Derde Heiloo Open bij golfclub Oosterzij aan de Lagelaan Zevende editie Ronde van Limmen sport 23 Iedere deelnemer SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Skeelerclinic naast traditionele wielerronde Maak kennis met atletiek bij AV Castricum Stuurgroep werkt aan nieuw succes ontvangt een greenfeevoucher Golfers kunnen voor deze derde van het Heiloo Open editie inschrijven in een van de twee categorieën handicap 0 - 36 of GVB. EiSen foto GOLF HEILOO - Op zaterdag 6 en zon dag 7 september organiseert golfclub GCH voor de derde keer het Rabobank GCH Heiloo Open. Bijna tweehonderd gol fers kunnen inschrijven voor de kwalificatieronde op zaterdag op golfbaan Oosterzij aan de Lagelaan in Heiloo. Daarnaast is er deze derde editie extra aandacht voor de jeugd. Jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen op zondagmiddag meedoen aan de Fun Factory een spelcircuit met tien uitdagingen. Wie wil kennismaken met golf kan inschrijven voor een van de begin- nersclinics. We dat al vaker heeft gedaan kan meedoen aan een masterclass. De eerste twee edities waren een doorslaand succes. In 2006 was het een hole in one die een extra glans gaf aan de overwin ning van Ron Verschoor. Het jaar daarop hep Robbert de Kramer van De Rijswijkse een officieus baanre cord door in de finale in zeventig slagen rond te gaan, slechts één boven par. Er is de stuurgroep onder leiding van Hilbrand Klijnstra en secretaris-wedstrijdleider Maarten de Boer ahes aan gelegen ook deze derde editie tot een succes te maken. Dat heeft niets te maken met persoonlijke ambities, maar alles met liefde voor de golfsport en promotie van de prachtige golfbaan aan de Lagelaan. Daarom werden opnieuw de handen ineengeslagen om samen met Ivar van der Moolen en Erik van der Linden, de profes sionals van Golfschool Ivar van der Moolen, een gevarieerd programma te bieden. Jos Kuyper trok de nodi ge sponsors aan, terwijl Arnoud Mars en Bert Beijers weer de ver antwoordelijkheid voor het commu nicatietraject op zich namen. Golfers kunnen voor deze derde edi tie inschrijven in een van de twee categorieën handicap 0 - 36 of GVB. Het inschrijfformuher is te vinden op www.golfclubheiloo.nl/ wedstrijden/Heiloo Open. Op zater dag wordt een kwalificatieronde gespeeld over negen holes. Dan gaan er 192 deelnemers van start in flights van vier, dames en heren, GVB'ers en handicappers allemaal gemixed. De beste 36 GVB'ers en de beste 48 handicappers spelen respectievelijk zondagmorgen en zondagmiddag finaleronden over 18 holes. Voor de winnaars zijn er weer aantrekkelijke prijzen onder andere in de vorm van reischeques. Deelname aan de kwalificatieronde kost 25 euro en daar zijn consump tiebonnen, een snackbon en een doosje golfballen bij inbegrepen. Bovendien ontvangt iedere deelne mer een greenfeevoucher voor een extra rondje op een zelf te kiezen tijdstip voor 1 april 2009. Finalisten betalen op zondag 30 euro en dat bedrag is inclusief een buffet na afloop. Het heeft een tijd geduurd, maar met meer dan 300.000 beoe fenaren is golf ook in Nederland een grote sport geworden en staat inmiddels op de derde plaats na voetbal en tennis. En die groei zal de komende jaren naar verwachting doorzetten. Volgens Henk Heyster van de NGF zijn er over vijf jaar 400.000 golfers. Per jaar komen er zo'n vijf golfbanen by en dat is goed voor ca 20.000 golfers. Merkbaar is ook de groeiende belangstelling onder de jeugd. Golfschool Ivar van