Nederlands Kampioen Endurance geeft clinic Jongtalenten Tios halen vier medailles binnen SPORT 27 Lenneke Stam Trias benadert clubrecord Dragons zegevieren tijdens Alcmariafeest Oosthonk 601 Darttoernooi UITSLAGEN UITKIJKPOST 25 JUNI 200 RUITERSPORT HEILOO - Zondag 29 juni houdt Genghis Khan Horses een open dag op haar terrein in Heiloo. Genghis Khan Horses is een endurance stal en stoeterij. Verschillende wereldtoppaarden zijn afkomstig uit deze stal, zoals Tempter die derde in het Juniorenkampioenschap in Bahrein is geworden. De stoeterij richt zich op de rassen Akhal Teke, volbloed Arabieren en kruisingen van beide rassen. Op de open dag is er een gevarieerd programma dat begint om 12.00 uur. De drie workshops duren 45 minuten, met daarna 15 minuten mogelijkheid tot uitloop en uitwisse ling. De eerste clinic wordt gegeven door meervoudig Nederlands kam pioen endurance op de 160 kilome ter van 2008, Jannet van Wijk. De tweede clinic wordt gegeven door de voorzitter van het stamboek EASP Karei de Lange over bouw en beweging aan de hand van drie ver schillende type paarden. Vervolgens is er een clinic Vetgate en Grooming in endurance. En een Clinic Locomotie en voorbrengen, met daarna gelegenheid tot discus sie. Inschrijven voor één van de work shops, of voor alle drie, mits vol doende ruimte kan vanaf 12.00 uur tot 13.45. Om 12.00 uur is er een presentatie van de paarden en de vijf veulens. De Turkmeense show wordt ver zorgd door Janet Lam, A-kader lid. Van 14.00 tot 17.00 uur is er een presentatie van de fokmerries met hun veulens en van de endurance wedstrijdpaarden en hengsten. Voor meer informatie kunt u ook kijken op de site; www.genghiskhan.nl De jongtalenten van Tios, Silke Ebels, Bente Knijnenberg, Britt Min, Aisha Valkering en Madé Couwenberg beleefden in Haarlem hun eerste 4echte' wedstrijd. Eigen foto HEILOO - Trias O-junior Lenneke Stam heeft bij compe titiewedstrijden in Heerhugowaard het meer dan twintig jaar oude clubrecord op de 1.000 meter MC tot op drie seconden benaderd: 3.12.78 was de tijd van Lenneke, daar mee haar persoonlijk record met negen seconden verbete rend. Lenneke hep haar race solo en moest het dus helemaal alleen doen. Zij moet dus in staat worden geacht het clubre cord in een wedstrijd met tegenstand te verbeteren. Het clubrecord staat op 3.09.8 minuten op naam van Saskia Gillam en dateert uit 1987. Ook Lenneke Beeldman hep op dezelfde afstand sterk, in ande re serie zodat de twee Trias atletes het niet tegen elkaar konden opnemen. Ook Lenneke verbeterde haar persoonlijk record met meer dan zeven seconden en bracht dit op 3.15.11 minuten. Tijdens de Endurance wedstrijden staat het welzijn van de paarden altijd voorop. Foto: Carla Nyhoff van www.horsteroord.nl TURNEN LIMMEN - Zondag 22 juni deden zeven selectie meisjes van sportvereniging TIOS uit Limmen mee aan de jongtalen ten wedstrijd in Haarlem. Voor Silke Ebels, Bente Knijnenberg, Aisha Valkering, Madé Couwenberg en Britt Min was het hun eerste wedstrijd tegen meisjes van andere verenigingen. Joyce Rijs en Chantal Baltus hadden al een wedstrijdje achter de rug. Aisha beet de spits af op het onderdeel balk. Ondanks de zenu wen bleef ze er opstaan net als haar turnmaatje Britt. Hierna hadden ze een ronde record pogingen met ver schillende spelletjes; onder andere touwje springen en kegels omgooi en met de bal. Daarna gingen ze naar sprong. Helaas hebben Silke en Britt de handstandplat vallen net niet gehaald. Als één na laatste toe stel mochten ze naar de brug. Eén van de leukste onderdelen van de meisjes, waar ze goed heb ben gepresteerd. Het laatste onder deel was de lange mat, waar de turnsters alle energie die ze over hadden, in konden stoppen. Iedereen kreeg nog een demonstra tie te zien van de oudste meisjes van turnvereniging HLC en daana volg de de prijsuitreiking. De kinderen werden in groepjes verdeeld op leeftijd. Aisha zat als enige van Tios in een groepje en is daarin derde geworden. Madé mocht op de derde plek staan en haar turnmaatje Bente op de tweede plaats. Evenals Aisha zat Silke ook in een ander groepje, maar beland de net niet op het podium. Tijdens de prijsuitreiking kregen alle kinderen een diploma en een kadootje van de Kringelsport win kel. 