Heiloose vertrekt voor vijf maanden vrijwilligerswerk naar Ghana Slottoneel Jan van Rijckenborghschool Kanoverhuur 'Het Maalwater' H E I L O O BEDRIJF BELICHT ïP 'w 5 WÊ) UITKIJKPOST 25 JUNI 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. zang en muziek. 'White Elephant Village' is een trekpleister voor de toeristen, want in de savanne loopt een heel bijzondere olifant rond: de witte olifant. Deze olifant brengt geluk en het is dan ook een grote ramp als de olifant op een dag weg blijkt te zijn. Tijdens de zoektocht naar de olifant beleven de bewoners een hoop avonturen: ze ontmoeten veel olifanten die last hebben van hun slurf, zebra's die hun strepen zat zijn en ruitjes willen, en kralen- rijgers, die voor iedere zebra een mooie ketting rijgen. Maar de witte olifant vinden ze niet. Als ze het dan niet meer zien zitten, vrolijkt de Apenjukebox hen op met een eigen versie van 'Hakuna matata'. Dan beseffen de dorpsbewoners dat ze, ook zonder witte olifant, best geluk kig zijn. ,,Ja, natuurlijk", leggen de apen uit, geluk maak je zelf, daar ben je zelf verantwoordelijk voor, niet die witte olifant!" Met deze wijze les, een spetterend djembéop- treden van de bovenbouwleerlingen en een prachtig lied eindigde het slottoneel. De burgemeester van Heiloo, de heer Romeijn, was dit keer eregast en mocht daarom als afsluiting de bloemen en zoenen uitdelen aan het onderwijsteam. HEILOO - Ze zijn inmiddels de derde generatie agrariërs in de witte boerderij, gelegen op Het Maalwater. Gerrit en Tineke Meijer runnen de 'werkende' boerderij, waar melkveehouderij en schapen de hoofdzaak zijn. Ze zijn echter veel breder georiënteerd dan agrarisch bedrijf alleen en laten anderen van de mooie omgeving waarin ze wonen meegenieten; zomers vakantieplezier dicht bij huis. Het lustrum van de kanoverhuur is deze zomer een feit. In het prachtige, landelijke gebied met mooie uitzich ten, vaarten en vijvers wordt menig kinderpartijtje, maar ook personeels uitjes of een familiedag met een kanotocht gevierd. Tineke: ,,Met een rou tebeschrijving bij de hand, kan men kiezen uit verschillende tochten. Vanaf het steigertje bij het gemaal kun je alle kanten op. Voor kinderen of onervaren kanoërs is er 'Het Heen Weertje', richting Alkmaar tot de net voor randweg, waar een picknickplaats is. Hier kan men even rusten, alvorens de terugtocht te aanvaarden. Heen duurt ongeveer drie kwartier. Voor de plezierkanoër is er 'Het Rondje Maalwater' (ongeveer anderhalf uur) of men kan richting de binnenstad van Alkmaar varen en op het Waagplein een terrasje pikken. De vaartijd heen is ook hier ongeveer anderhalf uur. De echte liefhebber kan, als hij dat wil, helemaal tot aan de Zaanse Schans kanoën.... Maar dan ben je wel even onderweg!" Met zeventien eenpersoons, twaalf tweepersoons en vijf Canadese kano's is er keuze en aanbod genoeg. Sinds drie jaar verhuren Gerrit en Tineke een gastenverblijf aan toe risten, die van over de hele wereld komen. Gerrit: „Via de website www.hoeve-logies.nl boeken Japanners, Chinezen, Australiërs, mensen uit Israël en echt overal vandaan, bij ons een vakantieverblijf 'op de boerde rij'. Achterin de boomgaard bevindt zich het gastenverblijf, met uitzicht over weiden en in de verte de duinen. Veel gasten zijn verbaasd, dat het hier zo heerlijk landelijk en rustig is, en tóch zo centraal gelegen is. Ze zijn zo op het strand, in de stad of in het winkelcentrum. Daar we ook paardenstalling aanbieden, is het bij ons mogelijk om met je paard op vakantie te gaan." Ook de paardenliefhebber uit de omgeving weet-Het Maalwater 10 te vinden. De gunstig