Nieuwe Nivon cursussen Zomertijd? Ijstijd! Vrienden van de Beun bestaat tien jaar H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING 'Het wij-gevoel wordt steeds groter' Het jonge publiek bezoekt vooral de cabaretiers INGEZONDEN BRIEF Beste Henny, Agnes en Emmy Poes aangereden Uit en Thuis in Heiloo UITKIJKPOST 18 JUNI 2008 HEILOO - Het programma van de creativiteit en andere cursussen van het Nivon afdeling Heiloo voor het seizoen 2008/2009 is gereed. Zoals ieder jaar is er voor gevorderden en voor beginners een breed aanbod. Bijna traditioneel zijn te noemen: tekenen/schilderen, boekbinden, patch work/quilten, grafische technieken, keramiek/boetseren. Wegens succes vorige seizoenen wordt de cursus sokken leren breien herhaald en de tech niek van het Noors breien. Nieuw dit seizoen zijn de minicursussen: brei technieken, techniek van het wolvilten en het maken van een weefminia- tuurtje. Er komen workshops of korte cursussen van een of enkele lessen voor kerstvouwen (origami) en een minicursus mandala van theezakjes. De cursus werken met fimoklei (kralen, figuurtjes) staat tevens op het pro gramma voor overdag. Een workshop 'lappenknuffel' wordt als kennisma king met het zonnekindpopprincipe aangeboden. Als bestemming voor de steeds gewaardeerde stedenexcursies staan dit seizoen op het programma: Apeldoorn, Rotterdam en Amsterdam, Edam. De cursus kunstgeschiedenis besteedt dit seizoen aandacht aan 'kunstenaarsdorpen en het magisch rea lisme. Speciaal voor de jeugd van 9 tot en met 13 jaar zal op drie woensda gen in het najaar van 15.30 tot 17.00 uur een vervolgcursus geologie wor den verzorgd en in het vooijaar een nieuwe basiscursus. Deelname staat open voor zowel leden als niet-leden; voor Nivon-leden geldt een geredu ceerde prijs. Alle cursussen worden gegeven in het Open Huis, behalve de cursus Kunstgeschiedenis (woensdagavond) die plaatsvindt in het Trefpunt. Het Creativiteitsprogramma met vermelding van cursusleiders, kosten en het juiste dagdeel is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Tineke Beentjes tel. 072-5330833 en Daisy Groenland tel. 072-5330088. U kunt daar ook alle informatie verkrijgen en u eventueel opgeven. Tijdens de Uitmarkt op 6 september is het Nivon met eigen stands aanwezig. Voor een overzicht van het gehele cursusaanbod wordt verwezen naar de advertentie elders in deze krant. HEILOO - Wat is een zomer zonder ijs? Jantine Bijpost uit Heiloo schept overheerlijk ijs vanuit de 'mooiste ijskar van Nederland'. Aangespoord door het enthousiasme van haar vader begon zij zes jaar geleden, naast haar stu die Muziektherapie, met het venten langs de deuren. Sinds vier jaar kan men Jantine inhuren voor feestjes en partijen, in Heiloo en omstreken, waarbij ze sinds een jaar hulp heeft van haar broer Tom. „Naast ijs scheppen op brui loften, wijk- en schoolfeesten, kom ik ook graag bij zorginstellingen. Vorig jaar heb ik een authentieke ijskar gekocht, beschilderd door een kunstenaar, deze past precies in een lift. Hierdoor kan ik zelfs bij mensen langs die hun flat niet uit kunnen! Het is echt genieten om hun reactie te zien, wanneer ik met kar en al binnen kom", aldus Jantine. Nieuwsgierig geworden? Kijk op: www.demooisteijskarvannederland.nl of neem contact op met Jantine Bijpost, tel. 06-11225151. Foto: Mario Sacksioni Tl 5 niek Groot Stichting Vrienden van De Beun werd tien jaar geleden opgericht door wijlen Gwen Bos-Fiolet. Eigen foto HEILOO - Met een spetterende selectie van voorstellingen zal Heiloo het cultuurgehalte ook dit seizoen weer hoog houden. Op 18 september zal cabaretier Joep Onderdelinden de aftrap van het nieuwe seizoen geven. Dit jaar bestaat stichting Vrienden van De Beun alweer tien jaar, en nog steeds druipt het enthousiasme van het bestuur van Vrienden van