Limmen 1 verliest oefenduel tegen Duitsers Kennismaken met atletiek bij atletiekvereniging Castricum Streetdance bij GTH Zesde Zomercompetitie bij HSV Kennemerland Het Jan Ligthart Zeevogels Toernooi 2008 SPORT 23 Limmers delven onderspit tegen semi-profs Egmonds Luchtpost Als je van dansen houdt en dol bent op muziek UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2008 ATLETIEK REGIO - Zaterdag 16 augustus geeft AV Castricum jongens en meisjes van 6 tot en met 15 jaar alle gelegenheid om eens nader kennis te maken met de atle tiek en de vereniging. Onder de naam Atletiekspelen Castricum staan hiervoor die dag tussen 13.00 en 16.00 uur de poor ten van sportpark De Duinloper aan de Zeeweg wijd open. Na het succes van vorig jaar rekent AVC ook nu weer op een flinke belangstelling. Er staan die zaterdagmiddag voor de deelnemers verschillende onder delen op het programma. Zo kan iedereen z'n tijd testen op de sprint. Afhankelijk van de leeftijd is dit veertig of zestig meter. Ook staat er een complete ronde op de kunststof atletiekbaan, dus vierhonderd meter, op het programma. Andere onderdelen waaraan die middag kan worden meegedaan zijn versprin gen, balwerpen en kogelstoten (vanaf 12 jaar). Iedereen kan aan alle onderdelen meedoen, maar natuurlijk kan ook gekozen worden voor niet meer dan één favoriet onderdeel. Voor alle deelnemers is er na afloop een kaart waarop ieders beste prestaties staat aange geven. Ook is er voor iedereen een herinnering beschikbaar. Natuurlijk is de deelname aan deze open dag gratis. Wil je alvast meer weten over AV Castricum, surf dan naar www.avcastricum.nl of mail aan opendag@avcastricum.nl. Op zaterdag 16 augustus wordt de jeugd in de gelegenheid gesteld kennis te maken met atletiek bij de atletiekvereniging in Castricum. Eiëen foto V0ETBA.L LIMMEN - Afgelopen zaterdag speelde Limmen zijn eerste oefenwedstrijd in de voorberei ding op de nieuwe competitie. Op het prachtige hoofdveld van sportpark Dampegheest, bleven de semi-profs van FSC '08 Bissingen met 2-4 de baas over de ploeg uit het bollendorp. In de eerste helft was sprake van een gelijkopgaand duel die met een 0-1 voorsprong voor de Duitse ploeg werd afgeslo ten. In de eerste minuut na rust was het Limmenspeler Bas Driessen die met een prachtig afstandsschot de Duitse keeper verraste en daarmee voor de gelijkmaker tekende. De ploeg uit Bissingen, die al vanaf begin juli in training is, scha kelde een versnelling hoger terwijl de vermoeidheid bij Limmen, na een pittige eerste trainingsweek, zich liet gelden. Drie tegentreffers waren het gevolg. Toch was het slotakkoord voor Limmen. Goed doorzetten van Rik Seignette werd vlak voor tijd beloond met een twee de Limmense treffer. Al met al een leuk oefenduel dat in een mooie ambiance werd gespeeld onder lei ding van de foutloos leidende scheidsrechter Snijders. Vanavond (woensdag) speelt Limmen op Dampegheest tegen 'buurman' de Foresters. De aanvang van dit oefenduel is 19.30 uur. Aanstaande vrijdag wordt opnieuw geoefend op Dampegheest. Kersverse eersteklasser Kampong uit Utrecht is opnieuw een sterke tegenstander. Deze ploeg heeft in Egmond een trainingskamp belegd. De aanvang van dit interessante oefenduel is 19.45 uur. EGMOND - Zaterdag 2 augustus werden de jonge duiven van Egmonds Luchtpost gelost in Morlincourt (360 kilometer). Nico Ory klokte ook deze vlucht de eerste duif, tweede werd Louis Schuit, Antoon Hopman klokte de derde duif, gevolgd door Henny Liefting en Nic Groot. Door dit resultaat werd Nico Ory onbedreigd kampioen met zijn jonge duiven. Op donderdag 7 augustus wordt ingekorfd voor de ingelaste vlucht jonge duiven voor aan staande zatedag vanaf Chantilly. Kijk hiervoor op de site van de fondclub Noord-Holland Noord voor verdere informatie. STREETDANCE HEILOO - Bij GTH kunt u terecht voor conditietraining voor dames in alle leeftijdscate gorieën, gymnastiek voor peu ters tot en met tieners, de springgroep en niet te vergeten selectieturnen op diverse nive aus. Met ingang van komend seizoen biedt GTH tevens streetdancelessen aan onder leiding van Marissa Santibanez Vargas. De lessen vin