Mooie avondvierdaagse Heiloo Fantastische kindermiddag Nijenburg HEILOO INGEZONDEN BRIEF Beste Bart Foei-foei, jaloers egootje Avondvierdaagse leeft! Uit en Thuis in Heiloo UITKIJKPOST li JUNI 2008 Dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 juni genoten 1669 wandelaars van de Avondvierdaagse! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - De weersgoden waren de wandelaars van de Avondvierdaagse Heiloo gun stig gezind. Van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6' juni was het prachtig weer en 1669 wande laars genoten ervan! De organisatie had voor alle drie de afstanden, 5, 10 en 15 kilometer, nieuwe parcoursen uitgezet zodat iedere avond een ander deel van Heiloo verkend werd. Vrijdagavond werden de wandelaars op de Breedelaan met muziek onthaald en was er de medailleuitreiking. Een eervolle vermelding voor de heer Arie Borst die met zijn 80 jaar de oudste deelnemer was (en viermaal tien kilometer liep) en eveneens een eervolle vermelding voor Gijs Aaftink die met zijn nog net geen 4 jaar de jongste deelnemer was. Vanwege het mooie weer bleven veel kinderen en begeleidende ouders nog nagenieten op het schoolplein van de Radboudschool. Ondanks de zorgvuldige voorberei ding kan het zijn dat iemand niet de goede medaille heeft gekregén. Omruilen van de medaille is moge lijk bij het secretariaat van de Avondvierdaagse Heiloo: Nanda de Jong, De Kleine Kanne 6, Heiloo op woensdag 18 juni (van 15.00 tot 17.00 uur) en donderdag 19 van 19.00 tot 21.00 uur. De organisatie wil ook graag alle vrijwilligers en ondersteunende partijen zoals muziekkorpsen, EHBO, poütie en gemeente voor hun enthousiaste medewerking bedanken! Zonder hen was dit evenement niet moge lijk geweest. Wilt u volgend jaar ook iets doen als vrijwilliger? Bel met Nanda de Jong op tel. 072-5337150 of e-maü: a4daagseheiloo@ hotmail.com. HEILOO - Het was een geweldi ge dag afgelopen zaterdag op Hoeve Nijenburg in Heiloo waar voor de tiende keer de kinder middag was. Meer dan 160 kin deren hadden zich opgegeven om met hun ouders en broertjes en/of zusjes te genieten van allerlei attracties en optredens. Samen met vele vrijwilligers kon den Edwin en Diana Bos, initiatief nemers van deze dag, terugkijken op een heel erg geslaagde tiende ver jaardag. De draaimolen, verschillen de luchtkussens, een zweefmolen maar ook het pony rijden en de rit jes op het huifbed van Stichting Dupla waren gedurende de gehele dag druk bezet. Ook de ouders van de kinderen kregen zo de mogelijk heid om ervaringen met andere ouders uit te wisselen. ,,Het is echt zo geweldig om al die kinderen te zien genieten van alle attracties", aldus een vrijwilliger. Naast alle attracties waren er ook optredens van een clown, een zanger en goo chelaar Fransje Brok. De kinderen zaten werkelijk ademloos te genie ten van elk optreden. De snoezelbus, een omgebouwde stadsbus, was voor het eerst op de kindermiddag aanwezig. In de snoezelbus zijn ver schillende voorwerpen, beelden, kleuren, geuren en geluiden die de zintuigen van de kinderen aange naam prikkelen. Het prachtige weer zorgde er voor dat het een feeste lijke dag werd, maar ook de inzet van tientallen vrijwilligers maakten deze Kindermiddag voor alle aanwe zigen weer onvergetelijk. Als u meer wilt lezen en zien over de Kindermiddag in Heiloo, dan kunt u kijken op www.dolfinn.nl. Kinderden en ouders genoten weer met volle teugen van de kinderdag op Hoeve Nijenburg. Eigen foto Je hebt gelijk: onze ego's zijn enorm gestreeld door de plaatsing van de 'nijntjeboot' en de stralende dag voor Dick Bruna en Egmond aan Zee! In 2005 wist heel Nederland dat nijntje 50 jaar werd en geboren was in ons dorp door de publicaties. Wij besloten als vereniging Dorpsbelangen Egmond 'Parel' aan Zee dat we haar terug wilden halen in ons dorp. April 2006 kregen we via de gemeente Bergen jouw mail met het idee van een kunstwerk. Wij kozen voor een kinderspeelobject. In de reclame wereld, jouw vakgebied, claim je een idee. Bij vrijwilligers handel je je met Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Lezing voor verzorgers van familielid Dinsdag 17 iuni van 14.00 tot 15.30 uur organiseert de VoorhchtmgsCommissie in het Trefpunt een lezing voor mantelzor- gers. Mantelzorgmakelaar mevrouw Margitta Plantinga geeft deze mid dag informatie over de mogelijkheid tot onkostenvergoeding, het recht op professionele begeleiding, over noodopvang bij onverwachte ziekte zijn allen voor het goede doel. Wij werkten samen met Bruna, de bou wers en gemeente, met als resultaat een boot en het 'nijntje aan zee plein tje', waarop we apetrots zijn. Jouw naam hebben we genoemd in kranten artikelen, twee radiointerviews, de onthullingsspeech en je