Restaurant 'Le Moulin* weer geopend Activiteiten in strandbibliotheek Gemeenteraad besluit zwembad Sportcentrum De Watertoren te sluiten n n c c z ra c ra r ra INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Geen steun voor uitstekend onderwijsinitiatief N GJ Q D O f0 O CO H QJ —I 73 Orgelconcert in Egmond aan Zee Geslaagd 'De intentie is om op het terrein woningen te ontwikkelen' Oroiis lm CASTRICUM - RestaurantLe Moulin', gelegen aan de Dorpsstraat 96, is gerestyled in een eigentijds restaurant. Grijstinten domineren, afgewisseld met zwart, wit, roestvrij staal en roodtinten. Het rookverbod dat 1 juli inging was een mooie gelegenheid om een frisse wind door de zaak te laten waaien. De kwaliteit van het eten is onveranderd en ook de gezellige sfeer is geble ven, maar dan in een modern jasje. De aperitiefbar, die erg geliefd is bij gasten die voor hun diner willen borrelen, is opgeknapt met grijs roestvrij staal. Er zaten nog balken in het restaurant die zeker dertig jaar oud waren. Het was een hele operatie om deze eruit te halen maar daarna is alles opnieuw gestukadoord en geschilderd. Het restaurant is weer klaar voor de toekomst en zal gasten met dezelfde gastvrijheid en passie een culinaire avond bezorgen, als de 22 jaar hiervoor. De goede reputatie van de familie Glas is een logisch gevolg van constante kwaliteit. De basis is de klassieke, bourgondische Franse keuken die moderne invloeden niet schuwt. Topkok Frans Glas heeft een driegangen openingsmenu voor gasten samengesteld a 30,00 om hen kennis te laten maken met het nieuwe interieur. Dit menu zal tot eind juli geserveerd worden. Achter het restaurant bevindt zich overigens een mooie tuin waar ook heerlijk gedineerd kan worden. CASTRICUM - De komende week heeft de strandbiblio theek weer een aantal leuke activiteiten in petto. Een metaaldetector is een instru ment om metalen voorwerpen op te sporen. Er zijn in Nederland flink wat mensen die de metaaldetector voor hun hobby gebruiken, bijvoorbeeld om het strand af te zoeken naar sie raden en munten. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen dit woensdag 9 juli van 11.00 tot 12.00 uur zelf eens uitproberen. Met een metaaldetector kunnen zij het zand rond de Castricumse strandbiblio theek afzoeken naar kostbaarheden. Er kunnen maximaal twintig kinde ren meedoen. Op zaterdag 12 juli van 14.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen vanaf zes jaar komen knut selen bij juffrouw Klieder en Klodder in de strandbibliotheek. De juffen streven er altijd naar dat de kinderen zo veel mogelijk zelf doen zodat zij hun eigen creativiteit kun nen ontwikkelen en zo hun zelfver trouwen vergroten. Op zondagmid dag 13 juli wordt voorgelezen aan de allerkleinsten. Bekende, mooie, lieve en spannende verhalen wor den verteld aan de hand van prachtige afbeeldingen. Vanaf 14.00 uur kunnen kinderen tot zes jaar komen kijken en luisteren in de strandbibliotheek Zaterdag 28 juni werd Strandbibliotheek Castricum geopend door wethouder Hes, bijgestaan door de eeuwenoude strand- geest. Eigen foto In Limmen is sinds enige tijd de nieuwe basisschool Het Kleuren- orkest gevestigd. Een basisschool met een geheel eigen onderwijs concept dat vele ouders en kinde ren aanspreekt. Hierdoor is het mogelijk dat ouders in en om Castricum een brede keuze hebben om die school te kiezen die het best past bij hun kind(eren). Het initia tief tot het oprichten van deze school is door enthousiaste en kundige ouders genomen. Inmid dels heeft de school 30 leerlingen. Enkele jaren geleden hebben enkele ouders de basisschool Het Kleuren- orkest opgericht. Doelstelling van de school is om aan te sluiten bij de onderwijs en pedagogische behoef ten van de kinderen. In veel basis scholen komen sommige kinderen onvoldoende aan bod, ondanks alle oprechte inzet van de school. Het Kleurenorkest heeft