Vrienden ^ö.!de Beun van ijQe Iedereen kan meedoen met Stichting Ouderenwerk Heiloo Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo op zoek naar u Het Alkmaars Symfonie Orkest Aandacht voor Je conditie bij Trainings Centrum Heiloo lAfortl 'Vriend van de Beun'! 76 trombones hij Eensgezindheid: droombeeld of werkelijkheid? Spelenderwijs Muziek, muziekschool voor de jongsten HEEFT MUSICI UIT WIJDE OMGEVING xx^ooo#<xx>^om^<w Laat u niet afleiden door de naam, want ook u kunt bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo terecht voor een uitgebreid programma, van wel zeventig cursussen en activiteiten. Ze verzorgen cursussen op het gebied van beweging, inspiratie, creativiteit en educatie. Voorbeelden zijn fitness, badmin ton, jazz-dance, tennis, nordic walk beginners, wandelen (gratis), wa- tergymnastiek, klassiek ballet, aan dachttraining, chi-kung, omgaan met dromen, filosofie, verteltheater, yoga(tekenen), mandala tekenen, meditatie-yoga, levensbeschouwin gen, computerbegeleiding (gratis) en computercursussen, Frans, En gels, kunstgeschiedenis, schaken, tekenen, schilderen, flower power, sieraden maken, mergelbeelden, et cetera. De Unie van Vrijwilligers (UW) is een landelijke vrijwilligersorganisatie met een groot aantal plaatselijke afdelingen in alle provincies. De Stichting UW vindt het belangrijk om mensen die dat nodig hebben te helpen en te ondersteunen, zowel de be woners van de zorgcentra als de individuele hulpvragers. De afdeling Heiloo bestaat al 28 jaar en heeft met een vrijwil- ligersbestand van ruim 200 vrouwen en mannen heel wat te bieden aan vooral de oude ren, zoals: vriendschappelijk contact; ziekenhuisbegeleiding; theeschenken in de woon- en zorgcentra De Loet en Over- kerck; bingo; instuifactiviteiten en huiskamerprojecten; hulp in de Amberhof; assistentie bij de dagverzorging en watergym; het runnen van de huiswinkels. Tij dens de Uitmarkt zullen zij zich ook dit jaar weer presenteren met een informatiestand. Als u denkt: zou de UW iets voor mij kunnen betekenen? Aarzel niet en vraag om nadere informatie over de mogelijkheden, zowel over deelname als cliënt als over vrijwilliger. Hoewel 200 vrijwilligers* veel lijkt, is er toch regelmatig behoefte aan nieuwe mensen, onder andere om pro jecten uit te breiden of nieuwe te kunnen starten. Er is veel flexibiliteit in dit werk. Hoewel er geen betaling tegenoverstaat, doet u het natuurlijk niet voor niets. Dankbare cliënten, con tacten, projectbijeenkomsten, jaarvergadering, nieuwjaarsre ceptie, een attentie: kortom: deel uit te maken van een nuttige, maar ook heel gezellige vrijwilligersorganisatie. Nadere informatie over het UW-vrijwil- ligerswerk kunt u verkrijgen op tel. 072-5330574 (Elly Rutjes) en 072-5339736 (Ellen Kuijper). Als welzijnsinstelling probeert de stichting haar entreeprijzen laag te houden, omdat belangrijk is dat ie dereen mee kan doen! Docenten/ begeleiders die met hen samen werken, zijn het daarmee eens. De kennis van docenten/begeleiders komt voort uit beroepservaring, soms uit levenslange passie. Een cursus geeft ook ruimte aan het ontmoeten van anderen. Ontbreekt er een cursus in het assortiment? Laat het de Stichting Ouderenwerk weten en zij probe ren een cursus op poten te zetten! Het nieuwe cursusboek ligt natuur lijk op de Uitmarkt. Voor iedereen die zich actief wil inzetten, die talenten wil ontplooien en geen inkomen hoeft of wil verwerven, is er een breed en gevarieerd aanbod op verschillend niveaus binnen deze organisatie. Daarnaast is er goed contact met andere Heiloose vrijwilligersorganisaties in het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo. De