Wereldwinkel op jaarmarkt Leerlingen groep acht van De Duif vliegen uit No-Body's Jigg in openingsconcert Witte Kerk Heiloo Vereniging Oud Heiloo moet verhuizen H E I L O O 5 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 2 JULI 2 008 HEILOO - Eairtrade en het juiste klimaat. Wereldwinkel Heiloo vraagt aan dacht voor deze thema's op de jaarmarkt op 9 juli, door onder andere pro ducten aan te bieden die gemaakt zijn van afval. Dus gerecyclede en kli- maatvriendelijke producten, zoals vazen en waxinelichtjeshouders, gemaakt van papier van oude telefoonboeken, oude kranten of cadeauverpakkingen. Dit is een secuur en arbeidsintensief werk, maar het resultaat mag er zijn. Daarnaast zijn er aantrekkelijke en fantasierijke kunstnijverheidsartikelen van gerecyclede frisdrankblikjes en glas verkrijgbaar. En schrijfwaren waar in olifantenpoep is verwerkt. Het is allemaal handwerk. Leuke, kleurige en hippe producten die aansluiten bij de wens van consumenten om duurzaam te kopen. Kom daarom naar de marktkraam op 9 juli. Inmiddels is in de Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 te Heiloo de grote zomeropruiming begonnen. Veel artikelen gaan met hoge kortingen weg. Een triopak Aroma koffie van Fair Trade Original met het Max Havelaar-keurmerk is gedurende de maand juli in de aanbieding. Zojuist is een nieuwe collectie prachtige kunstnijverheidsartikelen aangekomen, afkomstig uit landen rondom de evenaar. Kom eens een kijkje nemen, in de winkel of bij de kraam van de Wereldwinkel op de jaarmarkt in Heiloo op 9 juli 2008. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft De Oude Pastorij ver kocht. De Historische Vereniging Oud Heiloo moet daarom verhuizen. In het gebouw was de afgelopen dertig jaar de oudheidskamer en expositieruimte van Oud Heiloo gevestigd. Hoewel De Oude Pastorij oudheidskamer en gemeentelijk monument is, heeft de gemeente toch besloten het gebouw, als bedrijfsgebouw, te koop te zetten. Met een half jaar vertraging is voor Vereniging Oud Heiloo een nieuw onderkomen gevonden: een gedeel te van een voormalig schoolgebouw aan de Bergeonstraat. Het bestuur vindt het jammer dat ze het monumentale pand moet ver laten; een historisch en karakte ristiek gebouw wordt ingeruild voor een veel minder markant gebouw op een minder centrale plaats in het dorp. Maar de vereniging kijkt met vertrouwen uit naar de toekomst in het nieuwe gebouw, waar ook vol doende mogelijkheden zijn om de belangstelling voor de geschiedenis van Heiloo levend te houden. Ze hoopt er in de komende jaren vele Heilooërs te kunnen ontvangen. De leden van Vereniging Oud Heiloo worden per nieuwsbrief geïnfor meerd over de verhuizing. Ter gelegenheid van het 'afscheid van De Oude Pastorij' verschijnt een themanummer van 'De Heylooer Cronyck', geheel gewijd aan de geschiedenis van het historische gebouw. De Oude Pastorij zal ingrij pend moeten worden gerestaureerd. Wie de koper is, is nog niet bekend. Informatie over de Historische Vereniging Oud Heiloo via de secre taris W Buwalda, tel. 072-5321404 of via wwww.oudheiloo.nl. HEILOO - Woensdag 25 juni nam groep acht van basisschool De Duif definitief afscheid van hun vertrouwde basisschool. Na de spetterende musical op dins dagavond, die de leerlingen voor hun ouders en andere gasten hadden opgevoerd, was er voor woensdagochtend in het geheim nog een feestelijk afscheid georganiseerd door de ouders. Omdat niemand ervan wist, was het even spannend wat er allemaal ging gebeuren op het plein. Om 11.20 uur haalden de leerlingen van groep acht alle andere kinderen uit hun klassen op en werd er buiten op ijsjes getrakteerd. Vervolgens kwam, tot ieders verrassing, een enorme partyfiets, versierd met slingers en ballonnen, het school plein op gereden. Heel groep acht nam onder luid gejoel plaats op de fiets. Onder het zingen van een afscheidslied door alle kinderen, het lerarenteam, de ouders, opa's en oma's werden de Duifjes uitge zwaaid. Er moest vervolgens flink worden getrapt op de versierde fiets, waarmee de leerlingen een tocht langs alle huizen van groep acht maakte. Bij ieder huis werd een deel van een puzzel meegeno men, welke in elkaar werd gezet op het eindpunt, het Maalwater. Op het zonovergoten grasveld was een uit gebreide lunch klaargezet. Ook het lerarenteam was uitgenodigd. Voor het laatst nog even samen dollen en genieten van elkaar. En van de acht mooie jaren basisschool. Daarna was het echt voorbij. 13- en CJP). Kaarten kunnen telefo nisch worden gereserveerd via: tel. 072-5334804, 072-5335852 en 072-5340223. Daarnaast kunnen bezoekers van dit concert voorafgaand aan het concert gebruik maken van het weekmenu (3-gangen) in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de kerk) tegen de gereduceerde prijs van E 24,- (reserveren tel. 072- 5333352). Openingsconcert zomeravondserie Witte Kerk wordt verzorgd door barokensemble Nobody's Jigg. Eigen foto HEILOO - Het openingsconcert in de zomeravondserie in de Witte Kerk van Heiloo zal wor den verzorgd door het baroken semble No-body's Jigg. Geen Nederlandse naam en dat vindt naar alle waarschijnlijkheid zijn oorsprong in het feit dat de leden van dit ensemble geheel uit buitenlandse musici bestaat. Zij zijn in Nederland om hun muziekstudie een speciaal accent te geven op het gebied van barokke muziek. No- body's Jigg is nog een jong ensem ble (ontstaan in 2006), maar heeft reeds een goede naam opgebouwd met een serie aansprekende con certen. Het ensemble wordt gevormd door: Conor Jacobson (viool), Thibault Viviani (blokfluit), Anto.n Baba(eello), Sarah Assmann (hobo) en Ronan Khalil (klavecimbel). In het programma nemen composities van vooral G P Telemann (1681 - 1767) en daarnaast J S Bach (1685 - 1715) een belangrijke plaats in. Daarnaast wordt het programma aangevuld met een serie barokke dansen (van John Playford's Englisch Dancing Master). Dit bijzondere concert zal plaats vinden op vrijdag 4 juli en begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt E 9 (of E 8 voor 65+, E Met een tocht door het dorp op een partyfiets nam groep acht van de Duif afscheid van de basis school. Foto: Carolien Breed Historische Vereniging Oud Heiloo neemt afscheid van markante Oude Pastorij. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5