Historische wandeling door Egmond aan Zee Voor de 34ste keer staat Egmond-Binnen op z'n kop CORSO Veel activiteiten bij strandbibliotheek voor de kinderen regio 15 BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 24 juli t/m 30 juli 2008 "Mamma Mia!" "Narnia: Printe Caspian"(0V) "II y a iongtemps que je f aime" "Kung Fu Panda" (NL) "Hoe overleef ik mezelf?" "Wall E" (NL) Ook dit jaar veel kunst en vliegwerk boven een bak water De gids vertelt onder andere over de historie van de Egmondse vuurtoren Gemeentehuis dag dicht vanwege verhuizing Clementine Bruschke in de 100 van Castricum jlpKpgg! EGMOND - Heel Egmond- Binnen zal weer op zijn kop staan tijdens de 34ste editie van het gezellige dorpsspekta kel Egmond op z'n kop, gehou den van vrijdag 25 tot en met zondag 27 juli. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur 20.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag 14.00 uur 14.00 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Jong en oud wordt gedurende drie dagen vermaakt met spel, sport, vertier, versnaperingen en een titanenstrijd tussen zes Alles of Nix teams, die strijden om de hoog ste eer. Het evenement zal traditiege trouw worden geopend met de Grijze Markt op vrijdag om 09.00 uur. Kort daarna vangen de teams, die alle met een bedrag per gefietste kilometer gesponsord worden, de strijd aan in een twaalf uur durende hometrainermarathon. De opbrengst zal worden over handigd aan Louis van Gaal ten name van de stichting Spieren voor Spieren. Deze stichting zet zich in voor kinderen met een spierziekte. Meervoudig Nederlands kampioen Trail, Alex van den Broek, zal zijn vaardigheden op het gebied van evenwicht op de motor laten zien. Daarna mogen de teams hun krach ten meten in de meerkamp, waar van veel spellen speciaal bedacht zijn voor dit evenement. Gerrit Apeldoorn, één van de zes comitéleden van Egmond op z'n kop: „We hebben geprobeerd om de spellen en opdrachten zo origi neel mogelijk te maken. Ook dit jaar moeten de teams weer met veel kunst en vliegwerk boven een bak water strijden". Hij vervolgt: „Verder hebben we door de plaatselijke loodgieter een enorme spiraal van twee bij acht meter laten maken. De teams doen een poging om met een ring de hele spiraal langs te gaan, zonder deze te raken. Terug van weggeweest is het traditionele eierenvangen op zater dag. Iedereen kan meedoen. De teams krijgen een 'handicap', zodat het voor hen iets moeilijker wordt de eieren te vangen. Voor kinderen is er zaterdag middag van alles te beleven op het Kerkplein. Zaterdagavond staat Slide for Fear op het pro gramma, vanaf een telekraan van wel zestig meter hoog. De zondag start met een mis op de Adelbertusakker, voorgeleid door pastor Knol. Daarna een wandel tocht met aaneensluitend een picknick op het strand van Egmond-Binnen. Het dorpsfeest zal worden afgesloten met een optreden van de band The Barflies." Voor het organisatiecomité is dit het voorlaatste jaar, dat ze het dorpsfestijn organiseren. Hun afgesproken vijf jaar zit er op. Gerrit: ,,We hopen snel opvol gers te vinden, zodat we geza menlijk het volgende dorpsfeest kunnen opzetten om zo onze ervaring over te dragen. Anders is in 2009 misschien de laatste edi tie is van Egmond op z'n kop...." Meer informatie kunt u vinden op: www.egmondopznkop.nl. EGMOND - Op zondag 27 juli organiseert Stichting Historisch Egmond een rond wandeling. Samen met' een gids wandelt u door de smalle straatjes van het oude vissersdorp en langs bijzonde re plekjes, die meer betekenis krij gen als u de verhalen hoort over het ontstaan van Egmond, over de vis serij en het reddingwezen, de vuur toren, de koloniehuizen en de Egmondse vlag die momenteel overal wappert. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur en kost 2,50 voor volwassenen en 1,50 voor kinde ren tot 12 jaar. Aanmelden hoeft pas vóór het vertrek om 14.00 uur bij hotel Golfzang, naast de vuurto ren aan de Boulevard Ir. De Vassy 19 te Egmond aan Zee. Meer informatie kunt u vinden op de site van Historisch Egmond: www.historischegmond.nl. CASTRICUM - Vanwege de ver huizing naar de tijdelijke huis vesting zijn het gemeentehuis in Castricum en de gemeentelijke locatie in Limmen gesloten op vrijdag 29 augustus. Bestuur en medewerkers van de gemeente Castricum krijgen per 1 september een nieuwe werkplek. Medewerkers van de afdeling Dienstverlening krijgen een nieu we werkplek in de gemeentelijke locatie in Limmen. Daar zijn vanaf 1 september alle publieks- balies. Men kan er terecht voor" zaken als paspoort, geboorteaan gifte, sociale voorzieningen, bouwvergunning, gemeentelijke belastingen of informatie over onderwijs en welzijn. Het bestuur, de griffie en medewerkers van vijf nieuwe afdelingen zijn vanaf deze datum gehuisvest in gebouw De Loet op het terrein van Dijk en Duin. Dit gebouw is bereikbaar vanaf de ingang aan de Zeeweg waar vandaan met borden de route naar het gebouw is aange geven. De laatste week van augustus moet er veel gebeuren om op 1 september vanaf de nieuwe werkplekken aan de slag te kunnen. Los van de verhuizing van kantoorartikelen, bureaus en archief, moeten het hele compu ternetwerk en telefoonnetwerk worden losgekoppeld en ver plaatst. Daarmee wordt al op donderdag 28 augustus begon nen. Wie contact zoekt met de gemeente, wordt verzocht hier mee rekening te houden. De Publieksbalie in het gemeente huis Castricum blijft tot donder dagavond 20.00 bereikbaar. Er wordt om begrip gevraagd in het geval zaken in de weken rond de verhuizing niet zo soepel ver lopen als doorgaans verwacht mag worden. Aangeraden wordt ook om waar dat mogelijk is zaken met de gemeente vóór 15 augustus of anders na 7 septem ber te regelen. De tijdelijke huisvesting heeft te maken met de vernieuwbouw van het huidige gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Castricum. Renovatie en uitbreiding maken dat het gebouw weer voldoet aan de eisen van de huidige tijd en voldoende ruimte biedt om alle afdelingen en diensten eind 2010 onder één dak te brengen. CASTRICUM - Clementine Bruschke uit Limmen is voorzit ter van het koor de Vredeburgers. Dit koor bestaat sinds 1975 en haar vader was de eerste dirigent van het koor, haar broer de twee de. In het interviewprogramma de 100 van Castricum spreekt Clementine over de historie van de Vredeburgers. Het interview met wordt live uitgezonden op donderdag 24 juli tussen 21 en 22 uur en herhaald op zondag 27 juli tussen 12 en 13 uur op Radio Castricum 105. Ook dit jaar moeten de deelnemers een opdracht uitvoeren boven een waterbak, de tot het bittere eind strijdende Jolien Zomerdijk (in het water) en Ed Tromp. Op de foto een impressie van de voorgaande editie met Foto: Harry Roekens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13