Ontdek je talent bij de Muziek- en dansschool Fysiotherapie Waal en Munk Franse 'boule' in Ypestein H E I L O O 5 Diverse inlooplessen voor basisschoolkinderen Herdenking Roermond Busreis ANBO en KBO Medio juni zal 'Het betoverende waterorgel' worden uitgevoerd Gezelligheid, enthousiaste deelnemers en een groep die stapje voor stapje groeit Een af en toe verbeten gezicht als een bal werd gekaatst UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 2008 in deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of.per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Veteranen en andere belangstellenden worden er op attent gemaakt dat de jaarlijkse Nationale Herdenking gesneuvel de militairen in het Stadspark Hattem te Roermond, dit jaar niet op 7 september, maar op 6 sep tember wordt gehouden. Vanuit Heiloo vertrekt 's morgens om 08 30 uur een trein die om 11.02 uur in Roermond aankomt. Van daar uit rijden gratis pendelbus sen naar het monument waar ook dit jaar ongeveer 20000 mensen worden verwacht. HEILOO - De activiteitencommis sie van ANBO en KBO houdt op 9 oktober een busreis naar Drente. Na een rondrit kunt u aanschuiven voor een driegangendiner, 's Middags bezoekt het gezelschap een bedrijf waar advocaat in diverse smaken wordt gemaakt en tevens gelegenheid is tot proeven. De verkoop van de plaatsen is op 18 september vanaf 12.00 uur in 't Trefpunt. De prijs is 40,50 per persoon. Vertrek is op donderdag 9 oktober vanaf het Trefpunt en het gezelschap wordt om circa 18.30 uur terug verwacht. Foto: Mario Sacksioni Fysiotherapie Waal: tel. 072-5331266, www.fysiotherapiewaal.nl, fysiotherapiewaal@xs4all.nl, Fysiotherapie Munk: tel. 072-5321262, www.stromend.nl. HEILOO - Vanaf maandag 25 augustus is de praktijk van Fysiotherapie Waal verhuisd van de Kennemerstraatweg naar de nieuwe behuizing in Gezondheidscentrum De Strandwal op het GGZ terrein. Met grotere behan delruimtes, twee grote oefenzalen met nieuwe fitnessapparatuur voor gerichte training onder deskundige begeleiding, meer licht en meer par keergelegenheid. De praktijk van Waal aan de Vuurbaak in Limmen blijft gewoon gehandhaafd. Een welkome aanvulling op het zeer uitgebreide aan bod aan therapieën van Fysiotherapie Waal is het samenwerkingsverband met kinderfysiotherapeut Elbert Munk- Zijn praktijk in Mariënstein, bekend onder de naam 'Stromend' verhuist eveneens naar De Strandwal 20. Fysiotherapie Waal bestaat bijna zeventig jaar; vanaf 1 januari 1997 in de huidige maatschapvorm. Fysiotherapeuten Frank Stapersma, Elly Schuijt, Frans Tauber, Marja Meijer, Rocco Kuijper en Bor-Jan van den Bergh zijn gespecialiseerd in manuele therapie en/of bekkentherapie. Dit laatste biedt hulp bij klachten van het bekken voor en na een zwangerschap of na een trauma. Bij problemen zoals incontinentie, obstipatie, prostaatklachten of voor kinderen met een plasprobleem biedt bekkenfysiotherapie verbetering. De nieuwe locatie biedt mogelijkheden om naast de één op één zorg ook in begeleide (kleine) groepen te oefenen. Naast de al bestaande 'Bekkengroep' wordt een 'Ruggroep' en een 'COPD groep' (voor mensen met een longaan doening) opgestart. Deelname aan deze groepen wordt vergoed door de zorgverzekeraar. Aanstaande moeders kunnen zich vanaf oktober inschrij ven voor 'Zwangerfit', een zwangerschapscursus waarbij men door middel van fitness en overige oefeningen op een verantwoorde manier zo lang mogelijk fit blijft. Daarnaast komt er een aparte zwangerschapscursus voor de begeleiding naar de bevalling. Als mensen met medische klachten onder begeleiding van een fysiotherapeut verantwoord willen bewegen, kan men zich aanmelden voor 'Medische Fitness'. Binnenkort start ook het bewe gingsprogramma voor diabetes. Fysiotherapeut Elbert Munk is gespeciali seerd in kinderfysiotherapie en heeft jarenlange ervaring in de kinderrevaii- datie. In 2004 nam hij de praktijk 'Stromend' in Mariënstein over. Hij richt zich op de behandeling van zuigelingen, peuters, kleuters en jongeren tot 18 jaar, die in hun dagelijks functioneren belemmerd worden door uiteenlo pende oorzaken. Verschillende