Franse conversatieles in Heiloo Cursus Spaans in Heiloo 'Het is prettig wonen aan het Stationsplein' 'De leukste hond van Heiloo' gezocht LTO Noord organiseert oogstdankdagen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING DIERENBESCHERMING Kleuterkerk in de Willibrordusparochie KERK DIENSTEN OUD PAPIER Oogsten en delen tijdens oogstdankdagen Heiloo UITKIJKPOST 2 7 AUGUSTUS 200 HEILOO - Om nog veel meer van uw verblijf in Frankrijk te kunnen genieten, of het nu gaat om uw vakantie of om uw tweede huis, is het een heel goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen. U kunt gaan starten op beginnersniveau of op een wat hoger niveau, als u al enige kennis van de Franse taal heeft. Als ervaren lerares Frans- werkt Jenny Cornelissen, met beginners en tweedejaars leerlingen met de methode C'est bien ga, een vlotte methoude voor volwassenen, gebaseerd op zinnen uit de normale omgangsspreektaal. Bij de andere niveaus werkt zij met de boeken C'est ga, deel een of deel twee, maar absoluut geheel gericht op het leren spreken van de taal. Dit gebeurt in groepjes met een beperkt aantal leerlingen in een heel gezellige, ontspannen sfeer. U kunt zowel overdag als 's avonds les krijgen en natuurlijk hoort u ook thuis er enige tijd mee aan de slag te gaan. Voor gevorderden is er ook les zonder aanschaf van boeken waarbij in het Frans over heel gevarieerde onderwer pen wordt gediscussieerd. Voor informatie, tel. 072-5336878. HEILOO - Na het artikel in de Uitkijkpost van vorige week, zit de. cursus Spaans voor beginners bij Campo del Sol in Heiloo vol. Bij voldoende belangstelling wordt er nog een extra cursus gestart op maandag van 14.00 tot 15.00 uur. In de lessen wordt veel nadruk gelegd op het spreken, waardoor de cursist na een jaar een eenvoudig gesprek kan voeren. Gevorderden kunnen ook bij Campo del Sol terecht. Er zijn nog plaatsen vrij op maandagmorgen. In deze lessen wordt veel aandacht geschonken aan spreekvaardigheid. Kijk voor meer info op www.Campodelsol.org of bel: 072-5669956. HEILOO - Zaterdag 30 augustus wordt er van 11.00 tot 13.00 uur Open Huis gehouden in de twee laatste, nog beschikbare, appartementen van wooncomplex 'De Blinken' aan het Stationsplein in Heiloo. Bewoners, die hier al één jaar prettig wonen, zijn enthousiast en voelen zich thuis. Zo ook meneer en mevrouw Habbers, die aan de Heerenwegkant van het complex wonen: ,,We wonen hier zelfstandig, maar we hebben toch het gevoel dat we in een hechte gemeenschap wonen. Er is onderling een goed contact met de buren. Het is zeer centraal gelegen; met de winkels, het station, de biblio theek en de gezellige restaurantjes op loopafstand. Als je naar de super markt gaat en het regent, dan blijf je droog; vanuit de bewonerslift kom je 'binnenshuis' zo in de Vomar. Met een balkon aan de Heerenweg, een groot balkon aan de zuidkant en nog een raam aan de westkant hebben wij veel licht in huis. Het bevalt ons prima, we gaan hier niet meer weg!" De familie Bolten is eveneens zeer te spreken over hun ruime appartement op de derde verdieping. Hans Bolten: „Het burengevoel leeft erg in het appartementen complex. Toen er in juni een barbecue werd gehouden in de mooi aangeleg de, gemeenschappelijke binnentuin op de eerste verdieping, was bijna ieder een aanwezig. Het was heel gezellig. Door de goede geluidsisolatie horen we bijna niets van de treinen of het uitgaansleven. Het is trouwens heerlijk om zo dicht bij huis een terrasje te pikken of uit eten te gaan." HEILOO - Op zaterdag 6 september is er een hondenshow op het Stationsplein tijdens de speelgoedmarkt. Alle honden kunnen meedoen aan de show en meedingen naar prijzen, zoals 'de leukste hond van Heiloo' of 'de leukste baas/hondcombinatie'. Hebt u een leuke hond zonder stamboom (kruising of rashond) en bent u toch benieuwd naar het oordeel van een keurmeester, doe dan mee aan de show voor rasloze honden. Rashonden met stamboom zijn natuurlijk ook welkom. Voor deze groep honden organi seert Hondenvereniging KC West-Friesland overigens ook later in het jaar nog een grote hondententoonstelling. Op het Stationscentrum in Heiloo is uiteraard een informatiestand van Hondenvereniging KC West-Fnesland waar men alles te weten kan komen over lessen, trainingen, hondensporten of advies over het aanschaffen van een hond. Bezoekers en honden die mee willen doen aan de keuringen zijn vanaf 13.00 uur welkom bij de kraam van Hondenvereniging KC West-Friesland op het Stationsplein. De eindkeuring, met aansluitend prijsuitreiking, is gepland omstreeks 15.00 uur. Voor bezoe kers is de toegang gratis en alle honden zijn welkom, mits ze aangelijnd zijn. