fi "W Freek de Jonge speelt 'De Limiet' in De Beun Zomerserie Witte Kerk sluit af met SongCircle Deüètacinon H E I L O O \SSSIA deutekom 9 BOEK VAN DE WEEK De Bètacanon Boek van de week De Betacanon voor Cabaretier luistert tienjarig bestaan op Corso 'Bi OSGGN Dialogue avec mon jardinier KORTOM Rommelmarkt Dompvloetlaan Workshop panfluit Uit en Thuis in Heiloo oyj QUDE/^ HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo.nl UITKIJKPOST 2 7 AUGUSTUS 2008 IfP r rttft van Waarom komt de grote zeventien- de-eeuwse wiskundige Christian Huygens niet voor in de historische canon van Nederland? Of Boerhave, of Van Leeuwenhoek? Rond die simpele vragen verenigde de Volkskrant journalisten en weten schappers, omdat zy vindt dat de exacte vakken er wél toe doen. Natuurwetenschappen geven immers inzichten die bepalend zijn voor wereldbeelden. En dus is enige kennis van de exacte vakken en hun geschiedenis ook ben kwestie van cultuur, en cruciaal om te begrijpen waarom de huidige werkelijkheid is wat en hoe zij is. In De bètacanon komen de vijftig kernbegrippen uit de natuurweten schappen aan de orde, variërend van het getal nul tot ecologie, van evolutie tot plastics, van Einstein tot de koolzuur cyclus, van formules tot de oerknal. De bètacanon biedt in vijftig vensters zicht op alles uit de natuurwetenschappen waar ieder beschaafd mens, alfa of bèta, iets vanaf hoort te weten. Het boek is rijkelijk geïllustreerd en nadruk kelijk bedoeld om in te bladeren. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo Bkl rJH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Cabaretier Freek de Jonge komt met zijn nieuwe voorstelling 'De Limiet'naar'De Beun'. Aangeleverde foto HEILOO - Cabaretier Freek de Jonge komt met zijn nieuwe voorstelling 'De Limiet' naar 'De Beun'. Op maandag 10 november luistert hij het 10- jarig bestaan op van de 'Vrienden van De Beun'. 'De Limiet' is een extra voorstel ling in het jubileumseizoen van de vrijwilligersorganisatie. Freek behoorde destijds tot de groep van podiumkunstenaars die op de bres stond toen de voorstellingen van beroepsartiesten uit Heiloo dreig den te verdwijnen. Hij nam plaats in het Comité van Aanbeveling van 'de Vrienden'. Nu komt hij voor ze spe len. 2008 is een turbulent sportjaar. De ene grote gebeurtenis volgt de ander op. Hoe belangrijk zijn sport en de sporter geworden? En hoe ernstig moeten we het allemaal nemen? Is dé Nederlandse menta liteit wel geschikt voor topsport? Vragen die om een antwoord schreeuwen. In 'De Limiet' gaat Freek maar weer eens op zoek naar grenzen. Die van hemzelf, die van het menselijk lichaam maar vooral die van de geest. In Heiloo is de try out van 'De Limiet'. Freek speelt de nieuwe voorstel ling tijdens een korte tournee in november en december. Kaarten, maximaal twee per persoon of per reservering, kunnen worden besteld via www.vriendenvandebeun.nl. Losse kaarten zijn na 1 september te verkrijgen aan de kassa van het Beun-theater, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. Het theaterseizoen in 'De Beun' wordt geopend op 18 september met een optreden van het cabaretta lent Joep Onderlinden. In zijn voor stelling 'Worst' wisselen hilarische anekdotes, fysieke uitspattingen en poëtische momenten zich in ener giek tempo af. De voorstelling van Kees van Kooten en het toneelstuk 'Knielen op een bed violen', beide in november, zijn al uitverkocht. HEILOO - Het laatste concert van de zeer succesvolle serie zomeravondconcerten 2008 in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal vrijdag 29 augustus aanstaande verzorgd worden door het (vocaal) ensemble SongCircle: vier stemmen, één piano. De vijf professionele musici van SongCircle, bestaande uit Vera Lansink - sopraan, Nicoline Bovens - mezzosopraan, Joost van der Linden - tenor, Mitchell Sandler - bas en Ben Martin Weyand - piano, beschikken over verfijning en beweeglijkheid. Ze tonen ensemble geest en individualiteit, twee onmis bare kwaliteiten voor een dergelijke groep. Elk lid van SongCjrcle heeft zijn of haar sporen verdiend op podia in binnen- en buitenland. SongCircle komt met een afwisse lend programma rond het thema 'Méditerranée', gezien door de ogen van componisten uit verschillende stijlperioden, waarbij het ensemble in diverse combinaties te horen zal zijn. Voor de pauze klinkt muziek Zonovergoten en melancholieke film met Daniel Auteuil en Jean- Pierre Darroussin naar de roman van de Franse schilder en schrijver Henri Cueco. Een succesvolle Parijse schilder (Daniel Auteuil) besluit na het overüjden van zijn moeder terug te keren naar zijn roots, het ouderlijk huis op het Franse platteland. Net gebroken met zijn vrouw, betrekt hij het huis waar hij zijn jeugd doorbracht. Omdat de grote tuin er verwaar loosd bij ligt, plaatst hij een adver tentie waarop een gepensioneerde spoorwegarbeider (Jean-Pierre Darroussin) reageert. Tot hun ver rassing blijken de twee oud-klasge noten te zijn. Ze verloren elkaar uit het oog na een incident met een taart. Samen halen 'de schilder' en 'de tuinman' herinneringen op, pra ten ze over