Afscheid van Benedictussschool Winnaar van flatscreen bij Johan Alleman Mode Groot feest tijdens Straatspeeldag Tiende kindermiddag Hoeve Nijenburg H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING Uit en Thuis in Heiloo UITKIJKPOST 4 JUNI 200 HEILOO - Laat het EK maar beginnen want de prijs is binnen, en wel voor Anton Lelieveld! Anton deed mee aan de wedstrijd bij Johan Alleman Mode door het insturen van een pakkende slagzin, als antwoord op de vraag: Winkelen bij Johan Alleman betekent voor mij:.... De prijs komt voor hem op het juiste moment, want zijn huidige televisie begon te protesteren. Vreemde groene vlekken in zijn beeld waren het resultaat. Blij en ontdaan nam hij de prijs in ontvangst. Johan en Paulien Alleman wensen Anton en zijn familie veel kijkplezier toe. HEILOO - Op vrijdag 20 juni nemen kinderen, ouders en leerkrachten afscheid van hun schoolgebouw. De school werd gesticht in 1971 door het toenmalige RK schoolbe stuur Heiloo met als directeur de heer Maas. Nu, 38 jaar later, maakt deze school plaats voor een nieuw gebouw op dezelfde plek. Dit gebeuren zal niet zomaar voorbij gaan. Op vrijdag 20 juni staat een groot eindfeest op het pro gramma met als thema: 'dag goeie ouwe school'. Oud-leerlingen en andere belangstellenden zijn die avond welkom om nog één keer een kijkje te nemen in school, een beetje sfeer te proeven van die goede oude tijd én afscheid te nemen van het gebouw. Het evenement begint om 17.00 uur en eindigt rond 20.00 uur. Tegen een geringe vergoeding valt er, onder het genot van een hapje en een drankje, van alles te zien en te beleven die avond. Bent u van plan om die avond een kijkje te komen nemen, geeft u dit dan even door aan info@benedictusschool.nl Dit om de organisatie een indruk te geven van het aantal mensen dat zal komen. dertig kilometerzone is, auto's soms toch te hard rijden. Kinderen staan bij het verlaten van het huis door de voordeur bijna meteen op de straat.' Maar ook, omdat ze het een mooie gelegenheid vonden om voor de kinderen uit de buurt een leuke dag te organiseren, hebben de dames de stoute schoenen aange trokken en zijn gaan informeren of er animo in de straat was voor een Straatspeeldag. Deze bleek er vol doende te zijn, dus werden de vol gende stappen uitgevoerd; het aan vragen van de vergunning bij de gemeente en het aanmelden bij WN. Het Jan Boltenhof was ruim halverwege de straat afgezet én bood zo ruimte voor diverse leuke spelletjes en activiteiten. Enthousiast stortten de kleintjes zich op de Oudhollandse spelletjes, het stoepkrijten, skippyballen en het voetbalspel, waarbij de jonge talentjes een bal gericht in één van de gaten probeerden te schieten. Het ballengooispel in de vorm van een grote clown met open mond was erg populair. Bij de 'limonade kabouter' konden de kinderen hun dorst lessen en de hele kleintjes konden meedoen met bellenblazen. Suus: ,,Naar mijn weten zijn wij dit jaar de enige straat in Heiloo, die meedoet aan de Landelijke Straatspeeldag. We proberen het een keer uit; misschien dat het vol gend jaar uitgebreider wordt. Eén middag hoeven de kinderen niet op het verkeer in de straat te letten!' De mooiste reactie van de kinderen: Morgen weer?' HEILOO - Op zaterdag 7 juni wordt voor de tiende keer de kindermiddag op Hoeve Nijenburg gehouden. Ook nu worden weer allerlei kin deren (van 0 tot 20 jaar) met een beperking met hun ouders en broer tjes en zusjes uitgenodigd om mee te genieten van de festiviteiten. De kinderen kunnen zich naar hartelust vermaken met allerlei leuke acti viteiten zoals een springkussen, kin derkennis en pony rijden. Edwin en Diana Bos zijn vanaf het begin de grote motor achter de kindermiddag. Jarenlang kwamen kinderen van de Vijfhoek uit Heiloo, waar ook zoon Sven naartoe ging, als ook kinderen van ZML-school de Alk uit Alkmaar, wekelijks naar Hoeve Nijenburg om onder begelei ding van Edwin en Diana allerlei boerderij-activiteiten aangeboden te" krijgen. En nadat Edwin en Diana het ergste overkwam wat een ouder kan overkomen, namelijk het plot seling overlijden van zoon Sven, hebben zij uiteindelijk toch besloten om de kindermiddag voott te zetten HEILOO - Woensdag 28 mei was Nationale Straat speeldag, een initiatief van Veilig Verkeer Nederland, waarbij straten worden afgesloten voor verkeer en kinderen op straat kunnen spelen. Thema van de Straatspeeldag 2008 was 'Ruimte voor kinderen'. Ruimte of het ontbreken daarvan