Bep Swart het gezicht van Personen Alarmering van Stichting Ouderenwerk Verwarde man uit Alkmaar slaat onschuldige voorbijganger H E I L O O 5 INGE ZONDEN BRIEF Brandweer I Brandweer2 'Leuke' herinnering Buurtbus U I T Thuis Heiloo Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheiloo .nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo .nl U IT K I j KPOST 23 JULI 200 HEILOO - Vanaf het begin in 1998 is Bep Swart via Stichting Ouderenwerk Heiloo nauw betrokken bij het opzetten en coördineren van Personen Alarmering. Dit biedt inwoners van Heiloo de mogelijkheid om door middel van een alarmeringssysteem hulp in te schakelen bij acute nood. Het systeem bestaat uit een draagbare hanger met een alarmknop. Deze noodknop maakt contact met een kastje met ingebouwde speaker, dat aangesloten is op het telefoonnet werk. Door de knop in te drukken komt men in verbinding met de meldka mer. Als de meldkamer geen telefo nisch contact kan krijgen met de persoon in nood, wordt een familie lid of een bekende, die als contact persoon is opgegeven, benaderd of komt een medewerker van Evean thuiszorg langs. Bep Swart coördineert al tien jaar de Personen Alarmering. Zij is de contactpersoon voor de cliënt tus sen de instanties, huisartsen en zorgverzekeraars. Bep: „Toen mij in 1998 gevraagd werd om de Personen Alarmering op te zetten, heb ik niet geaarzeld. Ik houd ervan om bezig te zijn en dingen te organiseren. De Personen Alarmering zie ik een beetje als mijn eigen winkeltje. Ik ga er mee door zolang ik kan, want ik vind het leuk om iets voor iemand te kunnen doen. In de afgelopen tien jaar heb ik ongeveer 1000 huisbezoeken afgelegd. We hebben gemiddeld zo'n 185 aansluitingen per jaar en ontvangen jaarlijks rond de tachtig Bep Swart coördineert al tien jaar de Personen Alarmering en is contactpersoon voor de cliënt tussen de instanties, huisartsen en zorgverzekeraars. Foto: Carolien Breed nieuwe aanvragen. Dit kan bijvoor beeld via de huisarts gaan, op basis van een medische indicatie. Maar iedereen, die denkt voor Personen Alarmering in aanmerking te komen, kan het aanvragen. Gewoon door contact op te nemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297. Als men verzekerd is bij Univé, wordt het grotendeels vergoed. Verzekerden bij andere maatschap pijen zouden kunnen informeren of ze voor vergoeding in aanmerking komen." HEILOO - Woensdag 16 juli is een 42-jarige man uit Nieuw Vennep belaagd door een 29- jarige man uit Alkmaar. Het slachtoffer liep met zijn vrien din over het Vinkenpad en was op weg naar het winkelhof 't Loo om boodschappen te gaan doen. Vanuit tegenovergestelde richting kwam de verdachte aanlopen. Hij was in zich zelf aan het mompelen. Het slacht offer keek alleen naar de man en die passeerde hem, draaide zich om en pakte het slachtoffer bij zijn jas vast. Hij kreeg vervolgens diverse klappen van de man tegen zijn hoofd, ter hoogte van zijn linkeroor. Hij heeft er een bloeduitstorting aan over gehouden. Toen passanten ingrepen üep de verdachte door. De gealarmeerde politie kon de verdachte nog op de Vinkenbaan aanhouden, De ver dachte, die onder invloed van alco hol was, is ingesloten en vanmorgen gehoord. Hij maakte een wat verwarde indruk. Hij had geslagen, zo ver klaarde hij, omdat het slachtoffer 'naar hem had gekeken'. De man is na zijn verhoor met een proces-ver- baal op zak heengezonden. Hierbij wil ik graag de vijftigjarige brandweerman of -vrouw felicite ren! Deze vrijwilligers die 24 urn- per dag klaar staan om hun leven te wagen om u en mij te redden wor den niet vaak genoeg in het zonne tje gezet! Erger nog, als ze ook eens wat leuks voor elkaar doen, krijgen ze ook nog eens anoniem de klacht van iemand over zijn slaap. 