Heilooërs wandelen 900 kilometer door de Pyreneeën Judoka's scoren goed in het buitenland Caroline de Vries en Rob Dekker koplopers in Grote Prij's van Heiloo s> Laatste Midfondvlucht gewonnen door combinatie de Graaf SPORTNIEUWS UIT DE REGIO :ÜL I 11 >:<n> iw* I Si tei 1 'Nat, moe en koud raakten we geheel gedesoriënteerd' UITSLAGEN Slovenië en Engeland Tom van der Kolk ging met vier judoka's naar het Dax toernooi ^gedankt 2 U L I 2008 vW>- .vV\^v "-V - hiïm W*L PipiMMap Yme Bosgra en Kees Mol bepakt en bezakt voor een wandeltocht door de Pyreneeën. Met in het voor uitzicht; mooie uitzichten, wakker worden tussen de gemsen en los van de wereld. Foto. Mario Sacksioni HEILOO - Wandelen van de Atlantische kust tot de Middellandse Zeekust, zo'n 900 kilometer dwars door de Pyreneeën. Het idee kwam tien jaar geleden bij Yme Bosgra op, toen hij in een winkeltje in een plaatsje aan de Middellandse Zee in Zuid-Frankrijk een boekje in handen kreeg over deze langeafstandwandeltocht; de GR 10. Het plan bleef borrelen en in 2002 vroeg hij zijn vriend Kees Mol om de immense tocht samen te lopen. Kees stemde toe en voorbe reidingen werden getroffen. In 2003 kon het grote avontuur begin nen. Yme: „We zijn vertrokken met één doel: de beleving van deze tocht. Het plan was om per jaar een deel te gaan lopen. Uiteindelijk heb ben we er zes jaar over gedaan om de gehele tocht te volbrengen. We wisten vooraf niet, wat ons te wach ten stond. De paden in de Pyreneeën zijn vaak rotsachtig en moeilijk begaanbaar. Soms ben je uren achtereen aan het stijgen of dalen; je kunt je hierop niet echt voorbereiden in Nederland. Qua uit rusting hebben we wel aan van alles gedacht, zoals thermo- en regenkle ding, een lichtgewicht tentje en een stuk lang touw in geval van nood. Het weer kan in de bergen namelijk verraderlijk snel omslaan." Kees: „In het begin hebben we vaak overnacht in de bemande berghutten, waar je tevens een maaltijd kunt krijgen. Maar gaande weg de jaren hebben we ook regel matig in ons tentje ergens in de ber gen overnacht. Ieder jaar deden we meer bergervaring op en werden alerter op de signalen van slecht weer op komst. Bijvoorbeeld als de herders met hun schapen afdalen óf als de wind aantrekt." Yme:' „Dit overkwam ons in het eerste jaar. We hadden een lange dag gepland en hepen goed. Ineens werd het killer en de wind en prist namen snel toe. Nat, moe en koud raakten we geheel gedes oriënteerd. We zijn voor het don ker teruggekeerd naar de begin plek, in plaats van verder te gaan. Het ontbrekende stuk hebben we het jaar daarop alsnog gelopen." In juni werd het laatste stuk van de GR 10 gelopen. Niet zonder slag of stoot, want sneeuw en slecht zicht vertraagden de tocht. Maar uiteindelijk kwam het eind doel in zicht: „Vanaf de berg Canigou, die 2700 meter hoog is, konden we de Middellandse Zee al zien liggen. We moesten nog drie dagen lopen, maar we kregen vleu gels. De voorlaatste dag hebben we zelfs elf uur gelopen en vervol gens onze bivak opgeslagen. Zondag 15 juni arriveerden we in Banyuls-sur-mer. Daar zijn we, net als aan het begin van onze tocht, symbolisch de zee in gelopen." Ter afsluiting van het avontuur hebben Yme en Kees het winkeltje bezocht, waar Yme het boekje over de GR 10 in handen had gehad. Daar, waar het allemaal begonnen was. Duivensport REGIO - De laatste midfondvlucht uit het Franse Nauteuil (404 kilometer) werd gewonnen door de combinatie de Graaf die tevens kampioen werd. Gelost om 08.00 uur, arriveerde de eerste duif na 4,5 uur zijn hok. Tweede werd een duif van Cees de Wildt en derde Gerhard Tromp. Verdere uitsla gen: 4. jan Molenaar, 5. Arie Hageman, 6. Jaap Kaandorp, 7. Anton Tromp, 8. Nico de Graaf, 9. John Kool, 10. Cor Sprenkeling, 11. Combinatie Rijkom/Sentveld. De jonge doffer van Jaap Kaandorp won de wedvlucht van het Belgisch Duffel (165 kilometer). Tweede werd Piet Verduin voor een duif van Gerhard Tromp. Verdere uit slagen: 4. Combinatie Rijkom/Sentveld, 5. Combinatie de Graaf, 6. Arie Hageman, 7. Sjaak de Graaf, 8. Anton Tromp, 9. Cees de Wildt, 10. Cor Sprenkeling, 