Jaarlijkse onderlinge wedstrijd GTH Rehab Centre: Training sterkt de rug Heren 2 TV Limmen ongeslagen kampioen Wellnes en beatycentrum Helios People Beauty Prestaties Tios-turnsters SPORT 27 INGEZONDEN MEDEDELING Trainingen Tannes bij TC Heiloo United Wedstrijden gereden bij Stal Noord-West Sportzaal De Schulp in Egmond-Binnen verleent gastvrijheid tijdens wedstrijd - i ïlifil 111 I Vissers opgélet: Bedrijvenviswedstrijd Spannend districtkampioenschap in Amersfoort UITKIJKPOST 18 JUNI 200 HEILOO - Zoals het goede colle ga's betaamt, help je elkaar en dat gebeurt ook nu weer. De avondtrainingen die de lokaal zeer bekende Vennewater trainers Peter Bruin en Hüseyin Diktas tij dens Tannes geven, zullen plaats vinden op de banen 8 en 9 van TC Heiloo United. Tannes is inmiddels zo gegroeid, dat alle banen bezet zijn en trainingen of moeten uitvallen of, zoals nu, elders plaatsvinden. Voorzitter GJ Stokreef van TV Het Vennewater: „Geweldig, die uitgestoken hand van TC Heiloo United. Toen zij een nieuw park kregen, speelden ze in de winter bij ons, nu helpen ze ons uit de brand door hun banen ter beschikking te stellen. Dat is een mooi gebaar. Tannes heeft dus alle ruimte voor mooie partijen, die voor een groot publiek aantrekkelijk zijn. Thema dit jaar is Frankrijk, er is veel feest, lekker eten en prima wijn, dus wie komt kijken, gaat vast met een gevoel van 'Joie de Vivre' naar huis!". Verdere inlichtingen staan op www.tvhetvennewater.nl. HEILOO - Zondag 15 juni von den de jaarlijkse onderlinge wedstrijden plaatst- op Stal Noord-West van de familie Bakker. Mede door de heerlijke weers-omstandigheden, werd het een succesvol festijn. Veel deelnemers namen deel aan de verschillende dressuuronderde- len, waarbij familie en beken den belangstellend toekeken. Na afloop ontvingen alle deel nemers een beker en een lintje al aandenken. De catering was in handen van enthousiaste vrij willigers, die ervoor zorgden dat de hele dag probleemloos en gezellig verliep. HEEMSKERK - De resultaten van de eerste deelnemers aan het interna tionale rugonderzoek verricht door de Universiteit van München zijn bekend. In totaal namen 1712 personen deel aan het onderzoek dat vier weken duurde. Het onderzoek werd uitgevoerd in (medische) fitnesscentra in België, Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Na een scree ning door de fysiotherapie van Rehab Centre werd aan ruim zestig rugpati ënten een intensieve lichamelijke training aangeboden. De behaalde verbe teringen bij de duur-, buik en rugtest zijn enorm. Geconcludeerd kan worden dat de coördinatie in de spieren is verbeterd en kracht is toegenomen. Opvallend is de duidelijke vermindering van rug pijn in rusttoestand en tijdens beweging. Bovendien verbeterde het welbe vinden van de deelnemers met gemiddeld 11%. Een slechte houding en onvoldoende ontwikkelde rugspieren zijn een maatschappelijk probleem' dat al op jonge leeftijd begint. Uit preventief oogpunt en in het geval van revali datie wordt daarom geadviseerd om regelmatig en doelgericht aan rugtrai ning te doen. De resultaten van dit onderzoek bewijzen dat een trainings programma van vier weken al voor duidelijke verbeteringen zorgt. Om een duurzaam resultaat te bereiken wordt geadviseerd om de training regelma tig voort te zetten. Volgens fysiotherapeut en wetenschapper Glerum blijkt maar weer eens dat het lichaam enorm veerkrachtig is. Opdat de representativiteit van het rugonderzoek verder kan worden uit gebouwd worden voortdurend verdere testpersonen gezocht die aan het onderzoek meedoen. In dit kader start Rehab Centre een tweede ronde voor diegenen die alsnog geïnteresseerd zijn geraakt. Mensen kunnen zich aan melden via de website: www.rehabcentre.nl of bellen met Rehab Centre: tel. 0251-231900. TEN-N IS LIMMEN - Omdat na zeven competitiewedstrijden alle wedstrijden zijn gewonnen, mag het huidige tweede team van TV-Limmen zich de terechte winnaar noemen van de vierde klasse. Hiermee promoveert het tweede team automatisch naar de derde klasse heren en wordt qua ranking ook het nieuwe vlaggenschip van de TV-Limmen. Zo heeft de kampioenscoach T. Boot dit team van de zesde klasse in enkele jaren naar de derde klasse doen laten doorstomen. En ook voor volgend seizoen wordt de lat weer hoog gelegd, want volgend jaar is het doel het behalen van een plaats in de zaterdag tweede klasse. Drie van de