Jaarmarkt Akersloot met 120 kramen Zondagopenstelling AH Limmen enorm succes Reiki - Bewustwording Innerlijke Rust Schrijversdebuut op zeventigste verjaardag Met Rabobank naar grote hoogte op Muziekfesti-CAL REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Dit keer een Avondmarkt op 29 augustus van 13.00 tot 21.00 uur Amak wandelt Expositie fotoclub Defa Afrikaanse klanken in de Corneliuskerk De laatste keer Een luchtig Slot Een lang gekoesterde wens wordt werkelijkheid Jaarmarkt Akersloot Iedere avond echte rock n roll muziek UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 200 LIMMEN - Vanaf 1 juni is Albert Heijn aan de Vuurbaak in Limmen ook iedere zondag van 16.00 tot 21.00 uur geopend. Ab Renes, franchisenemer van Albert Heijn Limmen: „Er wordt met de zondagopenstelling duidelijk aan een behoefte van de consument voldaan. De winkel wordt druk bezocht, het merendeel van de klanten die wij op zondag begroeten, woont niet in Limmen. Dit is mede te danken aan de gemakkelijke bereikbaarheid van de winkel en ruime parkeermogelijkheden. Naast klanten die op zondag hun 'last minute' inkopen doen, halen ook velen hun wekelijkse boodschappen op deze dag in huis. De klant heeft steeds vaker onregelmatige werktijden en kan hu toch boodschappen doen op een moment dat het hem past. De winkel is dusdanig goed bevoorraad, dat men om 19.00 uur geen lege schappen hoeft aan te treffen. De bonusaanbiedingen van de voorafgaande week gelden ook nog op zondag. Wij krijgen vaak de vraag, waarom wij op zondag pas om 16.00 uur open gaan. Normaal gesproken mogen winkels de gehele zondag geopend zijn, indien de gemeenteraad de woonplaats aan wijst als toeristisch gebied. Limmen is dit niet, volgens de gemeente Castricum, dus een ontheffing voor de gehele dag zat er voor Albert Heijn Limmen niet in. Daar wij alle doordeweekse dagen en zaterdag geopend zijn tot 21.00 uur, bestond wel de mogelijkheid om een ontheffing als 'avond winkel' te verkrijgen. Voor deze winkels geldt de restrictie, dat ze pas om 16.00 uur open mogen gaan. Vanaf de eerste zondagopenstelling op 1 juni blijkt, dat we hiermee in een behoefte van de consument voorzien. Het is een enorm succes!" Zie de speciale succesaanbieding de advertentie op pagina 10. LIMMEN - Op dinsdag 26 augustus, geeft Jeannette Stengs (Reiki Master) een lezing over Reiki van 20.00 tot 22.00 in Ons Huis Zuidkerkerlaan 23 te Limmen. Gedachtes zijn soms zo overduidelijk aanwezig zodat men geen moment van innerlijke rust en ontspanning meer in zichzelf kan ervaren. Bewustwording, innerlijke rust en zelfvertrouwen zijn één van de vele aspec ten die door Reiki versterkt worden. Reiki is een Japans woord dat universe le energie betekent. Door zichzelf dagelijks te behandelen en zich af te stem men op deze energie ontstaat er een ommekeer in je bewustzijn. Reiki ondersteunt ons onze levensproblemen op te lossen door ons weer te ver binden met ons aangeboren inzicht, onze eigen kracht. Genezen door Reiki betekent meer dan het kwijt raken van storende licha melijke kwalen: het betekent een warm, liefdevol contact opbouwen met je lichaam en geest, luisteren naar hun taal en ze te ondersteunen, in plaats van jezelf voorbij te lopen en je ziektesymptomen te negeren of te onder drukken. Er gaat minder energie verloren aan zorgen, twijfels en oude emo tionele reactiepatronen. Daarnaast kan deze universele energie ook aan anderen worden doorgegeven. Een Reiki cursus wordt gegeven op twee achtereen volgende dagen. Iedereen kan Reiki leren. De toegang is vrij en tijdens de lezing kan men een gratis kennismakingsbehandeling ontvangen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jeannette Stengs, lid van de Reiki Alliance, tel. 0251-657580 of 06-30016054 of www.reikiwww.reikicastricum.nl. AKERSLOOT - Op zondag 24 augustus organiseert Amak weer een wandeling. De wandeling is de Eilands pol dertocht van dorp tot dorp in de Rijp en is 15 kilometer. We ver trekken om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen is wel kom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Gock Snijder, tel. 0251-313956. EGMOND - Tot 30 september exposeert fotoclub DEFA (De Egmondse Foto Amateur) met circa zstig foto's van Egmond en omgeving in de Prins Hendrikstichting, Voorstraat 41 De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. LIMMEN - Op zaterdagavond 23 augustus om 19.00 uur zal het Jambo-koor uit west Friesland te gast zijn in de Corneliuskerk van Limmen. Het koor bestaat uit tachtig enthousiaste zangers en drummers. In het kader van het muziekfesti-CAL en het onder steunen van het onderwijsproject van de WOL in Burkina Faso zal