Hogedijk Open 2008 weer groot succes Muziekfesti-CAL Limmen Egmonders exposeren in 't Overslot Activiteiten in strandbibliotheek REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING Bevorderen van saamhorigheid in CAL-gemeente Gastoptredens van Corry Konings en Nick Simon Fietspad oplossing voor onveilige Uitgeesterweg Een overlevingstocht, verteltheater en knutselactiviteiten voorkinderen Alle activiteiten in de strandbibliotheek zijn gratis UITKIJKPOST 23 JULI 2008 EGMOND - Van 5 tot en met 13 juli werd het Hogedijk Open tennistoer nooi gespeeld. Poulesysteem, wisselend weer, onverwachte afzeggingen, alles was aanwezig dit jaar. Voor de commissie werd het een sprong in het diepe, najaren het toernooi in week 26 te hebben gespeeld. Nu werd gekozen voor week 28 om uit het vaarwater te blijven van de ten nistoernooien van Heiloo. Voor het eerst in jaren zag Hoogedijk een flinke groei in het aantal deelnemers, voornamelijk uit Heiloo, die hun kans schoon zagen om met Hogedijk Open mee te doen. De wisselende weersom standigheden konden worden opgevangen met spelen op de kunstgrasba- nen van TC Heiloo United en TV Wimmenum, waardoor vrijwèl geen vertra ging ontstond in de voortgang van het toernooi. De Egmondse tennisvereniging is de collega's in Heiloo zeer erkentelijk en is uiteraard tot wederdienst bereidt. Hoogtepunt was de vrijdagavond, met een tennis clinic van Prince en Camelot tennisreizen. Geert Jan en Wiebe brachten met veel enthousiasme de diverse spelletjes naar voren, en toen er eenmaal voor prijzen geserveerd mocht worden, kwamen er zelfs mensen van het terras om hun geluk te beproeven. Na de clinic werd nog even getennist waarna de feestavond er voor zorgde dat het nog lang onrustig bleef langs de Hogedijk. De finaledag stond in het teken van lange partijen en zonneschijn, zoals het hoort op een dergelijke dag. Rond 18.00 uur kon voorzitter Gerard Roelofsen het toernooi afsluiten en werden de prijzen aan de winnaars uitgedeeld. Dat hierbij ook eigen cluble den zaten, vergrootte de feestvreugde eens te meer. LIMMEN - De Stichting Limbon heeft het plan opgevat om in augustus van dit* jaar een muziekevenement te organise ren onder de naam Muziekfesti- CAL. Eén van de doelen van de Stichting Limbon was het bevorderen van de saamhorig heid onder de Limmers. Nadat Limmen is opgegaan in de gemeente Castricum heeft het Genootschap zijn doelstelling uitge breid tot alle bewoners van de ker nen van deze nieuwe gemeente. De organisatie van het muziek- festi-CAL is daartoe een eerste aan zet. Deze manifestatie vindt plaats van vrijdag 22 tot en met zondag 24 augustus. Als locatie is gekozen voor de Sporthal d' Enterij met de aangrenzende parkeerplaats. De stichting mag zich verheugen in een grote en gevarieerde deelna me. Deze zal bestaan uit koren, bands, harmonieën, dweilorkesten, troubadours en overige toonkunste naars uit de kernen. Op een binnen- en buitenpodium zullen zij vrijdag en zaterdag een afwisselend pro gramma verzorgen. De officiële opening wordt ver richt op vrijdag 22 augustus om 17.00 in d'Enterij door de burge meester in het bijzijn van genodig den en sponsors. De opening wordt opgeluisterd met optredens van De Vredeburgers, Emergo, Cal 4 U en harpspel van Wilma Ploegaert. Om 19.30 opent de harmonie Excelsior op het buitenpodium het avondprogramma waar op beide podia tot 24.00 uur plaats is inge ruimd voor diverse koren en musici uit de regio. De toegang is deze avond gratis en horecafaciliteiten zijn ruim aanwezig. Zaterdagmiddag is er vanaf 14.00 uur een uitgebreid kinderprogram ma met clowns, dansdemonstraties, een salsaband, ballonnenwedstrijd, jumpsessie, een percussie-work shop een limonadebar, een vuurspu- wer en nog tal van andere attrac ties. Deze middag wordt aangeboden door de Rabobank en is ook geheel gratis. Vanaf 16.00 uur treden er diverse regionale bands op. Buiten tot 21.45 en binnen tot 21.00 uur. De zaal wordt dan ontruimd om om kwart voor tien plaats te maken voor de West- Friese band Oös Joós en is dan uit sluitend toegankelijk voor publiek dat is voorzien van toegangskaar ten. De zondagavond staat in het teken van de Tribute to the Cats- Band, afgewisseld met gastoptre dens van Corry Konings en Nick Simon. De optredens van de deelne mers uit de kernen zijn gratis, toe gankelijk. Om dit mogelijk te maken zal voor de zaterdagavond vanaf kwart voor tien en de gehele zon dagavond voor de optredens in D'Enterij entree geheven worden. Gelukkig heeft de stichting een beroep kunnen doen op vele spon sors uit de regio. Door hun bijdrage is het mogelijk geworden dit grootse evenement te organiseren en de toegangsprijzen voor de beide topavonden aantrek kelijk te houden. Kaarten zijn iedere maandag en vanaf 18 augustus dagelijks (zolang de voorraad strekt) te koop in sporthal d'Enterij tussen 19.00 en 20.00 uur. Daarnaast zijn ze ver krijgbaar bij boekhandel Laan in Castricum en Veldt's Toko in