Café Plein 5 opent deuren d Echtpaar Olie zestig jaar getrouwd Nog één keer Trudy's winkeltje H E I L O O IENSTEN KERK DIERENBESCHERMING INGEZONDEN MEDEDELING 0 u PAPIER Lange rij voorverkoop Timmerdorp UITKIJKPOST 11 JUNI 200 STOMERIJ HEILOO - Eindelijk is het dan zover. Het mysterie rond het nieuwe café gelegen aan het Stationsplein nadert binnenkort zijn ontknoping. Rogier en Sandra van Bronkhorst openen op donderdag 26 juni de deuren van de nieuwste uitgaansgelegenheid in Heiloo; Café Plein 5. De ruime zaak met verschillende gezellige hoekjes en zitjes zal snel uitgroeien tot een ontmoe tingsplek voor jong en oud. Aan de grote, verspringende bar kunnen groep jes gezellig kletsen en de op de grote leestafel üggen kranten en tijdschrif ten, zodat men zich even terug kan trekken met een krantje. De enorme glas-in-lood plafonnière zorgt voor een nostalgische, Engelse sfeer. De gun stige ligging van het grote terras met dertig tafels zal op een mooie zomerse dag uitnodigen een drankje en/of een hapje uit de kleine kaart te nuttigen, heerlijk in het zonnetje. Na een lange werkdag en net gearriveerd per trein op het station van Heiloo nog snel even een terrasje pikken. Of na een geslaagde winkelsessie nog een kopje koffie of een wijntje toe. De trotse Rogier en Sandra: ,,We zijn nog heel druk bezig, de laatste puntjes op de T te zetten en zien enorm uit naar het moment van de opening. Na de officiële opening is iedereen welkom om langs te komen en zelf de sfeer te proeven. We zijn iedere dag van 10.00 tot 02.00 uur geopend. Natuurlijk mag livemu ziek in Café Plein 5 - een aantal keren per jaar - niet ontbreken en zullen dat vooraf aankondigen. Tot gauw in Café Plein 5!" Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Cyperse gec. kater, 4 witte voetjes, 6 jr, Aap, Ypersteinerlaan Heiloo. Witte ongec. kater, zwarte vlek op rech terkant van de kop, zwarte oren, grote zwarte vlek op de rug, 2 jr, Panda, Marienstein Heiloo. Beigecyperse poes, schuw, 5 jr, Suus, Camping Heiloo, HeilooZwarte poes, wit op de kop, witte keel en pootjes, 4 jr, Chicky, Commandeurslaan, mogelijk op zoek naar de Kuilenaar Heiloo. Wit met zwarte gec. kater, zwarte bril en oren, grote zwarte vlek op de rug doorlopend naar de staart, witte ring om staart, 12 jr, Elvis, Hogeweg Limmen. Cyperse poes, snuitje, hals en borst wit, voorpo ten wit met cypers vlekje, rechtsachter witte kniekous, linksachter wit sokje, 1 jr, Shanti, Hoeverweg Egmond a/d Hoef. Grote roodcyperse gec. kater, witte bef en 1 witte voorpoot, gechipt, 1 jr, Doerak, Westerweg /Vennewatersweg Heiloo. Gevonden Cypers katje, beigegestreept, jongvol wassen, Uitgeesterweg Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aari-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12:00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ. van der Wind, dienst van Schrift en Tafel. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Codee uit Amsterdam. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger ds. M. Braamse, Dienst van Schrift en Tafel, mmv de Zangroep. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering met Herenkoor, voor ganger W van Schie. Bezichtiging Witte Kerk Woensdag 25 juli, 11.00 - 16.00 uur. Orgelbespeling, 12.00 - 13.00 uur, Fred Lodder OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur, Stille Heilige Mis, 10.30 uur Eucharstieviering met koor uit Velsen Noord, 15.00 uur Lof. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag: Eucharistieviering 12.00 uur. Woensdag en vrijdag 09.00 uur. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Geen viering. Zondag 10.00 uur: Dankviering van afgelopen seizoen. Woord- en Communieviering met alle koren, voorganger J. Oiling. Koffie, thee, limonade na de viering. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld I, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17-00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Eucharistieviering met st. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Kinderkoor. Zondag 10.00 uur Communieviering mt Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Herdenkingsbijeenkomst Visserijdag. Zaterdag 19.00 uur: stille mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/www. ekvriendschapnl St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor N. Knol. HEILOO -Zoals de meeste Heilooërs weten staat dit oude pandje al heel lang dichtgetimmerd en moet gesloopt worden. Ik zelf ben twee jaar gele den gestopt, terwijl de winkel héél goed hep, maar ik had geen zin in die bouwtoestanden van het Stationscentrum en ben daar achteraf ook heel blij om dat dat me bespaard is gebleven en ik wilde ook heel graag meer vrij heid." Aan het woord is Trudy Dekker, bekend van Eldorado Curiosa, ofte wel 'Trudy's winkeltje'. Ondanks de sluiting van haar winkeltje, is ze nog steeds actief in het maken van sieraden en het geven van workshops. ,,In een opwelling heb ik bedacht dat het heel leuk zou zijn om nog één keer te gaan staan bij het winkeltje met een kraam, met de sieraden en met een restant curiosa. Dit gaat dus gebeuren op vrijdag 13 en zaterdag 14 juni. Altijd als ik in Heiloo mensen tegenkom moet ik horen dat ze m'n winkeltje zo missen, dat is natuurlijk heel leuk om te horen. Het werd altijd het leuk ste winkeltje van Heiloo genoemd. Daarom hoop ik veel mensen te zien, dit weekend!" HEILOO - Net als voorgaande jaren was het ook dit jaar weer een kwestie van op tijd aanwezig zijn bij de voorverkoop voor Timmerdorp Heiloo. Want ook nu weer gold: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Foto: Mario Sacksiorü HEILOO - Zaterdag 31 mei was het zestig jaar geleden, dat het jubilerende echtpaar Olie in het huwelijksbootje stapte. Mevrouw Olie: ,,We kenden elkaar al van gezicht van de ULO, maar eigenlijk hadden we nooit con tact gehad met elkaar. Later waren we beiden lid van dezelfde vereni ging. We werden beiden gevraagd om de rekeningen van de penning meester na te zien. Toen we naar huis gingen, sneeuwde het en was het glad. Mijn man bood me vervol gens aan om me te helpen en dat doet hij tot op de dag van vandaag nog steeds." Sinds drie jaar woont het echtpaar in zorgcentrum Het echtpaar Olie in hun gezellige woonkamer. Overkerck. ,,We hebben altijd in Nieuwe Niedorp gewoond. Omdat onze jongste dochter en haar man in Heiloo wonen, zijn we twaalf jaar geleden naar Heiloo verhuisd. We hebben negen jaar naar volle tevre denheid in de Woonheuvel aan de Zeeweg gewoond. Maar ook hier in Overkerck worden we heel goed verzorgd." Het feest vond zaterdag 31 mei plaats. Eerst in huize Overkerck, waar het echtpaar Olie de andere bewoners op gebak bij de koffie trakteerde. En later met de familie en bekenden in de serre bij Wildschut. En wat de heer en mevrouw Olie betreft, gaan ze 'op naar de vijfenzestig'! Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9