Middeleeuwse burchten bij Timmerdorp Limmen Voorbereidingen van het Muziekfesti-CAL in volle gang CORSO 55 Deelnemers tweede keer prutloop Akersloot regio 17 BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Ook buiten hun territorium genieten zij steeds meerbekendheid Programma 7 aug t/m J^aug 2008 "Mamma Mia!" "Into the Wild" "Kung Fu Panda" (NL) "Brief voor de Koning" "Wall E" (NL) Spetterend feest in de Strandbibliotheek Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 LIMMEN - De zomervakantie loopt voor de meeste mensen ten einde. Ook de Stichting Limbon is weer op volle sterkte om de allerlaatste voorbereidingen te treffen voor het spektakel dat onder de naam Muziekfesti-CAL Limmen plaats vindt op 22, 23 en 24 augustus in en om Sporthal d'Enterij. Het pro gramma is zo goed als rond. Op het binnen- en buitenpodium zullen in totaal zo'n twintig gratis toeganke lijke optredens worden verzorgd door artiesten uit de Cal-kernen. Koren, bands, harmonieën, slagwer kers en andere toonkunstenaars maken Limmen vrijdag en zaterdag tot het muziekaal hart van de gemeente Castricum. Aan de Rabobank kindermiddag op zater dag zijn bovendien nog een aantal attracties toegevoegd. Ook deze zijn gratis. Hoogtepunten vormen het optreden van Oós Joös op zaterdag avond en Tribute too the Cats band op zondagavond met gastoptredens van Corry Konings en Nick en Simon. Hiervoor worden kaarten verkocht. De West-Friese zesmans formatie Oós Joös, (De broers Knoin) hebben sinds de oprichting in de zomer van 2003 de regionale podia veroverd met hun muziek 'Das rock roll, maar den in 't het West-Fries'. Zo hebben zij onder andere de klassiekers Route 66 en The Wanderer in de taal van hun roots overgezet. Ook buiten hun territorium genie ten zij steeds meer bekendheid en waardering. Dat geldt zeker ook voor Tribute too the Cats Band die zich niet alleen in Limmen mag ver heugen in een grote aanhang, maar ook ver buiten de provincie furore maakt. Nick (Schilder) en Simon(Keizer) zijn eveneens graag geziene figuren in het bollendorp. Corry Konings tenslotte begint langzamerhand de vaste diva bij de plaatselijke grote evenementen te worden, die op vele bewoners nog grote aantrekkingskracht uitoefent. Het belooft een groots spektakel te worden, mede dank zij het royale gebaar van meer dan 150 sponsors, die door hun bijdrage de Stichting Limbon en de inwoners van de CAL- kernen aan zich verplicht hebben. Binnenkort zal het volledige pro gramma huis aan huis worden ver spreid. De kaartverkoop is echter al in volle gang. Daarvoor kan men ieder maandag, en vanaf 18 augustus dagelijks, tussen 19.00 en 20.00 uur terecht in d' Enterij. Daarnaast zijn ze verkrijgbaar bij boekhandel Laan in Castricum en Veldt's Toko in Akersloot. De prijs bedraagt 15,-, voor de zaterdag en 30,- voor de zondag. Een passe-partout kost 35,-. donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur woensdag 20.00 uur donderdag vrijdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur CASTRICUM - Het blijft niet droog op de stranden deze zomer. Op woensdag 13 augustus geeft de Strandbibliotheek Castricum name lijk een spetterend feest. Dit feest is speciaal voor de allerjongste strand- bezoekers. Van 14.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen (met ouders) van 2 tot en met 4 jaar meedoen met het Spetterfeest. Het spetterfeest start met het voorleesverhaal Het mooiste visje van de zee. Na het voorlezen gaan de kinderen zelf aan de slag. De peuters kunnen knutse len en worden geschminkt. Dit alle maal rond het thema water. Het spetterfeest sluit af met drie korte spelletjes die afgestemd zijn op jonge kinderen. Wil je ook op het spetterfeest komen? Schrijf je dan in bij de Strandbibliotheek Castricum. ADVERTENTIE Zo'n dertig vrijwillige begeleiders houden in de gaten of onder deze middeleeuwse omstandigheden 'geen rovers toeslaan' en er geen 'besmettelijke ziekten uitbreken'. Foto: Caroüen Breed LIMMEN - Op het Koekoeksveld in Limmen bruist het maandag 4 tot en met vrijdag 8 augustus van de bouwactiviteiten. Langs straten met namen als Builenpestpad en Roverspad verrij zen de mooiste kastelen en burchten, zoals. Drakenburg, Eikenstein en Ravendonk, gebouwd en getimmerd door 176 kinderen uit Limmen. Ondertussen is een in de tijd ver dwaalde prinses uit het jaar 1456 op zoek naar haar ideale ridder en een fijn plekje om te wonen; thema van Timmerdorp Limmen is dit jaar de Middeleeuwen. Zo'n dertig vrijwillige begeleiders houden in de gaten of onder deze middeleeuwse omstan digheden 'geen rovers toeslaan' en er geen 'besmettelijke ziekten uitbre ken'. De schandpaal staat ter afschrikking centraal opgesteld in het timmerdorp. De eerste bouw werkzaamheden vorderen vlot, de torens en burchten worden op maan dagmiddag al redelijk zichtbaar. Anita, Femke, Amy, KeÜy en Isabelle, projectontwikkelaars van slot Sterkenburg, zien dan ook een gat in de markt: met zoveel kastelen op één locatie is er zeker behoefte aan een hoefsmid. En die smidse gaan zij dus bouwen. Iedere middag zijn er spe lactiviteiten zoals het 'Omloopspel', het ontwerpen van vlaggen voor de verschillende kastelen en een zes kamp met diverse waterspelletjes. En dat is maar goed ook, want de bouwvakkertjes timmeren anders in een razend tempo de hele houtvoor- raad er doorheen. Donderdagavond wordt een vrijmarkt gehouden, waar de kinderen allerlei spulletjes en lek kers te koop aan zullen bieden. De hele week zal de prinses de bouw werkzaamheden op de voet volgen. Zij zal uiteindelijk het mooiste kasteel of burcht uitkiezen om in te gaan slapen. Op vrijdagochtend is de ontknoping: de ridders van het uit verkoren kasteel zullen hierin een slapende prinses vinden en weten, dat zij de winnaars zijn. Daarna wor den alle bouwcreaties door de kinde ren zelf weer afgebroken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15