's Middags kwamen de iets oudere meisjes aan bod. Chantal en Joyce begonnen op balk en draai den een mooie oefening. Bij de sprong maakte Chantal een hele mooie handstand plof. Ook op brug ging haar oefening goed. Met een 9.20 voor de vloer erbij mocht ze een tweede prijs in ont vangst nemen. Joyce turnde heel netjes, maar helaas lukt de sprong nog niet zo goed. Zij belandde op de vierde plaats, helaas net geen medaille. •Tios kan trots terug kijken op de prestaties van deze jonge turnsters, die voor lopig van een verdiende vakantie mogen genieten. HEILOO - Afgelopen vrijdag hebben de Heiloo Dragons genadeloos toegeslagen. De Heiloo Dragons zijn een gele genheidsteam dat in korte tijd de techniek van het draken- bootvaren meester heeft gemaakt en deze ten uitvoer heeft gebracht op het festival in Alkmaar. Een toernooi met lou ter sterke tegenstanders. Het jaarlijks terugkerend evene ment georganiseerd door Dragon Events was een van de hoogtepunten van de Alcmaria feesten. In het hol van de leeuw heeft het team de naam van Heiloo hoog gehouden, door in de finale een team uit de Spoorstraat nipt te verslaan. De tactiek, op de golf meeped- delen en in de laatste veertig meter er overheen, bleek goed te werken. Volgend jaar zijn de Heiloo Dragons uiteraard weer van de partij om de titel te ver dedigen. Double Stars HEILOO - De uitslagen van Double Stars zijn als volgt: Olympia/Haarlem - hb 12- 6, hb 2 - Bears 13-3, hb 3 - Cromtigers 2 14-1, hb jun 1 - Bears 12-11, Bears - hb jun 17-0, hb jun 2 - Fl.Petrels2 12-5, Sullivans - hb jun 2 2-13, hb pup 1 - Kinheim 3-9 en 4-19, Fl.Petrles - hb pup 15-1 en 19-7, hb pup 2 - Herons 3 25-20, peanuts - Urbanus 21-18, sb 1 - Herons 18-12, sb 2 - Spaarnwoude 3 15-4, sb 2 - Rangers 8-7 en 9-1, hsb 1 - Cromtigers 10-3, Beagles - hsb 211-20, Bears 3 - hsb 3 23-26, Urbanus - hsb 3 12-5, sb jun 0 Kinheim 2 12-9, Odiz Frogs - sb pup 13-6, Pirates 2 - sb pup 11-4. Duivensport REGIO - De eerste jonge duivenvlucht vanuit het Belgische Meer, afstand 105 kilometer werd gewonnen door Joop Verhagen. Gelost om 08.30 uur arriveerde de eerste duif na 79 minuten vliegen zij hok. Tweede werd Gerhard Tromp voor de combinatie Rijkom/Sentveld. Uitslag: 4. Combinatie de Graaf, 5. Cees de Wildt, 6. Jaap Kaandorp, 7. Piet Verduin, 8. Arie Hageman, 9. Anton Tromp, 10. Nico de Graaf, 11. Jan Molenaar, 12. Bert Bark, 13. Ed Kos, 14. Cor Sprenkeling, 15. John Kool, 16. Peter Scheerman, 17. Sjaak de Graaf. De jaarling doffer van Piet Verduin leverde op de wedvlucht vanuit Blois, afstand 605 kilometer een prima presta tie door de eerste prijs te pakken. Tweede werd Jaap Kaandorp gevolgd door Gerhard Tromp, 4. Combinatie de Graaf, 5. Cees de Wildt, 6. Cor Schermer, 7. Arie Hageman, 8. Sjaak de Graaf. Zwemdiploma's 't Vennewater HEILOO - Op zaterdag 21 juni is er in Zwembad 't Vennewater voor het A-, B- en C-diploma afgezwommen. De volgende kinderen zijn geslaagd. Diploma A: Mike Out, Sam dè Boer, Meja Admiraal, Bart Opdam, Claudia Carrera, Sanne de Ruiter, Madelief Zwaga, Mario Deliangelos, Bridget Lüttje, Rick Jongenburger, Stijn de Vries, Mats Nanne, Nick Admiraal, Myrthe Roest, Julia Koster, Jilani Helder, Jip de Waard, Kai Weening, Marit Stoelinga, Dani Groot, Dylan