Succesvolle derde editie Kunst Koningsduin Rock 'n Roll Street in Akersloot met Jaarmarkt, Solexrace en Oldtimerfestival CORSO Muziekfesti-CAL trekt hoofdzakelijk Limmers regio 17 BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 28 aug t/m 3 sept 2008 "Mamma Mia!" "Dialogue avec mon Jardinier" "Kung Fu Panda" (ML) "De Brief voor de Koning" "Wall E" (NL) Duizenden bezoekers trekken naar Noordhollands dorp Het gehele weekend is het festijn gratis toegankelijk 27 AUGUSTUS 2008 m%gHm ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 19.00 21.30 our zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - Vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 augustus wordt in Akersloot het jaarlijkse Rock 'n Roll Street georganiseerd. Dit drie daagse grootste rock 'n roll festijn van Noord-Holland trekt jaarlijks duizenden bezoekers. De combinatie van verschillende evenementen zoals jaarmarkt, Solexrace en oldtimerfestival met het rock 'n roll gebeuren staat al een groot aantal jaren als een huis. Vrijdag 29 augustus gaat dit festival van start met een grote jaarmarkt. Naast de jaarmarkt is er natuurlijk veel rock 'n roll muziek, zowel in de grote tent op het plein als in cafe de Vriendschap. Deze avond staan de volgende formaties op het podium, uit Italië komen de jongens van de Hellcats, een driemansformatie die op alle grote rock 'n roll festivals van Europa speelt. Verder spelen deze avond The Hi- Tombs uit Limburg en de Noordhollandse topformatie El Rio Trio. Op zaterdag 30 augustus wordt vanaf 18.00 uur de traditio nele Solexrace van Akersloot gehou den, brullende Solexen, dampende benzineluchten, lange leren jassen, pothelmpjes en gele klompen dat is de outfit die deze avond zal over heersen. De strijd om het officiële Europese kampioenschap zal los branden, waarbij in verschillende klassen wordt gestart. Ook deze BAKKUM - Jonge zangers die zichzelf op gitaar begeleiden, schrijvers die voorlezen uit eigen werk en bijzondere kunstobjecten, allemaal te bewonderen langs een verras sende wandelroute door het fraaie duingebied bij Bakkum. Op zondag 24 augustus vond in de duinen bij Bakkum de derde edi tie plaats van Kunst Koningsduin. Het evenement is bedoeld om bezoekers op een andere wijze dan gebruikelijk kennis te laten met het fraaie duingebied. Om 11.00 uur 's morgens waren de eerste honderd bezoekers present bij de officiële opening van het evenement door zowel de burgemeester van Castricum, mevrouw Emmens-Knol, als de wethouder van Bergen, de heer Plomp, Na in de juiste sfeer gebracht te zijn door een als koning Willem II verklede verhalenverteller Wim van Bokhorst, ging de wande ling die in totaal zo'n twee uur zou duren, van start. De route, die voerde door het schitterende natuurgebied met mooie bossen, mysterieuze velden, idyllische poeltjes en meertjes, was op een twaalftal plaatsen het decor van allerlei kunstvormen. Beeldend kunstenars Willy Looyen verleidde passanten tot interactieve samen werking en theatervormgever Linda Anneveld verraste de bezoekers met haar grote vogelfiguren die hele maal thuis waren in het duingebied. Na de tot nadenken stemmende objecten van beeldend kunstenaar Helma Kuyper verfriste zangeres en songwriter Leine het publiek met een aantal van haar swingende lied jes. Na musicienne Geesje Liedmeier op onder andere een zin gende zaag, ging het verder langs een aantal objecten die pas later in de middag tot leven zouden komen, waarna diep in het bos Marit Dik een aantal grote en ontwapenende schilderingen tentoonstelde. Een stuk verderop kon in hetzelf de bos genoten worden van een ver rassende compositie door compo nist en muzikant Bastiaan Buissink. Tot slot van de wandeling was daar nog een aantal schrijvers zoals Jabik Veenbaas, Elly de Waard, Mensje van Keulen en Koos Meinderts die tot groot plezier van het pubhek, voordroegen uit eigen werk. Terug op het beginpunt bleek inmiddels de nog jonge liedjes schrijver en gitarist Fokko MeUema, als eerste kunstenaar langs de route, nu toch ook te zijn gearri veerd. Hij boeide oud en vooral jong met zijn vrolijke teksten en gepassi oneerde gitaarspel. Al met al een zinnenprikkelende dag met kunst van niveau in een natuurgebied van ongekend grote schoonheid. PWN bereikte met dit evenement precies wat het wilde: getuige de vele opmerkingen van de wandelaars, is met name de schoon heid van het gebied vrijwel niemand ontgaan. Brullende Solexen, dampende benzineluchten, lange leren jassen, pothelmpjes en gele klompen, dat is de outfit die deze avond zal overheersen. Aangeleverde foto avond volop live rock 'n roh muziek in de feesttent en café de Vriendschap met bands als Eightball Boppers, Big Caz 4 Bobs en The Hellcats. De aanvang van de Solexrace is om 18.00 uur maar daarvoor is al veel te zien en te beleven bij de keu ring en de indeling van de Solexen wat 's middags al van start gaat. Zondag 31 augustus staat in het teken van de oldtimers, ruim 150 oldtimers komen jaarlijks naar Akersloot met daarbij prachtige glimmende Amerikaanse wagens. Ook veel Europese oldtimers en daarnaast komen de jongens van The Crazy Rockers, een vereniging van oude motoren ook weer naar dit festival met ruim honderd, vooral race motoren zoals BSA en Norton. Ook op deze zondag volop muziek met The Surphonics, Trash Hombres en '57 Eairlane. Het oldti mer festival gaat om 13.00 uur van start. Het gehele weekend is gratis toegankelijk. Voor de kinderen volop plezier op de springkussen die door de organisatie zijn neer gezet. Inlichtingen omtrent dit festi- Het publiek werd in de juiste sfeer gebracht door verhalenvertel- val bij H. Levering, tel. 0251- Ier Wim van Bokhorst. Foto: Mario Sacksioni 312866 of tel. 06-5138733.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15