Albert Heijn tijdens wielerronde bereikbaar Piraten veroveren het strand Jarige basisschool De Windhoek krijgt bijzonder kunstwerk cadeau Jeugdorkest Emergo start met nieuwe groep Het Hobbyboetje groeit groter! R G 1 0 LÜ 19 INGEZONDEN MEDEDELING De Strandbibliotheek houdt een groots piratenfeest op het strand van Castricum Huug is inmiddels een paar maanden bezig met het beeld UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2008 LIMMEN - Veel mensen uit Limmen en omstreken hebben inmiddels ook op zondag de weg weten te vinden naar de vestiging van Albert Heijn op Vuurbaak 1. Tijdens de wielerronde van Limmen op zondag 10 augustus gaat een deel van het parcours weliswaar via de Vuurbaak, maar de super markt is net als andere zondagen gewoon open van 16.00 tot 21.00 uur. Alle overige dagen van 08.00 tot 21.00 uur. Het parkeerterrein van Albert Heijn is tijdens de wielerronde, dankzij medewerking van de gemeente, bereik baar via de Middenweg. De omleiding wordt door middel van borden vanaf de Rijksweg aangegeven. Zie tevens de advertentie in deze krant. REGIO - De Strandbibliotheek van Castricum organiseert op zaterdag 16 augustus een pira tenfeest voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar. In de strandbibliotheek naast de reddingsbrigade en de EHBO, gaat het spektakel vanaf 11.00 uur van start. Kinderen die mee willen doen kunnen zich opgeven bij de Strandbibliotheek of de gewone bibliotheek aan de Geesterduinweg 1 te Castricum. Aanstaande zater dag 16 augustus is het oppassen geblazen, dan veroveren piraten het strand in Castricum. De Strandbibliotheek organiseert namelijk een groots piratenfeest. Het wordt een spannende ochtend waarin voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar veel te beleven valt. Zo zijn er verschillende zeeroversspel letjes. Natuurlijk gaan alle piraten uiteindelijk op zoek naar de schat. Het feest begint om 11.00 uur in de Strandbibliotheek honderd meter links van de hoofdopgang voorbij de reddingsbrigade. Afsluiting is om 12.30 uur. De toegang is gratis. Heb je ook zo'n hekel aan verkeersre gels, kun je niet goed opschakelen, of ben je nog geen achttien? Dan is Mario Kart Wii welhcht iets voor jou. Lap de verkeersregels aan je laars, ry iedereen van de weg en waan je een echte brokkenpiloot in deze klassieke game uit de stal van Nintendo. Kom daarom op zondag 17 augustus vanaf 11.00 uur naar de Mario Kart tent bij de strandbiblio theek van Castricum en probeer de Wii zelf uit. Voor iedereen van 7 jaar en ouder. Deelname is gratis. H08W30STJS MW-CKAFT IASJUM CASTRICUM - Muziek vereniging Emergo uit Castricum gaat in het nieuwe seizoen van start met een nieu we groep leerlingen. De nieuwe muzikanten zullen in korte tijd een koperblaas of slagwerkin strument leren spelen. Op 30 november zal deze nieuwe groep een eerste concert geven samen met Cor Bakker. Het jeugdorkest van Emergo is een volwaardig orkest met 54 jeug dige muzikanten die in fanfare orkest samenstelling spelen. De samenstelling van deze Nederlandse orkestvorm bestaat uit koperblaas instrumenten, saxofoons en een slagwerk en percussie sectie. Het jeugdorkest geniet inmiddels ook, naast het groot orkest, Nederlandse bekendheid. In 2006 zijn zij tweede geworden op het Nederlands Kampioenschap in de derde divisie. Het jeugdorkest bestaat uit gedre ven muzikanten die met zeer veel inzet en plezier hun gezamenlijke hobby uitoefen. Naast de intensiteit in het muziek maken vormen plezier en het verenigingsleven een belang- EGMOND - Carlo Swart, lid van de ouderraad van basis school De Windhoek in Egmond-Binnen, zit sinds janu ari tevens in de commissie Opknappen Schoolplein. Samen met de juffen Marit en Etteke. EGMOND - De nieuwe lokatie van Het Hobbyboetje is te vinden aan de Voorstraat 41 in de Prins Hendrikstichting in Egmond aan Zee. In de hobby zaak van Els Schutte kunt u terecht voor scrapbookartikelen, workshops en fotoshoots in Egmöndse klederdracht. Deze unieke winkel is nu goed bereikbaar voor iedereen en heeft bovendien uitstekende parkeergelegen heid. Ook voor de bewoners van de stichting is dit een oplossing; zij kunnen immers binnendoor naar de winkel. Els