Huiskamerrestaurant Het Bonte Koetje Kunst en Koningsduin: duinen als decor kunst Laatste dag kermis Akersloot traditiegetrouw met ringsteken Nu ook op donderdag: leren omgaan met GPS REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Het informatieboekje is in de voorverkoop verkrijgbaar De combinaties moeten zoveel mogelijk ringen steken Jazz op Castricum 105 UITKIJKPOST 13 AUGUSTUS 200 EGMOND - Huiskamerrestaurant Het Bonte Koetje in Egmond-Binnen staat voor gezelligheid, creativiteit en ambachtelijkheid. Iedereen is welkom in de huiskamer van Annie en Gerard om lekker te eten. Een diner bij Het Bonte Koetje is gegarandeerd een avond van genieten. Het huiskamer restaurant heeft een tafel voor minimaal acht en maximaal 12 personen. Annie en Gerard ontvangen de bezoekers in hun sfeervolle nostalgisch inge richte huiskamer. Terwijl Gerard de drankjes serveert, zorgt Annie voor een driegangendiner met veelal zelfgemaakte producten. De zorg, de ongedwon gen sfeer en huiselijkheid maken de avond bijzonder. Iedere laatste zaterdag van de maand, drie gangen diner voor 27,50 per persoon inclusief drank jes en koffie of thee na. De komende maanden staat- het volgende op het menu: augustus wild, september vis, oktober vlees en november wild. Heeft u speciale wensen? Er is veel mogelijk in overleg. Reserveren, tel. 072- 5061358 te Egmond-Binnen. BAKKUM - In het Noordhollands Duinreservaat bij Bakkum wordt zondag 24 augustus de derde editie gehou den van het culturele evene ment Kunst en Koningsduin. Kunstenaars die in deze omgeving hun inspiratie vinden, presenteren langs een wandelroute in het duin gebied verschillende kunstvormen, waaronder poëzie, literatuur, muziek, theater, dans en een grote verscheidenheid aan beeldende kunst. Kunst en Koningsduin is een initiatief van PWN Waterleiding bedrijf Noord-Holland, Kunste naarscentrum Bergen en de Eerste Bergensche Boekhandel, opgezet om mensen op een andere manier kennis te laten maken met de dui nen. Er is een wandelroute uitgezet waarbij bezoekers niet alleen kun nen genieten van de natuur in het duingebied, maar ook kunnen erva ren dat kunst en natuur met elkaar verbonden zijn. Dat deze opzet - wandel en beleef nóg meer - aan slaat, blijkt uit het gegeven dat de voorgaande edities van het twee jaarlijkse evenement 1500 bezoe kers trokken. Ook dit jaar zijn kun stenaars van naam en faam bereid hun medewerking te verlenen aan het evenement. Deelnemende kunstenaars dit jaar zijn: Jabik Veenbaas, Elly de Waard (dichters), Mensje van Keulen, Koos Meinderts (schrijvers) Leine, Gesina Liedmeier, Bas Buissink, Fokko Mellema en de BOM (Boze Oude Mannen)-band (muziek), Bodies Anonymous (dans), Keetmeester Wim van Bokhorst (jeugdtheater), en Marit Dik, Helma Kuyper, Andreas Hetfeld, Linda Anneveld, Aijen Zwart en Willy Looyen (beel dende kunst). Kunst en Koningsduin'wordt gehouden in het Noordhollands Duinreservaat bij Bakkum, op de grens van de gemeenten Castricum en Bergen. De wandeling begint bij de parkeer plaats Noorderstraat, aan de Heereweg in Castricum. Daar is ook een boekje verkrijg baar met informatie over de deelne mende kunstenaars en het duinge bied. De kunstenaars geven van 11.00 tot 17.00 uur doorlopend optredens langs de wandelroute. Rond 17.30 uur wordt het evene ment afgesloten met een optreden van de BOM-band op het speelveld bij de entree. Informatie: www.kun- stenkoningsduin.nl Het informatieboekje over Kunst en Koningsduin is in de voorver koop verkrijgbaar bij het Kunstenaarscentrum Bergen en de Eerste Bergensche Boekhandel, res pectievelijk te vinden aan Plein 7 en de Oude Prinsweg 11 in Bergen. De toegang is gratis. De Oostenrijkse koetsierswagen uit 1876, getrokken door twee Haflingers, met Piet en Corry Kuin op de bok. Foto: Carolien Breed AKERSLOOT - Voor alweer de zeventiende keer werd de laat ste dag van de kermis van Akersloot gevierd met ringste ken voor paard en wagen. Dinsdag 5 augustus streden zestien combinaties, komende uit Noord-Holland, aan de Kerklaan voor