aan het ruiterpad gelegen locatie met 24 paarden- boxen en de mogelijkheid tot weidegang voor hun trouwe viervoeters is voor de eigenaren, maar ook voor de paarden zelf een klein paradijsje. Met daarbij een aparte buitenrijbaan, wasplaats en zadelkamer. Weer terug naar de koeien en de schapen. Tineke: „In het voorjaar, als de lammetjes geboren zijn, hebben we altijd veel aanloop van scholen en kinderdagverblijven. Veel kinderen vinden het leuk om te helpen op de boerderij. Al het zo uitkomt, doen ze samen met onze kinderen soms wat kleine klusjes. En als de schapen geschoren zijn, hebben we weer volop wol te koop." 's morgens vroeg werden de rekwisieten van de Jan van Rijckenborghschool naar theater De Beun vervoerd. Veel bekijks trok een enorme witte olifant, de 'hoofdrolspeler', die met veel voorzichtig heid werd verplaatst. Eigen foto HEILOO - Mathilde Franse (23 jaar) heeft de stap gezet en heeft haar baan als groepsleer kracht in het speciaal onder wijs tijdelijk in de koelkast gezet. Op 27 augustus vertrekt ze voor vijf maanden vrijwilli gerswerk naar het dorpje Wa, in noordwest Ghana. Mathilde: „Ik heb het bij mijn huidi ge baan prima naar mijn zin. Maar omdat ik nu nog geen andere ver plichtingen heb, is het nu of nooit. Om de cultuur van het land te leren kennen, lijkt het me leuker om er met een doel heen te gaan. Ik ben op internet gaan zoeken naar vrij- willigersprojecten die my aanston den. Al snel kwam ik terecht bij de organisatie 'Child Support', opge richt door Eric Coomans uit Alkmaar. Deze organisatie onder steunt meerdere ontwikkelingspro jecten. Eén van de projecten is het straatkinderenproject. Dit project vangt meisjes op, die op het punt staan om als straatkinderen naar de grote steden te vertrekken, en geeft hen door opvang, scholing en ont wikkeling een betere kans in de maatschappij. Ik gaf in de aanvraag aan, dat ik graag in het 'Wa Yiri' kindertehuis wil gaan helpen. Eric mailde mij terug, dat hij me ook graag op andere pedagogische pro jecten wil zetten, vanwege mijn onderwijsachtergrond. De straat meisjes krijgen behalve onderdak ook scholing, zoals taal, schrijven en rekenen." Mathilde is bezig met een inzame lingsactie voor Child Support. Alle kosten, die ze zelf maakt, neemt Mathilde voor haar eigen rekening. „Met het ingezamelde geld kunnen alle gebouwen, zoals het kinderte huis, hospice, straatmeidenhuis, de shelterhome en het hoofdkwartier, uiteindelijk op één terrein komen te staan; Child Support Residence. Op deze manier wordt huur bespaard en blijft meer geld over voor de ove rige projecten. In Wa kan ik ter plekke zien, waar het ingezamelde geld aan besteed wordt." Meer infor matie over Child Support: www.child- support-ghana.org, of via weblog: http://mathildeinghana.waarbenjij.nu. Doneren kan op rekeningnummer 4126738, ten name van M.S. Franse Ghana te Heiloo. Mathilde vertrekt op 27 augustus voor 5 maanden naar Ghana. Foto: Carolien Breed Fhmilie Meyer, Het Maalwater 10, Heiloo, tel. 072-5336505, www.kanoverhuurhetmaalwater.nl, e-mail: g.meijer78@kpnplanet.nl. Het onderwijsteam van de Jan van Rijckenborghschool schrijft jaarlijks een eigen productie waar de kinderen in spelen en veel ouders bijdragen in de vorm van decorbouw, kostuums naaien en muzikale begeleiding. Dit jaar speel den ze De Witte Olifant, gebaseerd op een Afrikaans sprookje vol dans, HEILOO - Vrijdag 20 juni was de uitvoering van het jaarlijkse slottoneel van de Jan van Rijckenborghschool, waaraan alle 85 kinderen van de school, van groep een tot acht, deelna men. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5