Fietstocht naar Burkina Faso ten behoeve van onderwijsproject Vijftiende editie Roefeldag Kunst, muziek en goede doelen in beeldentuin en galerie Akermare Traditionele jaarmarkt in Limmen Akerslootse wijn scoort hoog in wijncompetitie REGIO 21 Het project staat in de kinderschoenen en moet nog helemaal invulling krijgen De fietstocht staat gepland in 2010 en duurt drie maanden Kinderen draaien een dagje mee bij bedrijven Lekker snuffelen langs de kramen op woensdag 25 juni De echte uitslovers kunnen krachten meten bij het stanghangen UITKIJKPOST 18 JUNI 2008 LIMMEN - Op 14 mei is er een bijeenkomst geweest met ver tegenwoordigers van de Werkgroep Ontwikkeling Samenwerking Limmen (WOL) www.stichtingwol.com en een aantal inwoners uit Limmen. Er is gepraat over de haalbaar heid van het realiseren van een onderwijsproject voor inwoners van de provincie Yatenga (Burkina Easo) en dit combineren met een uitdagende. fietstocht vanuit Limmen naar de provincie Yatenga in Burkina Faso (West Afrika). Naar aanleiding van deze bijeen komst worden enthousiaste mensen gezocht die aan de voorbereiding en uitvoering willen meewerken ter realisering van dit unieke project. Het project staat in de kinderschoe nen en moet nog helemaal invulling krijgen. Wel staat de doelstelling vast, namelijk het inzamelen van geld ten behoeve van onderwijs. Dit geld wordt persoonlijk door de deelnemers aan de verantwoor delijke personen in Burkina Paso overhandigt. Het vervoer naar Burkina Paso is per fiets. Stichting WOL bouwt daar samen met haar Afrikaanse partner Développement Sans Fronttere (DSF), een groot onderwijscomplex. De fietstocht staat gepland in sep tember 2010 en duurt ongeveer drie maanden. De lengte van de fietstocht is circa 8400 kilometer. De tocht gaat door de Europese lan den Nederland, België, Frankrijk en Spanje. Vervolgens via de oversteek LIMMEN - De Jantje Beton Roefeldag bestaat dit jaar 15 jaar. Kinderen door het hele land gaan dan een kijkje nemen bij bedrijven om zo een indruk te krijgen van de beroepen die er allemaal zijn. Ongeveer vijftig kinderen van de basisscholen Pax Christi en Sint Maarten hadden zich ingeschreven voor de roefeldag in Limmen en verzamelden zich om 13.00 uur in jongerencentrum Conquista. Burgemeester Emmens-Knol gaf daar het startsein voor de Roefeldag door de kinderen uit groep 6,7 en 8 te vertellen over haar beroep. Onder toezicht van ouders gingen de kinderen hierna in groepjes langs de elf deelnemende bedrijven, waaronder een slagerij, een autobe drijf, een kapsalon en een bloemen- zaak. Bij de brandweer vertelde oud brandweercommandant van den Kommer over wat de kinderen te doen staat als er brand uitbreekt in huis. „Als eerste moet je je ouders en je broertjes en zusjes waarschu wen, stel dat jij al buiten bent en ze zijn binnen nog naar je op zoek!" Ook de politie in Limmen deed mee aan de roefeldag. Twee agen ten heten zien wat er allemaal bij komt kijken wanneer ze een alco holcontrole uitvoeren op de weg. Een vrijwilliger werd aangehouden om een blaastest te doen. Hierna mochten de kinderen zijn auto doorzoeken, wat een nep- pistool opleverde. „Die mag je in Nederland niet hebben, ook al is hij niet echt", aldus de agent. „Omdat het er zo echt uitziet!", roept één van de kinderen. Vervolgens moch ten ze zelf de wetsovertreder in de boeien slaan en naar de poütieauto begeleiden. Halverwege de dag kwam ieder een naar uitvalsbasis Conquista voor een verfrissend drankje en een welverdiende pauze. Iedereen was dik tevreden met het verloop van de dag en over het enthousias me van de kinderen. Pilor Mayorga Barrientos en brons- jes en geestige tekeningen van Jeanine Theunissen. Op zondag van 15.30 tot 16.30 uur komen de Musicians without Borders vertellen over hun werk met slachtoffertjes van oorlogsgeweld