Speels muziek maken voor 0 tot 5-jarigen Extra zorgplaatsen gedetineerden GGZ Noord-Holland-Noord Elektrokar in gebruik op Nijenburg Burger H E I L O O iaS I. 3 KankerEn niet meer beter worden Het goat om uitbreiding van reeds bestaand behandelaanbod De aanschaf van dit karretje kon gedaan worden dankzij sponsoring KORTOM Lachmeditatie Najaarsmarkt Heiloo Watermanagement in Israël: Lezing Zomergoulash 4 Megaburgers Gevuld UITKIJKPOST AUGUSTUS 2008 HEILOO - Muziek maken met uw jonge kind is een leuke, belangrijke, nuttige bezigheid, en bovendien erg belangrijk voor de ontwikkeling van de motorische-, spraak/taal- en sociale vaardigheden. Daarom begint Spelenderwijs Muziek over korte tijd weer met het geven van een aantal speelse muzi kale cursussen voor baby's, dreu mesen, peuters en kleuters. Deze cursussen vinden plaats op de woensdag in het Open Huis in Heiloo. Hier kunt u 's ochtends terecht voor 'Muziek op Schoot' en 'Muziek met jonge baby's'. Men gaat dansen, zingen, spelen op muziekinstrumenten en met materi alen. De aktiviteiten worden natuur lijk afgestemd op de ontwikkelings fase van het kind. Js Middags De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. kunnen de kleuters muziek komen maken bij 'Spelen met muziek' en 'Fluiten met visjes'. De kinderen krijgen spelenderwijs te maken met allerlei muzikale aspecten en maken hun eigen muziekinstrument. Aan het einde van de cursus mogen ze laten zien en horen wat ze geleerd hebben tijdens een kleine slotuit- voering. Voor meer informatie kunt u kijken op www.spelenderwijsmu- ziek.nl of bellen met tel. 06- 18360486. REGIO - 't Praethuys organiseert op donderdag 31 juli een bijeen komst rondom het thema: 'Als je weet datje niet meer beter wordt'. Het thema van deze ochtend zal samen met de aanwezigen worden bepaald. Het gaat om jullie vragen en jullie ervaringen! De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met kanker en hun naasten. De bijeenkomst is van 11.00- 13.15 uur incl. een klei ne lunch. Kosten hiervoor bedragen 2.50. U kunt 't Praethuys vinden op Westerweg 50 in Alkmaar. Graag aanmelden op tel 072-5113644 of info@praethuys.nl. HEILOO - GGZ Noord-Holland- Noord krijgt 48 extra zorg plaatsen voor gevangenen met psychiatrische problemen. Zij zullen worden gehuisvest in een nieuwe kliniek op het ter rein van GGZ in Heiloo. Voor de uitbreiding van de foren sische afdeling heeft GGZ honderd extra medewerkers nodig. Het aan tal zorgplekken moet landelijk omhoog omdat er in gevangenissen steeds meer psychiatrisch patiënten met een strafblad zijn, die extra zorg nodig hebben. De helft van de nieuwe plaatsen komt in gevange nissen, de andere helft in zorginstel lingen, zoals die van GGZ Noord- Holland-Noord.. De behandelplekken die GGZ Noord-Holland-Noord krijgt toege wezen zijn 48 klinische plaatsen en tien beschermde woonvormplaat sen op het terrein in Heiloo. Voor de klinische plaatsen zal GGZ NHN het gehele traject van opname tot begeleiding bij uitstroom verzorgen. De patiënten worden deels gehuis vest in bestaande gebouwen en deels (vanaf medio 2009) in een nieuw gebouwde kliniek met 36 plaatsen. Het gaat om uitbreiding van reeds bestaand behandelaanbod van GGZ Noord-Holland-Noord, waarmee de instelling al jaren ervaring heeft opgedaan. GGZ Noord-Holland-Noord bouwt momenteel een nieuwe forensische afdeling op het terrein. Deze wordt naar verwachting medio 2009 in gebruik genomen. Op het terrein komen met deze nieuwbouw drie gebouwen beschikbaar voor de huisvesting van patiënten uit het forensische circuit. Alle