Weer inbraak bij Scouting Rurik Dit weekend is het zomerfeest in De Wielenmaker IVN-wandeling door Egmondermeer 55 Lopers in tweede Prutloop Akersloot REGIO 17 Wie maakt de lekkerste bramenjam? IVN gids Gerrit Brienen wandelt met u mee Amak wandelt De buit was klein, de chaos des te groter In het atelier van De Wielenmaker is een expositie ingericht UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2008 dagen bezig geweest met het verwij deren en schoonmaken van de witte aanslag in ons gebouw, waarbij we veel spullen hebben moeten weg gooien. Dit is voor een vereniging als de onze een grote aderlating. Een groot deel van deze spullen hebben we in de loop der jaren kun nen verzamelen en deze zyn we nu kwijt." Hij vervolgt: „De vandalen of inbrekers lijken zich niet te realise ren wat ze aanrichten met him actie en dat alles voor zo'n kleine buit of voor de 'lol'. De club draait volledig op de hulp van vrijwilligers en we willen dat het beschikbare, geld zoveel mogeüjk ten goede komt aan onze leden. Dat we zoals nu elk jaar ook geld kwijt zijn aan het herstel len van schade door braak en van dalisme is doodzonde. We zijn als vereniging beperkt in onze moge lijkheden dit tegen te gaan, maar het herstellen van de schade en het beveiligen van ons gebouw heeft op dit moment onze prioriteit. Voor de toekomst denken we aan een alarm systeem, maar deze zijn duur en dat past op dit moment niet binnen ons budget. We zijn blij dat met de oplettendheid van de buurtbewo ners, waardoor we snel aangifte hebben kunnen doen. Verder willen we iedereen bedanken die ons geholpen heeft bij het schoonmaken van ons gebouw en hierbij speciaal Karwei Heiloo voor het beschikbaar stellen van schoonmaakapparatuur," besluit Zijp. Het thema van de wandeling is het ontstaan van het landschap. De wandeling begint om 10.00 uur op de brug in het Honkpad (Hoefplan) en duurt twee uur. De gids kiest vanaf de Egmonderhout zijn route naar de Martin Luther Ringweg. Daarna ontvouwt zich voor u het Heilooërbos, gelegen op een stran- dwal, en aan uw voeten ligt de Hoevervaart. U sluit zich af van het verkeersla waai en geniet van het fraaie land schap dat, sinds het ontstaan, nau welijks is veranderd. Vervolgens wordt gelopen via de Meerweg de voormalige strand-/getijvlakte en genoten van het weidse uitzicht. Via de 'achterdeur' gaat het gezelschap de Egmonderhout. Deze wandeling is bedoeld om u kennis te laten maken met het landschap in uw omgeving, maar ook het genieten van- en wandelen in natuur en land schap. Deelname kost twee euro per volwassene, kinderen, vanaf circa acht jaar, wandelen gratis mee. Meer informatie, tel. 072-5150049. AKERSTLOOT - Dinsdag 12 augustus is er een doordeweekse wandeling. De wandeling is een ver rassing en brengt u op de prachtigste plekjes in het mooie Noord Holland. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf Het Kruispunt MozartlaaiV hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen, Tinie Leijen, tel. 0251- 315137 of Cock Snijder, tel. 0251- 313956, HEILOO - Vorige week werd er voor de derde keer in twee jaar tijd ingebroken in het clubge bouw van Scouting Rurik. Het clubgebouw is gelegen aan de Kistemaker 11 in Heiloo. Het lijkt de laatste jaren bijna een gewoonte te worden dat in het voor jaar de ramen van het gebouw wor den ingegooid en dat er in de vakantieperiode wordt ingebroken. Oplettende buurtbewoners wezen leden van de scoutinggroep erop dat één van de nooddeuren open stond. Bij nadere inspectie van het gebouw werd een geforceerd raam en binnen een grote ravage aange troffen. Niet alleen was er ingebro ken, de inbrekers hadden het tevens nodig gevonden om de aanwezige brandblussers in het gebouw leeg te spuiten, met als gevolg een witte aanslag door het gehele gebouw. Hidde Zijp van Scouting Rurik geeft verslagen en boos aan wat de