inmiddels bewezen een onderwijsconcept te hebben ontwikkeld dat aansluit bij een grote groep kinderen. Omdat de school op dit moment nog niet voldoende leerlingen heeft om in aanmerking te komen voor Rijks subsidie heeft Castricum Kern(en) Gezond (CKenG) in de gemeente raad voorgesteld om deze school voor 1 of 2 jaar financieel te onder steunen. Om zo een brug te slaan naar de Rijkssubsidie die over enige tijd wel verleend zal worden. De gemeenteraad heeft dit voorstel afgewezen op juridische gronden. CKenG bestrijdt dit. Immers de gemeente kan aan elke instelling, vereniging of initiatief subsidie verlenen. Hier ontbreekt het gewoon aan de wil van wethouder Hes, het College en de rest van de gemeenteraad om een succesvol initiatief financieel te ondersteu nen. CKenG begrijpt hier niets van. Juist dit initiatief verdient alle steun. Bert Meijer (fractievoorzitter CKenG) "Ti m EGMOND - In de reeks zomer avondconcerten bespeelt Erik- Jan Eradus op maandag 7 juli het orgel in de oud-katholieke kerk, aan de Voorstraat 112 in Egmond aan Zee. De aanvang van het con cert is 20.30 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er een uitgangs collecte gehouden. REGIO - Aan het Bonhoeffercollege te Castricum is Manouk Stet geslaagd voor haar havo-diploma. Aan het Jac.EThijsse College te Castricum zijn de volgende leer lingen geslaagd voor hun havo diploma: Akersloot: Jasper Beentjes, Martijn Struijf. Castricum: Linda Stiensma, Rosalie Veldt, Bo Wulp, Rick Zonneveld. Limmen: Jenny Gaarthuis, Els Glorie, Ivar Klaassen, Lars Kraakman, Xennith Oosterveer, Wouter Seignette, Cynthia Stanco. Aan het Jac.EThijsse College te Castricum zijn de volgende leerlin gen geslaagd voor hun mavo diploma: Castricum: Aijan Vonk. Egmond-Binnen: Erecilla Schutte, Jimmy van Zandbergen. Limmen: Mylène van der Kleij. Aan het Jac.EThijsse College te Castricum zijn de volgende leer lingen geslaagd voor hun vwo- diploma: Amsterdam: Melinda Cohen. Castricum: Kees Beentjes, Eva Brouwer, Bob Folfliet. Egmond aan de Hoef: Maijorie Hopman. Limmen: Guido Kuijper. EMOND - De gemeenteraad van Bergen stemde vorige week in ruime meerderheid in met het collegevoorstel om het zwembadgedeelte van De Watertoren per 1 juli aan staande te sluiten. De sporthal en de bijbehorende horeca blijven open totdat er een bruikbare bouwvergunning is afgegeven voor een nieuwe sport hal. Aanleiding voor de sluiting is het feit dat er tot eind 2010 ruim 1,2 miljoen euro geïnvesteerd zou moeten worden om het zwembad volgens minimale eisen van kwaliteit en veiligheid open te houden. Dat achten college en raad onverantwoord. Kostentechnisch gezien is lan ger open houden van het zwem bad onder de huidige omstandig heden geen optie.De intentie is om op het terrein van De Watertoren woningen te ontwik kelen. Het college heeft de opdracht gekregen om de ver koop van het Watertorenterrein via openbare gunning met een korte doorlooptijd mogelijk te maken. Deze procedure zal nog dit jaar worden gestart. In relatie met de gunning voor woning bouw moet onderzocht worden waar, vanaf 2010, een sporthal in Egmond aan Zee gerealiseerd zal worden. Onderdeel van het onderzoek is de mogelijkheden of onmogelijkheden voor zwemmen. Een en ander dient wel met een nog te vinden marktpartij te wor den afgestemd. De raad heeft het college opgedragen om zo spoe dig mogelijk dit onderzoek naar de invulling en haalbaarheid van een natte en droge voorzienig in de Egmonden te starten. De uit komst hiervan moet het college uiterlijk 1 januari 2009 voorleg gen aan de gemeenteraad. De vaste gebruikers kunnen na de zomervakantie een plek krij gen in zwembad De Beeck. Voor de meeste zijn hiervoor al afspraken gemaakt. School zwemmen van de Egmondse scholen wordt vanaf augustus 2008 gegeven in de Beeck. De Sporthal blijft open.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 16