therapieën worden toegepast om te werken aan verbetering van het ontwikkelingsproces. Zoals 'Vroegbehandeling', waarbij te vroeg geboren baby's met een te lage of een te hoge spierspan ning worden behandeld. Dit kan ook thuis plaatsvinden. Bij zuigelingen met een voorkeurshouding (bijvoorbeeld huilbaby's) werkt hij al ëen aantal jaren samen met manueel therapeute Elly Schuijt. Voor peuters en kleuters met ontwikkelingsproblemen, schoolkinderen met problemen in bewegen en schrijven en kinderen met zintuiglijke verwerkingsproblemen zijn ver schillende behandelingsvormen van kinderfysiotherapie mogelijk. Daarnaast is groepstherapie (in kleine groepen) voor kinderen met moto rieke problemen nu mogelijk in één van de oefenzalen van de nieuwe prak tijk. Ook zal binnenkort gestart worden met groepstrainingen voor kinderen met gewichtsproblemen. Door het samenwerkingsverband met Maatschap Waal is kinderfysiotherapie nu ook mogelijk op de vestiging in Limmen. HEILOO - De zomervakantie is voorbij en onder het motto: 'Kom langs, en ontdek je Talent'! worden in de weken vanaf 25 augustus tot en met 13 september speciaal voor kinde ren van de basisschool diverse inlooplessen voor muziek en dans georganiseerd bij Muziek- en Dansschool Heiloo. De inlooplessen voor Kleuterdans voor kinderen van. 4 en 5 jaar (groep 1 en 2) zijn op woensdag middag. De inlooplessen voor Kinderballet voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar (groep 3 tot en met 8) zijn op maandag vanaf 16.00 uur. Deze lessen worden gekenmerkt door klassieke danselementen. Voor kinderen van 7 tot en met 9 jaar is op woensdagmiddag een inlooples Kinderdans. Deze les heeft als ken merk dat dansstijlen en technieken uit de gehele wereld aan bod komen. Naast de wekelijkse lessen en diverse presentaties zullen alle dansgroepen dit schooljaar zich voorbereiden op de voorstelling van het sprookje 'Het betoverende Waterorgel'. Medio juni 2009 zal dit sprookje worden uitgevoerd. Alle danslessen vinden plaats in de dans studio aan Mariënstein 178a te Heiloo. De inlooplessen voor 'Spelenderwijs Muziek' voor kinde ren van 6 tot en met 8 jaar vinden plaats op woensdag- en donderdag middag. Deze algemene muziekcursus is bedoeld voor kinderen die nog niet weten welk instrument zij zullen kiezen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan zingen, bewegen en muziek beluisteren en beleven. De lessen Spelenderwijs Muziek vinden plaats in de Muziek- en dansschool Heiloo aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie: info@muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. HEILOO - Zondag ging om 14.00 uur op de jeu de boules- baan in Ypestein een heus pétanque toernooi van start. Deze middag was, net als de vori ge erg geslaagde edities, georgani seerd door Jacques van Linden en Aad de Gier. Buienradar had geluk kig een droge middag voorspeld, en dat klopte want er scheen een lek ker, bijna Frans zonnetje. Naast vol wassenen namen ook kinderen deel op hun eigen baan. En daar zaten talentjes tussen! Hoewel de uitste kende wijn en rosé met smaak gedronken werden, ging het toch ook echt om het spel. Een af en toe verbeten gezicht als een bal werd gekaatst of als andere spelers beter lagen, maar vooral een gevoel van zomervakantie kenmerkte deze mid dag. Organisator Jacques keek tevre den rond, hoewel hij zelf niet speel de om alle deelnemers van hapjes en drankjes te voorzien. ,,Net als de motortoertocht in het voorjaar, daar doe je het voor. Gezelligheid, enthousiaste deelnemers en een groep die stapje voor stapje groeit. Oranjebal is ook klein begonnen, dus wie weet waar we eindigen", lacht hij. En die lach was terecht, want pre cies na het schoonpoetsen en opbergen van de stalen ballen, het laatste glaasje wijn en hapje, kwa men de eerste spetters. Komend voorjaar staat de volgende Pétanque d'Ype op de agenda. 'Maar dit was nazomeren pur sang! Een af en toe verbeten gezicht als een bal werd gekaatst of als andere spelers beter lagen, maar voor al een gevoel van zomervakantie kenmerkte deze middag. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5