der Moolen draagt daar graag aan bij. Hij heeft speciaal voor het Heiloo Open de Fun Factory van de NGF naar Heiloo gehaald. Jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen aan dit spelcircuit met tien stations meedoen. Leden van GCH kunnen een vriendje of vriendinnet je meenemen maar niet leden kun nen ook op eigen initiatief inschrij ven. Alle gegevens inclusief inschrijfformuher zijn te vinden op www.golfclubheiloo.nl. Ook is inschrijving mogehjk rechtstreeks bij het secretariaat in het clubhuis aan de Lagelaan. WIELRIIDEN LIMMEN - Zaterdag 9 augustus en zondag 10 augustus wordt in het centrum van Limmen de Ronde van Limmen verreden. Deze zevende editie wordt de Ronde uitgebreid met een skee lerclinic op zaterdag 9 augustus. De skeelerclinic begint om 14.00 uur in de Burgerij. De clinic wordt gegeven door Dick Nap, skeelerin structeur bij de Skatebond en de KNSB. De skeelerclinic is in eerste instantie bedoeld voor de jeugd, maar volwassenen kunnen ook deel nemen. Voor deelname aan de clinic is aanmelding mogehjk bij Ehy Koot, Dusseldörperweg 15, tel. 072-5052898. Deelname is gratis. Zondag 10 augustus begint het pro gramma om 11.30 uur met de Skeelerprestatieronde voor de basisschooljeugd. Vanaf 10.45 uur is inschrijving hiervoor nog moge hjk. Iedere deelnemer ontvangt een medaille. Om 12.00 uur gaan de jongeren en volwassen skeelers van start voor een prestatiewedstrij- dronde over dertig minuten en drie rondjes. Voor deze prestatiewed- strijdronde zijn er prijzen voor jon gens van 12 tot en met 16 jaar, voor meisjes van 12 tot en met 16 jaar, voor dames en voor heren. Deelname aan de skeelerronde is gratis. Na het skeeleren komen om 13.00 uur de B-rijders aan de start voor een wedstrijd over vijftig kilo meter. Dit wordt om 14.30 uur gevolgd door de Recreanten- wedstryd. Hierbij zijn altijd veel deelnemers uit Limmen en de omliggende dorpen. Ook zal in deze wedstrijd weer om de Bedrijvenbokaal worden gestreden. Vorig jaar was Bouwbedrijf Nicom de sterkste. Na de recreanten volgt om 16.00 uur de start van het hoofdnummer, de Ehte en de ama teurs A. Zij zullen 85 kilometer rij den. Vorig jaar was Tino Haakman uit Enkhuizen de winnaar. Hij zal er ahes aan doen om zijn titel te pro longeren. Na afloop van de Ronde zal er in de Burgerij tijdens het Wieler-Skeelerbal een sportpresta tiemeeting worden gehouden tussen vertegenwoordigers van Limmer bedryven. De sportprestatiemeeting bestaat uit een sportquiz over Limmer sportprestaties en de Olympische Spelen en uit een sport prestatie op fitnesstoestellen. Er is een prijzenpot van 500,-, die de winnaar mag bestemmen voor een goed doel. Het Wieler-Skeelerbal wordt opgeluisterd met optredens van de Bill Sousa's Happy Dixie Band. Onder de bezoekers van het gratis toegankelijke Wieler- Skeelerbal zullen een twintigtal prij zen worden verloot. Hiertoe ont vangt iedere bezoeker vlak voor aanvang van de finale van de sport prestatiemeeting een gratis lot. De prijswinnaars van de loterij worden bepaald door middel van de finale van de sportprestatiemeeting die omstreeks 20.30 uur wordt gehou den. Geïnteresseerden voor de recreantenwedstrijd en de skeele ractiviteiten kunnen zich aanmelden bij Ehy Koot, Dusseldörperweg 15, tel. 072-5052898. Bij de bocht van de Dusseldörperweg gaat het parcours langs de Corneliuskerk, waar de wielrenners in volle vaart verder gaan op de Kerkweg. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21