Dolfinn Rocks palet dit jaar groots uit Stichting De Hobbyfarm gaat weer van start! Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 5 -en is op zoek naar vrijwilligers- Het muziekprogramma start met drumband De Reiger Uit en Thuis in Heiloo De buurtbus moet blijven! UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 200 HEILOO - Bijna niet meer weg te denken uit Heiloo: zaterdag 23 augustus is alweer de derde editie van het bruisende bene fietfestival Dolfinn Rocks op het plein bij winkelhof 4t Loo. Met fantastische live optredens van bekende Nederlandse artiesten, een kinderkennis, verschillende activiteiten voor kinderen en een gezellige eetplaza. Hier kan men bij verschillende stands gedurende de hele dag iets eten en drinken. Een leger van 120 vrijwilligers is de gehele dag in touw om jong en oud een dag plezier te bezorgen. Bart Houtman, één van de initiatiefne mers van Dolfinn Rocks: ,,De opbrengst zal in zijn geheel naar Stichting Dolfinn gaan, dat kinderen met een beperking uit de regio financieel ondersteunt. Wie wil weten wat de stichting allemaal onderneemt, kan dit lezen op onze website: www.dolfinn.nl." Het programma van Dolfinn Rocks, dat begint om 12.00 uur, is wederom zeer uitgebreid. Bart: „Voor de jeugd is overdag van alles te beleven. Er staan voor kinderen met een beperking zeer toeganke- Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Lezing nieuwe verkeersregels Donderdag 14 augustus van 14.00 tot. 15.30 uur organiseert de VoorhchtingsCommissie in het Trefpunt een lezing over alle nieuwe verkeersregels. Verkeersrijschoolhouder J. Steeman zal informatie geven over de vele nieuwe verkeersregels en verkeers borden, nieuwe verkeerssituaties zoals turborotondes en verkeersaf- slagen met voorrang die er de laat ste jaren zijn bijgekomen. Uw eigen veiligheid en die van uw medeweg gebruikers is er mee gemoeid, dus laat deze mogelijkheid niet voorbij gaan om in ongeveer een uur tijd weer goed op de hoogte te zijn van de nieuwe regels voor automobi listen, bromfietsen, scooters, scoot- mobielen, rollators, skaters en fiet- lijke attracties, zoals het springkus sen, het luchtkussen, de snoezelbus (waar in een rustige omgeving de zintuigen worden geprikkeld) en een echte kinderboerderij met onge veer zestig dieren." Zwieren en zwaaien kan op de kinderkermis; in de draai- en zweefmolen, een ritje in het treintje of salto's springen op de trampoline. Daarnaast zijn er allerlei knutse- lactiviteiten voor kinderen, waaron der een immens grote kleurplaat waar elke 'Van Gogh-in-spé' zijn talenten op kan loslaten. Het muziekprogramma start om 13.00 uur met als openingsknaller drum band De Reiger. Veertig jonge men sen met een beperking uit de instel ling Esdege Reigersdaal trommelen met hart en ziel. Daarna zingt Dirk Scheele, bekend van diverse kinder programma's op tv, populaire kin- sers Toegang voor de lezing kost 3,- per persoon (inclusief consump tie). Tennis In de wintermaanden wordt er in Tennishal De Dors gespeeld. Het seizoen loopt van 8 september tot en met 9 april 2009 (28 weken). De deelnemers spelen één uur per week op een vast tijdstip overdag. Er wordt gestreefd naar vijf deelne mers per baan. Kosten bedragen 80,- per persoon voor het hele sei zoen. Op 15 december wordt het jaarlijkse kersttoernooi gehouden, waaraan u kunt meedoen. Wanneer u zelf geen tennismaatje heeft, kunt u op deze wijze de sport beoefenen. Er worden geen tennis- lessen gegeven, dus u dient deze sport al min of meer te beheersen. Voor verdere informatie kunt u con tact opnemen met Riet Wagenaar, tel. 072-5053631. SeniorenUitzendBureau Het SeniorenUitzendbureau, waarin Stichting Ouderenwerk Heiloo en Uitzendbureau Randstad samen- derliedjes. Om 15.00 uur treed het trio Alderliefste op, dat ook te horen