den plaats op de dinsdagavond van 17.30 tot 18.30 voor jonge kinde ren vanaf plusminus acht jaar en van 18.30 tot 19.30 voor oudere meiden vanaf ongeveer twaalf jaar. De lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Capelacker en de eerste les is al direct na de zomer vakantie op dinsdag 12 augustus. Als je van dansen houdt en dol bent op muziek moetje echt een gratis proefles komen nemen om te erva ren of dit iets voor je is. Marissa bepaalt aan de hand van onder andere je (dans)niveau in welk les uur je thuishoort. Kijk voor meer informatie op GTH www.gth-hei- loo.nl en kom een keertje meedoen. HENGELSPORT REGIO - De zesde wedstrijd van de zomercompetitie werd op zondag 3 augustus gevist in het Noordhollandskanaal te Ilpendam. Met achttien deel nemers was de opkomst ondanks de vakantietijd niet slecht. Na het aanvangsignaal werden al direct snel de eerste vissen gevan gen, zowel aan de kant als op de verre afstand. Het waren veelal kleine visjes, maar azen deden ze als de beste, een goed teken. Gedurende de hele eerste helft stonden overal hengels krom, de vis was los. Op zo'n ochtend is het werkelijk een genot om met de vaste stok te vissen. Het bleek dat over het hele parcours veel vis werd gevangen, vooral kleine vis en brasems van een ons of drie. Na een kwartiertje ging opnieuw het signaal. In vak A bleek Harrij van Dessel de weegschaal te laten uit slaan naar 14.750 gram, voldoende om zijn vak en de wedstrijd te win nen. In het ander vak had Toon Colonello zijn missie volbracht, met precies 11 kilo ging de vakwinst naar hem toe. Michiel Kraay wist met behulp van een karper van ruim 2.700 gram, de weegschaal te laten uitslaan naar 9.800 gram, genoeg voor de de tweede plek. Natuurlijk had de vis groter gemogen, maar daar lag vandaag juist de kunst om ondanks de aan wezigheid van veel kleine vis toch de grote tot aanbijten te verleiden. De volgende wedstrijd van de Zomercompetitie is op zondag 17 augustus, aan het Noordzeekanaal te Amsterdam. Wilt u de volgende keer mee vissen? Bel Gert Lute, tel. 06-10705422. De Egmondse Zeevogels trappen af op het eigen Jan Ligthart toernooi, dinsdag 12 augustus. Foto: Monica van Hemert VOETBAL EGMOND - Zeevogels organi seert ook dit jaar het Jan Ligthart toernooi. Op dinsdag 12 augustus staan de eerste wedstrijden op het programma. Na de finales op vrijdag 15 augustus zal bekend zijn wie de Gouden Bommes voor één jaar in de prijzenkast mag zetten. Jan Ligthart heeft vele jaren heel veel werk verzet als vrijwilliger bij Zeevogels. Toen zijn gezondheid hem in de steek het heeft de club afscheid van hem moeten nemen. Als eerbetoon aan Jan, en al die andere vrijwilligers, draagt het voorbereidingstoernooi, sinds enke le jaren, zijn naam. De gouden wisselbeker is vernoemd naar zijn bijnaam; de Gouden Bommus. De deelnemers zijn: Bergen, de winnaar van de laatste editie in 2006, is ook dit jaar van de partij. De club uit de Heerlijkheid degra deerde in het afgelopen seizoen uit de vierde klasse. Met de nieuwe trainer Martin Rood, óók bekend in Egmondse kringen, aan het roer hopen zij op een succesvol jaar in de vijfde klasse. Duinrand S. kon afgelopen seizoen geen potten bre ken in de vijfde klas. Ook Duinrand heeft een nieuwe oefenmeester. Met Ruud van der Zijde zal er een hele andere wind gaan waaien in Schoorl. Sint Adelbert komt op volle oorlogsterkte naar de Hoef. Het had weinig gescheeld of de formatie van Jan Oldenhove was ook vierdeklas ser geworden. In de finale van de nacompetitie tegen Meervogels he ten de Binders het hggen. Zeevogels heeft uitstekend gepresteerd in het seizoen 2007 - 2008. Terug in de vierde klas pakte de formatie van trainer Ernst Ranzijn op de juiste momenten de punten. Het komende seizoen zullen de withemden maar hefst vijf nieu we tegenstanders mogen begroeten en zullen zij opnieuw hun witte borst moeten natmaken. Het pro gramma van dinsdag 12 augustus is als volgt: Zeevogels - Duinrand S., St. Adelbert - Bergen. Op beide wedstrijddagen zal er op sportpark Hogedijk in Egmond aan den Hoef om 19.00 uur worden afgetrapt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23