Kunsttentoonstelling bij woonheuvel de Westerzij Druk bezochte PCC poëzieavond bibliotheek H E I L O O 11 Artacucina HUfi DEUTEKOM Hoe overleef ik mezelf? BOEK VAN DE WEEK Artacucina door Van der Scheer en Mijer scodi Uitsluitend voor bewoners en werken van bewoners Schilderijen in allerlei stijlen, borduurwerken, 3D werkjes in lijst Heiloo geniet van Kunstzesdaagse UITKIJKPOST 18 JUNI 2008 Rosa van Dijk is een gevoelig, fan tasierijk meisje van dertien. Ze is, zoals bijna alle meisjes van haar leeftijd, erg onzeker over zichzelf. Na de scheiding van haar ouders woont ze bij haar moeder in Den Bosch. Rosa's moeder heeft een baby van haar nieuwe vriend Alexander, die in Groningen woont. Ze besluit bij hem in te trekken en Rosa moet natuurlijk mee. Ze is dol op haar halfbroertje, maar minder op haar gloednieuwe stiefvader, die ze stiekem Apenbil noemt vanwege zijn harige achterwerk. Rosa moet alles wat haar veilig en bekend is achterlaten. Hoe gaat ze dit, en vooral zichzelf overleven? Hoe overleef ik mezelf is gebaseerd op de populaire boekenreeks van Francine Oomen. Deze boeken staan vol tips over hoe je de puber tijd ongeschonden doorkomt. Het scenario van Hoe overleef ik mezelf is geschreven door Tamara Bos. Zij heeft al veel ervaring met het bewerken van kinderboeken voor het scherm, zoals Minoes en Pluk van de Petteflet. Met onder andere Jolijn van de Wiel, Mees Peijnenburg, Jade Olieberg, Janni Goslinga, Stefan deWalle. Met Artacucina neemt u een kijk je in de keuken van Galerie Artacasa in Amsterdam. Het is een kunst-kookboek vol prachtige kunstwerken en bijzondere recep ten. Een feest voor mensen die van mooie en lekkere dingen houden. Liefde voor kunst en koken komen samen in dit boek. Schilderijen en recepten smelten samen tot een kunstwerk... een kunst-kookboek vol schilderijen, gemaakt door kun stenaars van Artacasa. De schilde rijen zijn kleurrijk, figuratief en hebben allemaal een ontspannen sfeer: mensen aan tafel, een dame slapend op de bank, een glaasje wijn, stillevens en grappige dieren. Kunstwerken die een goed gevoel geven. De recepten in dit boek zijn van kunstenaars van Artacasa, aan gevuld met die van kopers, vrien den en familie van auteur Wiebke van der Scheer. De keuze is aan u: eerste kijken en dan koken of eerst koken en dan kijken. Met het boek opengeslagen op de keukentafel gaat het ook uitstekend allebei tegelijk. door van der Scheer en Mijer voor 17,50 Max Visser en Alisa Schurink lezen hun gedichten voor in de bibliotheek. Foto: Machteld Wiegmans HEILOO - In woonheuvel De Westerzij aan de Zeeweg in Heiloo worden door de bewo ners van dit unieke complex regelmatig evenementen geor ganiseerd. De bewoners kunnen bijvoor beeld deelnemen aan lezingen, koersbal, jeu de poulewedstrijden, biljarten en diners. Ook worden dia voorstellingen met uiteenlopende thema's getoond. Afgelopen vrijdag was vond de jaarlijkse kunstten toonstelling plaats, opgezet door mevrouw Van den Hoorn. Uitsluitend voor bewoners en wer ken van bewoners. Velen hebben zich van hun artistieke kant laten zien. Schilderijen in allerlei stijlen, borduurwerken, poppen, prachtige beelden, 3D werkjes in lijst, foto's, houtsnijwerk et cetera werden ten toongesteld. Na de feestelijke opening volgde aansluitend een uitgebreid salade buffet, die de eigen bar-keukenco- missie had bereid. HEILOO - Ontroerende, grappi ge of juist heel serieuze gedich ten werden voorgedragen op de poëzieavond van het PCC, waar op ook de nieuwe dichtbundel van de school werd gepresen teerd. De avond die door de docenten Nederlands van PCC-juniorcollege Heiloo werd georganiseerd, vormde de afsluiting van een projectperiode. Tijdens de avond droegen de leerlin gen hun eigen gedicht voor en kre gen vervolgens opbouwend com mentaar van dichteres Magreet Schouwenaar. Een aantal gedichten was zo goed, dat het werd opgeno men in de bundel die de school elke twee jaar uitgeeft. De aanwezige leerlingen kregen de bundel, waar van dit jaar de titel luidt 'Ik zoek naar woorden...' tijdens de zeer druk bezochte poëzieavond uitgereikt. HEILOO - De kunstzesdaagse was weer een enorm succes geweest. De officiële opening werd gedaan door burgemeester Romeyn met vervolgens een inspirerende openingsact van Gruppo Fiesta Espana in samenwerking met kunstenares Kitty Metering wat resulteerde in een prachtig schilderij. Menig bezoeker heeft over de schouder van de kunstenares meegekeken en gezien hoe dit schilderij ter plaatse gemaakt werd. De workshops die werden gegeven door de deelnemende kunstenaars zijn druk bezocht; ruim 100 deelnemers in totaal! De workshops maken de kunstzesdaagse ook zo uniek. Bezoekers kunnen tijdens de tentoonstelling kunstwerken bekijken maar ook nog eens een workshop volgen bij een kunstenaar. De reacties van deelnemende kunstenaars zijn heel positief. Er zijn ook kunstwerken ver kocht. We hebben heel veel positieve reacties van bezoekers gekregen. In totaal hebben tijdens de kunstzesdaagse 724 bezoekers te ten toonstelling bekeken. De kunstroute is dit weekend druk bezocht en zeker op zondag. Mede dank zij het prachtige weer/Sommige deelne mers hebben in 2 dagen tijd wel 200 bezoekers in hun atelier gehad. De kunstzesdaagse is mede tot stand gekomen door de enorme inzet van de vrijwilligers van de werkgroep kunstzesdaagse. Foto. Carolien Breed a^^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM VAHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11