige jaren weer een cheque overhandigdigen aan verschillende goede doelen. In 2007 werd een cheque van 9000,- aan André Timmer, projectleider van Natuurmonumenten, overhandigd. Naast Nijenburg kregen ook Timmerdorp Heiloo, Stichting Veldwerk, 't Praethuys, verzorgings huis De Vleugels, kindertehuis de Hobbits en het G-team van HSV een bijdrage. De sportieve winaaars waren bij de heren Henk Veldt, en bij de dames Aletta de Goede. HEILOO - Op zondag 22 juni houdt de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden de zevende editie van het fundrai- sing evenement Parkgolf Heiloo. De voorbereidingen zijn alweer in volle gang, de aanleg van de baan is reeds gestart en vele sponsors heb ben hun support al toegezegd. Het hoofddoel van Parkgolf 2008 is, net als vorig jaar, het herstel van de historische parktuin van het land goed Nijenburg. De eerste vijf edi ties van Parkgolf werden gespeeld in het mooie groene buitengebied van Heiloo, in de Noorderneg en de Zuiderneg. Maar net als vorig jaar worden ook nu weer de negen holes aangelegd in het Heilooër Bos. De ontvangst en prijsuitreiking vinden plaats in een fraai in het park gele gen paviljoen. Parkgolf Heiloo voor herstelplan Nijenburg Natuurmonumenten heeft, mede met de opbrengst van Parkgolf edi tie 2007, in januari een start gemaakt met de realisatie van een deel van het Herstelplan Nijenburg. De twee pleinen voor het landhuis en het wandelbosje aan de noordzij de (de Zondagskrocht) zijn volgens plan gerestaureerd. De oude bomen en overige vegetatie zijn voor een groot deel weggehaald waarbij natuurlijk rekening is gehouden met ecologische waarden zoals nesten, vleermuizen en bijzondere vegeta tie. Vervolgens zijn de wandelpaden aangelegd en tot slot zijn nieuwe heesters en bomen aangeplant. Deze drie delen zijn in beheer geno men door een speciaal hiervoor opgerichte vrijwilligersgroep die begeleid en aangestuurd wordt door Natuurmonumenten. Momenteel is Natuurmonumenten bezig met de voorbereidingen voor de tweede fase. Hierin zullen het Engelse Werk en de Kattenberg onderhanden genomen worden. De voorbereidingen zijn in volle gang. Zo wordt de Kattenberg met speciale apparatuur driedimensio naal ingemeten om goede werkteke ningen te kunnen maken. Het idee hierbij is dat het heuveltje met de monumentale linde bovenop deze heuvel weer goed in het zicht te komt en dat dit heuveltje weer goed begaanbaar wordt gemaakt. Hiervoor zal het noodzakelijk zijn enkele bomen rondom de Kattenberg te verwijderen. Dit heeft mede te maken met de grondwater stijging in dit gebied en de slechte invloed die dit heeft op de beuken die er staan. En natuurlijk zal er met

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5