Heiloocontact 13 Belangrijke nummers Je nieren. Van levensbelang. NIERSTICHTI nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afval en milieu Evenementen GEEFT TOEKOMST. Giro 88.000 www.nierstichting.nl UITKIJKPOST 2 7 AUGUSTUS 200 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Evenementen De burgemeester heeft op grond van arti kel 2.2.2. van de APV vergunningen ver leend voor de volgende evenementen: Het houden van het benefietfestival Dolfinn Rocks op zaterdag 23 augusus 2008 tussen 12.00 en 22.00 uur op het Looplein. Verzonden op 20 augustus 2008. Het houden van een speelgoedmarkt waar kinderen hun eigen niet meer gebruikte speelgoed verkopen, op- zaterdag 6 september op het Stationsplein en de Stationsweg oost zijde van 10.00 tot 16.00 uur. Tevens zullen er enige andere kinderattracties opgesteld worden. Hierbij worden beide wegen afgesloten voor het ver keer. Verzonden op 21 augustus 2008. Het houden van een hardloopwedstrijd waarbij een deel van het parcours over de openbare weg loopt en het grootste deel van het parcours door het recrea tiegebied Noorderneg gaat, op zondag 7 september, vanaf 14.00 uur. Start en finish zijn op het terrein van atletiekver eniging Trias aan Het Maalwater. Gedurende de wedstrijd zal de Omloop vanaf de Dors tot Klein Varnebroek afgesloten zijn voor het verkeer. Verzonden op 21 augustus 2008. Bezwaar Indien u het niet eens bent met een van deze vergunningen of markten dan kunt u hiertegen, binnen zes weken na de dag waarop de vergunning is ver zonden, een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de burgemeester van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ontheffing geluidsnormen horeca Het college van burgemeester en wet houders heeft kennisgenomen van de volgende melding van een horecagele genheid dat er gebruik gemaakt gaat worden van één van de 7 jaarlijkse ontheffingen voor het overschrijden van de toegestane geluidsniveaus, die iedere ondernemer met een drank- en horecavergunning op grond van de APV Heiloo heeft: - Café La Strada, Kennemerstraatweg 215 voor een concert op 23 augustus 2008 (ontvangen 9 augustus 2008). Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 68. Milieuvriendelijk nazomeren De zomervakantie zit er voor de meeste mensen weer op. En dan na de vakan tie: hét huis schilderen, opruimen of juist nieuwe dingen aanschaffen. Maar hoe zit het ook alweer met bijvoorbeeld oud papier, verfresten of die oude televisie? En wat zijn de mogelijkheden voor milieuvriendelijke tuinverlichting? Alle tips hierover leest u in dit artikel. Oud papier Op verschillende plaatsen staat in onze gemeente een aantal onder grondse en/of bovengrondse contai ners voor papier. Papier dat gescheurd kan worden, zoals kartonnen verpak kingen, reclamefolders (zonder het plastic), het wc rolletje en de eierdoos, mag bij het oud papier. Een complete lijst treft u aan op www.vrom.nl onder de rubriek afval. De lijst staat ook op uw afvalkalénder 2008 van de gemeente Heiloo. Let op: Frisdranken- en melkverpakkin- gen horen NIET bij het oud papier. Opruimen Met hernieuwde energie gaan we het huis opruimen. De klerenkast wordt geïnspecteerd en de schuur opge ruimd. Daar treft u van alles aan dat weg mag. Maar hoe komt u van deze spullen af? Textiel: gedragen kleren en schoenen kunnen in de ondergrondse en/of bovengrondse containers voor kleding. Op de afvalkalender vindt u de locaties waar u uw textiel kwijt kunt. Elektr(on)ische apparaten en verlich- tingsapparatuur: oude elektr(on)ische apparaten en verlichtingsapparatuur, die nog op zolder, in de schuur of garage staan kunnen ingeleverd wor den op de afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Bij aankoop van een nieu we koelkast, wasmachine, computer, spaarlamp of tl-buis neemt de leveran cier het oude exemplaar weer in. Voor kleine elektr(on)ische apparaten, zoals een elektrische tandenborstel of scheerapparaat, geldt hetzelfde als voor grote apparaten. Kringloopwinkels nemen graag kleding in goede staat en nog werkende elektr(on)ische apparaten in ontvangst. Ook zou u deze op Marktplaats of via een advertentie in een supermarkt aan kunnen bieden. Verven Nog gauw even een kastje verven, maar wat doen we met de rest van de verf, de kwasten, en de kwastenreiniger? Restanten van verf dienen altijd naar de afvalbrengplaats te worden gebrachthet is klein chemisch afval (KCA). KCA is huishoudelijk afval waar chemische stoffen in zitten, die scha delijk zijn voor de gezondheid en voor het milieu. Het afval bevat bijvoorbeeld lood, kwik, cadmium, chroom of organi sche oplosmiddelen. Deze stoffen ver oorzaken bij verbranding luchtvervui ling en bij storting vervuilen ze het grondwater. Daarom worden ze apart ingezameld. Het schoonmaken van kwasten kan met water of met kwastenreiniger, afhankelijk van het type verf dat gebruikt is. Terpentine, kwastenreiniger of thinner is ook KCA. Een complete lijst staat op www.vrom.nl rubriek via afval naar klein chemisch afval. Kwasten die gebruikt zijn voor verven op waterbasis kunnen met water schoongemaakt worden. Zorg vóór het schoonmaken dat de meeste verf uit de kwast is door de kwast leeg te verven op een stuk krant. Deze krant kan n de grijze container. Milieuvriendelijke sfeerverlichting voor de tuin Bent u toe aan andere verlichting in uw tuin? En denkt u aan energiezuinige verlichting? Kijk dan eens bij LED ver lichting of lampjes op zonne-energie. Gebruik voor buitenlampen zo veel mogelijk spaarlampen. Wist u dat een gloeilamp van 60 watt even veel licht geeft als een spaarlamp van 15 watt? Meer informatie staat op www.milieucentraal.nl. Meer informatie Voor vragen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), Betty Verbeek, tel. 072-548 84 52 of e-mail bverbeek@alkmaar.nl. Bezoek ook eens onze website voor handige achtergrondinformatie en tips op milieugebied, www.mra.nu via digitale balie naar inwonersloket, afval. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13