leven, liefde en slabed- den en lachen ze om hun heden daagse beslommeringen en dilemma's. Zo hernieuwen de twee mannen, die elk hun eigen weg gin gen in het leven, de vroegere vriendschap. Maar ze zullen al vlug merken dat ze er niet jonger op geworden zijn. geïnspireerd door Italië, met liede ren van onder anderen Rossini, Robert Schumann, Saint-Saëns, Hahn en Fauré. Na de pauze staat Spanje centraal. Schumann het zich in zijn 'Spanisches Liederspiel', inspireren door Spaanse schil derachtige gedichten vertaald door Emanuel Geibel. Montsalvatge zocht zijn inspiratie aan de andere kant van de Middellandse Zee: hij interesseerde zich voor de ritmes en poëzie uit de Afro-Amerikaanse tra dities. De toegangsprijs voor dit afwisse lende zomerse concert, dat begint om 20.30 uur, bedraagt 9,- (voor 65+, CJP en 13-: 8,-). Kaarten kunnen vooraf telefonisch worden gereserveerd via de telefoon-num mers 072-5334804, 072-5335852 en 072-5340223. Daarnaast kunnen bezoekers van dit concert vooraf gaand aan het concert gebruik maken van het culinaire weekmenu (3-gangen) in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,- (wel telefonisch reser veren 072-5333352). HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo hebben weer heel wat spullen van zolder gehaald voor de verkoop tijdens de jaarlijkse rommelmarkt op zondag 31 augustus. De markt vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Van tweedehands boeken, cd's en dvd's tot meubels, van kinderspeelgoed tot kleding, van sieraden tot elektrische appara ten, potten, pannen en snuisterij en: de bewoners zijn letterlijk en figuurlijk van alle markten thuis. Tijdens de markt is de straat alleen toegankelijk voor voetgan gers en afgesloten voor overig verkeer. HEILOO - De workshop panfluit voor volwassenen duurt tien keer één uur en wordt gegeven in de panfluitstudio aan de Venne- watersweg in Heiloo. Een fluit kan voor die tien weken worden gehuurd. Start: woensdag 1 okto ber van 19.00 tot 20.00 uur. Informatieinfo @panfluitstudionl of tel. 072-533821. Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Tapas maken Dinsdag 9 september van 17.00 tot 20.00 uur in Spaanse sfeer work shop tapas maken en eten voor 26,-. Uw begeleider is José, die u alles over de Spaanse cultuur kan vertellen. Wijn, recepten voor thuis en gezelligheid! Opgave tel. 072- 5331297. Varen vanaf Driehuizen in de Eilandspolder Maandag 1 september van 11.00 tot, 13.00 uur varen met een gids van het Noord-Hollands Landschap door de Eilandspolder. Verzamelen om 10.45 uur bij Werkschuur De Molenaar in Driehuizen (op de Oudelandse dijk, na een scherpe bocht naar rechts is onderaan de dijk de werkschuur). De kosten zijn 10,-, ter plaatse af te rekenen. Gezien het beperkte aantal plaatsen (20) is aanmelding (tel. 072-5331297) aan te bevelen. En als u iemand mee kunt/wilt nemen in de auto laat dat even weten. Inloopmiddag Lotgenoten Partnerverlies Dinsdag 2 september van 13.30 tot 15.30 uur is er inloopmiddag Lotgenotencontactgroep Partnerverlies. Het thema van deze bijeenkomst is: Van welke relaties ervaart u steun, welke bent u uit het oog verloren? Hoe belangrijk is vriendschap? Na een inleiding door Ida Zoet gaat u zelf met dit onder werp aan de slag. Daarna is er natuurlijk gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan en erva ringen uit te wisselen. Meer infor matie: Ida Zoet, tel. 072-5331297. Tweedehands boekenmarkt Zaterdag 30 augustus van 10.00 tot 13.00 uur de maandelijkse boeken markt in het Trefpunt. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo ondersteunde sociaal cultu rele activiteiten en goede doelen. Boeken of platen die u kwijt wilt, kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur naar het Trefpunt bren gen. U ook bellen 072-5331297 om ze te op te laten halen.. Paneelschilderen met Acryl Vanaf dinsdag 23 september van 19.00 tot 21.00 uur cursus van tien lessen Paneelschilderen met acryl voor 105,-, in het Trefpunt. Docent Sipke Schoorstra schildert op houten panelen, betonplex of mdf alles wat in de natuur (in Nederland, in Afrika) voorkomt. Opgave tel. 072-5331297. Computerlessen Vanaf september werken Stichting Ouderenwerk Heiloo SeniorWeb Alkmaar samen. De volgende cur sussen worden onder andere geor ganiseerd: Introductie Windows Vista en Beeldbewerking met Adobe PhotoShop. Opgave tel, 072- 5331297. Leeskring beginners Bedoeld voor degenen, die na een korte schoolperiode al vroeg aan het werk gingen, of eerder geen tijd hadden voor het lezen van een boek. In samenwerking met de Bibliotheek Heiloo zorgen wij ervoor, dat u om de 6 weken een boek mee naar huis krijgt. U betaalt 12,50 voor negen bijeenkomsten. Er zijn maximaal tien deelnemers van 55 jaar en ouder. Informatie en inschrijving: Minny van Nes, tel. 072-5332309. Frans voor beginners Vanaf maandag 27 september van 20.00 tot 21.00 uur wordt in het Trefpunt, een cursus Frans voor beginners (met enige kennis van de Franse taal) gehouden. Twijfels over uw niveau? Neem via ons con tact op de docent, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9