Rugbyjubileum CAS spetterend van start Jeugdhandbal De Foresters afgelopen Begin jubleumseizoen Schaakvereniging Oppositie SPORT 25 Hakkeloren toernooi Egmonds Luchtpost Nordic Walking in Egmond Jeugdvisclub Samen Beet UITKIJKPOST 2 7 AUGUSTUS 2008 RUGBY CASTRICUM - De gehele laat ste week van augustus staat voor de Castricumse Rugby Club in het teken van haar veertigste verjaardag. Zaterdag werden de feestelijkheden geo pend met een spetterend muziekfeest voor de jongeren en het Hollands Next Top Rambo spektakel voor de klein ste jeugdgroepen. Bovendien konden alle bezoekers de fraai verbouwde keuken in het clubhuis bezichtigen en als aanloop naar de overige verrassingen vol gend weekend de prachtige foto posters langs het hoofdveld en in de tribune bewonderen. Een overwel digend gevoel maakt zich van je meester om de geschiedenis van CAS RC in een paar tellen om je heen te zien. Iedere dag is er een rugby clinic van de vermaarde Frans toptrainer Pierre Villepreux. Woensdagavond spelen jeugdselec- ties van onder 16 en onder 18 jaar wedstrijden tegen de Newcastle Falcons, de club van de Engelse toprugbyer Jonny Wilkinson en de Nederlander Tim Visser. Donderdagavond spelen de cubs en de juniors wedstrijden tegen teams uit de competitie. Alle tijden kunt u vinden op www.40jaar- casrc.nl of via de button op de club website. Vrijdag staat in het teken van toprugby. In de vooravond is er voor genodigden een korte lezing en ontmoeting met Zinzan Brooke, een Nieuw Zeelandse rugbylegende en onderwijl wordt een uitstekende maaltijd geserveerd. Om 20.00 uur volgt de aftrap tussen CAS RC en Belgisch kampioen Bosvoorde. Zaterdag 30 augustus vanaf 14.00 uur wordt er in de feesttent verza meld voor de grote reünie. Alles is in het werk gesteld om zoveel mogelijk mensen te benaderen en op de website is een pagina waar de aanmeldingen op staan vermeld. Dan wordt duidelijk dat er een grote opkomst zal zijn, die vanaf 15.00 uur een korte wedstrijd tussen oud speelsters en het huidige dameste am kan gadeslaan. Even daarna begint de ontmoeting tussen voor malige coryfeeën van CAS RC en Diok. Na afloop is er tijd voor een officieel gedeelte, waarna er een afsluitende feestavond is met de for matie Amstel Live. EGMOND - Het is weer bijna zover. In de eerste twee weekein den van de maand oktober wordt het Hakkeloren veteranen dubbel toernooi gespeeld op de banen van de tc Hogedijk. Dit toernooi wordt alleen verspeeld in de weekeinden, dus vanaf vrijdag avond en dan zaterdag en zondag. Er wordt gespeeld in kleine pou les, zodat iedereen meerdere wed strijden speelt, want tijdens dit toernooi staat gezelligheid voor op. U kunt nog inschrijven voor dit toernooi tot 14 september via www.toernooi.nl. De speeldagen zyn 3, 4, 5 en 10, 11, 12 oktober, waarbij de finales op zondag 12 oktober zullen worden gespeeld. EGMOND - Zaterdag 23 augustus werden de duiven gelost in Duffel (171 kilometer). De wind kwam uit het noordwesten, kracht twee. De eerste duif van Nico Ory had een gemiddelde snelheid van ruim 72 kilometer per uur. De tweede was voor Henny Liefting, 3. Louis Schuit, 4. Antoon Hopman, 5. Nic Groot. Vrijdag inkorven voor Strombeek. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen pakt dé wandelpoles weer op. In Egmond, vanaf de parkeer plaats aan de Oude Schulpweg in Egmond-Binnen, start op donder dag 4 september 09.30 uur een kennismakingscursus Nordic Walking onder leiding van een ervaren docente. Gedurende vijf weken leert u de techniek van het Nordic Walking aan. Bent u niet helemaal onbekend met het Nordic Walking, dan kunt u deel nemen aan de vervolggroep. Deze start 4 september om 11.00 uur in Egmond. Als u geïnteresseerd bent in een cursus dan kunt u zich opgeven bij wijksteunpunt Egmond tel. 072-5065204 tussen 09.00 en 12.00 uur. Een van de jeugdteams in betere tijden. Helaas is de hele jeugdafdeling van de Foresters inmiddels opgeheven. Archieffoto SCHAKEN HEILOO - Schaakvereniging Oppositie uit Heiloo bestaat dit jaar 75 jaar. Opgericht in de hoogtijdagen van het nederland- se schaak, halverwege de jaren '30 van de vorige eeuw, heeft de club een lange geschiedenis ach ter de rug. De club heeft in dit jubileumjaar rond de 35 leden en daarnaast een bloeiende jeugdafdeling van zo'n twintig leden. Dinsdag 2 september maakt de club in het Trefpunt een begin met het nieuwe seizoen. Die avond is een soort inloop-avond waarbij leden en oud-leden welkom zijn. Ook mensen die wel eens met een schaakclub kennis willen maken, kunnen die gelegenheid aan- 'grijpen. Zij kunnen dan bepalen of zij wel of niet voor kortere of lange re tijd lid zouden willen worden. De club kent allerlei typen schaakspe lers. Op de eerste plaats zijn daar de echte competitiespelers die jaarlijks