Vrijwilligerscoördinator kan u daarover informeren. Ook hier geldt: ontbreekt datgene wat u graag zou willen doen, laat het weten en men gaat voor en met u aan de slag! Het Alkmaars Symfonie Orkest telt circa veertig amateur-musici uit Alkmaar en wijde omgeving. Het orkest speelt onder leiding van Albert van Eeghen muziek uit het klassieke, romantische en soms uit het hedendaagse repertoire. In het recente verleden heeft het orkest samengewerkt met diverse koren, waaronder het Volendams Vocaal Ensemble en het Toon kunstkoor uit Den Helder, beiden onder leiding van de bekende dirigente Marlie Durge. Ook heeft het orkest in de pe riode van 25 tot en met 29 juli medewerking verleend aan het Theaterproject 'Alma Mahler' van De Karavaan. Alle uitvoeringen vonden plaats in Heiloo. Afge lopen voorjaar heeft het orkest een zelden gespeeld concert voor xylofoon en orkest van Alan Ho- vahness uitgevoerd. Bij het optre den tijdens de Uitmarkt worden delen gespeeld uit composities van Haydn en Peter Visser, een eigentijds werk. TCH is een vertrouwd adres in Heiloo voor Fitness, Cardiofitness, Kracht sport, Aerobics, Pilates, Conditie training, Spinning® (een intensieve indoor fietstraining afgestemd op uw eigen niveau) en de nieuwe les sen Kick4Ladies, Fit4Teens en Funk2Bfit. Kick4Ladies is een pittige kickbok- straining voor vrouwen. Aandacht wordt besteed aan de algemene conditie (kracht, uithoudingsver mogen, lenigheid, coördinatie, snelheid en BBB) en het aanleren van trap- en stoottechnieken. Fit4Teens is een kickbokstraining gericht op de jeugd (m/v) in de leeftijd van 11 tot 16 jaar. Fit4Teens is een zeer afwisselende training op maat, waarbij rekening wordt gehouden met de specifieke ontwikkelingsfase van deze groep tieners. Onder deskundige bege leiding worden kracht, houding en uithoudingsvermogen verbeterd met behulp van kickbokstechnie- ken, cardiofitnessapparatuur, en fitnessoefeningen. Naast de wekelijkse Fit4Teens!essen is het mogelijk om extra te trainen. Funk2Bfit is een swingende training in groepsverband. Verschillende danssoor- ten zoalc streetdance, salsa, ae.obics en jazz zijn verwerkt in een stevige workout. Ook wordt er gebruik gemaakt van steps. Tijdens deze les wordt met plezier flink gewerkt aan verbetering van het uithoudings vermogen, kracht, vetverbranding en de algemene lichaamshouding. Maak nu gebruik van de Uitmarkt actie van TCH en train tot 1 januari met een korting die kan oplopen tot 35%! Voor meer informatie over het uitgebreide aanbod van TCH en de concurrerende prijzen kunt u langs komen aan de Zevenhuizerlaan 116 of een kijkje nemen op www. trainingscentrumheiloo.nl. Op de Uitmarkt kunt u om 12.00 uur een demonstratie van Spinning® zien op het buitenpodium. Bij de stand op de Uitmarkt kunt u tevens waar debonnen voor gratis proeflessen ophalen. De 'Vrienden van De Beun' be staan tien jaar. Het jubileumjaar wordt op de Uitmarkt feestelijk geopend. Met informatie over de komende voorstellingen, twee optredens van zangeres Sandra van der Meer en de trekking door burgemeester Romeyn van de vijf 'Vrienden', die een gratis voorstelling krijgen aangebo den, alsmede een theaterdiner. Vriend van de Beun kan, wat heet, MOET iedere Heilooër zijn die het belangrijk vindt dat er in De Beun voorstellingen van beroepsartiesten blijven komen. Op het ogenblik zijn er ruim 600 mensen en een kleine vijftig bedrijven die met een kleine donatie professionele podiumkunst in Heiloo mogelijk maken. Jaar lijks kunnen daardoor zo'n twintig voorstellingen tegen betaalbare prijzen worden georganiseerd. Op de Uitmarkt kunt u zich als 