prijswinnaars van de onderlinge wedstrijd: (v.l.n.r. Coosje Pruymboom, Merel Dalenberg en Vera Zoetendal. Eigen foto HEILOO - Zondag 22 juni wordt de jaarlijkse bedrijven-/ ploegen- viswedstrijd gehouden in plan Oost, voor collega's, vrienden, buren et cetera. Aanvang 07.15 uur, opgave bij Harry Franse, tel 072-5330111 of Piet Schouten, tel. 06-51009720. Op de foto ziet u Jan van Willigen, in 1966 samen met Dick en Jan Oosterling, medegrondlegger van dit visfestijn. Eigen foto HEILOO/EGMOND - Ondanks het mooie weer kwamen er zondag 8 juni veel jeugdige tur ners en turnsters naar de sport zaal van dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen voor de jaar lijkse onderlinge wedstrijd van GTH. Tijssen het hoogste puntentotaal. De dag werd opgeluisterd door twee geweldige demonstraties. De oudste meisjes van de A-selec tie hadden een prachtig optreden met grote gymballen op klassieke muziek en de enthousiaste spring- groep van Melanie had weer een wervelende springdemo. Afgelopen zaterdag, 14 juni, is assistent-train- HEILOO - Wellnes en beautycentrum Helios People Beauty heeft op zaterdag 31 mei haar deuren open gezet om iedereen kennis te laten maken met de sfeervolle nieuwe inrichting en vele mogelijkheden voor lichaams verzorging en ontspanning. Dit was een groot succes. Het team van Helios People Beauty wil iedereen bedanken voor alle leuke attenties en compli menten die zij in ontvangst hebben mogen nemen. De verloting van de uit gebreide gezichtsbehandeling is gewonnen door mevrouw Kanters uit Heiloo. Op de foto overhandigt Yvonne Kaandorp aan mevrouw Kanters een prachtig boeket bloemen. Meer informatie kunt u vinden op: www.hehospeopleandbeauty.nl. TURNEN LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden twee turnsters van sportvereniging Tios mee met het districtkampioenschap in Amersfoort. Maaike Knijnenberg en Lisa Hoeben, beide negen jaar, hadden zich voor deze wedstrijd geplaatst tijdens de regiokampioenschappen. De meisjes vonden het allemaal reuze spannend en waren best zenuwachtig. Het eerste toestel, de brug, ging ze echter goed af. Maaike turnde haar oefening mooi achter elkaar en scoorde zelfs een 9.00. Bij Lisa ging de opzwaai voor de buikdraai niet hoog genoeg, zodat zij een 8.2 scoorde. Op de balk was duidelijk te zien dat Lisa zenuwachtig was. Ze wiebelde wel maar viel er gelukkig niet af (5,65). Dat de balkjury heel streng was, bleek toen Maaike haar cijfer ont ving. Ze turnde haar beste balkoefe- ning van het hele seizoen, maar kreeg slechts een 6.7. Op de vloer ging het gelukkig een stuk beter. Lisa turnde heel netjes, wat werd beloond met een 8.6. Ook Maaike deed het prima en kreeg van de jury een 8.7. Voor de overslag over de kast kreeg Lisa een 8.15 en Maaike een 8.45. Lisa eindigde op de 31ste plaats en Maaike op de elfde plaats, wat een mooie prestatie is voor deze jonge Tios-turnsters, in een kampioenschap met 34 deelnemers. Volgend jaar komen ze twee niveaus hoger uit en zal er hard getraind moeten worden, maar dat zal voor deze serieuze meisjes geen pro bleem zijn. In de knusse zaal heten de deelne mers voor veel pubhek hun oefenin gen zien op de vloer, de brug, de balk en sprong. Degene met de meeste punten in een categorie krijgt voor een jaar lang de wissel beker thuis. Bij de jongste meisjes is de wisselbeker dit jaar gewonnen door Shenna Slatterij. Bij de middelste meisjes is de wisselbeker gegaan naar Yara Struys en bij de oudste meisjes is deze beker gewonnen door Ehse Outhoff. De wedstrijdleiding had een luxe probleem bij de A-selectie: daar ein digden twee jonge turntalenten met allebei exact dezelfde hoge score. Dat waren Lotte Frans en Babette Koole. Omdat de B-selectie pas sinds januari van dit jaar onder de vlag van GTH is gekomen, was er voor deze gröep ook een wisselbe ker besteld. Deze beker is gewon nen door Niamh Slatterij. Ook de springgroep en de jon gens hadden hun best gedaan. Birgit Stevenson neemt de wisselbe ker bij de springgroep mee naar huis en bij de jongens had Sylvester ster Inge de Moor tijdens het Nederlands kampioenschap tram polinespringen op het onderdeel synchroom eerste van Nederland geworden. Leidster Leontine Warmer moest helaas tijdens het NK haar wedstrijd staken in ver band met een blessure. De foto's staan binnenkort op de website: www.gth-heiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27