H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 9 KERK DIENSTEN OUD PAPI ER DIERENBESCHERMING DOKTERS DIENSTEN Praktijk Dr. de Haan UITKIJKPOST 2 JULI 2 00 8 Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 30 juni. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Dit verslag is geheel gewijd aan de discussie over een nieuw verkeersplan voor Heiloo. sprak uitgebreid, bijna drie uur lang, over het onder werp 'Verkeersplan 2008- 2020'. Het plan is opgesteld door het adviesbureau Goudappel Coffeng en is doorgesproken met vele belangheb benden en betrokke nen. Door de inspraak en de voor bereidende politieke discussie in de raadscommissie (van 11 juni) waren een aantal knelpun ten naar voren gekomen, die in de raad moesten wor den uitgediscussi eerd. In het nieuwe verkeersplan krijgt de Vennewatersweg een steeds belang rijker functie. Dat is logisch, gezien de verwachte aansluiting van Heiloo op de A9 en de bouw van de nieuwe woonwijk Zandzoom. Maar deze Vennewatersweg staat uiteraard niet op zich en geeft (auto)verkeer. door aan en ontvangt het van aanslui tende wegen. Verkeersdruk op het Malevoort In dit verband werd in de raad zeer uitgebreid gesproken over de ver keersdruk op het Malevoort. Volgens wethouder Rob Opdam (WD) valt deze nu nog mee, maar zou deze op kunnen lopen als er een aan sluiting van Heiloo komt op de A9. Dan zou met name strand- verkeer naar Egmond aan Zee deze route op grote re schaal als sluip route kunnen gaan gebruiken. Volgens voorlopige bereke ningen zou dit - slechts - zo'n drie keer per jaar te verwachten zijn, en deze extra belasting zou Heiloo voor lief moeten nemen, aldus Opdam. Maar mocht de belasting door dit soort sluip- verkeer toch groter blijken te zijn, dan - en dan pas zouden nieuwe maatregelen geboden zijn. Zijn partijgenoot en woordvoerder voor de WD-fractie Chris Streefkerk keek hier anders tegenaan. Volgens hem is er nu al dagelijks sprake van hinderlijk 'sluipverkeer richting gemeente Bergen'. In een motie onder die titel constateerde hij dat bestemmingsverkeer richting Bergen via het Malevoort nu al naar schatting 1000 voertuigen per etmaal bedraagt en dat dit met 'vaker afremmen en optrekken' en milieuschade gepaard gaat. Voor zijn fractie bestaat de oplossing van het probleem uit het faciliteren van een route via of langs Egmond-Binnen en wel door daar aan de zuidzijde de Vennewatersweg aan te sluiten op de Herenweg. Anders gezegd een bypass geheel op Egmonds gebied. PvdA-woordvoerder Cees Rootjes was radicaler. Hij kwam met een amendement getiteld 'aanleg nieuwe verbindingen', waarin om een onder zoek werd gevraagd naar nut en noodzaak voor een bypass langs de Zuiderneg, ons eigen westelijk recre atiegebied. Zo'n bypass zou de Vennewatersweg verbinden met de Zeeweg en daar zou Heilooër grond gebied mee gemoeid kunnen zijn. 'Dan maar extra asfalt om tot een daadwerkelijke ontlasting van de druk van het autoverkeer te komen', aldus Rootjes. Chris Streefkerk toonde zich met deze benadering van Rootjes zeer ongelukkig: 'Waarom zet u deze kaart nu al in? Waarom zoekt u niet meer de samenwerking met de gemeente Bergen? Trek uw amendement alsje blieft in, het verzwakt onze positie ten opzichte van de gemeente Bergen.' In zijn reactie erkende wethouder Opdam dat de genoemde twee bypas ses opties zijn, waarbij bij de tweede optie variabel is hoeveel Heilooër grondgebied hiermee gemoeid zou zijn. Maar hij wees er ook,op dat het provinciebestuur uit een oogpunt van bescherming van het landschap thans absoluut niet bereid is om te praten over een verbinding van de Vennewatersweg met de Zeeweg. De provincie is eenvoudig van mening dat de cijfers, c.q. de prognoses hier geen aanleiding voor geven. Na een uitgebreide schorsing kwa men WD en PvdA - en andere partij en - alsnog tot elkaar. Dat wil zeggen dat het PvdA-amendement werd aan gevuld met constateringen en over wegingen uit de WD-motie en dat er een ander besluit werd gevraagd. Dit besluit werd gehaald uit een amende ment van het CDA, en dit luidde: 'Het plannen van onderzoek samen met de regio inzake aanvullende maatre gelen kustverkeer. Start in 2008 en afronding in 2009.' Met het nieuwe, aldus samengestelde amendement 'A 1' gingen alle aanwe zige partijen akkoord, behalve Groenlinks. GL-woordvoerder Martha Klein verklaarde dat haar par tij 'absoluut tegen een bypass' is, dat GroenLinks blij is met het standpunt van de provincie en zelfs dat er op het Malevoort 'absoluut geen pro bleem is'. Het CDA kwam bij monde van Hessel Hiemstra met nog een andere bena dering van de verkeersdruk op het Malevoort. Hiemstra constateerde dat maximum grenswaarden voor de verkeersintensiteit op