50-jari- ge brandweerman ik wens u veel gezondheid en normale overburen toe die uw inzet wel waarderen. Ik, en met mij vele Heilooërs, doe dat zeker! Het gemeentebestuur heeft gelukkig betere dingen te doen dan hardwerkende vrijwilligers te ver volgen op basis van anonieme brie ven, hopelijk sturen ze hem of haar een welverdiende taart voor zijn of haar verjaardag. R. Baltus Heiloo Gigantisch afschuwelijk dat u en uw .lieftallige kinderen van Mariën- stein wakker worden gemaakt door een üchte ludieke actie van de brandweer, waarbij zij een brandweerman die al vele jaren vrijwillig werkt voor de brandweer, de gemeente en de inwoners van Heiloo in het zonnetje willen zet ten. Ik vind het ook dat er een diepgaand onderzoek dient te komen naar deze actie van de brandweer, want laten wij het nou zeggen, de brandweer hoort toch alleen brandjes te blussen, mensen te redden, zelfmoordenaars op te ruimen en katten uit de boom te halen? Ik vind het dan ook ronduit schandalig dat ze af en toe hun kameraden, want dat worden die jongens voor elkaar als brandweer zijnde, een passende felicitatie wil len uitbrengen. Waar gaat het heen met deze wereld? Mevrouw hoe komt het dat u gelijk na vijf minu ten nachtrust verstoring boven op de kast moet zitten en gelijk een diepgaand onderzoek wenst? Heeft u geen leven en leeft u niet mee met uw medemens? Laat ik nu zeg gen dat ik geen brandweerman ben en het ook niet zal kunnen worden in verband met werk bui ten Heiloo. Maar laat ik voorop stellen dat ik deze acties zeker goedkeur, alleen als reden dat het teamverband tussen de vrijwilli gers verbeterd wordt en dat zij daardoor in de toekomst alleen maar beter hun werk kunnen doen. Bart (achternaam bekend bij redactie) Na een heerlijke vakantie, kwa men we met een helaas kletsnatte tent thuis. Op vrijdagochtend 18 juli zetten wij deze daarom even op het veldje naast de flats van de Boog op, zodat ie kan drogen. We zien dat er ook wat kinderen voetballen. Als we inmiddels droge tent weer willen opruimen zien we dat de voetballer tjes onze tent niet zo waardeerden. Er staat met stift FUCK U OB (aan de spelling valt nog wat te verbete ren) op onze tent geschreven. Een 'leuke' blijvende herinnering. Beste voetballertjes, het spijt ons dat jullie veldje een ochtendje bezet werd door onze tent. 'Wij willen jullie bedanken dat jullie onze mooie nieuwe tent van een blijvende tekst hebben voorzien, zodat wij voortaan iedere vakantie aan jullie kunnen denken. Een ochtendje minder ruim voetballen is nu voor ons een jaren lange herinnering geworden. Familie Hermanides Heiloo Mijn vrouw en ik wonen op de Sonneveld 24 in Heiloo en samen maken wij regelmatig gebruik van de buurtbus. Helaas hebben we ver nomen dat deze dienst hoogstwaar schijnlijk gaat verdwijnen en dat zouden wij heel erg vinden. Wij maken er elke week gebruik van, omdat ik een astma- en hartpatiënt ben en niet in staat om van huis naar de straatweg te lopen. Naat het ziekenhuis gaan wij met de OV-taxi, maar naar het Loo, de bibüotheek en de bank gaan wij met het busje. En onze vakantie is af en toe naar Egmond. Omdat wij al jaren niet meer met vakantie zijn geweest is dit een uitkomst. Ik ben 82 en mijn vrouw 79 jaar. We denken nog posi tief, maar als je ouder wordt, dan word je alles ontnomen: je fiets, je auto, de openbare bus, de trein, je benen willen niet meer en het gezichtsvermogen wordt minder. Door het verleden heb ik geen pen sioen kunnen opbouwen, dus leven wij van een minimum. Wij klagen