met elkaar om verschillende kampi oenschappen strijden: regulier schaak, rapidschaak en snelschaak. Maar daarnaast telt de vereniging een groot aantal leden die om ande re redenen de clubavonden bezoe ken en hun partijen spelen bijvoor beeld puur voor de gezelligheid of om wekelijks een avondje hersen gymnastiek te bedrijven. Immers een vaststaand feit is dat het beoefe nen van het schaakspel gunstige effecten heeft op de ontwikkeling van het logisch denkvermogen en op concentratie-bevorderend werkt. De club treedt ook naar buiten: met één achttal in de tweede en twee achttallen in de derde klasse van de NHSB slaat de vereniging regionaal een uitstekend figuur. Alle informa tie over SV Oppositie is te vinden op de website. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de wedstrijdlei der Cor van Etten, tel. 072-5333543 of bij de voorzitter Herman Limmen, tel. 072-5335219. Beiden geven ook graag telefonisch informatie. En uiteraard kan dat in het Trefpunt op dinsdag 2 september vanaf 19.45 uur. Nieuwe jeugdleden kunnen zich rechtstreeks aanmelden bij de jeugd leider Bouke Woudstra, tel. 06- 54343868. LIMMEN - Zaterdag 23 augustus was het zover: de laatste competi tiewedstrijd van de jeugdvisclub, gevist in het Stet. In de A-groep was er de gebruike lijke familiestrijd onder de kinderen Schouws. Mandy was dit keer de beste, en wist 41 vissen te vangen in de vijf kwartier vistijd. Haar broer Sander zat haar vlak op de hielen met 38 stuks. Derde werd Simon Schouws met 16 stuks. In de B-groep was het erg span nend. Jelle Koot, Iris Droog, Rob van der Heijdt en Gijs Koot streden allen om de ereplekken op het eind- podium. Lang ging de strijd gelijk op, maar tegen het einde heten de vissen het bij Gijs een beetje afwe ten. De overige drie zaten elkaar dicht op de hielen. Het was Jelle die deze wedstrijd winnend afsLoot met dertig stuks, Iris had er 29 en Rob ving 27 vis sen. Opvallend was dat er vier intro ducés meededen. Met name Tom Nuyens toonde zich een waar talent. Met 19 vissen zat hij al dicht achter de top drie van zijn leeftijdsklasse. Bijzonder was dat Mandy Schouws enkele minuten voor het einde een prachtige brasem ving van 51,5 centimeter. Zij gaat hiermee nu fier aan de leiding om de prijs voor de grootste vis. Het seizoen wordt op 21 september afgesloten met een koppelwedstrijd. Dan worden de kinderen aan elkaar gekoppeld op basis van een omgekeerd klasse ment. De toppers binnen de club krijgen de als laagst geëindigde aan zich gekoppeld. Bij deze wedstrijd zijn dagprijzen te winnen. Bovendien telt de grootste vis ook nog mee voor het klassement van de grootste vis. Na de viswedstrijd worden de bekers uitgereikt voor de top drie van beide leeftijdsklassen en de prijs voor de grootste vis. De uitslag: Al: Mandy Schouws 41 stuks, A2: Sander Schouws 38 stuks, A3: Simon Schouws 16 stuks, A4: Luke Levering 13 stuks, A5: Nathan van Schaardenburg geen vissen. BI: Jelle Koot 30 stuks, B2: Iris Droog 29 stuks, B3: Rob van der Heijdt 27 stuks, B4: Gijs Koot 14 stuks, B5: Joyce Levering 12 stuks. HANDBAL HEILOO - De jeugdhandbal- afdeling van de Foresters is gestopt wegens een tekort aan trainers, leden en scheidsrech ters. Afgelopen zaterdag 16 augustus is er een speciale bij eenkomst geweest waarbij alle jeugdleden en hun ouders zijn geïnformeerd. Door het wegvallen van vier trai ners afgelopen jaar en het niet in kunnen vullen van twee vacatures hiervoor, was er voor de jeugd Al BI en Cl geen trainer en dus geen trainingsmogelijkheid. Dit ondanks de wil van menig ouder om te assisteren bij een training. Vorig jaar zijn er op bijna alle basisscholen cli nics gehouden, op de Uitmarkt stond er een stand met enthousiaste vrijwilligers. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in een aantal nieuwe leden. Helaas zijn er afgelopen sei zoen weer bij de jeugdafdeling in totaal 17 speelsters gestopt. Vorig jaar is er diverse malen met tekort speelsters gespeeld. Voor komend jaar verwacht de vereniging, gezien de hoeveelheid leden en leden met langdurige blessures, nog meer pro blemen dan afgelopen jaar waarbij het uit de competitie halen van teams zeker niet ondenkbaar zou zijn. De jeugdwedstrijden moeten door eigen scheidsrechters worden gefloten, ook hier was een duidelijk te kort aanwezig. Tevens was er de verplichting om zaaldiensten te draaien, helaas kom je door een klei ne groep leden ook steeds weer op dezelfde vertrouwde gezichten uit. Dit heeft geleid tot het besluit om de jeugdafdeling met ingang van sei zoen 2008/2009 terug te trekken uit de competitie. De handbalafdeling van de Foresters bedankt alle men sen die hebben bijgedragen om de jeugd vele jaren handbalplezier te geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25