Monique van Üng neemt afscheid als coördinator van De Gezelschapsbank WC-beker-actie bij De Duif Burger H E I L O O 3 WÊËA INGEZONDEN BRIEF Heerenweg heeft prioriteit KORTOM Tentoonstelling Israël in Ter Coulsterkerk Gratis kaarten concert Ginuwine bij BeatFM Jazzprogramma Beat FM geslaagd Magere runderlapjes 4Stroganoff- burgers samen voor Gerookte kipsaiad0 10O gram www.BBQBurger.nl UITKIJKPOST 2 JULI 200 Claudia Spit (links) neemt de coördinatie van de Gezelschapsbank over van Monique van Ling (rechts). Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.001/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - De Gezelschapsbank van Stichting Ouderenwerk Heiloo bestaat ongeveer vijf jaar. Zo'n 130 mensen staan inmiddels ingeschreven. De coördinatie was in handen van Monique van Ling. Wegens verhui zing naar het buitenland zal haar werk vanaf 26 augustus worden overgenomen door Claudia Spit. Claudia werkt al veel met mensen, onder andere als gewichtsconsulent bij St. Eckmunde in Egmond aan Zee. Claudia: ,,Ik wil mensen graag helpen een leuker leven te leiden. Soms heeft iemand daarbij een steuntje in de rug nodig." Op 19 juni nam Monique officieel afscheid van haar taak. De vele kaarten, bloemen en presentjes waren een blijk van waardering. Monique: „Ik heb dit werk altijd met veel enthousiasme en liefde gedaan, ik zou nog langer doorgaan als ik niet zou verhuizen. De Gezelschapsbank is een idee van Margit Kooter, die in haar werk als ouderenadviseur een behoefte aan nieuwe contacten bij ouderen con stateerde. Door allerlei oorzaken, zoals verhuizing, verdwijnen vrien den en kennissen uit het zicht. Men zoekt gewoon een maatje om leuke dingen mee te ondernemen, bijvoor beeld wandelen of naar het theater gaan. Het is voor ouderen soms moeilijk om nieuwe contacten te maken. Daar helpen wij ze graag bij. Samen met een team van vrijwilli gers, die onder meer de postver- spreiding verzorgen. Iedereen boven de vijftig, ook van buiten Heiloo, kan zich aanmelden aan de balie van Het Trefpunt of telefonisch: 072 - 5331297. Na een persoonlijk gesprek kan een oproep worden geplaatst in de advertentie-uitgave van de Gezelschapsbank. Soms kan bemiddeling van onze kant helpen. Groep drie won in de laatste week voor de vakantie de felbegeer de WC-beker. Eigen foto Dit krant'enproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Dat toiletten op een basisschool ook heel fris en schoon kunnen zijn, bewijst de WC-bekeractie, die afge lopen schooljaar gehouden werd bij De Duif. Deze actie is bedacht door de leerlingen- raad van de school en wordt uitgevoerd door de leerlingen. Thomas den Boer (groep zes): „De actie werkt als volgt: alle leer lingen zorgen ervoor dat het toilet schoon achterblijft. Elke dag wordt er een cijfer gegeven aan iedere wc in de school. Dat wordt gedaan door de schoonmakers. Aan het eind van de week wordt het gemiddelde van elke klas uit gerekend. De groep met de schoonste wc krijgt dan de beker. De wc-beker blijft dan een week in die klas. Iedere week wordt dit herhaald en de wc's zijn nu veel schoner. Het werkt dus echt!" De laatste week voor vakantie werd de beker gewonnen door groep drie. Belangrijk is, dat er een 'klik' tussen mensen is! Regelmatig worden bij eenkomsten in Het Trefpunt gehou den. Informeel zoals het koffie-uur- tje. Of iets formeler, zoals bijvoorbeeld een themamiddag, waar activiteiten zijn of gastsprekers lezingen houden over interessante onderwerpen. Er zijn leuke en hech te vriendschappen ontstaan vanuit De