hoorde met vrouw en dochters bij de genodigden. Daarmee is ook jouw ego genoeg gestreeld vinden wij. Tip: kom lekker met je gezin zitten op de bankjes en geniet van 'nijn' waaraan ook jij je steentje hebt bijgedragen! Henny Weel en Agnes Freyée Egmond van de verzorgende, over het rechte op andere voorzieningen, maar ook over de zorg in combinatie met een betaalde baan. De toegang bedraagt 3,- (inclusief consumptie). Bijeenkomst lotgenoten partnerverlies Dinsdag 1 iuli. van 13.30 tot 15.30 uur bijeenkomst Contactgroep Lotgenoten Partnerverlies. Vorige maand werd over het onderwerp 'natuurlijke en onnatuurlijke emo ties' een lezing gehouden die door 26 deelnemers werd bezocht. Hierin werd de volgende uitspraak geci teerd van Elisabeth Kübler-Ross: ,Als we de kracht en de moed heb ben onszelf met onze emoties te con fronteren en ze als deel van onszelf te zien dan kunnen we onze onver werkte zaken verwerken en een vol- Opeens is er een heer B.O die claimt dat hij de bedenker is van het nijntjeproject in Egmond aan Zee. Ja, ook hij heeft het geprobeerd. Het ver schil is alleen de insteek. De heer B.O., een reclamejongen, schoonzoon van een Egmondse hotelhouder en niet gespeend van eigenbelang, had nijntje bedacht op de Boulevard- Noord, in de wetenschap dat zijn schoonvader daar een horecazaak zou openen. Jammer voor hem: de gemeente weigerde medewerking. Wel aan het plan van Henny Weel en Agnes Freyée. Want hun plan betreft puur en alleen het belang van Egmond. Ze hebben zich daarvoor het vuur uit de sloffen gelopen en hebben er niet om gevraagd in de lan- ler en gelukkiger leven leiden." Geïnspireerd door onder meer deze tekst gaat een aantal deelnemers de bijeenkomst op dinsdag 1 juli voor bereiden. "Wilt u deze middag van de contactgroep bijwonen? U bent van harte welkom van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. WonenPlus Heiloo Zelfstandig wonen blijven, dat wil iedereen zo lang mogelijk. U wilt in ieder geval zelf de keuze maken om in uw eigen huis en in uw vertrouw de omgeving te blijven wonen, ook wanneer u ouder wordt of bijvoor beeld langdurig ziek of gehandicapt bent. Extra zorg en hulp kan dan nodig zijn. In Heiloo en omstreken zijn tal van instellingen en bedrijven die elk een deel van die zorg en hulp kunnen geven. De ervaring leert dat delijke media in het zonnetje te wor den gezet. De media vinden gewoon dat ze het verdienen! De heer B.O. noemt de dames nu egootjes en jok kebrokken omdat hij initiatiefnemer zou zijn. Pardon? De heer B.O. heeft in deze geen enkel initiatief genomen. Maar de druiven zijn zuur. Emmy Meijering Redacteur Bergens Nieuwsblad en Contact met de Egmonden Het was even spannend: zijn er vol doende vrijwilligers om de kinderen veilig te laten wandelen? De organi satie heeft een aantal oversteekpun- ten moeten laten voor wat het was. Gelukkig zijn ongevallen uitgebleven; maar er zijn zeker weer (nieuwe) vrij- het niet voor iedereen duidelijk is waar informatie over of vraag naar hulp of zorg verkregen kan worden. Hiervoor biedt WonenPlus Heiloo een oplossing. Voor al uw vragen over of bemiddeling van kapper tot timmerman, tuinman tot klusjes in en om het huis, belt u één telefoon nummer: 072-5331297. Persoonlijk contact is de kracht van WonenPlus. Alles wat een abonnee nodig heeft om plezierig zelfstandig te kunnen blijven wonen, kan worden gevraagd aan WonenPlus Heiloo. Samen met de abonnee wordt dan gezocht naar de beste oplossing voor de vraag of het probleem. Mocht u meer infor matie willen neem an eens vrijblij vend contact op met coördinator mevrouw Gerrie Mencke.Voor wie? WonenPlus Heiloo is bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 55 jaar. willigers nodig. Geweldig dat alweer een tiental mensen bereid is om vol gend jaar ook te helpen. Natuurlijk is het slikken als een vader (met een zoontje voorop notabene!) zich fiet send door de stoet met overstekende wandelaars wurmt en natuurlijk kijk je bedenkelijk als de bestuurder van een auto zwaar begint te claxoneren. Drie. minuten wachten bleek tóch wat lang! Maar dat weegt niet op tegen het enorme plezier dat we (als verkeerbrigadiers) onderweg zijn tegenkomen. Verder, de 'high fives', het handenschudden, de dankbare knikjes én blijde gezichten.het was geweldig! Complimenten aan alle kinderen, die 20 of zélfs 40 kilometer in vier dagen tijd hebben gelopen. Bart de Vries Heiloo HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo.nl Voor mensen met een handicap en chronisch zieken geldt geen leeftijds grens. Het lidmaatschap bedraagt 18,- per jaar. Dit bedrag is exclusief de kosten van de diensten die vrijwil ligers en professionals verlenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7