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogel-/ egel opvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (EO, 1 O/ruin). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124*732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst)^ Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Rode gec. kater, witte snuit, bef en buik, witte ringen om de staart, witte kniekousen met rode vlek op linker achterpoot, De Laghe Weijdt Heiloo. Vermist Zwart/bruincyperse poes, witte bef, bruine borst, 4 witte voetjes, 2 jr, Piep, Weth. Tomsonbos Heiloo. Zwarte poes met rose halsbandje, 4 jr, Bitchy, Werkendelslaan Heiloo. Cyperse gec. kater, wat wit in de snuit, witte borst en 4 witte kniekousen, tat.no. DTR 64, 14 jr, Tommie, Chopinstraat Akersloot. Lapjespoes met veel zwart, oranje bandje, 2 jr, Spike, Bogerdlaan Limmen. Alexander-parkiet, groen, roze snavel, zwart/roze band van veren om nek, tam, Diesel, Potgieterweg Heiloo. Zwarte gec. kater, witte snoet, bef en 4 witte poten, ca. 2 jr, Micky, Kopmand Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: RiaDol, 0251-658504. HEILOO - De Kleuterkerk is een korte viering, speciaal gericht op kinderen van 3, 4 en 5 jaar. Maar ook jongere en oudere broertjes, zusjes, vaders, moeders, opa's en oma's zijn welkom. Tijdens de Kleuter Kerk viering wordt een kaarsje aangestoken, worden samen liedjes gezongen, een gebed uitge sproken en geluisterd naar een een voudig verhaal uit de Kinderbijbel. Dit gebeurt in de ontmoetingsruim te van de kerk met een glaasje limo nade en een kopje koffie voor de ouders (en eventueel opa's en oma's): De Kleuter Kerk duurt ongeveer 45 minuten en vindt plaats in een ongedwongen sfeer waarbij het niet erg is als kinderen wat praten of onrustig zijn. Het heet tenslotte ook Kleuter Kerk. Kinderkerk is ook een viering maar dan voor de oudere kinderen, en is apart in het Wïllibrordushuis. Net als bij de Kleuter Kerk, worden bij de Kinder Kerk kaarsjes aange stoken, wordt naar een verhaal geluisterd, en wordt een leuk werkje gedaan. De Kinder Kerk duurt onge veer 45 minuten en vindt plaats in een ongedwongen sfeer waarbij de kinderen uitgenodigd worden actief mee te denken en te praten. De volgende Kleuter- Kinder Kerk is op zondag 7 september om 12.00 uur. Willibrordusparochie, Westerweg 265 te Heiloo, www.wil- hbrorduskerk-heiloo.nl. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw uit Heiloo. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Jacob uit Broek uit Langedijk. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering mmv Zomerzingen, voorganger pastor MJ. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Eucharistieviering met herenkoor, voorganger J. Veldt. OL Vrouw ter Nood www.onzehevevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 Stille Mis 10>30 uur Hoogmis gezongen door de Miller Sisters. 15.00 uur Lof, 16.00 uur. Maandag, dinsdag, donderdag en zater dag 12.00 uur Eucharistieviering. Woensdag en vrijdag 09.00 uur. H. Córneiiuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Samenzang en Orgel. Voorganger pastor J. Oiling. Zondag 09.15 uur: Eucharistieviering met gemengd Koor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking sendee every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkehjke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve juk en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 10.00 uur: Communieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met st. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Samenzang. Zondag 10.00 uur Communieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met herenkoor. Voorganger pastor H. Helsloot. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verza melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softbahclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorhjn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de we^ na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm- container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Wilhbrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Op zondag 7 en woensdag 10 september wor den door agrariërs uit Noord en Zuid-Holland de Oogstdankdagen 2008 gevierd. Het thema van de dagen is 'Oogsten en delen'. De activiteiten vinden plaats in en rond de bedevaartskapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood, kapellaan in Heiloo. Voorganger is oud-vicaris G.PM. Geukers. Op beide dagen is de aanvang van de Heilige Mis om 10.30 uur. Karakteristiek zijn de oogstgaven, agrarische producten die na de vieringen zullen worden geschonken aan de minder bedeel den. Informatie of aanmelden: Kees Groenewegen, tel. 0174-513497 of Aad Kouwenhoven, tel. 0174-292695.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7