Al drie voorstellingen uitverkocht in De Beun Expositie Janneke Broens- Eshuis in Bibliotheek Hip Hop café in buk In een land hier ver vandaan... DEUTEKOM Corso BOEK VAN DE WEEK In een land hier ver van daan.... Door Arend van Dam en Alex de Wolf Mamma Mia Laatste weekend beeldentuin Josyl Vrienden van de Beun' beginnen aan nieuw seizoen Succesvolle optredens achter de naam van Beatrice van der Poel M vijfug In een land hier ver vandaan. bevat vijftig verhalen over plekken die de wereld zo bijzonder maken. Over oude en nieuwe wereldwonde ren, zoals de piramide van Cheops en de Taj Mahal, maar ook over vol keren van toen en nu, zoals de Grieken en de Romeinen, de Maori's en de Aboriginals. Alex de Wolf wekt de verhalen van Arend van Dam tot leven in kleur rijke schilderijen. Sommige plekken lijken bijna te sprookjesachtig om waar te zijn, maar ze bestaan echt. Veel plekken liggen ver weg, aan de andere kanj van de wereld zelfs. Andere plekken zijn dichtbij. Wat voor de een heel afgelegen is, ligt voor de ander om de hoek. Waar jij woont is voor jou het midden van de wereld. Voor de nieuwsgierige lezer is achter in het boek een wereldkaart opgenomen, waarop alle plaatsen staan aange geven die in de verhalen worden beschreven. door Van Dam en De Wolf voor 19,90 Het verhaal in Mamma Mia!, dat alle ABBA liedjes logischerwijs aan elkaar moet rijgen, gaat over de knappe twintigjarige Sophie die binnenkort met haar vriend Sky in het huwelijk zal treden, rouwlocatie is het idylische Griekse eiland Kalokairi waar haar moeder Donna (Meryl Streep) het nogal verlaten hotel Villa Donna runt. Sophie weet niet wie haar biologische vader is en dat is best een groot probleem als je binnenkort gaat trouwen, want wie moet je dan uithuwelij ken? Uit het dagboek van haar moeder blijkt dat ze drie potentiële vaders heeft. Ze nodigt hen alle drie uit in de veronderstelling dat als ze er eenmaal zijn ze gevoels matig wel zal weten wie de échte is. Maar net als in het AVRO-program- ma 'Wie van de Drie' wordt ze door de avontuurlijke vader Bill, de zakelijke vader Sam en de gevoeli ge vader Harry met zoveel geloof waardige informatie overspoeld dat ze het gewoonweg niet weet. Ze kunnen het alle drie zijn! Het verhaal komt tot een climax wanneer Donna schaamtevol ont hult dat ze het zelf ook niet weet. Met Meryl Streep en Pierce Brosnan in de hoofdrollen. HEILOO - Tot 3 november exposeert Janneke Broens- Eshuis in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Janneke Broens houdt van moderne kunst en sinds vele jaren bezoekt zij de Art-Basel. In het verlengde daarvan volgt dikwijls een bezoek aan de Fondation Beyeler met een prachtige collectie. In 1999 heeft daar een bijzondere tentoonstelling plaats gevonden Cézanne und die Moderne, waar zij veel inspiratie op deed. Janneke Broens-Eshuis wil in haar werk de werkelijkheid herin terpreteren, zowel in haar vrije werk als in haar model en portret richting. Van belang zijn compositie, vlak verdeling en met name kleuren. Zij wil de fantasie van de toeschouwer prikkelen. HEILOO - Met drie reeds uit verkochte voorstellingen en grote belangstelling voor de overige, beginnen de Vrienden van De Beun aan het nieuwe theaterseizoen. Afgelopen zaterdag werd daarvoor de start gegeven op de jaarlijkse Uitmarkt. Sandra et Les Histoires d'Amour hadden succes met hun optreden. De talentvolle zangeres en haar band treden eind december in De Beun op met een speciaal einde- jaarsprogramma. Op de Uitmarkt schreven zich meer dan veertig bezoekers in als Vriend. Er zijn nu zo'n 650 Heilooërs Vriend van De Beun. Burgemeester Romeyn trok op het grote Uitmarktpodium vijf van hen, die verrast worden met een gratis voor stelling en/of een theaterdiner. Prijswinnaars zijn: Marieke van Went, Ellen Helmus, Dilia van der Want, Kees Veldt en A.J. Bergsma. In verband met het tienjarig bestaan van de Vrienden zijn er komend seizoen bijzondere voor stellingen. Freek de Jonge bijvoor beeld met de try out van De Limiet. Na het bekend worden van de komst van de cabaretier vlogen de kaartjes weg. Ook Kees van Kooten en het toneelstuk Knielen op een bed violen zijn al uitverkocht. Leoni HEILOO - Buk Buk in Heiloo is heel druk bezig met het organi seren van leuke avonden! Met een gloednieuwe vloer in zowel de grote zaal als het café kan er weer volop bass worden gebla zen. Deze gelegenheid moet natuur lijk worden gegrepen! En wat is er nou beter om je nieuwe vloeren te testen dan met een hip hop avond? De avond getiteld Play it Kool zal verzorgd worden door Dj Bumrush, die zijn vetste hip hop plaatjes uit de kast zal trekken. Vrijdag 12 sep tember is het zover, dus kom alle maal, want de nieuwe vloer moet trillen. Aanvang: 21.00 uur. Entree is gratis. Verwacht: 26 september: Melomanics, 4 oktober: Bettie Serveert, 18 oktober: Gruppo Sportivo, 31 Oktober: BEEF Voor het volledige program ma, ga naar www.bukbuk.nl. Steeds meer succesvolle optre dens staan achter de naam van Beatrice van der Poel, zij komt op 14 oktober naar Heiloo. Begeleid door topmuzikanten als bassist Rob Stoop en pianist Thijs Vermeulen vertolkt ze op weergaloze wijze het Nederlandse chanson. Voor wie een talent wil zien dat nog veel van zich zal laten horen. Nog niet afgehaalde kaartjes voor voorstellingen zijn 's middags tus sen 13.30 en 17.00 uur aan de kassa van theater De Beun te ver krijgen. Beatrice van der Poel: op weg naar de Nederlandse muziektop doet ze in oktober Heüoo aan Aangeleverde foto Jansen met haar programma Second Wind trekt eveneens veel publiek, met een nu al een bijna volle zaal. De eerste voorstelling, op donderdag 18 september, is van cabaretier Joep Onder delinden. Een meeslepend verteller die maar weinig nodig heeft om de lachers op zijn hand te krijgen. Zijn derde programma, Worst, heeft lovende recensies gekregen en dat is in de kaartverkoop in De Beun goed te merken. HEILOO - Na een succesvolle zomerexpositie sluit de Beeldentuin Josyl zaterdag 13 september en zondag 14 septem ber onder een genot van een drankje het seizoen 2008. In de Beeldentuin staan de figuratieve bronzen beelden van Jos en Sylvia van Onna. De Beeldentuin aan de Reet. Frederiklaan 25 te Heiloo is geopend van 12.00 tot 17.00 uur, tel. 072-5153766. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u terecht op: WWW.jossylvanonna.nl. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11