De Beun er af. Bestuursleden Heieen Groot en voorzitter Krijn Dorsman vertellen enthousiast over de afgelopen tijd. Stichting Vrienden van De Beun werd tien jaar geleden opgericht door Gwen Bos-Fiolet, Cees Zwart, Peter van Kempen en Heieen Groot nadat Ggemeente Heiloo in 1995 de subsidiekraan dichtdraaide. Heieen Groot: „Cultuur was belangrijk in Heiloo en dat wilden wij graag zo houden." Dankzij veel publiciteit zijn veel mensen 'vriend' geworden van De Beun. De stichting, met ruim 600 vrienden en veertig steun pilaren (bedrijven die sponsoren), kan trots zijn op wat de afgelopen decennium is bereikt. Er zijn vele beroepsartiesten in De Beun geweest. Jack Groot (pro grammacommissie): „Het pubhek komt vaak uit Heiloo en omstreken, maar als we echt een grote naam in het theater hebben staan komen de mensen overal vandaan. We hebben zelfs een keer de landelijke kranten gehaald. Dat is een geweldig gevoel." De vraag wat één van de succesvolste voorstellingen was de afgelopen tien jaar, is moeilijk te beantwoorden. Maar de drie bestuursleden zijn het unaniem met elkaar eens dat elke uitverkochte' voorstelling een absolute kick geeft. Hoewel het pubhek van De Beun zeer gevarieerd is, zullen er komen de seizoenen toch meer voorstellin gen op zondagochtend plaatsvin den. „Algemeen bekend is natuurlijk dat Heiloo aan het vergrijzen is. Veel mensen willen hever niet meer 's avonds de deur uit. Een voorstel ling op zondagochtend is dan natuurlijk een uitkomst", aldus Dorsman. Het jonge pubhek bezoekt vooral de cabaretiers. Maar ook het toneel aanbod is niet te versmaden. Heieen Groot: ,We hebben bijvoorbeeld op 11 november Cees Geel met het toneelstuk 'Knielen op een bed vio len'. Deze voorstelling loopt in de voorverkoop al erg goed en dat is leuk om te zien." Wie niet kan wach ten tot het seizoen weer begint: Vrienden van De Beun verrast u op 6 september tijdens de Uitmarkt van Heüoo met aanstormend talent Sandra van der Meer en haar band. Na jullie ingezonden stukjes van vorige week had ik het helemaal gehad met het Nijntje beeld. Had geen zin in een eindeloos wehes-nie- tes-ingezonden-brieven-spelletje. Wilde er een punt achter zetten en niet meer reageren. Totdat ik don derdagavond laat een blaadje in mijn brievenbus vond. 'Informatie en uit nodiging Algemene Leden vergadering 10 Maart 2008' van de Parel. Bhjkbaar van iemand die nauw betrokken is bij de Parel en die het ook niet helemaal eens is met de mediaberichtgeving van Henny en Agnes. Want op pagina 2 vind ik een geel Post-It blaadje bij een verhaal over Nijntje geschreven door de voorzitter.Henny Weel. Zij schrijft letterlijk: 'De 'Parel' is op het spoor van vijftig jaar nijntje gezet door Bart Oostindie uit Heiloo die vond dat er in Egmond aan Zee een nijn- tjebeeld hoorde te staan. Daarom hebben Anges Freyee en ondergete kende het atelier van Dick Bruna bezocht..." Zowaar eens een keer de waarheid! Jammer dat zij drie maan den later, terwijl ze bijna bij Dick Bruna op schoot zit, de verleiding niet kan weerstaan om de vele jour nalisten te vertellen dat zij en Agnes de grote initiatiefnemers waren... Anonieme bezorger, u bent voor mij een echte Parel! Dankzij u zegeviert de waarheid. En wat mij betreft is dit Nijntje hoofdstuk nu voorgoed afgesloten! Bart Oostindie Heiloo Ook wat ons betreft is de discussie over dit onderwerp nu gesloten, redactie Uitkijkpost. Zondag 15 juni rond 12.30 uur is onze poes aangereden op De Krommert in Ypestein. Ze is vlak daarna overleden. Dit doet ons heel veel verdriet. Daarnaast is het onvoorstelbaar dat debestuurder van de auto/brommer doorgereden is. Het kan bijna niet anders dan dat er voor de zoveelste keer te hard gereden is op die weg. Het zou fijn zijn als de bestuurder wat lef toont en iets van zich laat horen. Laten we