Bibliotheek Heiloo vier dagen dp Karavaan Jaarmarkt Heiloo trekt veel bezoekers Natuurwandeling in het Heilooër Bos en de Baafjespolder Fietsenstalling station Heiloo geopend H E I L O O Ook kraam van burgemeester en wethouders populair onder marktbezoekers UITKIJKPOST 16 JULI 2008 HEILOO - Het reizend theater festival Karavaan trekt vanaf 17 juli tot en met 10 augustus als een bonte stoet door Noord- Holland met locatievoorstellin gen en straattheaterdagen. Het eerste weekend (donderdag 17 tot zondag 20 juli) is het festival- hart te vinden op het GGZ terrein in Heiloo. Tijdens dit eerste weekend zult u ook Bibliotheek Heiloo tegen komen in het festivalhart in de vorm van de karavaanbibliotheek: een gezellig aangeklede wagen. Van 15.00 tot 18.00 uur: Kinderen worden Biebpers 's middags kunnen kinderen van alle leeftijden meewerken aan de speciale muurkrant van de Karavaan, of een bijdrage leveren aan de weblog. Ze zijn dan even echte Bibliotheekpers, die berichtgeving over het festival verzorgt in woord en beeld. Via de muurkrant en de weblog houden zij namelijk iedereen op de hoogte van het laatste nieuws, zoals recensies van voorstellingen, interviews met mensen die bij de karavaan werken, meningen van het publiek, weerberichten enzovoorts. Voorlezen en kleuren Uiteraard zijn ook de wat kleinere kinderen 's middags hartelijk welkom in de karavaanbibliotheek. Qp gezet te tijden zal er aan hen worden voor gelezen en er liggen altijd kleurplaten klaar voor de kleurfanaten. Rond 18.30 uur: Theatermaker te gast bij karavaanbibliotheek De overgang van middag naar avond wordt gevuld met een andere Karavaannoviteit: op donderdag, vrijdag en zaterdag nodigt Henk Zaterdag 19 juli: Loes den Hollander Schrijfster van literaire thrillers, zoals 'Broeinest'. Is exclusief op deze avond beschikbaar voor de biebdate. Zondag 20 juli: Roos Verlinden Schrijfster van boeken, die gaan over veertigers en vijftigers, die het roer in hun leven radicaal omgooien. Herkent u zich in haar boeken, of juist niet? Vanavond kunt u terecht bij de wagen van de bibliotheek voor een goed gesprek met deze schrijfster. HEILOO - De maandelijkse IVN-natuurwandeling op het Landgoed Nijenburg, op zondag 20 juli, richt zich deze maand op het contrast in landschap en natuur tussen de strandwal waarop het geestdorp Heiloo ligt en de strandvlakte ten westen daarvan. Daarom starten we deze keer niet bij de Kattenberg, maar op de par keerplaats aan de Belieslaan, hoek Stetlaan, in Heiloo. Na een ommetje door het bos gaat het verder over het Baafjespad, langs een natuur vriendelijke oever en over een eeuwenoud dijkje. Tijdens de wan deling wordt stilgestaan bij de ver schillen in reliëf, planten en dieren en de waterhuishouding. De excur sie begint om 10.00 uur op de bovengenoemde parkeerplaats en duurt ongeveer twee uur. Een dona tie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. Opgave vooraf is niet nodig. HEILOO - Woensdag 9 juli werd in Heiloo weer de jaar markt gehouden. Met ruim twee kilometer kramen (vanaf de Witte Kerk langs de Heerenweg tot en met het Stationsplein) was het de lang ste jaarmarkt van Noord- Holland. Wethouder Jacob Ouderkerken en Erik Schuurmans verwelko men de eerste gebruiker van de stalling. Eigen foto HEILOO - Treinreizigers die met de fiets naar station Heiloo komen, kunnen nu pal naast het perron parkeren. Het NS-station in Heiloo is sinds gisteren 352 fietsplaatsen rijker. Wethouder Jacob Ouderkerken en plaatsvervangend regiodirecteur van ProRail, Erik Schuurmans, namen donderdag 10 juli de nieuwe stallingen officieel in gebruik. Door de uitbreiding zijn er bij station Heiloo nu 840 fietsplaatsen en 164 fietskluizen. Met de ingebruikname van de fietsenstalling is er weer een fase van het Stationscentrum vol tooid. De gemeente Heiloo is blij met de uitbreiding. Heiloo is een groene gemeente en we willen inwoners verleiden om de fiets te nemen in plaats van de auto", licht wethouder Ouderkerken toe. ,,De komst van deze fietsenstallingen sti muleert mensen om op de fiets naar het station te komen en vanaf daar met de trein te reizen." Ook ProRail is erg blij met de nieuwe stallingen en dat hierdoor de capaciteit van de fietsenstalling voor de komende jaren weer op orde is. Schuurmans deed nog een oproep aan gemeente en inwoners om alles netjes te hou den, wildparkeren te voorkomen en fietswrakken op tijd weg te halen. ,,Alleen samen zijn we in staat om het ook mooi te houden", aldus Erik Schuurmans. De marktkooplui, komende uit het hele land deden goede zaken. Mede door het ideale weer, droog en niet te warm, was de markt druk bezocht. Heilooërs, maar ook veel toeristen slenterden langs de gezel lige sliert van uitgestalde koopwaar. Van boeken, tassen en kleding tot het tekenen van je portret of, voor de kleintjes, een ritje op de rug van een pony. Voor het derde jaar stond de kraam van burgemeester en wet houders op de jaarmarkt. Ook hier was het drukker dan voorgaande jaren. Veel inwoners van Heiloo wisten de weg inmiddels te vinden en deponeerden hun vragen of opmerkingen in de daarvoor bestemde bus. Aanwezige wethou ders Hero Veger en Jacob Ouderkerken stonden de bewoners te woord. Wethouder Veger: ,,Dit is een goed en laagdrempelig middel om met de bewoners van Heiloo in contact te komen. Dit jaar krijgen we veel vragen over verkeer en de groenvoorziening. Iedere vragen steller krijgt een ontvangstbevesti ging en na verloop van tijd een ant woord." Slenteren langs de gezellige sliert van uitgestalde koopwaar. Van boeken, tassen en kleding tot het tekenen van je portret of, voor de kleintjes, een ritje op een pony. Foto: Carolien Breed Eigen fpto Schoute, artistiek leider van Karavaan, een theatermaker uit op het terras van de Karavaan bibliotheek. Nieuwsgierig waar een voorstelling over gaat, wie het ver haal heeft geschreven, waarom iemand kiest voor de wereld van toneel, muziek of dans? Vrijdag 18 juli: Agnes Klitsie Schrijfster en bibliothecaris. Zij wil graag 'biebdaten' met bezoekers van de karavaanbibliotheek over haar boek 'Tijd van onschuld'. De IVN wandeling gaat deze keer onder andere door de Baaflespolder. Vanaf 19.00 uur: Volwassenen gaan biebdaten 's Avonds is de Karavaan- bibliotheek het domein van volwas senen. Praat u graag over boeken die gelezen heeft en bent u geïnteres seerd in het leesgedrag van^anderen? Dan is biebdaten iets voor u! Vanuit een originele invalshoek leert u nieu we mensen kennen. Wellicht wordt u door iemand verrast met zijn of haar boekenvoorkeur. Of ontdekt u een topauteur uit uw favoriete genre. Op vrijdag, zaterdag en zondag is er van 19.30 tot circa 21.00 uur, speciaal voor het biebdaten een schrijver te gast in de Karavaanbibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5