Pijning, Lisa Meuleman, Nina Duits, Esmee Lindeman, Miro Houtman, Emma Swart en Amir Hazenan. Diploma B: Daniël Boonstra, Imalo Goosen, Noor Groendijk, Gijs Boukes, Flynn Pijning, Kileen Smit, Billy van Zaal, Senna Visser, Mabel de Glas, Tién Hoogland, Niels Dekker, Tara Bakker, Stijn van der Werf, Noah Rozing en Ole Ryter. Diploma C: Fabiënne Jongenburger, Julia Ursem, Emma Ursem, Marjolein Beemsteren Eline Oppenhuizen. Geslaagden Zwembad Loos HEILOO - De leerlingen van zwembad Loos hebben zaterdag 21 juni voor de laatste keer van dit seizoen, afgezwom men voor het A-, B- of C-diploma. De ver plichte banen en vaardigheden werden zonder probleem gezwommen. De heer Schermer, aanwezig namens de Nationale Raad Zwemdiploma's, was dan ook zeer tevreden. Woensdag morgen 18 juni moesten de kinderen voor het kleuterbre vet extra vroeg hun bed uit. Met T-shirt, korte broek en waterschoenen aan moch ten ze laten zien dat ze zich in het water al goed kunnen redden. Nu maar hopen op een mooie lange zomer. De geslaag den zijn: Diploma A: Tijmen Aalberts, Benthe Avis, Max Beerepoot, Floris Belle, Michael Clifton, Michelle van Deursen, Teun Fraase Storm, Suus Harsveld, Mendel Hiddinga, Britt Honig, Manon de Jong, Demi Kapitein, Isa van der Moer, Christiaan Molier, Dirk Nes, Lot Ruiter, Jordi Schouten, Kiki Siekerman, Norbert Sös, Marc van Staalduinen, James Suasso, Simeon Twisk, Julia Valkering. Diploma B: Feie Bakker, Lotte Belleman, Ardian van Graafeiland, Ruby Ham, Franka Hoogterp, Idse van der Horst, Yoran Jak, Stella Janssen, Eva Miebies, Maud Moleman, Lot Morssink, Marjolein Oostinga, Anne Roos Rutte, Dirk van Seventer, Anne Smits, Sjaak Stengs, Mike Stroomer, Francien Verweij, Nienke Visser, Melle Zwart. Diploma C: Dorus Bakker, Sten Blauboer, Vince van der Schinkel, Karlijn Verdwaald. Kleuterbrevet: Laurens Brouwer, Tessa Heiszwolf, Iwan Beemster, Joshua Sman, Milan Moleman, Stefano Mulder, Naomi Benchetrit, Jaimy Versterre, Inez Bruin, Joris Versterre, Martje Levering, Sam Klaver, Luna Knijnsberg, Damian Bishesar, Koen Smolenaars, Luna Beintema, Savannah de Wildt, Sjors Plaum, Yoël Glorie, Sinea van der Vlies, Merlijn Schouten, Jonne Buur, Kenneth Taylor, Danick Schaap, Casper Huunekens, Ramon Klaver, Julian Blaauboer, llja Koelink. Ploegenviswedstrijd HEILOO-De uitslag van de op zondag 22 juni geviste ploegenwedstrijd is als volgt: 1. Hengelsportzaak De Egmonden 3750 gram, 2. Familie Kleef 1600, Jos Buys bestratingen 2,1300,4. Jos Buys bestra tingen 11130, 5. Cafe 'd Overkant 2 1050, 6. Defence hekwerken 870,7. Stuifbergen 780,8. Bleekies 650,9. Franse 1480,10. Superclean 460,11. Franse 2 460,12. Paulus Timmerwerken 440,13. Mulders 360,14. Franse 3 350,15. Akob 1310,16. Akob 2 Viswijven 240,17. WNK 200, Café Overkant 1 o gram. HEILOO - Zaterdag 28 juni vanaf 20.00 uur wordt er een darttoernooi gehouden in het Oosthonk. Dit is het vijfde en laatste toer nooi van dit seizoen. Dat bete kent dat er ook prijzen worden uitgereikt voor de succesvolste darters in deze reeks toernooi en en er zijn natuurlijk dag(avond)prijzen te winnen. Het Oosthonk is het clubge bouw van wijkvereniging Plan Oost. Hier wordt zoals bekend iedere maandag geoefend om goed tevoorschijn te komen in de competitie. Deze competitie begint in sep tember en stopt begin mei. Voor het komende seizoen is men op zoek naar darters of dartsters die het leuk vinden om eens mee te doen in de competitie. Als je mee wilt gooi en komend seizoen, meld je dan in het Oosthonk bij de wed strijdleiding. De inschrijfkosten van het toer nooi bedragen vier euro per persoon en het Oosthonk is geopend vanaf 19.00 uur. Inlichtingen Paul Pesser, tel. 072-8505126.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27