Stanghangen Limmer Jaarmarkt IVN natuurwandeling Wimmenummerduinen Traditioneel Bollen oogsten Castricum naar een nieuw gemeentehuis CORSO Wethouder Hes opende Strondbibliotheek Castricum BIOSCOOP Programma 3 juli t/m 9 juli 2008 "Indiana Jones The Kingdom of the Crystal Skull" "Mamma Mia!: The movie" "Sex and the City" "Narnia: Prince Caspian"(0V) "Paris" "Kung Fu Panda" (NL) "Hoe overleef ik mezelf?" www.corsobioscoop.nl Limmer Hortus rooit nog altijd met de hand 2 JULI 200 De Limmer jeugd kon bij het Stanghangen haar krachten meten. Foto: Mario Sacksiorii LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van afgelopen week kon de Limmer jeugd weer zijn kracht en uithoudingsvermogen testen. Onder toezicht van de Limmer Ijsclub kon iedereen laten zien hoe lang hij of zij aan een gladde stang kon blijven hangen. Maar liefst 150 deelnemertjes testten hun krach ten. Dit jaar waren de omstandig heden zwaar: de stang was glad en ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 18.30 uur de handjes waren zweterig. De win naars kunnen hun prijs ophalen bij de heer Stuifbergen, Kerkweg 42 te Limmen. De uitslagen waren als volgt: Jongens tot en met negen jaar: 1. Dirk Nes (1.03,32), 2. Timo Pronker (1.02,33), 3. Björn Valkering (40.0). Jongens tien tot en met 12 jaar: 1. Tom de Wildt (1.12,52), 2. Stef de Wildt (1.01,03), 3. Job Haanappel (56,0). Jongens boven twaalf jaar: 1. Bas de Wildt (1.06,32), 2. Rick Kaptein (42,93), 3. Davit Davtian (31,3). Meisjes tot en met negen jaar: 1. Nina Burgering (51,82), 2. Han Ying Min (39,13), 3. Joyce Rijs (26,5). Meisjes tien tot twaalf jaar: 1. Silke Sassen (54,12), Solen de Goede (52,83), Shirley Levering (31,7). Meisjes boven twaalf jaar: 1Annemjek Welboren (24,2), 2. Marije Baltus (15,0). woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur maandag 20.00 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur 15.00 uur woensdag 14.00 uur 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel,.0251 - 65 22 91 EGMOND - Op zondag 6 juli kunt u weer met een natuur- gids op stap door de duinen ten noorden van Egmond aan Zee. De zomer is begonnen. Dat betekent dat veel planten in het duin nu in volle bloei staan. De IVN gids gaat in op relaties die er zijn tus sen plant en dier, planten onderling en planten en grondsoort. Wist u bij voorbeeld dat de zebra rups een zeer speciale relatie heeft met het jacobskruiskruid? En waarom sommige silene-soorten het zo goed doen in het duin? De wan deling gaat doör het Zeedorpenlandschap waar specifieke planten voorko men. Op het Starrevlak is altijd de kans op bijzonde re ontmoetingen. Dat kun nen vogels zijn, maar ook paarden en runderen. De wandeling duurt onge veer twee uur en de start is om 10.00 uur bij het zwembad in Egmond aan Zee. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2 per volwassene, kinderen kunnen gratis mee. Er wordt door PWN gebied gelopen, een duin- kaart is verplicht. Informatie: Nel Visser, tel. 072-5071885. LIMMEN - Bij de bollenbedrij- ven is het momenteel razend druk. Het leeuwendeel van de bollen moet dezer weken zijn gerooid. Machines hebben het zware werk bij veel grote bol- lenkwekers overgenomen. In de Hortus Bulborum in Limmen, 's werelds unieke schatka mer van historische bolgewassen, gaat dat nog altijd met de hand; zoals dat al eeuwenlang gebeurt. Op de knietjes in het zand, met traditio neel gereedschap. Opmerkelijk is de hulp van een groot aantal vrijwilli gers. De meeste vrijwilligers zijn vroeger bollenkweker geweest en beheersen de kneepjes van het ambachtelijk bollen rooien tot in de vingertoppen. Een tiental rooiers, waaronder bestuursleden Joop Zonneveld en Herman Neelissen, en diverse nieuwe vrijwilligers, zorgen ervoor dat de klus in ruim een week is geklaard. Deze tijdrovende maar zorgvuldige methode komt de kwa liteit van de bijzondere bollen alleen maar ten goede. Na het rooien gaan de bollen naar het bedrijf van voor zitter Piet Apeldoorn in Egmond- Binnen, waar zij een week te drogen worden gelegd. Daarna verhuizen de bollen naar de stichting Proeftuin Zwaagdijk om te worden gepeld. Elk jaar wordt een compacte han delscollectie van een beperkt aantal historische tulpensoorten gekweekt. Deze vindt zijn weg, via een klein aantal gespecialiseerde verkoop punten en exporteurs, naar bijzon dere historische tuinen in binnen- en buitenland, waaronder Paleis Het Loo, en exclusieve tuincentra en verzendhuizen in onder meer Duitsland, Denemarken, Zweden, Finland en dé Verenigde Staten. Hoewel de tuin formeel gesloten is, is het publiek welkom om te kijken hoe men in vervlogen tijden bloem bollen rooide. Naar het zich laat aanzien zal in de eerste week van juli twee dagen nog worden gerooid. Hoogstwaarschijnlijk op woensdag 2 en donderdag 3 juli. Wie in de buurt woont wandelt, rijdt of fietst er gewoon een keer langs om te zien of er al beweging op de akker is. Het rooien van de bollen gaat in de Hortus Bulborum nog altijd met de hand. Eigen foto Veel planten en bloemen in het duin staan nu in volle bloei. Eigen foto CASTRICUM - Het gemeente huis van Castricum ondergaat vanaf het najaar een flinke opknapbeurt. Renovatie en nieuwbouw gaan mogelijk maken dat het gebouw groot genoeg is voor alle diensten van de gemeente en voldoet aan de eisen van deze tijd. Deze 'vernieuwbouw' is mede een gevolg van de fusie van drie gemeenten. Sindsdien was er de wens om alle diensten onder één dak te brengen. De publieksdiensten van de gemeente verhuizen en hebben per 1 september tijdelijk onder dak in de gemeentelijke locatie in Limmen. Dat wordt dan ook het bezoek adres voor alle publieks- en ondernemerszaken: van paspoort tot bouwvergunning, van huwelijk tot bedrijfsuitbreiding, van belastingzaken tot werk, inkomen en zorg. De Publieksbalies zijn te vinden aan de Zonnedauw 4 in Limmen (voormalig gemeentehuis). Geopend op maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur; vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Extra openstelling op donder dag van 16.00 tot 18.00 uur voor geboorte, aangifte overlijden, ver huizing en emigratie, huwelijk en geregistreerd partnerschap, ver kiezingen, paspoort/Nederlandse identiteitskaart en rijbewijs, van 18.00 tot 20.00 uur uitsluitend voor paspoort/identiteitskaart en rijbewijs. Voor zaken die meer tijd vragen, wordt aangeraden een afspraak te maken. 5gl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15