gebouwen voldoen aan de eisen die Justitie stelt. Zeventig tot tachtig procent van de mensen in detentie heeft psychische/psychiatrische proble men, waarvan twaalf procent zeer ernstig. Veel mensen worden niet behan deld. GGZ Noord-Holland-Noord ziet het als haar taak en maatschap pelijke verantwoordelijkheid deze HEILOO - Sinds eind juni heeft Natuurmonumenten een nieu we aanwinst in het bos van Nijenburg: een electrokar. Dit milieuvriendelijke wagentje, vaak gezien op golfbanen, wordt ingezet bij werkzaamhe den in het bos. Het is een stuk kleiner dan het busje of de tractor die tot nog toe bij werkzaamheden werden gebruikt. Ook is de electromotor van het karretje sterk (ruim 5PK), vrijwel geluidloos en hij produceert geen uitlaatgassen. Dat is fijn voor mens en natuur op Nijenburg. Na een nacht opladen kan hij ongeveer dertig kilometer afleggen, ruim vol doende voor een dag werken op het landgoed. De aanschaf van dit karretje kon gedaan worden dankzij sponsoring door Nuon, een van de hoofdspon soren van Natuurmonumenten. De electrokar wordt opgeladen met natuurstroom en is in de kleur van Natuurmonumenten. .Boswachter Rob van Dam: ,,Het is fijn dat de electrokar klein en toch krachtig is. Hij is zo smal dat hij op een bospad niet het hele pad blokkeert. We kunnen er een boom stam mee opzij slepen als dat nodig is. En door de kiepbak achterop kunnen de vrijwilligers die de park tuin voor het landhuis onderhouden het snoeiafval makkelijk lossen." Tijdens uw wandeling op Nijenburg zult u de electrokar vast tegen komen! groep psychiatrische patiënten goede behandeling te bieden. Bovendien zijn er goede contacten met Justitie en ketenpartners. Samen met onder andere versla vingszorg, GGD, reclassering en justitie zit GGZ Noord-Holland- Holland in een forensisch netwerk. De gunning door Justitie betekent dat GGZ Noord-Holland-Noord hon derd extra medewerkers zal gaan aantrekken. HEILOO - Zondag 10 augustus om 13.00 uur organiseert Mieke de Vries weer een gratis lachme ditatie in het Heilooërbos. Neem iets mee om op te liggen. Kijk voor meer info op www.lachmeditatie.com HEILOO - Op woensdag 10 sep tember vindt van 10.00 tot en met 17.00 uur de najaarsmarkt Heiloo plaats, rondom winkelcen trum 't Loo. Natuurlijk staan er op deze markt vele kramen en stands van de vele ambulante handelaren uit het gehele land, er is dan ook van alles te koop. Er staan diverse attracties op de markt en er kunnen poffertjes gegeten worden, er staat een sui- kerspinkraam, diverse snackwa gens en een oliebollenkraam. HEILOO - Op 21 augustus is een lezing in Heiloo georganiseerd door de Stichting Chanah. Spreker is drs. Bert Schuchmann. Hij zal op basis van bestaande informatie en eigen ervaring de watersituatie in Israël toelichten. Hoeveel water is er? Voldoet dat aan de vraag? Voor welke uitda ging staat Israël en hoe lost het dat op? Samenwerking met de buren is één van de wegen om tot duurzame oplossingen te komen. Vanuit een hoeveelheid feiten worden uiteindelijk deze meer strategische vragen aan de orde gesteld. Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Datum: 21 augustus, aanvang 20.00 uur. Kosten: 5,- (voor donateurs Chanah 3,50). Opgeven via tel. 072-5336882 of via www.chanah.nl onder vermelding van naam en telefoonnummer. ADVERTENTIE KEURSLAGER f Loo 27 - Heiloo - 533 17 76 1 Kilo met gratis saus ^tOKDJMP 2 voor Sinds eind juni heeft Natuurmonumenten een nieuwe aanwinst: een electrokar. Eigen foto 150 gram halen, 100 gram BETALEN Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3