met z'n allen op onze snelheid letten in de woonwijken om te voorkomen dat een dier te laat gezien wordt. En mocht het toch gebeuren, kom er dan voor uit. Voor uw verwerking is dat waarschijnlijk prettiger en het is wel het minste wat er gedaan kan worden om het leed van de eigenaar iets te verzachten. Familie Beens Heiloo Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Gezelschapsbank Donderdag 19 iuni van 14.00 tot 16.00 uur houdt de Gezelschaps bank weer haar maandelijks koffie- uurtje. Maar wel een speciale, want Monique van Ling neemt afscheid. Onvergetelijke Zomerdag Zondag 22 juni, de eerste zondag van de zomer heeft het Nationaal Fonds Ouderenhulp uitgeroepen tot 'Onvergetelijke Zomerdag'. Tijdens de zomermaanden voelen veel ouderen zich extra eenzaam want familie en vrienden (mantelzorgers) gaan op vakantie. Bezoek iemand, geef een ander, én jezelf, een onver getelijke zomerdag. Nieuwe activiteitengids Vanaf 1 juli is in bibliotheek, op het gemeentehuis en bij de receptie van het Trefpunt de activiteitengids voor het winterseizoen 2008/2009 verkrijgbaar. In een nieuw fris jasje en boordevol sociaal culturele acti viteiten. Een greep uit het aanbod: fitness voor mannen, ketting maken, yoga/tekenen, gezond bewe gen op muziek, Engels, levensbe schouwing, sudoku's voor begin ners, foto's bewerken op de PC, nordic walking, enzovoorts. Workshop Paneelschilderen Donderdag 10 iuli van 10.00 tot 15.30 uur cursus paneelschilderen door Sipke Schoorstra. Alles wat in de natuur voorkomt, schildert hij. Na een enthousiaste demonstratie tijdens de Kunstzésdaagse, geeft hij nu weer een eendaagse workshop. U begint 's ochtends in de natuur te schetsen en werkt 's middags uw schets uit op een paneel. De docent neemt panelen, penselen en verf mee, neem zelf uw lunch mee. Prijs 15,-. Leuke middagtochtjes per touringcar Zondag 20 iuli van 13.00 tot 17.30 uur houdt Trefpunt op Zondag weer een zondagmiddagzwerftocht per touringcar door Noord-Holland. De route gaat dan langs de Noordzee kust tot Den Helder, waarbij in het •Restaurant bij Fort Kijkduin met uit zicht over zee een lekker kopje kof fie met gebak wordt geserveerd. De prijs voor deze rustieke tocht bedraag 19,50 per persoon inclu sief koffie en gebak. Vertrek om 13.00 uur bij het Trefpunt te Heiloo (open vanaf 12.30 uur). Reserveren viatel. 072- 5331297. Plusactiviteiten Thuis Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? Dan is Plusactiviteiten Thuis misschien iets voor u. Samen met de vrijwilliger kunt u allerlei activiteiten ondernemen. U bepaalt zelf welke dat zijn. Deze dienstverle ning is vrijblijvend en gratis. U begint en stopt wanneer het u uit komt. Op dit moment worden 15 deelnemers regelmatig bezocht door 13 vrijwilligers. U kunt afspre ken op een vaste dag en tijd of u bekijkt per bezoek wanneer u een volgende afspraak wilt maken. De frequentie varieert van wekelijks tot een aantal keren per jaar. Enkele voorbeelden van de activiteiten zijn: voorlezen, een potje schaken öf scrabbelen, rummikub spelen, kaar ten maken en knutselen of samen wandelen. Ook kunt u bijvoorbeeld hulp vragen bij het inplakken van foto's. Het samen bezig zijn kan lei den tot een prettig, sociaal contact. De reacties van de deelnemers en van de vrijwilligers zijn erg positief. HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheüoo .nl e-mail stichting@ ouderenwerkhefioo.nl Coördinator van dit project is Ida Zoet, ouderencoach. Zij zorgt voor bemiddeling tussen deelnemer en vrijwilliger. Ook kunt u eerst een afspraak met haar maken voor een kennismakingsbezoek bij u thuis, waarbij uw wens voor een bepaalde activiteit besproken wordt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ida: i.zoet@oüderenwerkheiloonl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7