11. John Kool, 12. Jan Molenaar, 13. Joop Verhagen, 14. Bert Bark, 15. Ed Kos, 16. Nico de Graaf. Double Stars HEILOO - De uitslagen van Double Stars zijn als volgt: HCAW 3 - hb 112-3, hb 2 - Urbanus 25-7, Sparks Haarlem 4 - hb 3 1-23, hb jun 1 - Herons 17-19, Vitesse - hb pup 210-14, Alc. Victrix 3- sb 13-2, Spaarn- woude - sb 2 2-8, hsb 1 - Rooswijk 11-23, hsb 2 - Urbanus 12-9 en 15-11, hsb 3 - Bears 3 4-29, sb jun - Onze gezellen 2 7-15. HEILOO - Afgelopen weekend ging één judoploeg van St. Topsport Tom van der Kolk naar een toernooi in Engeland en Tom van der Kolk ging met vier judoka's naar het Dax toer nooi in Slovenië. Aan dit toernooi deden veel judo ka's mee die aankomende zomer in Peking op de Olympische spelen staan. Dit toernooi is een kwalifica tie voor de Europese Kampioenschappen onder de 23 jaar. Op de eerste dag kwamen Mikos Salminen (-60 kilogram) en Birgit Ente (-48kilogram) op de mat. Birgit Ente is flink aan het doorgroeien als eerstejaars dames. Zij won vorige maand nog de Open Zwitserse kampioenschappen. Op dit toernooi wist ze de halve finale te bereiken tegen de Russin Ekaterina Tikhonova. Ze kreeg in het begin van de partij een yuko tegen. Hierna was ze de veel betere judoka, scoorde nog wel een koka en kreeg een hogere score niet mee. Dus verloor ze- helaas de partij. Bij de strijd om het brons stond ze tegen de Duitse Baschin die naar de spelen gaat. Tot een halve minuut voor het einde was het gelijk, maar uiteindelijk trok de Duitse aan het lange eind. Ente werd knap vijfde en ligt ver voor op de concurrentie voor het EK onder de 23 jaar. Mikos Salminen had hetzelfde scenario. Hij behaalde eveneens heel knap de halve finale maar verloor pas in gol den score tegen de topper en latere kampioen James Millar. In de strijd om het brons verloor Salminen eveneens van de Duitser Englmaier. De tweede dag ging niet goed. Lisa Tempelaars (-70 kilogram) ver loor haar eerste wedstrijd en lag eruit. Jennifer Kuijpers had flinke pech. Ze stond de eerste wedstrijd tegen de nummer drie van Olympische spelen de Duitse Annett Boehm. Ze maakte een score maar kreeg die niet. Pas in de golden score scoorde de Duitse. Na de ver loren wedstrijd besloot de Duitse niet verder te gaan vanwege lichte blessure en hierdoor lag Kuijpers uit het toernooi. Dit was flink zuur. In Engeland op het judotoernooi in Kent deden de judoka's van Van der Kolk het geweldig. Bij de senioren werden Joris Sonnema (-66 kilogram) en Tim Schaper (-81 kilogram) kam pioen. Bij de junioren onder de twintig jaar werden Maureen Groefsema (-57 kilogram), Kelly Peereboom (-63 kilogram) en Neal v.d. Kamer (-73 kilogram) kampi oen. Jeri Pannevis werd in de cate gorie onder de zeventien jaar derde. Menno Groen werd bij de senioren vijfde en Richard Tol werd in de categorie onder de twintig jaar vijfde. HEILOO - Na het Tannes toer nooi van de afgelopen week zijn Caroline de Vries en Rob Dekker de trotste koplopers in de race om de Grote Prijs van Heiloo. Deze prijs valt toe aan de man en vrouw die op de beide Heiloöer toernooien, Tannes en Heiloo Open, in totaal op alle speelsterkte 3- onderdelen de meeste punten bij elkaar tennissen. Zij ontvangen een wisselbeker en een aantrekkelijke geldprijs. Caroline en Rob zetten een goede stap in de richting door op Tannes beiden het enkel naar zich toe te trekken en daarnaast in respectievelijk het mixed-dubbel en het heren-dubbel ook nog eens de titel binnen te halen. Komende week zal op het Kuyper en Blom Makelaars Heiloo Open de strijd beslist worden. Diverse regionale topspelers zijn hier aanwezig om het pubhek te vermaken met onge twijfeld attractief tennis. Zondag 6 juli zal na de finales bekend zijn wie de eindwinnaars zijn geworden van de Grote Prijs. Tussenstand: heren: Rob Dekker - 21; Victor van Putten - 16; Frits Porck - 10. Dames: Caroline de Vries - 20; Lotte Koning -10; Mara Yong - 10. Stichting Gered Gereedschap biedt kansarmen de mogelijkheid een eigen bestaan op te bouwen! Werkt u mee? Giro 70020 www.geredgereedschap.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17