Inzegening nieuw gedeelte kerkhof Met Rotary naar Brazilië? Trainings Centrum Heiloo De Beun vergroot haar foyer H E I L O 0 BEDRIJF BELICHT 5 'mm'- Dit is de reden geweest om een kerkhoflantaarn te plaatsen U ITKIJ KPOST 27 AUGUSTUS 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Het voormalige pastoorsbos achter de Willibrorduskerk is de afge lopen drie jaar geleidelijk omgevormd tot een nieuw gedeelte van de begraafplaats Willibrordushof. Er is grond en beplanting aange bracht en de eerste verharde klin kerpaden zijn aangelegd. De afge lopen zomer is er ook door de klussenclub hard gewerkt en zijn er twee bijzondere ornamenten aange bracht. Eerst is er een klein kapel letje gemaakt, zoals je die in Limburg wel ziet langs de kant van de weg. In dat kapelletje is het ste nen Mariabeeld geplaatst dat tot de verbouwing in 2001 altijd een plaats had vooraan in de kerk op een zijaltaar. Het beeld, dat dateert uit ongeveer 1927, is een evenbeeld van het Mariabeeld, dat staat in de kleine kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Vlak hierbij staat nog een tweede ornament: een lantaarn op een sokkel. In de Middeleeuwen was men gewend om een lantaarn te plaatsen op een kerkhof, met als primair doel om licht te geven in het donker. Maar ook werd een kerkhoflantaarn geplaatst om boze geesten af te weren, maar vooral ook uit eerbied voor de doden die op het kerkhof rusten. Dit laatste is de reden geweest om ook een kerkhoflan taarn te plaatsen. Nu is het zover dat binnenkort de eerste teraarde bestelling daar zal plaatsvinden omdat het oude gedeelte van het kerkhof vol is. Daarom is het nu het juiste moment om het nieuwe gedeelte in te zegenen. Dit zal gebeuren op zaterdag 13 septem ber, na de eucharistieviering van 19.00 uur, dus ongeveer om 20.00 uur. Na afloop van de viering gaat men, met het licht van de paas kaars, in processie naar het Mariabeeld op het nieuwe kerkhof. Het herenkoor zal meelopen en samen met alle aanwezigen zingen. Na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken in de ontmoetingsruimte Foto: Mario Sacksioni Zevenhuizerlaan 116, in Heiloo, tel. 072-5337788, wwwJrainingscentrumheiloo.nl. HEILOO - In 1982 openden Peter Guit en Jan en Tinie Neles, met hulp van familie en vrienden, het eerste fitnesscentrum in Heiloo: Trainings Centrum Heiloo aan de Zevenhuizerlaan.. Het bleek een schot in de roos, want vanaf het begin werd het trainingscentrum druk bezocht. Peter: „Ons doel is om sport en gezondheid in Heiloo te bevorderen bij jong en oud en in een ongedwongen sfeer, zonder winstoogmerk. We zijn een stichting en houden daarom de tarieven laag. Nieuwe klanten kunnen altijd eerst door middel van losse lessen kijken of het iets voor hen is, alvorens op een maandabonnement over te stappen. Fitness is een indivi duele sport. Dit vraagt om persoonlijke begeleiding. Wij informeren bij nieuwe klanten wat hun doel is van de training. Iemand met een blessure heeft een ander trainingsschema nodig dan iemand, die zijn conditie wil verbeteren. TCH heeft in het verleden successen bereikt in de kracht sport: Michel Kalter en Wim Wamsteeker behaalden op het onderdeel Powerliften het erepodium, zowel op Europees als op wereldniveau. Inmiddels beschikken we over een ruimte van 500 m2, waar men terecht kan voor fitness, krachttraining, diverse vormen van aerobics, cardiofit- ness en Spinning®. Uiteraard kan men hier ook terecht voor een zonne bankkuurtje. We blijven vernieuwen en innoveren. Kennisvergroting is daarbij heel belangrijk. Je bent op dit gebied nooit uitgeleerd." Om meer jeugd te bereiken, hebben de oprichters enkele jaren geleden besloten zelf een stapje terug te doen en jonge, enthousiaste docenten in te lijven. De nieuwe docenten vormen een hecht team. Ronald Schoonderwoerd, Daniëlle van der Meulen, Bnar Fatah en Jan Guit zijn constant bezig nieuwe programma's te bedenken, zoals Flt4Teens voor jongeren van 11 tot 15 jaar. En Kick4Ladies, kickbokstraining voor dames. Zoon Jan was op jonge leeftijd al vaak te vinden in TCH; hij hielp bij het onderhouden en schoonhouden van de fietsen, waarmee het Spinning® wordt uitgeoefend. Hij vond het zo leuk, dat hij hier meer over wilde leren. Met zestien jaar oud is hij dé jongste gediplomeerde Spinning® en Fitness instructeur in Nederland. Jan: „Ik geef drie avon den Spinningles