Kunst en kaarslicht in het maïsveld Plusactiviteiten op Uitmarkt en Open Dag Muziek in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef Muziekfesti-CAL trekt vooral Limmers REGIO 17 POLITIEBERICHTEN Bloedproef na drugsgebruik INGEZONDEN MEDEDELING De akoestiek van de Slotkapel wordt alom geroemd De concertserie is al jaren een succes Bijzonder geslaagd en vlekkeloos verlopen festijn Scouting Limmen heeft plaats voor nieuwe leden Collecte KWF Kankerbestrijding Avondmarkt met 120 kramen in Akersloot UITKIJKPOST 27 AUGUSTUS 200 SCHERMERHORN - Zorgboerderij De Schermer in Schermerhorn bestaat tien jaar. Naast het opzetten van deze zorgboerderij werden schuren ver huurd aan kunstenaars, muzikanten en theatermakers. Nu blijkt deze combi natie van boerenbedrijf, zorginstelling en de aanwezigheid van kunstenaars een vruchtbare bodem te zijn voor alles wat mooi is. Zowel in menselijk opzicht als in kunstzinnig opzicht wordt dagelijks 'mooi' werk verricht. Het maïs was de aanleiding voor een groots opgezette beeldententoon stelling. Een week lang werd met machetes het maïs weggekapt om een pad aan te leggen en er beelden langs te zetten. Boeren, cliënten van de zorg boerderij en kunstenaars werkten een week lang samen om het maïsveld om te toveren tot een openlucht museum a la Insel Hombroich. Tot en met zondag 31 augustus kan iedereen genieten van dit kunstspek takel in het maïsveld van boerderij de Schermer, waar ook de ateliers van de kunstenaars te bezichtigen zijn. Op donderdag 28 en vrijdag 29 augustus lichtjesavond tot 23.00 uur. Op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 13.30 en 15.30 uur zijn er kindervoorstellingen in de Sprookjeswoonwagen van Roos Kanis, voor kinderen van 3 tot 7 en 7 tot 10 jaar. (Reserveren noodzakelijk, tel. 072-5812480). De exposerende kunstenaars van 'Atelier de Schermer' zijn: Marinus Klap, Romee Kanis, Maijolijn de Bruin, Wilma Hoebee, Henk de Geus, en Ron Moret, beeldhouwers, Natascha Janssen, theatervormgever, Daphne Klap en Orson Stokvis, meubel- en interieur ontwerpers/producenten, Rob Boekei en Alice Pool, schilders. Kunst in het Maïsveld, Oosternotweg 1 te Schermerhorn. Zie ook de advertentie elders in deze krant. CASTRICUM - Plusactiviteiten is aanwezig op de Uitmarkt Heiloo op 6 september. Naast hét uitgebreide aanbod aan Talen en Computercursussen zijn er weer veel nieuwe activiteiten geprogrammeerd. Zondag 31 augustus houdt Plusactiviteiten een Open Dag in het Bonhoeffercollege, docenten geven informatie over het cursusseizoen 2008-2009. De fotografiedocenten fotograferen in him fotostudio de visagie-model- len: u leert basistechnieken voor de juiste make-up en haarstyling. Haarknippen wordt door een vakdocente gegeven. Door middel van Metamorfose maakt u een passende kledingkeuze en een bijpassend sieraad creëert u bij Kettingen maken. Culinair: Italiaans, Mediterraan en Japans koken. Wijnen, Port en kaas en Whisky zijn gezellige en leerzame proefavon- den. U kunt levensverhalen, columns of een boek leren schrijven. Leeskring verdiept lezen van literatuur. Creatief bezig zijn: Nieuw is Glasmozaïek. Aquarelleren, tekenen, schilderen, beeldhouwen, edelsmeden en vele creatieve workshops onder andere Japans papier maken of Chinees schilderen. Sportief aanbod: jazzfit, power yoga, pilates of zelfverdediging. Ontspanning, vinden in tai chi, ontspanningmassage, meditatie, stressbe- heersing. Leerzame cursussen: kunstgeschiedenis, boeddhisme, filosofie, psychologie, NLR mensenkennis en de Gordontrainingen: Helemaal jezelf en effectief omgaan met kinderen. Praktisch toepasbaar zijn fietsonder- houd, tuin en snoeien, wonen en interieur, vaarbewys, meubelstofferen en techniek-in-en-om-het-huis. Dit is nog maar een kleine greep uit alle moge lijkheden. Het cursusboekje 2008-2009 bevat alle informatie over het uitge breide cursusaanbod op gebied van: computercursussen, talen, cultuur, dans, educatie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vorming, mens en samenleving, muziek, recreatie, sport, typen (kinderen en volwassenen), Windows en vele andere cursussen. Tel. 0251-671837. Programmaboekje verkrijgbaar bij bibliotheken en op www.plusactiviteiten.nl. EGMOND - Op 8 oktober 1229 werd de Slotkapel te Egmond aan den Hoef door de bisschop van Utrecht officieel ingewijd. In 1573, tijdens het beleg van Alkmaar, werden het Slot op den Hoef en de abdij van Egmond-Binnen verwoest, ter wijl de kapel werd beschadigd. Geheel gerestaureerd doet de kapel thans dienst als een unieke en bijzonder mooie, sfeervolle plaats voor exposities, feestelijke aangele genheden en concerten. De akoestiek van de Slotkapel wordt geroemd. Lopend over de natuurstenen vloer, die deels gevuld is met oude