was tijdens Symphonica in Rosso bij Paul de Leeuw. Verder laten Herman uit Idols, Sasja Erik die in 2006 deelnamen aan X-factor en feestband Giga het publiek 's middags swingen en genieten. Om 18.00 uur staat publiekstrekker Djumbo op het podium -de drie meiden scoren het ene hitje na het andere- gevolgd door een optreden van Open. Bart vervolgt: „Om 19.10 is de jaarlijkse veiling. Dit jaar zitten er veel leuke items en arrangementen bij, zoals een week end Parijs of een feestarrangement bij BOB's voor een zelf te kiezen themafeest voor tien personen. Bieden kan al vanaf 6 augustus, via de website van Stichting Dolfinn." In het avondprogramma vanaf 19.30 uur zitten toppers als Mai Tai en T-Spoon. Ter afsluiting om 21.00 uur, rock roll met Bob and the Blueband, samen met Jim Bakkum! Om 22.30 uur is de afterparty in café La Strada, waar de band Mindfield optreedt. Meer informatie over Dolfinn Rocks is te vinden-op de website of in de losse bijlage bij de Uitkijkpost van 20 augustus. werkten, is met ingang van 1 augustus gestopt met haar spreek uur in het Trefpunt. Reden hiervoor is het afnemende gebruik van het spreekuur én de afnemende vraag naar 65+ vanuit het bedrijfsleven. Country line dansen Country line dansen komt van origi ne uit Amerika. De veedrijvers waren vroeger regelmatig langere tijd van huis weg en 's avonds ver veelden zij zich vaak. Er waren geen vrouwen, maar ze wilden toch dansen. Zo ontstond deze aparte dansstijl. Speciale kleding is niet nodig, wel enige danservaring. Voor 14 lessen betaalt u 42,50. Lessen vinden plaats op dinsdag of op don derdag van 13.30 tot 15.00 uur. De lessen starten per 9 september. Voor meer informatie en opgave belt u mevrouw Knip- Sevenhuysen, tel. 0226-345677. Levensbeschouwing Hindoeïsme, boeddhisme, joden dom en islam. Van deze vier levens beschouwingen worden de hoofdlij nen besproken binnen zeven lessen HEILOO - De jeugdgroepen beginnen weer op woensdag middag 3 september van 13.30 tot 15.00 15.00 tot 16.30 uur (vanaf 7 jaar), vrijdagavond 5 september van 19.00 tot 20.30 uur (vanaf 9 jaar) en zaterdag ochtend 6 september van 09.30 tot 11.00 uur (vanaf 7 jaar). Om de kinderen goed te begelei den zijn wij op zoek naar vrijwilli gers. Bent u handig en vindt u het leuk om creatief bezig te zijn dan bent u welkom. Voor meer informa tie en/of opgave: Ineke Hoekstein, tel. 072-5336052. Ook dit seizoen worden er kinderworkshops op zaterdagmiddag gegeven. Na de succesvolle workshops speksteen en schilderen op doek, druktechnie ken (etsen/linosnede), staan er ook mozaïeken en wolvilten op het pro gramma. Voor meer informatie/opgave voor deze work shops kunt u onder andere terecht bij Truda Tervóort, tel. 072- van twee uur. Tijdens het bespreken van boeddhisme, zal gastdocent Marieke van den Houten met vertel theater optreden. Uw docent is dhr. Greijer, oud docent levensbeschou wingen aan het PCC. Start donder dag 16 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Locatie Trefpunt. Opgave via machtigingsformulier, aan te vragen via 072-5331297. Vraagt u ook naar het nieuwe cursusboek. Aandachttraining Dit is een cursus van zeven lessen voor levenslust en inspiratie. U kunt (weer) vertrouwd raken met de natuurlijke relatie tussen ademen en bewegen. Veel mensen zijn het gevoel voor deze relatie kwijt, weten vaak niet meer goed hoe ze ademen en hoe ze hun lichaam 'hanteren'. Metüchte oefeningen waarin ademhalen en bewegen in him samenhang worden beleefd, leren we weer opmerkzaam te wor den op hoe we ons daarbij voelen. Leren om je aandacht bewust te richten in het hier en nu. Leren ont spannen door ademhaling- en lichaamsoefeningen. We gaan dui- 5336717. Tevens gaat kunstenaars cursus voor kinderen en schilderen voor volwassenen van Anneke Hemelrijk van start. Ook