Gezelschapsbank." Monique heeft in Claudia een enthousiast opvolgster gevonden. „Dat is belangrijk, omdat het 'motortje' van De Gezelschapsbank door iemand met veel ideeën en geestdrift moet worden aangedreven. Mensen moe ten soms geprikkeld worden tot het ondernemen van actie, want samen beleef je meer." Meer informatie over De Gezelschapsbank is te vin den op www.ouderenwerkheiloo.nl. Twee keer zoveel verkeer als verant woord is en pas in 2016 een opknapbeurt. Dat is helaas de situa tie van het zuidelijke deel van de Heerenweg. De weg heeft een maxi mumcapaciteit -'een grenswaarde'- van 2.500 terwijl 4.886 gemeten werd in 2005. Nadien is de drukte toegenomen door het nieuwe sta tionscentrum met ook meer vracht wagens (Vomar) die de afspraak schenden via de rotonde heen en terug te rijden. De drukte wordt nog erger door Zuiderloo en de Zandzoom. De Heerenweg is nu al gevaarlijk: geen trottoir aan de westzijde, het andere te smal voor rollators en kinderwagens. Het sta tioncentrum, de parkeergarage en de loods van de Vomar zorgen voor hachelijke situaties. In het stations centrum mogen auto's tussen het winkelende pubhek rijden. Het nieu we verkeersplan voorziet pas in 2016 in de aanpak van de Heeren weg. Van B&W; dat claimt betrok ken te zijn bij de wensen van de inwoners, verwachten wij sneller ingrijpen, en van onze volksver tegenwoordigers dat zij het college daartoe zo nodig aanzetten. Groep Veilige Heerenweg, Berend Izaks Noot van de redactie: Deze brief is ingezonden vóór de raadsvergadering van 30 juni. HEILOO - Ter gelegenheid van de jaarmarkt op 9 juli is er een kleine tentoonstelling rondom het zestig-jarig bestaan van Israël in de Ter Coulsterkerk. Het betreft een zestal grote posters met onderschrift over verleden, heden en toekomst van Israël, in al haar aspecten. Zeer kleurrijke en tot de ver beelding sprekende afbeeldin gen, die tevens uitnodigen tot gesprek. Voor de kleintjes is er een groot springkussen buiten. De toegang is gratis. HEILOO - Sinds kort brengt BeatFM elke werkdag van 12 tot 13 uur het programma 'Be your own DJ'. Voor dit pro gramma kun jij zelf bepalen welke dance classics er worden gedraaid op BeatFM door via de website www.beatfm.nl je favo riete platen te selecteren en online klaar te zetten voor uit zending zonder tussenkomst van een dj. Je hebt de keuze uit classics variërend van Abba en The Bee Gees tot James "D- Train" Williams en Zapp. Ook geeft BeatFM gratis toegangs kaartjes weg voor het concert van Ginuwine hiphop dj Fatman Scoop in de Waerdse Tempel op zaterdag 12 juli. Mail de titel van één van de hits van Ginuwine naar concert@beatfm.nl en maak kans op één van de vijf sets van kaartjes. Naast Ginuwine en Fatman Scoop zullen ook Real el Canario, The Flexican, Irwan en Dj Orlando acte de présence geven. HEILOO - Donderdagavond 26 juni was plaatsgenoot Jan Molegraaf (leider, instrumenta list en vocalist van de band Jazzterix) te gast in een live uit zending van Beat FM. De heer Molegraaf gaf op levendige wijze een overzicht van de vele optredens van deze uit zeven man bestaande formatie. Afwisselend het hij jazzliefheb bers genieten van een gevari eerde samenstelling van succes nummers. Oude bekende nummers, die het in het jazzre pertoire nog steeds goed doen, werden van het nodige com mentaar voorzien. Wederom een muzikaal geslaagde uitzen ding. ADVERTENTIE f loo 27 - Heiloo - 533 17 76 k voor 500 gram HcjlT 3|3] Bestel nu online uw BBQ-vlees op

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3