grafschriften, kijkend naar het gebrandschilderde glas, dat het zonlicht omtovert tot een magisch licht, is het bijwonen van een concert in de Slotkapel meer dan de moeite waard. De concertse rie is al jaren een succes. Ook voor het seizoen 2008 - 2009 is een gevarieerd programma samenge steld. De volgende concerten staan de komende maanden op het pro gramma: kleinkunstenares Charlotte Glorie, klezmerorkest Ot Azoy, gemengd koor Crescendo uit Egmond-Binnen met een kerstcon cert. Trio C tot de Derde. De drie musi ci van Trio C tot de Derde laten zich inspireren door klezmer, balkan- en zigeunermuziek. La Brise Vocale, met een repertoire dat diverse stijl periodes bestrijkt, van opera tot musical. Gamma. Het repertoire van Gamma vindt zijn oorsprong in de New Age, de Keltische muziek, Ierland en Zuid Amerika. Peter en Daniëlle Boven maken een muzikale reis door de tijd en door muzikale families als Alma en Gustav Mahler en de Strauss fami lie. Kleinvrouwenkoor Baba Jaga. Het programma, dat uitgevoerd wordt is muziek, die beweegt tussen hemel en aarde of tussen droom en werkelijkheid. Een combinatie van moderne Scandinavische en Keltische muziek. De toegangsprijs per con cert: 12,-, 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thijssen, tel. 072-5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. Voor alle concertinformatie en data, tel. 072-5062033 en 072-5062387. LIMMEN - Een 19-jarige man uit Limmen moest op vrijdag 22 augustus omstreeks 02.50 uur bloed afstaan, nadat hij op de Dusseldorperweg in zijn woonplaats was gecontroleerd. De man moest aanvankelijk bla zen in verband met alcoholge bruik. Hij blies echter niet teveel. Toen bleek dat hij naast bier ook drugs had gebruikt, moest hij bloed afstaan. Het bloedmonster wordt in het Nederlands Forensisch Instituut onderzocht op de aanwezigheid van alcohol. Het rijbewijs van de verdachte werd ingevorderd. Eén van de optredens tijdens het Muziekfesti-CAL werd verzorgd door Harmonie-orkest Excelsior. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Afgelopen weekend vond het groots opgezette Muziekfesti-CAL plaats. Een evenement waar gedurende drie dagen van dertig muzikale acts te genieten viel en op zaterdag voor de kinderen een speciaal programma in elkaar was gezet. Aan de meeste uitgangspunten van het festival werd voldaan: inkom sten door sponsoring en subsidie, laagdrempelige activiteiten en toe gankelijk voor alle leeftijdsgroepen. Helaas schoot de eerste editie van Muziekfesti-CAL haar doel, de saamhorigheid van de CAL-gemeen- ten te benadrukken, enigszins voor bij. Voornamelijk Limmers wisten de weg naar d' Enterij aan de Middenweg te vinden. Wat wellicht deels te wijten was aan het in Heiloo op zaterdag gehouden Dolfinn Rocks. Slechts een handjevol bezoekers was afkomstig uit Castricum, Akersloot, Bakkum en De Woude. De organisatie van Muziekfesti-CAL, Stichting Limbon, kan echter terug kijken op een geslaagd en vlekke loos verlopen festijn. LIMMEN - Scouting Limmen start weer met een nieuw seizoen vol met leuke activiteiten en heeft nog plaats voor nieuwe bevers en wel pen. Bevers hebben opkomst op de zaterdagochtend van 09.30 tot 11.00 uur. Dit is voor meisjes en jongens die in groep 2/3 zitten. Bij de bevers worden allemaal leuke dingen gedaan zoals spelletjes spelen, knutselen, buiten spelen in het bos en op het veld, speurtocht volgen en broodjes bakken bij een kampvuur en nog veel meer groep sactiviteiten. Ook bij de welpen is er nog plaats van enthousiaste jongen die in groep 4/5 zitten en ook van de bovenstaande dingen houden. De opkomst van de welpen is op dinsdagavond van 18.45 tot 20.15. Er mag altijd een kijkje worden genomen bij de scouting op Kapelweg 72. Voor meer informatie neem contact op met Trudy Hoogeboom, tel. 072- 5052839. AKERSLOOT - De jaarmarkt in Akersloot vindt plaats op vrijdag 29 augustus en om 13.00 uur begint en zal duren tot 21.00 uur. Het aantal marktkramen dit jaar ongekend hoog en zullen op vrijdag 29 augustus de bezoekers van de nachtmarkt maar liefst 120 gevulde kramen aantreffen waar zij hun spulletjes kunnen kopen. Vanaf 13.00 uur kan men terecht in het oude centrum van Akersloot, struinen langs de sfeervol verlichte kramen. Op het Wilhelminaplein is een grote tent geplaatst waar iedere avond echte rock 'n roll muziek door een groot aantal bands ten gehore wordt gebracht. Er zijn nog enkele kramen beschikbaar, inlichtin gen bij Henk Levering tel. 0251-312866. Aangeleverde foto LIMMEN - In de week van maan dag 1 september tot en met 6 sep tember gaat de collect van KWF Kankerbestrijding van start, collecte opbrengst. Elke collectant kan zich legitimeren, te herkennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17