verzorgt tevens workshops in scrap- book, kaarten maken en kunstschilderen. Eén keer per maand wordt op zondagmiddag een speciale prinsessen- en prinsenmiddag georganiseerd. Natuurlijk kunnen de gasten nog steeds poseren voor de schelpenvisser in Egmöndse klederdracht. Heel origineel zijn de speciale veijaardagspartijen voor kinderen, vrijgezellenfeesten of zusterdagen. Je kunt dan een liedje inzingen in de muziekstudio, vervolgens ga je je eigen cd hoes scrappen. Kom langs aan de Voorstraat 41, te Egmond aan Zee, tel. 06-51707196 of kijk op www.hobbyboetje.tk. Foto: Mario Sacksiom Hij liep al een poosje met het idee, iets rond het dertigjarig bestaan van de school te organise ren. Toen hij kunstenaar Huug Zentveld in februari over zijn plan nen vertelde, was deze meteen enthousiast. Carlo: ,,Er mag op het schoolplein best wat gebeuren. Een aantal speeltoestellen, zoals tracto ren, zijn stuk. De rest kan wel een verfje gebruiken. En het zeil over de zandbak is aan vernieuwing toe. Met het plan voor een beeld zijn we in ons enthousiasme misschien een beetje doorgeschoten, maar het heeft voor de kinderen zeker een meerwaarde. Het wordt geplaatst op een plek, waar ze het iedere dag kunnen zien; bij de achteringang van de school. Het moet een vanda lisme- en weerbestendig beeld wor den, dat een moeder met twee kin deren uitbeeldt. Met dit idee is Huug aan de slag gegaan. Ik ben ondertussen sponsors in het dorp gaan zoeken voor de nieuwe toestel len, het afdekzeil en het beeld. De solidariteit in Egmond-Binnen is groot, want velen hebben al toege zegd. stukadoor, hoe je met gips en derge- lijke materialen moet werken. Voor het bas-reüëf heeft hij eerst een houten voorbeeld gemaakt. Vervolgens heeft hij in mallen voor studies in gips en siliconen gegoten om daarna het echte beeld van mar merkorrels, met een roestvrijstalen bewapening, te creëren. Het geheel wordt afgewerkt met een vernis, zodat het weer geen invloed meer heeft op het kunstwerk. Huug: ,,Ik heb voornameüjk thuis in mijn atelier gewerkt. Het gieten moest in de school gebeuren, omdat zo'n zwaar beeld kwetsbaar is bij vervoer. Het was prettig dat de school zes weken dicht was, zo kon ik ongestoord doorwerken." Maandag 18 augustus om 08.30 uur zal het beeld officieel onthuld wor den. Carlo: „Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Er worden die middag ijsjes aan de kinderen uitgedeeld door ijssalon Ci Vediamo." Een goed en feestelijk begin van het nieuwe schooljaar voor de jarige basisschool De Windhoek! rijke taak. Hierbij is het twee jaar lijks muziekkamp niet meer weg te denken. Sinds 1995 hebben er 8 muziekkampen plaatsgevonden, waarbij vijf uur muziek wordt gemaakt, afgewisseld met sport activiteiten en entertainment waarin de jeugdleden hun creativiteit volle dig kwijt kunnen. Alle activiteiten worden in samenwerkingsverband uitgevoerd waarbij iedereen betrok ken wordt. Met ingang van 1 september zal Emergo van start gaan met een nieuwe groep leerlingen. Deze leerlingen zullen worden opgeleidt om uiteindelijk mee te kunnen spelen in het jeugdorkest. De nieuwe leerlingen zullen na een aantal individuele lessen ook gaan samenspelen in een orkest vorm, het opstaporkest. Dit nieuw gefor meerde orkest zal haar eerst con cert geven op zondag 30 november in Castricum in samenwerking met de bekende pianist Cor Bakker. Geïnteresseerden die willen deelne men aan het nieuwe leerlingenor kest, kunnen contact opnemen met René Bos, tel. 0251-650434 of 06- 50662900, www.emergo.org. Waaronder een sponsor die ano niem wil blijven, plaatselijke horeca, bollenbedrijven, middenstanders, zelfstandig ondernemers en dienst verlenende bedrijven. Mathieu Dekker en firma Tambach helpen ons met de voorbereiding voor de plaatsing van het beeld." Huug is inmiddels een paar maanden bezig met het beeld. Hij weet als geen ander, met dertig jaar ervaring als De iarige Basisschool De Windhoek krijgt speeltoestellen, een nieuw afdekzeil voor de zandbak en een kunstwerk cadeau. Het beeld van kunstenaar Huug Zentveld zal naast de achteringang van de i j Foto: Carolien Breed school worden geplaatst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19