en de kracht van muziek om verzoenend en genezend te werken. Vervolgens nemen zij de aanwezigen mee op een muzikale en poëtische reis door Mexico en laten de opzwepende klanken uit deze smeltkroes van culturen horen. Er wordt gezongen in het Spaans, maar ook in het Zapotheeks, één van de Indiaanse talen. Om dit onontbeerlijke werk door te laten gaan, kunt u een bijdrage in de pet deponeren. Galerie open: zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Adres: Uiterdijk 2 te Akersloot, tel. 0251-312598. AKERSLOOT - Heer Hugo had in de twaalfde eeuw een verblijf in Akersloot en was de bouwer van de Huygendijk. In 2008 is er een Akerslootse wijnmaker, die het wapen van Heer Hugo terughaalt op het eti ket van de eerste wijn uit Akersloot: Heer Hugo NederLandwijn. Gerard Schoon is al jarenlang hobbymatig bezig met wijn maken. Dit jaar komt hij met een uniek project; met druiven van zijn Hongaarse wijngaard in het plaatsje Balatonfüred maakt Gerard in de schuur van de voormaüge bakke rij van zijn ouders een echte Hollandse witte wijn. Deze wijn scoorde hoog in een wijncompetitie, gehouden in het Hongaars district waar Balatonfüred onder valt. Wijnliefhebbers Gerard Schoon en Paul Boerlage hebben elkaar gevonden. Want zaterdag 14 juni werd de wijn gepresenteerd bij De Deel Wijnkoperij aan de Molenlei in Akersloot, in aanwezigheid van burge meester Emmens van Castricum. Foto: Mario Sacksioni van de Straat van Gibraltar naar het Afrikaanse continent, door Marokko, Mauritanië, Senegal, Mali en tenslotte Burkina Paso. Om de fietstocht voor zo veel mensen mogelijk te maken wordt de tocht in drie delen afgelegd. Bij Gibraltar en halverwege Afrika kunnen deelnemers de tocht starten of beëindigen. Behalve fiet sers worden ook mensen uitgeno digd die hun steentje willen bijdra gen in de begeleiding. Truckchauffeurs, verpleegkundigen en mecaniciens zijn nodig om deze fietstocht tot een succes te maken. Meer is nog niet bekend van dit pro ject. Je kunt hier zelf een nadere invulling aan geven! Heeft u zin om mee te doen? Neem dan contact op met Ton Baltus, tel: 072-5053334. Na de zomdervakantie zal een bijeenkomst worden gehouden met de mensen die interesse tonen in het project. LIMMEN - Op woensdag 25 juni vindt de bekende, gezellige jaarmarkt van Limmen plaats. Van 17.30 tot 21.30 uur kunt u heerlijk snuffelen bij de ruim 75 kramen met uiteenlopende marktaanbiedingen. Van snoep tot sokken en van lederwaren tot groenten en fruit. Uiteraard ontbreken enkele kunste naars/hobbyisten niet die hun eigen werk tonen, waaronder ook iemand, die gratis een prachtige karikatuur van u maakt. Verder kunt u brood bakken met Conquista en is er voor de kinderen een springkussen en zijn de bekende minicars er weer. De echte uitslovers onder de markt- bezoekers kunnen hun kracht laten zien bij het stanghangen dat wordt georganiseerd door de Limmer ijs- club, waarbij cadeaubonnen te win nen die zijn gesponsord door de Limmer Ondernemers Vereniging (LOV). Onderweg kunt u een hapje en drankje nuttigen of plaats nemen op het terras van de Burgerij met levende dans en muziek en vers gerookte paling en zalm. Voor handelaren is er nog ruimte op de markt. Inschrijven kan via www.lov-limmen.nl. AKERSLOOT - Traditiegetrouw is beeldentuin en galerie Akermare in Akersloot op 21 en 22 Juni één van de 18 deelne mers van de jaarlijkse kunst/fiets route, georgani seerd door Limmen Cultuur. De brandweerwagen trok veel bekijks, waar oud-brandweercom- Behalve veel nieuwe schilderijen mandant Van den Kommer uitleg gaf. Foto: Daan Niewenhuis en houten objecten van Frits Bangert, is er keramiek te zien van Door de inzet van Werkgroep Ontwikkeling Samenwerking Limmen (WOL) kunnen kinderen in Burkina Faso onderwijs volgen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21