deze weg tot nu toe gesteld zijn op 10.000 per etmaal. Het CDA wenste hier 8.000 van te maken en zag zijn amende ment hiervoor aangenomen met 8 stemmen voor (CDA, Heiloo-2000 en PvdA) en 7 stemmen tegen (WD en GroenLinks). Andere verkeersknelpunten Er kwamen ook nog andere verkeers knelpunten in het dorp aan de orde. Zo hebben bewoners van het zuidelijk deel van de Heerenweg duidelijk gemaakt dat de verkeers- en parkeer druk in hun woongebied veel overlast geeft. Een amendement van diverse partijen, waarin wordt gevraagd om een spoedige herinrichting daar, te starten in 2009, werd aangenomen met alleen de WD tegen. Een amendement dat vraagt om structurele maatregelen voor verbe tering van de kruising Hogeweg- Vennewatersweg werd met algemene stemmen aangenomen. Hetzelfde gold voor een motie waarin het colle ge werd opgedragen om de mogelijk heid van een rotonde op de kruising Stationsweg-Kanaalweg- Kennemerstraatweg nadrukkelijk mee te nemen in een herontwikkeling van de locatie Campina. Ook werd het college met algemene stemmen gemaand meer spoed te (doen) betrachten bij de regionale verken ning van de mogelijkheden om te komen tot een distributiecentrum voor vrachtverkeer, zodat met kleine re vrachtauto's naar woongebieden wordt gereden. Verworpen werd een amendement waarin onder meer stond dat 'het Looplein en het nieuwe stationsplein in de loop van 2008 worden aange wezen als voet- en fietsgangersgebie- den'. Hier waren alleen Heiloo-2000 en GroenLinks voor, de coalitiepartij en WD, CDA en PvdA waren er tegen. Tenslotte vermeld ik nog: - dat wethouder Opdam enkele malen het jaar 2012 noemde als datum waarop de aansluiting van Heiloo op de A9 er naar zijn verwachting zal zijn - dat afwezig waren de raadsleden Aris de Wit en Gré Ris van Heiloo- 2000, Willem Gomes van de NCPN en André Czeyki van de PvdA - dat eveneens afwezig was burge meester Hans Romeyn en dat daar om de raadsvergadering werd voor gezeten door raadslid John Daas (Heiloo-2000). Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. vd Wind, koffie na de dienst. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering mmv Zomerzingen, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met herenkoor, voorganger G. Geukers. Zondag 10.30 uur: familieviering met kinderkoor en Poolse kinderen, voor ganger H. Helsloot. Bezichtiging Witte Kerk Woensdag 9 juli Jaarmarkt Orgelbespeling: 09.30 - 10.30 uur: Dick Vermeulen, 11.30 - 12.30 uur: Jacob Wakker, 13.15 - 13.45 uur: Malissa, 15.00 - 16.00 uur: Frits Zandkuijl. OL Vrouw ter Nood. www.onzelieve- vrouwternooi.nl, tel. 072-505288. Zaterdag: bedevaart grote kapel. 11.30 uur biechtgelegenheid/rozen krans. 12.00 uur Heilige Mis. 14.15 uur stille aanbidding. 15.00 uur lof. Zondag: 09.00 uur mis kleine kapel, 10.30 uur eucharisatieviering grote kapel, 15.00 Vespers. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met spontaan koor. Voorganger pastor N. Knol. Zondag 09.15 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld I, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met St Caecilia H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met Hoeverture, zondag 10.00 uur eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Gregoriaans avond gebed. Zaterdag 19.00 uur: zomer gospelmis mmv de Seasingers. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger S.H. Ossewaarde Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds PR van Commenee. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www. ekvr iendschapnl St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering, voorganger mw Y. van Stiphout. Eerste dinsdag van de maand: Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Eerste zaterdag van de maand: Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Wêsterzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13: Dierenbescherming, afd. Alkmaar é.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbescher- mingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00- 16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www. dierentehuisalkmaar, nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, inter net: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarmnummer: tel. 5150173 (24- uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden: Lapjespoes, rood en zwart, witte bef en vier witte voetjes, tenger, circa. 2 jaar, De Blomhof Heiloo. Grijsbruinige vaagcyperse kater, gecastreerd, wat kale achterkant, Camping Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. is i.v.m. vakantie gesloten van 19 juli tot 11 augustus 2008 Voor waarnemening Dr. F. A. Poelakker Tel: 072 5330077

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9