zoals bijvoorbeeld te smalle stoepen of geparkeerde auto's op speelplek ken. Dit jaar deed het Jan Boltenhof mee, op initiatief van Esther Belleman en Suus Kooistra. Suus: „Hier wonen veehouders met zeer jonge kinderen, die zich zorgen maken over het feit, dat hoewel het Jan Boltenhof doodlopend en een én bij de organisatie betrokken te willen büjven. En zo viert de kinder middag dit jaar op 7 juni* dus zijn tiende verjaardag. De organisatie is inmiddels in handen van Stichting Dolfinn. Vanuit de stichting is een werkgroep opgericht die zich bezig houdt met de organisatie van de kindermiddag en Edwin en Diana zijn hierin uiteraard een belangrijke spil. Stichting Dupla verleent dit jaar voor de tiende keer haar mede werking, met hun huifbed dat getrokken wordt door twee paarden. Op dit bed kunnen de kin deren een heerlijk ontspannen ritje maken door de mooie omgeving van Hoeve Nijenburg. Nieuw dit jaar is de snoezelbus. Terwijl de kinde ren genieten van alle activiteiten, hebben de ouders de gelegenheid om in een ontspannen sfeer met andere ouders in contact te komen en ervaringen uit te wisselen. De kindermiddag vindt plaats op Hoeve Nijenburg, Kennemerstraatweg 276 in Heiloo en duurt van 13.00 tot 17.00 uur. U kunt zich aanmelden via kindermiddag@dolfinn.nl of bel met Diana Bos, tel. 072-5207540. Het Jan Boltenhof was halverwege de straat afgezet en bood zo ruimte voor de kinderen. Eigen foto Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Lezing voor mantelzorgers Dinsdag 17 iuni van 14.00 tot 15.30uur houdt de VoorhchtingsCommissie in het Trefpunt een lezing voor mantelzor gers. Een mantelzorger is de nog niet bij iedereen bekende naam voor diegene die langdurig een familielid of naaste verzorgt. Vaak vergt dat onopgemerkt steeds meer energie. Omdat bijvoorbeeld steeds meer gédaan moet worden in de huishouding, bij de verzorging of emotionele ondersteuning van de partner of de naaste. Mantelzorg makelaar Margitta Plantinga geeft deze middag informatie over de mogelijkheid tot onkostenvergoe ding, het recht op professionele begeleiding, over noodopvang bij onverwachte ziekte van de verzor gende, over het recht op andere voorzieningen, maar ook over de zorg in combinatie met een betaalde baan. De toegang bedraagt 3,- (inclusief consumptie). Leuke middagtochtjes per touringcar of/en boot Aangezien de eerste middag zwerftocht door Noord-Holland op zondag 8 juni praktisch volgeboekt was, heeft de Stichting Ouderenwerk Heiloo nog twee extra zondagmiddagtochtjes georgani seerd. De eerste is weer een zon dagmiddagzwerftocht per touring car door Noord-Holland op 20 juh. De route gaat dan langs de Noordzeekust, waarbij in het restau rant bij Fort Kijkduin met uitzicht over zee koffie met gebak wordt geserveerd. De laatste middagtocht is op zondag 10 augustus. Per tou ringcar wordt vertrokken naar Akersloot, waar op de boot wordt gestapt voor een tocht over het Alkmaardermeer en Uitgeestermeer, waarbij ook langs de Woude en Spijkerboor wordt gevaren. Afhankelijk van het weer zit u heer lijk buiten in het zonnetje of bij min der weer beschut binnen. De prijs voor een van deze rustieke tochtjes is 19,50 per persoon inclusief kof fie en gebak. Vertrek om 13.00 uur bij het Trefpunt. Terug omstreeks 17.30 uur. Reserveren via tel. 072- 5331297. Zondag in Kaart 'Zondag in Kaart' is een maande lijks overzicht van alle activiteiten die in en om Heiloo op zondagen georganiseerd worden en biedt tal van mogelijkheden om op zondag iets te ondernemen. Al of niet samen naar het theater te gaan, een concert bij te wonen of een wande ling onder leiding van een gids te maken in de natuur. Zondag in Kaart is gratis verkrijgbaar bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. www.ouderenwerkheiloo.nl Op zoek naar een activiteit in Heiloo, meer willen weten over de ouderencoach, de ouderenadviseur, u wilt vervoefd worden door het Vrijwilligers Vervoer, uw zoon of dochter heeft meegedaan aan de Generatiemixactiviteit Biljarten in het Trefpunt en u bent benieuwd naar de foto's? Kijk eens op www. ouderenwerkheiloonl HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloonl e-mail stichting® ouderenwerkheiloo .nl Dag van de Ouderen Zaterdag 11 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur, organiseert de Commissie Dag van de Ouderen in het kader van de internationale Dag van de Ouderen een lezing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7