Funakoshi start cursussen karate Karatevereniging Funakoshi Jeugdkarate Beginners volwassenen Meerdere keren trainen Lage contributie Gratis karatepak Gratis proeflessen Aangesloten bij de Karatedo Bond Nederland Beginnersgroepen Aandacht voor de jeugd Wedstrijdsport Meer weten Nooit te oud Trainen in Heiloo - Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar - Maak verantwoord kennis met de beginselen van karate - Bij Funakoshi kun je meerdere keren per week trainen - Jeugd 12, 50 per maand, volwassenen 16,50 euro per maand - Geef je op voor een half jaar en krijg een gratis karatepak - Kom gerust langs voor een gra tis proefles - Funakoshi heeft gediplomeerde leraren Trainingstijden beginners vanaf 18 augustus Heiloo (gymzaal Capel Acker) Zaterdag 09.00-10.00 uur Jeugd vanaf 6 jaar 11.00-12.30 uur Volwassenen Alkmaar (gymzaal Slochterwaard 183) Maandag 17.00-18.00 uur Jeugd 6 en 7 jaar Dinsdag 1700-1800 uur Jeugd vanaf 8 jaar 19.30-20.30 uur Volwassenen Donderdag 20.00-21.00 uur Volwassenen Zaterdag 09.30-10.30 uur Jeugd vanaf 8 jaar Heerhugowaard (gymzaal de Weegbree) Maandag 18.00-19.00 uur Jeugd vanaf 6 jaar Heerhugowaard (gymzaal Plutolaan) Woensdag 18.00-19.00 uur Jeugd vanaf 6 jaar 20.00-21.00 uur Volwassenen Schoorl (gymzaal Bovenweg) Vrijdag 1830-1930 uur Jeugd vanaf 6 jaar 20.30-21.30 uur Volwassenen Informatie 072-5616979 of wwwfunakoshi.nl w meer dan 60 karateka's o.l.v. de ervaren leraren Fons Kraakman, Pamela Inostroza en Jeroen Monster. Zij geven les aan zowel jeugd als volwassenen die verdeeld zijn over een drietal groepen, waardoor zowel beginners als gevorderde karateka's op hun eigen niveau kunnen trainen. Vanaf zaterdag 23 augustus start Funakoshi weer een aantal nieuwe beginnersgroepen. In deze groepen leer je op verantwoorde wijze de beginselen van het karate. Na een grondige warming-up, waarbij het hele lichaam aan bod komt, leer je een aantal karatetechnieken die je vervolgens met een partner uit mag proberen. De technieken worden vlak voor het doel gestopt en de medekarateka mag net niet geraakt worden. Bij Funakoshi draait kara te vooral om techniek, behendig heid en beheersing. Vanaf 6 jaar kunnen kindefen al bij Funakoshi terecht! Voor zowel jongens als meisjes is karate een leuke sport die tijdens de jeugdtrai- ningen op een speelse manier aan geleerd wordt. Op een niet-agres- sieve manier leren kinderen met elkaar omgaan en maken ze kennis met de basisbewegingen en gedragsregels die bij deze Japanse sport horen. Door het beoefenen van karate krijgen kinderen een betere motoriek en fysieke gesteld heid, een groter concentratiever mogen, meer zelfvertrouwen en discipline. Naast de trainingen is er de Funakoshi jeugdcompetitie, een laagdrempelige onderlinge wed strijd waarin kinderen kennis kun nen maken met wedstrijdkarate in een sportieve sfeer. Bij wedstrijden hebben de karate ka's van Funakoshi de afgelopen jaren uitstekende resultaten behaald. Vorig seizoen werden prijzen gewon nen op internationale toernooien in België, Duitsland en Frankrijk en ook op de Nederlandse Kampioenschappen was er succes. Voor talentvolle leden zijn er speciale wedstrijdtrainingen waarbij op het hoogste niveau getraind wordt. Vooral op het onderdeel kata (schijn gevecht) speelt Funakoshi een toon aangevende rol in Nederland, maar ook bij het vrije gevecht worden de resultaten steeds beter. Uit Heiloo waren vooral Fhbrice en Orsine de Boer uiterst succesvol. Wil je meer weten over Funakoshi neem dan vooral eens een kijkje op www.funakoshi.nl, hier vind je heel veel informatie over karate in het algemeen en de vereniging in het bijzonder. Bellen voor informatie kan met Johan Doesburg 072-5616979. Funakoshi is trots op haar oudere leden, zoals de 78-jarige Henk Zoontjes die nog altijd wekelijks traint en zijn lichaam in vorm houdt met karate. Een sport als karate leer je stap voor stap en in je eigen tempo, alle technieken worden uit voerig behandeld en veelvuldig her haald zodat iedereen ze onder de knie kan krijgeh. Bijzonder is daarbij dat alles zowel links als rechts geoe fend wordt, waardoor het een zeer veelzijdige vorm van bewegen is. Wie in de kop van Noord- Holland karate wil beoefenen komt al snel uit bij Funakoshi met vestigingen in Alkmaar, Heerhugowaard, Heiloo, Schagen en Schoorl. Bijna 600 leden, variërend in leeftijd van 6 tot 78 jaar, kunnen bijna dagelijks terecht voor trainin gen op ieder niveau. Of je net begint, al jaren karate beoe fent, alleen je conditie wil trai nen of jezelf wil kunnen verde digen, bij Funakoshi ben je aan het juiste adres. Iedere zaterdagochtend trainen in de gymzaal aan de Capel Acker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 22