Zomeravondwandelingen op de Bleek Kunstwerk basisschool De windhoek onthuld Zomeravondconcert in Dorpskerk Opnieuw forse subsidie op zonneboilers Kinderworkshop waterproefjes REGIO 's Middags lieten alle groepen hun dansen aan de ouders zien Gemeente Alkmaar, MRA en Besseling Installatie houden weer 'Actie Zonnesteek' Inwoners kunnen zich tijdens de energiemarkt inschrijven o AUGUSTUS 200 Het muurbeeld werd onthuld door de kunstenaar, samen met Maaike Kuijper en de kleinzoon van Huug Zentveld. Aangeleverde foto ÉGMOND - Woensdag 27 augustus is alweer de laatste IVN zomeravondwandeling over de Westert en de Bleek. De IVN gidsen Cocky van Engen en Peter Lassooy gaan weer met u zwerven door het duingebied van de PWN. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang door de mens in gebruik geweest. Voor het weiden van vee, voor landbouw, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'zeedorpen' landschap. Door een juist beheer zorgt PWN er voor dat deze waardevolle^ restan ten van menselijke activiteiten in stand blijven. De gidsen vertellen u over de flora en fauna maar ook over het ontstaan van het duinland schap en het beheer. Door het natte weer van de laat ste tijd valt er van nog veel wilde bloemen te genieten, maar zal het accent liggen op de vele bessen die de duinen hebben te bieden voor onze vogels. Wellicht ontmoeten we de eerste grote parasolzwammen. Er is veel aandacht voor het land schap en de rijke cultuurhistorie van de Egmonden. Er kunnen maximaal twaalf men sen mee, dus aanmelden is noodza kelijk. Tel. 06-55370787. Het ver trekpunt is het PWN parkeerteer- rein aan de Middenweg bij Egmond- Binnen om 19.00 uur. De wandeling duurt ruim twee uur. Er wordt een bijdrage.gevraagd van twee euro. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuw enlang door de mens in gebruik geweest Foto: Peter Lassooy EGMOND - Maandagmorgen 18 augustus om 08.30 uur werd het beeld van Huug Zentveld onthuld, dat hij maakte ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan basisschool. De Windhoek. Het muurbeeld, een moeder met twee kinderen, werd onthuld door de kunstenaar, samen met Maaike Kuijper (de oudste leerling van de school) en de kleinzoon en naamge noot van Huug Zentveld. Naast het kunstwerk werd ook nog schoöl- pleinmateriaal aangeboden, zoals een niéuw afdekzéil voor de zand bak en nieuwe speeltoestellen. Het initiatief voor het beeld en de nieu we speeltoestellen kwam van Carlo Swart, lid van de commissie 'Opknappen Schoolplein': Carlo: „Dit alles is mogelijk gemaakt door de vele donaties van ondernemers uit het dorp, die ik via deze weg wil bedanken." Vroni Kleverlaan, directeur op basisschool De Windhoek: „De kin deren hebben de verdere dag gewerkt met stichting Dans in School uit Amsterdam. Het thema was 'Licht uit, spot aan', 's Middags lieten alle groepen in De Schulp hun dansen aan de ouders zien, die weer in grote getale aanwezig waren. Het is een dag om met plezier op terug te kijken." REGIO - Voor de vijfde keer organiseert de gemeente Alkmaar samen met de gemeen ten vallend onder de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) en Besseling Installatie Actie Zonnesteek'. De actie gaat zaterdag 23 augustus van start. Met een forse subsidie kunnen zonneboilers en zonnepanelen worden aangeschaft. De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heüoo, Schermer en Graft- De Rijp hebben samen met de provincie Noord Holland een kli maatovereenkomst getekend om duurzame energie te stimuleren. Dit houdt in dat er 575,- subsidie gegeven wordt voor een zonneboi ler en 1,- per Wattpiek voor zon nepanelen. De gemeente Alkmaar doet hier zelfs nog een schepje bovenop en geeft op zonnepanelen tweeënhalf keer zoveel subsidie. Dat betekent voor een 'gemiddeld' zonnepanelen systeem van 550 Wattpiek, met een CASTRICUM - Op maandag 25 augustus zal Elina Keizer uit Alkmaar een zomeravondcon cert verzorgen in de Dorpskerk te Castricum. Elina Keijzer studeerde blok fluit, orgel en kerkmuziek aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Later studeerde zij nog koordirec tie aan het conservatorium te Alkmaar. Zij is werkzaam als cantor organist bij de Doopsgezinde gemeente in Zaandam en geeft blokfluit- en orgelles bij kunsten centrum Triade in Den Helder. Zij geeft regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Elina Keizer zal zowel het kabinetorgel als de blokfluit bespelen. Er staan werken van onder andere Telemann, Böhm en Marais op het programma. U vindt de Dorpskerk aan het Kerkpad 1 te Castricum. Aanvangstijd: 20.00 uur. Kaartverkoop voorafgaande aan het concert in de kerk. Toegangsprijs is 5,-. aanschafwaarde van ongeveer 3.100,-, een bedrag van 1.375,- subsidie. Het subsidiebudget is beperkt. Zo is er binnen Alkmaar ruimte voor vijftig zonne-energiesystemen, de gemeenten Heiloo, Bergen, Castricum, Schermer en Graft-De Rijp zitten daar iets onder. Inwoners kunnen zich tijdens de energiemarkt op 23 augustus inschrijven op de aanbiedingen. 'Actie Zonnesteek' begint zaterdag 23 augustus op de Energiemarkt bij Besseling Installatie, Havinghastraat 22 in Alkmaar. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn geïnteres seerden daar welkom om in te teke nen. CASTRICUM - Op de woensdag 27 augustus en 17 september kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar onder begeleiding allerlei verschillende proefjes doen met water in bezoekers centrum De Hoep. Bijvoorbeeld een zuurtest, water zuiveren, eieren laten zweven in water en nog veel meer. Deze kin derworkshop is van 14.00 tot 15.00 uur en kost 2,50 per kind. Aanmelden via www.pwn.nl/activitei- ten of 0900-7966288 (dinsdag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur). Bezoekerscentrum de Hoep is te vinden aan de Zeeweg te Castricum. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen allerlei verschillende proefles doen met water in bezoe- TT Aangeleverde foto kerscentrum De Hoep.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23