het koor de zaterdagavondviering opluisteren. Muziek staat 22, 23 en 24 augustus centraal in Limmen. Dus ook de kerk doet swingend mee. Als je meer wilt weten over de Corneliuskerk in Limmen bezoek dan de website: www.corneliuskerk-limmen.nl. De website is helemaal bijgewerkt en actueel. EGMOND - Schrijfster en dichte res Ina Eilander uit Hoogwoud zal op zondag 24 augustus de laatste meditatieve avond van dit seizoen met als thema Schatgraven ver zorgen in de Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Zij draagt voor uit haar gedicht enbundel Vol van Gevoel en brengt enkele Westfriese 'roime' ten gehore uit haar programma D'r op of. Ook leest ze gedichten van Nel Benschop en Hans Bouwma voor. Met muzikale omlijsting. Bloemarrangement: Ans Zwart. Aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 is de Slotkapel geo pend. De toegang is gratis. en cd's. De hore.ca zal vanzelfspre kend inspelen op deze markt en door middel van gezellige terrassen en levende muziek bijdragen tot een gezellige sfeer deze avond. Voor de kinderen worden er springkussens geplaatst waar zij gratis gebruik van kunnen maken. Op het Wilhelminaplein is een grote tent geplaatst waar iedere avond echte rock 'n roll muziek door een groot aantal bands ten gehore wordt gebracht. De entree op de markt en in de muziektent is als vanouds geheel gratis. Er zijn nog enkele kramen beschikbaar, inlich tingen bij Henk Levering, tel. 0251- 312866. LIMMEN - Het schrijversdebuut van Agnes Henneman- Zwanenburg is een verhaal op zich. Het manuscript voor dit boek werd na 30 jaar op zolder door haar dochter ontdekt, waarna een fantastische moge lijkheid zich voordeed. Het uit gegeven boek van haar moeder als cadeau voor haar aanstaan de zeventigste verjaardag. Een stille wens van Agnes wordt werkelijkheid. Verhalen vertellen zat er bij Agnes al vroeg in. Als oudste van een kruide niersfamilie met 11 kinderen, ver telde zij zelf verzonnen verhalen aan haar broertjes en zusjes. Jaren later vertelde ze deze verhalen met veel plezier aan haar eigen kinderen en kleinkinderen. Zo'n dertig jaar gele den besloot ze haar verhalen uit te werken en op papier te zetten. Door het drukke gezinsleven belandde het manuscript op de achtergrond. Tot het moment dat haar dochter Marjolein Lenselink begin dit jaar, tot haar verassing het verhaal op zolder tegenkomt. Ze is meteen gepakt door het boek en besluit met haar zus en twee broers alsnog een uitgever te vinden voor het verhaal. Die vinden ze uiteinde lijk in Boekscout.nl die het verhaal graag wilde uitgeven. Jan, Wim, en de Tralowies gaat over avonturen beleven. Met een raket de ruimte in, Vreemde planeten bezoeken. Wonderlijke onderaardse wezentjes aantreffen. Jan en Wim overkomt het. Op een middag verlaten ze hun huis. In het bos treffen ze een vreemdsoortige boom aan. Een boom met een gat ernaast ze komen terecht bij een heel vreemd volkje. Ze doen daar een ontdekking. En met die ontdekking vliegen ze de ruimte in. Een heel vreemd mannet je vergezelt hen daarbij. Alle drie staan ze doodsangsten uit. Het kinderboek Jan, Wim en de Tralowies is eindelijk in boekvorm te bestellen via Boekscout.nl en ver krijgbaar bij de erkende boekhan del. LIMMEN - Van vrijdag 22 tot en met zondag 24 augustus is het feest in Limmen, dan vindt daar de eerste editie plaats van het Muziekfesti-CAL. Eén van de attracties op zaterdagmiddag (de kindermiddag) is deze Rabobank Vertical Bike. De bedoeling is dat deelnemers hun hoogtevrees overwinnen en zo snel mogelijk naar de top fietsen op 12 meter hoogte! Kijk voor meer over informatie dit evenenement op www.stichtinglimbon.nl. AKERSLOOT - Het was de laat ste jaren wat tobben met de bezetting van de nachtmarkt. Daarom heeft de organisatie dit jaar gekozen voor een jaar markt die begint om 13.00 uur en zal duren tot 21.00 uur. Wellicht door de huidige econo mische recessie is het aantal markt kramen dit jaar ongekend hoog en zullen op vrijdag 29 augustus de bezoekers van de nachtmarkt maar liefst 120 gevulde kramen aantref fen waar zijn hun spulletjes kunnen kopen. Van T-shirts tot suikerbrood, van speelgoed tot overhemd, bijna alles is verkrijgbaar op deze gezelli ge nachtmarkt. Vanaf 13.00 uur kan men terecht in het oude centrum van Akersloot, struinen langs de sfeervol verlichte kramen. Oude bekenden ontmoeten, hier en daar een teutje, loerend naar de koopjes van de markt. Naast de reguliere handel heeft de organisa tie 15 kramen naar de markt gehaald die gevuld zijn met platen Met het uitgeven van Jan, Wim en de Tralowies wordt een stil gekoesterde wens werkelijkheid. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21