niet, maar op het laatst weet je het niet meer. Het busje stopt vlakbij, bij de nieuwe winkel van Albert Heijn. Voor ons en veel anderen een enorme uitkomst. Laten wij hopen dat de buurtbus mag blijven, want als we dat ook moeten missen, dan wordt het thuis zitten achter de geraniums en wachten op de dingen die komen gaan. En af en toe met de rollators een straatje om. J. Berendrecht en E. Berendrecht-Albers Heiloo Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Ouderencoach Redt u het allemaal nog wel maar zou het - veel - beter kunnen gaan met u als.er iemand samen met u uw vragen en problemen op een rijtje zou zetten? Of als éen vrijwilli ger een activiteit met u zou onder nemen? Of misschien wilt u deelne men aan een activiteit van bijvoorbeeld het zorgcentrum maar wilt u graag eerst een beetje weg wijs worden gemaakt? U kunt dan contact opnemen met de ouderen- coach, Ida Zoet. Zij kan met u onderzoeken of er een passend hulpaanbod te vinden is. Ook kan zij u op weg helpen om zelfstandig gebruik te maken van bestaande voorzieningen. De ouderencoach heeft een ondersteunende taak, zij staat naast u en brengt samen met u de mogelijkheden in beeld. Een zoektocht naar uw eigen kracht en groeikansen. Het uitgangspunt' hierbij is dat uzelf de regie behoudt. Ida is bereikbaar via het telefoonnummer van de stichting of per e-mail via i.zoet@ouderenwerkheiloo.nl Plus-Activiteiten Thuis Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? Dan is deze voorziening misschien iets voor u. Samen met de vrijwilliger kunt u allerlei, creatieve, activiteiten ondernemen. U bepaalt zelf welke dat zijn. Wij bemiddelen graag tus sen uw vraag en de vrijwilliger die hieraan kan voldoen. Deze dienst verlening is geheel vrijblijvend en gratis. U begint en stopt wanneer het u uitkomt. Op dit moment worden 15 deelne mers regelmatig bezocht door 13 vrijwilligers. De activiteiten die wor den ondernomen zijn divers. Ook de afspraken die onderling worden gemaakt lopen natuurlijk uiteen. U kunt afspreken op een vaste dag en tijd of u bekijkt per bezoek wanneer u een volgende afspraak wilt maken. De frequentie varieert van wekelijks tot een aantal keren per jaar. Dat stemt u samen met de vrij williger af. Enkele voorbeelden van de activitei ten zijn: voorlezen, een potje scha ken of scrabbelen, rummikub spe len, kaarten maken en knutselen of samen wandelen. Ook kunt u bij voorbeeld hulp vragen bij het inplakken van foto's. Het samen bezig zijn kan leiden tot een prettig, sociaal contact. De reacties van de deelnemers en van de vrijwilligers zijn erg positief. De coördinator van dit project is Ida Zoet, ouderenco ach. Zij zorgt voor bemiddeling tus sen deelnemer en vrijwilliger. Ook kunt u eerst een afspraak met haar maken voor een kennismakingsbe zoek bij u thuis, waarbij uw wens voor een bepaalde activiteit bespro ken wordt. Wilt u meer informatie, als deelne mer of ate vrijwilliger? Neemt u dan contact op met Ida. In haar afwezig heid zal de receptioniste uw tele foonnummer noteren waarna u zo spoedig mogelijk wordt terugge beld. U kunt ook mailen naar i.zoet@ouderenwerkheiloo .nl Fitness voor vrouwen Op de woensdaggroep is er nog plaats voor een paar deelnemers. In V__y V HEILOO een prettige sfeer worden conditie- en bewegingsoefeningen gedaan. Daarbij wordt gebruik gemaakt van muziek. Per cursusjaar betaalt u 59,50. De lessen zijn op woensdag van 13.30 tot 14.30 uur. De groep start per 3 september. Opgave via machtigingsformulier, aan te vragen via tel. 072- 5331297. Vraagt u ook naar ons nieuwe cursusboek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5