Ron Zwerver in Bibliotheek Heiloo met 'De weg naar goud' Vrouw uit Heiloo van tas beroofd Atelier Madam Art Melkfabriek vertrekt uit Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Opofferingen, teleurstellingen, hoogtepunten, emoties Daders aangehouden in Heilooër bos Vrijdag 15 augustus wordt de laatste productielijn gesloten UITKIJKPOST 13 AUGUSTUS 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mait: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op maandag 18 augustus is voormalig ster volleyballer en winnaar van een olympische gouden medaille (Atlanta 1996) Ron Zwerver te gast in Bibliotheek Heiloo. Wat maakt het verschil tussen winnen en verliezen, tussen top en subtop, tussen goud en zilver? En waarom worden uitzonderlijk geta lenteerde sporters soms voorbijge streefd door minder begaafde atle ten? Voormalig stervolleyballer, en huidig assistent-coach van het Nederlands team, Ron Zwerver weet wat de doorslag geeft: doorzettings vermogen. De doorslaggevende fac tor voor het realiseren van doelen en het behalen van succes. Zowel in de topsport als in het (zaken)leven. En in tegenstelling tot talent, kun je er invloed op uitoefenen. Tijdens een inspirerende, zeer visuele pre sentatie laat Ron zien hoe dat werkt. Hij neemt u mee op zijn eigen route naar succes: van de kleine Bankras Sporthal in Amstelveen naar een gouden Olympische medaille in Atlanta. Een pad vol opofferingen, teleur stellingen, hoogtepunten en emoties dat leidt naar een voor Nederlandse begrippen ongekende piekprestatie. Vervolgens trekt Ron een parallel met zijn huidige carrière als volley- balcoach. Is hij in staat om zijn eigen spelers tot grote hoogten te stuwen? Welke weerstanden komt hij daarbij tegen? Hoe overwint hij die? En hoe kunt u profijt trekken van deze ervaringen. De presentatie van Ron Zwerver is een mix van interactie, passie, daadkracht, reflectie en spectaculair beeldmate riaal. Ron maakt u deelgenoot van zijn jacht naar een gouden medaille en geeft u praktische tips om door zettingsvermogen te vergroten. Aanvang en toegangskaarten Deze avond begint op 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Er zijn nog toegangskaarten beschikbaar a 7,50 (niet bibliotheekleden: 10,-) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072- 5330670 en e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Woensdag 6 augustus werden een 17-jarige jongen uit Alkmaar en een 17-jarige jon gen uit Langedijk rond 14.45 uur aangehouden in een bosper ceel. De twee hadden eerder op de Zanderslootweg een 60-jarige vrouw uit Heiloo van haar handtas beroofd. De vrouw fietste vanuit huis over de Zanderslootweg en werd aange sproken door een van de jongens. Deze wilde direct haar tas uit haar fietsmand grissen. De vrouw pro beerde dit te voorkomen, maar kwam door het duwen en trekken ten val. De jongens renden met de tas het bos in. Een getuige rende achter de jongens aan, maar raakte hen kwijt. Een andere getuige belde de politie. Een agent zag de twee verdachten over het NS-spoor lopen en in een naastgelegen bosperceel verdwijnen. Hij gaf dit door aan een motoragent. Deze kwam via het erf van een boerderij bij het bosperceel terecht en trof de verdachten daar aan in de bosjes. Zij werden door een politiebiker en de motoragent aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. 