Akersloot De prijs bedraagt 15,- voor de zaterdag en 30 voor de zon dag. Een passe-partout kost 35,-. Een volledig programma zal begin augustus huis-aan-huis in de kernen en omliggende dorpen worden ver spreid. AKERSLOOT - Via een fietspad tus sen Uitgeesterweg en het Buitendijkspad moeten scholieren uit Akersloot veiliger naar hun school in Castricum kunnen gaan. De gemeente Castricum heeft een tracé voorgesteld voor een fietspad door het buitengebied. Uit een ver- keersonderzoek blijkt dat de Uitgeesterweg in de spitsuren veel wordt gebruikt als sluiproute voor gemotoriseerd verkeer. In combina tie met de grote groepen scholieren leidt dit tot onveilige situaties. Het fietspad zal aansluiten op het Buitendijksepad dat een directe ver binding heeft met het Jac. R Thijsse college en het centrum van Castricum. Bij de expositie van 't Overslot zijn onder andere werken van Job Zwart te zien. Eigen foto EGMOND - Momenteel zijn er in 4t Overslot schilderijen te bewonderen van verschillende Egmondse kunstenaars. U kunt werken bekijken van onder andere Andrez, Ans Belleman, Briel, Cees Broersen, Dirk Feithuis, Edu, Ella de Haan, Fred Valkering, Fred van Willigen, Hafre, Hilde Belleman, Huug Zendveld, Irena Simocic, Johan Griffioen, Jos Apeldoorn, Rietje Meijer, Roderick Taylor en Willy Katanje. Naast schilderijen zijn er houten, bronzen en keramische beelden te zien van Johan Griffioen en Esther Koster en Anneke van den Berg. Vari Job Zwart zijn er objecten gemaakt van strandvondsten te bewonderen. De eventuele opbrengst van deze bijzondere objecten gaan geheel naar een goed doel. Naast de expositie van Egmonder kunstenaars is er ook nog een klei ne permanente expositie van etni sche kunst -en gebruiksvoorwerpen en een tweedehands boekenantiqua- riaat in het Overslot te vinden. U kunt hier boeken vinden van Nederlandse literatuur, vertaalde buitenlandse literatuur, kunstboe ken, veel boeken over sterrenkun- de, filosofie, kortom te veel om op te noemen. Deze gevarieerde Egmonder Tentoonstelling is tot 24 augustus iedere zondag te bezoeken. Hoeve Overslot is iedere zondag van 14.00 tot 17.00 vrij te bezoeken en is gelegen aan de Slotweg 42 tegenover de restanten van het slot te Egmond aan den Hoef. CASTRICUM - Cora Schipma is boswachter bij PWN (Puur Water en Natuur) en komt op woensdag 30 juli langs bij de strandbibliotheek van Castricum. Kinderen vanaf acht jaar kunnen met haar mee op een spannende overlevingstocht door de duinen en langs het strand. De boswachter kan je alles vertellen over dieren en planten die leven op het strand en in het duin. De tocht is van 11.00 tot 13.00 uur en bedoeld voor kinderen vanaf acht jaar (die houden van een stevi ge wandeling). Trek vooral stevige schoenen aan en neem zelf een fles je drinken mee voor de dorst en eventueel iets te eten. Schrijf jezelf op tijd in want er kunnen maximaal twintig kinderen mee op deze barre overlevingstocht! Ouders mogen niet mee! Hermien de Waard van de Boekenwerkplaats in Castricum heeft haar eigen verteltheater. Naar De kinderen kunnen deze zomer op het strand genieten van een van de vele activiteiten van de strandbibliotheek. Eigen foto aanleiding van het prentenboek, Kleine Kangoeroe van Guido van Genechten, heeft zij een voorstel ling gemaakt. Dit boek is tijdens De Nationale Voorleesdagen 2007 ver kozen tot prentenboek van het jaar. In deze vrolijke voorstelling stapt Kleine Kangoeroe uit de buidel van Mama Kangoeroe de wijde wereld in. In deze nieuwe wereld komt Kleine Kangoeroe verschillende die ren tegen. Samen met Hermien de Waard en Kleine Kangoeroe kunnen kinderen tot zes jaar op zaterdag 2 augustus een avontuur beleven. Van 14.00 tot 15.00 uur bij de strandbibliotheek. En gelukkig is Mama Kangoeroe altijd in de buurt om een oogje in het zeil te houden. Het duo Klieder Klodder bestaat uit Anita van Pelt en Miranda Lockhorst. Twee doorgewinterde juffen die al heel wat ervaring met kinderen en kunst hebben. Afhankelijk van leeftijd en creati viteit verzinnen ze een knutselacti- viteit op maat, waarbij het resultaat aan het einde van de middag door de kinderen mee naar huis geno men kan worden. Op zondag 3 augustus van 14.00 tot 16.00 uur kqnnen kinderen vanaf zes jaar komen knutselen bij juffrouw Klieder Klodder in de strandbibliotheek. De juffen streven er altijd naar dat de kinderen zo veel mogelijk zelf doen zodat de kinderen hun eigen creativiteit kunnen ontwikke len en zo hun zelfvertrouwen ver groten. De activiteiten zijn origineel en er wordt naar gestreefd te wer ken met verrassende materialen. Zie ook de website van het duo: www.khederenklodder.nl. Alle activiteiten in de strandbibli otheek zijn gratis. Voor meer infor matie kunt u een kijkje nemen op de website van de strandbibliotheek www.strandbibhotheek.nl of de website van dë bibhotheek Castricum. In de strandbibhotheek kimt u lenen zonder pasje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15