starten voor volwassen de volgende cursus sen: Mozaïeken, Beeldhouwen met speksteen (open ateüer), Schilderclub Samen Doorgaan, Teken-, schilder- en beeldhouwcur- sussen van Trudy Keijzer, en de patchworkcursussen van Jobina de Boer Ook nemen Gered Gereedschap en Houtbewerking voor ouderen de hamer weer ter hand. De lokalen van de Hobbyfarm zijn op verschillende dagdelen te huur. Dus wilt u zelf een workshop of iets dergelijks organiseren, wij hebben de ruimteVoor informatie over de verhuur: Antoinette Bontje, tel. 5338968. Informatie kunt u vin den in onze folder, tijdens ope ningstijden te verkrijgen en te bezichtigen op www. heiloo-onlinenl/hobbyfar m/. Stichting de Hobbyfarm is gevestigd in het gebouw de Hofdijk, Mariënstein 178a in Heiloo. HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloonl e-mail stichting® ouderenwerkheiloo.nl deüjker waarnemen 'hoe het met ons is'. Hoe voelt energie in ons lichaam en hoe voelt lusteloosheid? Hoe voelt stress precies en hoe voelt ontspanning? Wie ergens zin in heeft, ziet ook weer zin. De cur sus start op dinsdag 7 oktober van 09.30 tot 11.30 uur, kosten zijn 55,-- en de groep heeft maximaal 12 deelnemers. Docente is Nel Dekker, tevens docent 'inzicht in dromen'. Inlichtingen en hrschrijving tel. 072-5331297. Na een hele ochtend knutselen met Tom en Jens vindt oma Els op de Weegh het tijd voor iets anders, "want af en toe kunnen ze je hele maal gek maken hoor! We gaan lek ker met de buurtbus naar het strand om uit te waaien bij een écht Hollands weertje." Het is nog wel droog, maar de wolken zien er drei gend uit en er staat een stevige wind. Vorig jaar hebben ze dit tripje ook al een keer gedaan en toen von den de 'mannen' het heel leuk. „Straks gaan we lekker ijs eten bij het station en de jongens gaan ook nog fijn op vakantié in Drenthe." Oma wil best meewerken aan een stukje voor de Uitkijkpost: „Ik lees ze altijd!" en de boys vinden het machtig interessant dat er een foto voor de krant wordt gemaakt: „Worden we dan beroemd en ben jij ook beroemd?" Als ik ze verzeker dat ze wereldberoemd worden in Heiloo zijn ze tevreden en geven ze commentaar bij alles wat ze onder weg zien. Helaas stuurt de regen en de harde wind op de boulevard de plannen in de war en daarom besluit oma om het strand maar te bewaren voor een andere keer en ze gaan meteen mee terug naar Heiloo. Het kost haar de grootste moeite om de jongste telg wakker te houden en ook het vooruitzicht van een lekker ijsje maakt nauwelijks indruk; zelfs samen zingen: 'We zijn er bijna, maar nog'niet hele maal', helpt niet echt en als de bus bij het NS-station stopt, opent de kleine even de oogjes, maar zodra de buggy uit de bus is getild en hij erin ligt, doet hij zijn oogjes meteen weer dicht en reist verder in dro menland. Mevrouw Op de Weegh kent de buurtbus dus al langer, vooral via de Uitkijkpost en als ze hoort van de onzalige plannen van de provincie Noord Holland om de buurtbus op te heffen, reageert ze geschokt en fel: „Dat zou ik heel erg vinden! Ze moeten deze fijn vooral niet ophef fen. Nee hoor De Buurtbus moet blijven!" Deze woorden hebben mij aan het denken gezet en inmiddels is er onder de passagiers van de bus een handtekeningenactie gestart en nu na 14 dagen hebben meer dan 250 klanten getekend. Bij deze doe ik een oproep aan alle mensen uit Heiloo, Egmond en omstreken die de buurtbus willen behouden, om deze lijst te ondertekenen. Dus kom in de bus en doe mee aan het pro test. Het is onze bedoeling om de handtekeningen in augustus of begin september, hopelijk met de nodige tamtam en publiciteit, te gaan overhandigen aan het college van B&W Voor meer nieuws en foto's zie www.buurtbusheiloo.web-log.nl. Tekst en foto: Tim van der Lans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5