1 Foto: Carolien Breed Madeleine Freyée, De Overtoom 7b (GGZ terrein), Heiloo, tel. 06-51188301, www.madam-art.nl, e-mail: info@madam-art.nl. HEILOO - De zomercursussen, gegeven door kunstenares Madeleine Freyée in haar schitterende atelier met veel ruimte en lichtinval, waren al een succes. Vanaf woensdag 3 september start Madam Art met de vaste cursussen: etsen, speksteen en schilderen. Madeleine heeft de hoogste bevoegdheid om les te geven in Beeldende Vorming, behaald aan de Amsterdamse Hoge School voor Kunsten. Deze academie is een goede voorbereiding op het kunstenaarschap en is tevens een eerste graad lerarenopleiding. Zij heeft één jaar teken- en schilderles gegeven bij Crejat in Alkmaar. Daarnaast werkt ze al jaren als zelfstandig kunstenares. Vanaf 1 juli heeft ze het atelier op het GGZ terrein tot haar beschikking; hier is ruimte genoeg voor het geven van cursussen, work shops en uitjes en partijtjes met allerlei creatieve activiteiten. Het is ook een prachtige expositieruimte: op zaterdag 16 augustus kan iedereen van 12.00 tot 16.00 uur haar werk bewonderen. Madeleine zal met regelmaat ook andere kunstenaars de gelegenheid bieden, hun werk ten toon te stel len. Madeleine: „De vaste cursussen bij Madam Art bestaan elk uit tien les sen, de schoolvakanties vallen hier buiten. Het maximaal aantal deelne mers per cursus is tien personen, behalve bij de cursus speksteen (acht personen). Speksteen is zacht en daardoor makkelijk te bewerken. Het is een ideaal materiaal om te leren beeldhouwen. Bij de cursus etsen op zink leert men stapsgewijs deze ambachtelijke en oude techniek, die veel werd toegepast door de meesters uit de Gouden Eeuw. Leren op een andere manier te kijken en te werken is één van de basisingrediënten van de cur sus schilderen (met acrylverf) op doek. Ik leer mensen met acrylverf om te gaan en welke resultaten men hier mee kan bereiken. Iedere cursist heeft een stevige 'eigen' schildersezel tot zyn beschikking, waaraan staand gewerkt wordt. Na het maken'van een aantal schetsen komt het echte werk: het schilderen op doek. Ik vind het belangrijk, dat mensen werken aan een eigen ontwikkeling; soms moet men het aandurven om aangeleerde methodes los te laten. Op aanvraag kunnen er gastlessen door andere kunstenaars worden gegeven." Bovendien kan men bij Madam Art voor 'workshops op maat' terecht, zoals een kinderpartijtje. Het atelier is versierd met slingers en ballonnen, de kinderen worden getrakteerd op limonade en iets lekkers. Ze mogen vervolgens hun zelfgemaakte schilderijtjes mee naar huis nemen. Een ori gineel bedrijfsuitje of vrijgezellenfeestje (tot tien personen), waarbij de groep bijvoorbeeld gezamenlijk aan één schilderij werkt onder het genot van een wijntje en een hapje, behoort tevens tot de mogelijkheid. Vanaf oktober is er, bij voldoende belangstelling, iedere tweede zaterdagochtend van de maand de mogelijkheid om naaktmodel te tekenen. Madeleine: „Men kan zich hiervoor per keer inschrijven. Maar dat hoeft mensen er niet van te weerhouden om vaker te komen." Vervolg van voorpagina De heer Rodenburg werd als directeur opgevolgd door de heer Morshuis. De heer van Dortmont, al werkzaam bij de Melco, neemt in 1988 het stokje over. De huidige directeur, Femme de Boer, wachtte de niet te benijden taak, na het defi nitieve besluit in juli 2007, om de sluiting van Campina Heiloo tot een waardig einde te brengen. „In goede harmonie en met vertrouwen in elkaar zijn we het afgelopen jaar voor de 162 werknemers andere werkplekken gaan zoeken. Het valt voor hen niet mee, maar mede door hun vertrouwen en medewerking is het gelukt om voor 90 procent een passende oplossing te vinden." In aanwezigheid van enkele men sen 'van het eerste uur' en het hui dige productiepersoneel wordt vrij dag 15 augustus de laatste De bakstenen schoorsteen, verkozen tot monument, zal straks slechts een trotse herinnering zijn aan vijftig jaar melkverwerking in Heiloo. Foto: Carolien Breed productielijn gesloten. Na deze gedenkwaardige dag zal de enige activiteit op het terrein van Campina nog die van distributie zijn. Deze stopt op 21 september. Daarmee wordt een belangrijke periode in de Heilooër geschiedenis voorgoed afgesloten. De bakstenen schoorsteen, verkozen tot monu ment, zal een trotse herinnering zijn aan vijftig jaar melkverwerking in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5