con sequenties zijn deze inbraak: „De uiteindelijke buit van de inbrekers, twee kratten bier en 15 euro is klein, maar we zijn uiteindelijk drie REGIO - IVN-gids Gerit Brienen wandelt op zondag 10 augustus door de Egmondermeer en de Egmonderhout. EGMOND - Op zaterdag 16 en zondag 17 augustus kunt u in De Wielenmaker terecht voor een bramendamwedstrijd, een expositie over bessen uit het duin en open tuin. In de maand augustus mogen er in de duinen bramen geplukt wor den. Als de vogels hun portie heb ben gehad, zijn de dorpelingen aan de beurt. Al eeuwen lang trekken hele families met emmers het duin in naar hun 'geheime' plekje waar de sappigste dauwbramen staan. Als de zomer gunstig is komen ze er weer met volle emmers uit en maken er de heerlijkste sappen of jam van. Ook de manier waarop ze de jam maken is een goed bewaard geheim en ze roepen allemaal dat hün jam de allerlekkerste is. Vanaf maandag 11 augustus kunt u de jam in een blanco glazen potje inleveren bij heemtuin De Wielenmaker tus sen 18.00 uur en 19.00 uur. De jam moet gemaakt zijn van wilde bra men uit het duin. De jam wordt voorzien van een codenummer en op 16 augustus om 14.00 uur is de grote proeverij op het parkeerter rein van De Wielenmaker. De jury bestaat uit erkende bourgondiërs cq deskundigen: Karin Oosterling, Klaas van der Vliet en kunstenaar Andrez. De makers van lekkerste (zelfgemaakte) bramenjam kunnen één van de geweldige prijzen win nen: Een kunstwerk van Andrez, een diner voor twee en een mandje met lekkere biologische producten. Op 16 en 17 augustus is de heem- tuin geopend voor het pubhek. De natuurgidsen heten u welkom en beantwoorden al uw vragen over ecologisch tuinieren. In het atelier van De Wielenmaker is een expositie inge richt over alle bessen en bottels die in de duinen voorkomen, welke vogels en andere dieren er van eten, welke giftig zijn voor de mens en welke erg lekker zijn. De tuin is open van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis, een donatie wordt op prijs gesteld. Heemtuin De Wielenmaker, Centrum voor natuur- en milieuedu catie, landschap en cultuurhistorie Sint Adelbertusweg 38, Egmond- Binnen, tel. 06-55370787, www.wielenmaker.nl, e-mail info@wielenmaker.nl. Op 16 en 17 augustus is de heemtuin geopend voor publiek. Eigen foto Ongeveer 55 lopers verdeeld over diverse poules betraden de Akersloterprut. Eigen foto AKERSLOOT - Afgelopen zater dag 2 augustus werd in de Klaashoorn-Kijfpolder de twee de prutmarathon van Akersloot gelopen. Ongeveer 55 lopers verdeeld over diverse poules betraden op deze zonnige zaterdag de Akersloterprut. De organisatie betreurt een enig incident, dat tijdens de race voor kwam. Een van de jeugddeelnemers kwam verkeerd terecht in een van de sloten en is met nekletsel opge nomen in het ziekenhuis. Zjjn toe stand is inmiddels stabiel. Desondanks is de organisatie tevre den met het verloop van de race. Uitslag: Heren: 1. R. Nijsen, 29 jaar, Heerhugowaard, 18.05 minuten, 2. G. Groot, 21 jaar, Zuidschermer, 19.14 minuten, 3. R. Pruiksma, 29 jaar, Alkmaar, 19.24 minuten. Groepen: 1. De Shintai Prutvarkens: P Zijlmans, M. Osterbos, O. Kan en A. Kluft, 11.50 minuten. 2. De Deen 13.11 minuten: J. Sander, J. Klaver, J. Beentjes, H. Hekelaar, R. Krom en Sophie, 3. Scouting Akersloot, 15.40 minuten: C. Obdam, N. Jonker, S. Meijne, M. Kaptein en J. Verduin. Jeugd Dames tot 18 jaar: 1W Does, 16 jaar, Warmond, 10.38 minuten, 2. W Beentjes, 14 jaar, Akersloot, 14.46 minuten, 3. B. van Ooijen, 14 jaar, Akersloot, 15.14 minuten R. van de Vliet, 14 jaar, Akersloot, 15.14 minuten. Jeugd Heren tot 18 jaar: 1. S. Kaandorp, 15 jaar, Akersloot, 09.28 minuten J. van de Eng, 15 jaar, Akersloot, 09.28 minu ten, 2. M. Klaver, Akersloot, 10.20 minuten, 3. J. Schoolderman, Akersloot, 10.21 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17