'Vriend' opgeven; als u dat doet, dingt u nog mee naar een van de theater prijzen. Informatie over de voorstel lingen en de kaartverkoop, maar ook over hoe de vrijwilligers van de VVDB actief zijn, vindt u op www. vriendenvandebeun.nl. Eensgezindheid uit Heiloo besteedt dit jaar ruimschoots aandacht aan het 110-jarig jubileum. Enkele bijzondere concerten zijn al gerealiseerd of zullen nog plaatsvinden. In april vond er een succesvol Trio-Eens gezindheid concert plaats met medewerking van twee andere gelijknamige orkesten. Ook heeft het orkest tijdens het weekend van 6 tot en met 8 juni deelgenomen aan het 51ste zang- en muziekfestival op Schier monnikoog waar een eerste prijs werd behaald. Tijdens de Uitmarkt wordt het startsein gegeven voor het kerstprojectkoor waarbij er in groepsverband gezongen kan worden door mensen uit Heiloo en omstreken. Na enkele repetities zal op 20 december opgetreden worden tijdens het kerstconcert. Het hoogtepunt van dit jubileum jaar vindt echter plaats op zaterdag 1 november met een jubileum concert waarbij voor de pauze het element nostalgie de boventoon zal voeren. Na de pauze zal er aandacht worden geschonken aan hedendaagse en swingende mu ziek met als uniek intermezzo: '76 trombones'. De bekende mu ziek '76 Trombones' van Meredith Wilson zal uitgevoerd worden met mogelijk 76 trombonisten. Belang stellende trombonisten worden uitgenodigd deel te nemen aan dit bijzondere concert. Naast deze uitvoering zullen de trombonisten ook een ander werk met orkest vertolken, namelijk 'The Funny Pumpkins' van Harm Evers. Het jubileumconcert vindt plaats in de akoestisch fraaie Ter Coulster- kerk in Heiloo op zaterdagavond 1 november. De eenmalige repetitie met orkest vindt op dezelfde dag plaats. Trombonisten en belangstellende koorleden kunnen zich aanmelden via een deelnameformulier verkrijg baar op de stand van de vereniging of via www.mv-eensgezindheid.nl. Informatie is te verkrijgen via tel. 072-5334851 of www.mv-eensge- zindheid.nl. Spelenderwijs Muziek geeft op speelse wijze cursus sen voor baby's dreumesen, peuters en kleuters. U wordt van harte uitgenodigd om op de Uitmarkt met uw dreumes of peuter om 11.00 of 12.00 uur een les 'Muziek op schoof bij te wonen. Kleuters kun nen om 13.30 uur of 14.30 uur meedoen met 'Spelen met muziek'. De lesjes duren ongeveer 20 mi nuten. Wilt u uw kind opgeven voor 'Muziek met jonge baby's', 'Muziek op Schoot', 'Spelen met muziek' of een van onze blok- ffuitcursussen, neemt u dan eens een kijkje op de website: www. spelenderwijsmuziek.nl, of kom voor uitgebreide informatie naar de stand. Bellen kan ook op tel. 06-18360486. De cursussen starten op 10 september. Ze worden gegeven in het Open Huis, boven winkel centrum 't Loo, en bevatten tien lessen. De volgende cursussen worden aangeboden: 'Muziek met jonge baby's: een cursus voor baby's vanaf drie maanden. Door middel van muzikale spel letjes, liedjes en gebruik van materialen wordt de motori sche-, spraak/taal-, emotionele- en verstandelijke ontwikkeling bevorderd. 'Muziek op schoot': samen met uw dreumes of peuter zingen, dansen, muziek maken en spe len met onder andere hoepels, ballen en linten. 'Spelen met muziek': kleuters maken kennis met muziek door middel van zang, dans en spel. Ze maken hun eigen instrument, leren liedjes en werken toe naar een slotuitvoering. Blokfluitcursussen: Speelse cur sussen voor 5/6- en 7-9-jarigen, waarbij de kinderen in kleine groepjes kennis maken met de blokfluit en het notenschrift. Aan het einde van de cursus is er een concertje voor de ouders.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 32