eer en glorie. De paarden glommen, de wagens en het tuig waren gepoetst. De koetsiers en hun medepassagiers hadden zich zelf mooi uitgedost voor de kriti sche jury en het talrijk toegestroom de publiek. Organisator van het evenement, Henk Levering, is paardenman in hart en nieren. Hij heeft jarenlang veel met paarden gewerkt. ,,Ik kan echt genieten van het spectaculaire geluid van hoefge kletter op de straatklinkers. Dit jaar doen er veel tweespannen mee, wat een imposant gezicht is. De deelne mende combinaties moeten, ver deeld over vijf rondes, zoveel moge lijk ringen steken. Iedere ronde kan de 'steker' drie ringen vergaren. Dit moet wel in een flink draftem po gebeuren, anders worden er punten afgetrokken. Ook zijn er punten te behalen voor de mooiste en bestgaande combinatie." Veel trouwe deelnemers van het ringste ken kennen Henk van voorgaande jaren. Met oog voor de schoonheid van de goed onderhouden, soms authentieke wagens zorgt hij, dat de combinaties aan het begin van het parcours niet te snel aehter elkaar van start gaan. De oudste wagen dateert uit 1876. De originele Oostenrijkse koetsierwagen, met twee vlotte Haflingers ervoor, wordt bemand door Piet en Corry Kuin. Bij een aantal combinaties zijn zelfs het tuig en de leidsels nog origineel. De Friese paarden wekten veel indruk. De zwarte viervoeters den derden met wapperende manen langs het pubhek en leken soms bijna niet te houden. Elegant draaf de het paard Edwin van koetsier Nico Onneweer, die een prachtige Opperheimerpheaton trok uit 1882. Klein maar dapper waren de Shetlanders van Ellen en Sanja Spigt; deze combinatie was de beste bij het ringsteken. CASTRICUM - Op donderdag 14 augustus van 19.00 tot 20.00 uur presenteren Fred Timmer en Jan van Weelden op Radio Castricum 105 weer het jazzprogramma Just Jazz. Was vorige maand het pro gramma geheel gewijd aan Nederlandse en buitenlandse oude stijlorkesten, nu wordt het een pro gramma over de ontwikkeling van de big bands vanaf het begin tot de grote swing-era in de '40 en '50-er jaren. Wat te denken van Jimmy Lunceford, die al in 1934 scoorde in de Cotton Club. Nog veel bekender is natuurlijk de King of Swing Benny Goodman, beroemd gewor den door zijn Carnegie Hall Jazz Concert in 1938. Ook grootheden als Duke Ellington en Count Basie zullen zeker niet worden vergeten. Het programma op Castricum 105 is te beluisteren via FM 105.0 in de ether tot ver in de regio, FM 104.5 op de kabel in Bakkum en Castricum en FM 98.0 op de kabel in Akersloot, Limmen en op De Woude. CASTRICUM - De veelgevraag de GPS-cursus voor beginners is er nu ook op zondag 7 sep tember. Op zondag 24 augustus is er een vervolgcursus waarop men onder andere leert routes te maken en veel tips krijgt voor een optimaal gebruik van GPS voor buitenactiviteiten. Aanmelding voor alle cursussen via www.pwn.nl/activiteiten, 0900- 7966288 of 06-30400966. De cur susdag duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Niet iedereen heeft een goed oriëntatiegevoel en dat neemt ook nog af naarmate je ouder wordt. De angst om te verdwalen in een onbekend gebied neemt dan toe. Maar ook veel jongeren denken: 'Hoe kom je daar?' De oplossing is GPS. GPS staat voor Global Positioning System, een satelliet gestuurde navigatiesysteem. Je kunt ermee wandelen, fietsen, paardrij den, weet altijd waar je bent, waar je auto staat of camping ligt, kunt honderden prachtige routes in binnen- en buitenland volgen en spannend schat zoeken. Bezoekerscentrum De Hoep orga niseert maandelijks met veel succes de cursus Leren omgaan met GPS. De cursus wordt gegeven door een voormalige docent aardrijkskunde, met veertig jaar leservaring. Tijdens de cursus krijgen de cur sisten de beschikking over een GPS- ontvanger, waarmee uitgebreid geoefend wordt en maakt men een prachtige GPS-wandeling door het Noord-Hollands Duinreservaat. Als afronding is er een stukje schatzoe- ken met GPS in de omgeving van De Hoep. De GPS-cursus van het PWN. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17