en verzorg zelf de muziek hierbij. Ik stap regelmatig van de fiets af en houd zo contact met de deelnemers. Zo kan ik ieders hart slagmeter controleren en zien of mensen niet onder of boven hun kunnen presteren. Daarnaast geef ik één avond begeleiding bij fitness." Peter: „Trainings Centrum Heiloo kent veel trouwe klanten, die hier al jaren trainen. Het is als een vriendenclub, waar men op ongedwongen wijze en naar eigen niveau sportief bezig is. TCH heeft een samenwer kingsverband met fietsclub Alcmaria, die 's winters de conditie op peil houdt met Spinning®. En met Stichting Sportlijf, die mensen met een beperking begeleidt in sport. Zonder de inzet van vele vrijwilligers zou TCH niet bestaan." HEILOO - Na de zeer geslaagde reis naar Gujarat in India wor den nu kandidaten gezocht voor de Rotary-studiereis naar onder andere de staat Santa Catharina in Brazilië. Ieder jaar organiseert Rotary Noord-Holland voor slechts vier jonge beroepsuitoefenaars een stu diereis naar een vreemd land. Dit jaar gaat de reis naar het zuidelijk deel van Brazilië in april/mei 2009. De deelnemers worden voorgedra gen door een lokale Rotaryclub en vervolgens, na oriëntatiegesprek- ken, geselecteerd voor uitzending. Kandidaten worden gezocht in de leeftijd van 25 tot circa 35 jaar, ze moeten tenminste twee jaar actief in een beroep werkzaam zijn en van plan zijn nog enige jaren door te werken in dat beroep. Ze mogen geen eerste- of tweedegraads fami lie van een lid van Rotary zijn, noch lid zijn van een Rotaryclub. Uiteraard wordt verwacht dat ze een maand van huis kunnen en zich in die maand volledig willen richten op de cultuur en de mensen in het betreffende land. Naast de samen te bezoeken instellingen, bedrijven en natuurlijk toeristische attracties; worden voor iedére deelnemer indi viduele bedrijfsbezoeken georgani seerd. Men verblijft meestal bij lokale leden van Rotaryclubs waardoor men een beeld krijgt van dit deel van Brazilië zoals dat in diverse gezinnen wordt geleefd. Dit deel van Brazilië heeft weliswaar een hoge welstand; de grote ver schillen in levensomstandigheden zijn echter nog lang niet verdwenen. Daarom wordt van de deelnemers ook verwacht positief te staan tegenover het opzetten van eventue le hulpprojecten. De kosten worden grotendeels gedragen door de Rotary Foundation en de ontvangende Rotaryclubs. Deze reis staat onder leiding van mevrouw Marijke Bollweg uit Limmen. Bent u geïnte resseerd? Neem dan contact op met Jack Groot van de Rotaryclub Heiloo, tel. 072-5321033, vóór 15 september. Voor indrukken over de vorige reizen: www.rotary.nl/dl 580/activiteiten/gse. HEILOO - Bij drukbezochte voorstellingen puilde de foyer van De Beun uit. Het Stichtingsbestuur dat het thea ter beheert, besloot daarom tot een uitbreiding. Met relatief beperkte middelen én financiële steun van de gemeente Heiloo heeft een aannemer de afge lopen weken de ontvangstruimte aan beide zijden vergroot door de buitenmuren als het ware op te schuiven. Zowel aan de kant van de Kerkelaan als aan de kant van het winkelcentrum is er zo'n twee meter bijgekomen. De beschikbare ruimte voor zitten en staan wordt daarmee met zo'n 25 procent vergroot. Aan beide zijden komen extra tafeltjes en stoelen, bij de bar statafels. Dat maakt het een stuk ruimer en gezel liger. Ook om na afloop van de voorstellingen onder het genot van een drankje wat na te praten. Zodat het avondje uit in De Beun nog gezelliger wordt. Ook het komende seizoen zijn er tal van activiteiten in De Beun. Het seizoen begint 14 september met filmvoorstellingen van Cinescoop. Op donderdag 18 september is er het eerste theaterprogramma: caba retier Joep Onderlinden speelt dan zijn lovend gerecenseerde 'Worst'. In de laatste week van september presenteert de Filmliga zich weer. De Vrienden van De Beun vieren dit jaar hun 10-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan komt Freek de Jonge op maandag 10 november naar het theater voor een try out van zijn nieuwste voorstel ling 'De Limiet'. Kaarten, per per soon maximaal twee, zijn vanaf 1 september te verkrijgen aan de kassa van De Beun, 's middags tus sen 13.30 en 17.00 uur. Ook bestelde kaarten voor andere voor stellingen kunnen dan worden afge haald. Aan beide kanten van de foyer is er zo'n twee meter bijgekomen. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5